Page 20 of 49 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast
Results 381 to 400 of 969

Thread: God of War

  1. #381
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ούτε γω έχω το πρόβλημα με τις μπάρες πάντως... θέλει debugging

    Να ευχαριστήσω τον Enstikto που πήγα και πήρα μια δικιά του limited για να κάψω γιατί εμένα το Console Club δεν μου την έφερε (τους ήρθαν λίγες λέει οπότε από βδομάδα)


  2. #382

    Default

    Ο Γερμανος παντως εχει ακομα αποθεμα σε limited και collectors editions https://www.germanos.gr/search/?q=god%20of%20war
    Το λεω αυτο γιατι βλεπω αυτες τις μερες σε αγγελιες να ψαχνουν για κοροιδα και πουλανε τις collectors μεχρι και 250ευρω....

  3. #383

    Default

    Νταξ ειναι παιχνιδαρα.
    Ημουν πολυ σκεπτικος στην αρχη για το πενηνταρικο του day 1 (γιατι προσωπικα παντα το οριο μου στα παιχνιδια ειναι μεχρι 20-30 ευρω) και ειχα καποιες αμφιβολιες.
    Ενισχυθηκαν λιγο απο το γεγονος οτι μολις το εβαλα,ειναι μεν 3ου προσωπου αλλα δεν ειναι σαν το Horizon Zero Dawn,πχ οταν κανεις πισω,ο χαρακτηρας δεν κανει στροφη,αλλα κανει βηματα προς τα πισω.
    ΑΛΛΑ

    ολα αυτα δεν εχουν καμια σημασια,αφου εξοικειωθεις λιγο με το παιχνιδι.
    Ειναι σπουδαιο. Φωτισμος,γραφικα,gameplay,ηχος,acting ειναι εξαιρετικα.
    Τελικα ειχαν δικιο ολες οι κριτικες στο metacritic. Ειναι παιχνιδαρα απο αυτα που σε κανουν να νοιωθεις οτι καλως τα εδωσα στο PS4 και οχι σε ενα XBOX η PC.
    Απιστευτα διασκεδαστικο,εχω τρελαθει με το πως επιστρεφει το τσεκουρι στο χερι,το κανω συνεχεια!!!!

  4. #384

  5. #385

    Default

    Walkthrough του God of War!! Πείτε μας την γνώμη σας

    Spoiler!

  6. #386
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Η αρχικη μου γνωμη ειναι να μπει προς το παρον σε spoiler το video για ευνοητους λογους (το εφτιαξα εγω).

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Απιστευτα διασκεδαστικο,εχω τρελαθει με το πως επιστρεφει το τσεκουρι στο χερι,το κανω συνεχεια!!!!
    Και γω εχω κολησει με το τσεκουρι. Ειδικα πανω στη μαχη το πεταω συνεχεια σε καποιον εχθρο και ειναι εντυπωσιακος ο τροπος που μπορεις να το καλεσεις πισω ανα πασα στιγμη, ειδικα πανω στην μαχη.

  7. #387
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εγω παλι το πεταω ο,που μπορει να φανταστει κανεις για να δω τα physics και το ποσο το εχουν δουλεψει και το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο


  8. #388

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ρε παιδια οσον αναφορα τα abilities του Κρατος...Γιατι μου κανει εντυπωση...Δεν αναφερω τπτ τρομερο στο σποιλερ απλα για τις ικανοτητες

    Spoiler!

    Ειναι φυσιολογικο επειδη ειναι η αρχη?
    κατι βρηκα σχετικο,για τσεκαρε το...
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    chronohill (21-04-2018)

  10. #389
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Γελαω με τα ψετικα μηδενικα που δινουν καποιοι κομπλεξικοι στο μετακριτικ(μπας και του ριξουν τον πολύ μεγαλο μεσο ορο που εχει)χαχαχαχα

  11. #390
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Σε hard δυσκολία ζορίζομαι αρκετά εσείς τι έχετε βάλει normal η hard?

  12. #391
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Σε hard δυσκολία ζορίζομαι αρκετά εσείς τι έχετε βάλει normal η hard?
    Εγώ στο hard (give me a challenge) αλλά θεωρώ πως είναι ιδανική δυσκολία. Είδα κατι βίντεο που το παίζουν στο normal και φαίνεται αρκετά εύκολο. Πχ αν σηκώνεις την ασπίδα δεν είδα να σου κάνουν επίθεση οι εχθροί. Τώρα μπορεί αυτό να έτυχε στα βίντεο που είδα αλλά όντως το παρατήρησα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  13. #392

    Default

    Το normal difficulty δεν ειναι walk in the park. Θελει την προσοχη του,ειδικα στους μωβ εχθρους



    Παντως γυριζοντας παλι στο τσεκουρι, θα τρελαθω,οταν το καλεις πισω στο χερι σου σε κλειστους χωρους,στην σπηλια η στο λαγουμι,χτυπαει μια-δυο-τρεις στους τοιχους μεχρι να επιστρεψει στο χερι σου!!!Ποσο γαματο!

  14. #393
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Πρώτες στιγμές του παιχνιδιού, πέρασα το πρώτο boss και ήδη έχω μείνει άφωνος με αυτά που βλέπω....ειλικρινά δεν μπορώ να φανταστώ τι με περιμένει στη συνέχεια!
    Το νέο σύστημα μάχης μου αρέσει πάρα πολύ, παίζω στο hard.
    Και η αλήθεια είναι ότι βλέποντας μετα σε βίντεο στο youtube αυτές τις πρώτες στιγμές του παιχνιδιού να παίζουν σε normal, μου φανηκε αρκετα πιο εύκολο...γνώμη μου είναι ότι το hard (give me a challenge) είναι ο τρόπος που πρέπει να παίξεις αυτο το παιχνίδι.

  15. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    mihalis13 (22-04-2018)

  16. #394

    Default

    Ο τροπος παιχνιδιου για πρωτο playthrough ειναι το normal γιαυτο λεγεται ουτως ή αλλως ετσι και ευτυχως στο παιχνιδι αυτο δεν ειναι τοσο ευκολο οσο σε αλλα. Οποιος βεβαια κρινει οτι δεν ειναι τοσο δυσκολο το normal,γιαυτο υπαρχει και το hard και αν δεν κανω λαθος μπορεις να αλλαξεις για τις 3 αυτες δυσκολιες οποιαδηποτε ωρα και στιγμη(ενω στην 4η μονο απο την αρχη).

    Παντως ειναι εμφανες οτι ψιλο βιαστηκαν να κυκλοφορησουν το παιχνιδι ισως γιατι δεν ηθελαν να πεσουν πανω σε καποιο αλλο απο τα παιχνιδια που βγαινουν αργοτερα γιατι εχει τα μικρο θεματακια του στο κομματι της αποδοσης(μαυρες μπαρες για μερικους,performance/resolution mode με fps drops).

  17. #395
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παιδια , σε εμενα εκανε ενα αλλο περίεργο..
    Αντι για μαυρα πλαισια γυρω γυρω μου εβγαλε κοκκινο φόντο κατι σαν παραθυρο και μεσα ηταν το παιχνιδι κανονικα. Πάτησα pause και εφυγαν αλλα η οθονη εγινε μικρότερη.
    Εκανα ρεσταρτ και μολις ετρεξα το παιχνιδι μου ζήτησε να κανω adjust την οθόνη. Το ετρεξα και ολα μια χαρα ..το παιχνιδι ειναι σε ολη την οθόνη. Click image for larger version. 

Name:	20180421_164134.jpg 
Views:	108 
Size:	1.08 MB 
ID:	10805

  18. #396
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Οταν ειχα δει πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου το vid με την ελληνικη μεταγλώττιση μου φαινοταν πολυ γελοίο και ουτε καν το σκεφτομουν να το παιξω ετσι. Τωρα επειδή το παιζουμε μαζι με τα παιδια, αναγκαστικά τα εχω ολα στα ελληνικα και μεταγλώτιση και υπότιτλους
    Στην αρχη με ξενέρωνε και μου φαινόταν κατι εντελώς ξένο αλλα μετά συνήθισα τις φωνές κλπ και τώρα πλέον μου αρέσει πάρα πολύ που έφτασα σε σημείο να μην μπορώ με τίποτα να το παίξω σε άλλη γλώσσα


    Εχει γινει πολυ προσεγμένη δουλειά σε οτι εχει σχέση με το ελληνικό κομμάτι και θα έλεγα να μην το απορρίψει κανείς έτσι πριν το δοκιμάσει

  19. #397
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Παντως ειναι εμφανες οτι ψιλο βιαστηκαν να κυκλοφορησουν το παιχνιδι ισως γιατι δεν ηθελαν να πεσουν πανω σε καποιο αλλο απο τα παιχνιδια που βγαινουν αργοτερα γιατι εχει τα μικρο θεματακια του στο κομματι της αποδοσης(μαυρες μπαρες για μερικους,performance/resolution mode με fps drops).
    Τα drops είναι ελάχιστα και σε καμία περίπτωση δεν επηρεάζουν την συνολικη εμπειρία. Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο προβλημα.
    Σχετικά τώρα με τις μπάρες, αυτό είναι σίγουρα περίεργο σαν θέμα ειδικά από τη στιγμή που σε κάποιους εμφανιζονται και σε άλλους όχι. Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

  20. #398
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εγώ εχω μπάρες κανονικά. Έκανα stretch την οθόνη απο τις ρυθμίσεις του PS4 και ειναι οκ. Δε ξέρω τι αλλο πρέπει να κάνω για να επανέλθει κανονικά...
    Αποφάσισα να παίξω με την αγγλική γλώσσα και με ελληνικό κείμενο. Ίσως εαν παίξω και δεύτερη φορα να τα εχω όλα στα ελληνικά.
    Αν δε σας κανει κόπο, πείτε σε ποια δυσκολία παίζετε το παιχνίδι. Προσωπικά παίζω στο νορμαλ και μεχρι στιγμής νομίζω πως ειναι σωστή η δυσκολία. Το έβαλα για πολύ λίγο στο hard και με είχανε με δυο χτυπήματα...


  21. #399

    Default

    τα framedrops που τα ειδατε ρε παιδια?αλλο παιχνιδι παιζω εγω? δεν εχω βρει απολυτως τιποτα που να με χαλασε στο απειροελαχιστο μεχρι στιγμης. ειναι παιχνιδι υποδειγμα για το πως πρεπει να ειναι τα παιχνιδια τεχνικα κ οπτικα κ να τα βλεπουν καλα οι υπολοιποι developers αυτα.

  22. #400

    Default

    και αλλο update 1.12 - ενταξει αυτο δειχνει οτι βγηκε λιγο rushed το παιχνιδακι,αλλα αυτο το ειχαμε καταλαβει.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •