Page 19 of 49 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 361 to 380 of 969

Thread: God of War

  1. #361
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Κατοχος και εγω φυσικα. Περασα το πρωτο boss και λιγο πιο κατω. Αρκετα ενδιαφερον και περιμενω πιο πολλα στη συνεχεια!

  2. #362
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ενα χιουμοριστικο spotακι για τον τιτλο που ανεβασε πριν λιγες ωρες η Sony..


  3. #363
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^^ Το ανέβασα πριν και εγώ λίγα ποστ πιο πίσω.

    Δεν μπορώ να το καταλάβω όμως το νόημα. Η απλά έτσι το βγάλανε, για να το βγάλουν ας πούμε;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #364

    Default

    Τελικά επιβεβαιώνονται όλοι οι προβληματισμοί μας και τα παράπονά μας για τις μεγάλες αλυσίδες. Πριν 2 εβδομάδες έκανα προπαραγγελία τη limited στο public, όταν υπήρχε διαθεσιμότητα ακόμα, δεν είχα καμιά ενημέρωση για την παραγγελία μου μέχρι που αποφάσισα σήμερα να επικοινωνήσω εγώ με το κεντρικά γραφεία τους. Δεν ήξεραν ούτε γιατί δεν έχω ενημερωθεί ούτε πότε θα ενημερωθώ και μου είχαν δεσμευσει και τα 79 ευρώ που κόστιζε μέσω πιστωτικής. Υπάλληλος από υποκατάστημα μου είπε ότι υπήρχαν διαθέσιμα κομμάτια που δεν ήταν κλεισμένα στο public του Συντάγματος και τα έχουν κάνει μπάχαλο! Μετά από ψάξιμο του υπαλλήλου μου είπαν ότι θα το πάρω τη δευτέρα. Μετά από προπαραγγελία και δέσμευση χρημάτων θα το πάρω και τελευταίος... Έτσι mail παραπόνων και ακύρωση παραγγελίας με επιστροφή χρημάτων, ενημέρωση της προστασίας τους καταναλωτή και καλά ξεμπερδέματα... Για να έχουμε και άλλους λόγους να μην επιλέγουμε τις μεγάλες αλυσίδες.... ελπίζω να ξεμπερδέψω εύκολα με αυτούς!

  5. #365

    Default

    Quote Originally Posted by Ripos View Post
    Τελικά επιβεβαιώνονται όλοι οι προβληματισμοί μας και τα παράπονά μας για τις μεγάλες αλυσίδες. Πριν 2 εβδομάδες έκανα προπαραγγελία τη limited στο public, όταν υπήρχε διαθεσιμότητα ακόμα, δεν είχα καμιά ενημέρωση για την παραγγελία μου μέχρι που αποφάσισα σήμερα να επικοινωνήσω εγώ με το κεντρικά γραφεία τους. Δεν ήξεραν ούτε γιατί δεν έχω ενημερωθεί ούτε πότε θα ενημερωθώ και μου είχαν δεσμευσει και τα 79 ευρώ που κόστιζε μέσω πιστωτικής. Υπάλληλος από υποκατάστημα μου είπε ότι υπήρχαν διαθέσιμα κομμάτια που δεν ήταν κλεισμένα στο public του Συντάγματος και τα έχουν κάνει μπάχαλο! Μετά από ψάξιμο του υπαλλήλου μου είπαν ότι θα το πάρω τη δευτέρα. Μετά από προπαραγγελία και δέσμευση χρημάτων θα το πάρω και τελευταίος... Έτσι mail παραπόνων και ακύρωση παραγγελίας με επιστροφή χρημάτων, ενημέρωση της προστασίας τους καταναλωτή και καλά ξεμπερδέματα... Για να έχουμε και άλλους λόγους να μην επιλέγουμε τις μεγάλες αλυσίδες.... ελπίζω να ξεμπερδέψω εύκολα με αυτούς!
    Πηγαινε αυριο απο ενα κοντινο Γερμανο(εχει και την collectors αν σε ενδιαφερει) αν εχεις και δες μηπως την εχει να μπορεις να το παιξεις το Σ/Κ και αν το βρεις με το καλο ακυρωσε απο το Public οποτε ειναι.
    https://www.germanos.gr/category/god...ent=god-of-war


  6. #366

    Default

    Οσο για κατι αλλο που ειχα διαβασει ή σε αυτο το θεμα ή στο γειτονικο forum ισχυει οτι απαξ και παιξεις το εν λογω παιχνιδια μετα σου κακοφαινεται το συστημα μαχης στα προηγουμενα god of war.

    Ειναι φοβερο το ποσο συγκεντρωμενος εισαι στο καινουργιο god of war ακομα και τα απλα πιο αδυναμα αρχικα τερατα που πολεμας που φυσικα βοηθαει και σε αυτο η νεα καμερα.
    Το απολαμβανεις 10φορες περισσοτερο το παιχνιδι ετσι.

  7. #367
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά το παιχνίδι είναι πραγματικά απίστευτο. ¶ψογο σε ολα του. Και να πω την αμαρτία μου?. Το ξεκίνησα στην Ελληνική γλώσσα και μπορώ να πω ότι το απολαμβάνω απόλυτα. Και η φωνή του Ατρεα δεν ειναι τόσο άσχημη όσο λένε. Τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά.

  8. #368

    Default

    Το παν στην ζωη ειναι να υπαρχει ποικιλια,ακομα και στις γλωσσες που μπορεις να παιξεις ενα παιχνιδι,αλλιως ολα τα παιχνιδια θα βγαινανε μονο στα Αγγλικα.

    Προσωπικα ξερω για ποια ατομα προοριζονται κυριως τα Ελληνικα(ακομα και οι υποτιτλοι)και το σεβομαι απολυτα αυτο.Απλα αν και καταλαβαινω οτι ειναι κατι το φρεσκο να βλεπουμε τετοιες δουλειες στα Ελληνικα,το βρισκω κατωτερο απο το αγγλικο γιαυτο και το παιζω στα αγγλικα.

    Βεβαια εννοειται οτι θελω να δω αναλογες δουλειες και στο μελλον(γιατι μονο ετσι θα δουμε να βελτιωνονται κιολας)γιαυτο και το μονο που μπορω να κανω σαν καταναλωτης/πελατης(περαν φυσικα της υπολοιπης ποιοτητας του τιτλου)ειναι να επιβραβευσω την ολη κινηση με την αγορα του παιχνιδιου.

    Περαν τουτου σε οποιον αρεσουν τα Ελληνικα σαν μεταφραση,υποτιτλοι και γενικα μενου και τα παντα ας το παιξει το παιχνιδι ετσι,δικαιωμα του ειναι ουτως ή αλλως.Δεν προκειται να τον κοροιδεψει καποιος αν το παιξει στα Ελληνικα.

  9. #369
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To ξεκινησα πριν λιγο, το πρωτο πραγμα που παρατηρησα φυσικα οι μαυρες μπαρες που δεν ειναι καθολου φαρσα η μεμονωμενο γεγονος το θεμα, ισχυει κανονικα και το εχουν ηδη γραψει πολλοι online.
    Εννοειται το ξεκινησα εχοντας περασει το day 1 patch αλλα απ οτι φαινεται δεν εχει να κανει ουτε με αυτο.
    Πραγματικα μου κανει εντυπωση πως τους ξεφυγε.


  10. #370
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    To ξεκινησα πριν λιγο, το πρωτο πραγμα που παρατηρησα φυσικα οι μαυρες μπαρες που δεν ειναι καθολου φαρσα η μεμονωμενο γεγονος το θεμα, ισχυει κανονικα και το εχουν ηδη γραψει πολλοι online.
    Εννοειται το ξεκινησα εχοντας περασει το day 1 patch αλλα απ οτι φαινεται δεν εχει να κανει ουτε με αυτο.
    Πραγματικα μου κανει εντυπωση πως τους ξεφυγε.

    Το θέμα είναι πως κάποιοι έχουν πρόβλημα και κάποιοι όχι.
    Εγω πχ που το ξεκίνησα σήμερα δεν είχα κανένα θέμα.
    Εινα αρκετά παράξενο...

  11. #371
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Nαι φυσικα οι περισσοτεροι δεν εχουν θεμα, απλα δεν ειναι καποιοι λιγοι που το εχουν, ειναι παρα πολλοι απ οτι βλεπω.
    Τεσπα, προς το παρον εκανα enlarge το screen area απο τις ρυθμισεις του ps4 γιατι δεν μπορω να βλεπω τις μπαρες και βλεπουμε...
    Εχω παιξει κανα διωρακι, πανεμορφο το παιχνιδι.


  12. #372
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Παρακολουθώ το θέμα αν και δεν το έχω πάρει ακόμη το παιχνίδι και σας ψιλοζηλευω να πω την αλήθεια.

    Τώρα για το θέμα με τα μαύρα πλαίσια που έχει παρουσιαστεί αλλά δεν είναι του παιχνιδιού ήτοι δεν παρουσιάζεται σε όλους μάλλον είναι θέμα ρυθμίσεων της κονσόλας. Το ίδιο πρόβλημα νομίζω πως είχε παρουσιαστεί και στο God of War 3 remastered για το Ps4 και μία λύση νομίζω ότι ήταν η παρακάτω:
    Στα settings > Initialization > Restore Default Setting
    Δεν γνωρίζω τι ακριβώς κάνει η εντολή αλλά δείχνει ασφαλής για τα δεδομένα. Ελπίζω να βοηθήσει να λυθεί το πρόβλημα σε όσους το έχουν.
    Αν το δοκιμάσει κάποιος μας λέει τα αποτελέσματα ώστε να ξέρουμε τι παίζει σχετικά, ευχαριστώ πολύ.

    https://community.playstation.com/co...aste-tJtA.html

    http://manuals.playstation.net/docum...e_setting.html

    Πάρτε ένα BackUp για καλό και για κακό, ευκαιρία είναι.

  13. #373

    Default

    δεν εχω δωσει καμια σημασια σε καμια μπαρα,βασικα δε θυμαμαι καμια μπαρα πανω κατω.δεν ειμαι κ στο σπιτι τωρα για να το δω παλι,αλλα θα δωσω βαση οταν το ξαναπαιξω.

  14. #374
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλημέρα παιδιά. Ούτε εγώ έχω κανένα πρόβλημα με μαύρες μπάρες.
    Πάντως το παιχνίδι είναι απολαυστικό!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  15. #375
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Πρωι πρωι εκδοση 1,11...

  16. #376
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    God of War Version 1.11 Patch Notes
    Various bug fixes and improvements.
    Βασικα, περιμενα να προσθεσουν και το Photo mode (απ την αλλη παλι καλα που δεν υπαρχει το photo mode απο την αρχη γιατι δεν θα χα φτασει ουτε στο πρωτο boss με οσα εβλεπα να προβαλονται στην οθονη...)

    Το πρωτο πραγμα που τσεκαρα ειναι αυτο που λετε με τις μαυρες μπαρες, αλλα ευτυχως δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα. Το μονο πραγμα που με ανησύχησε ηταν ο θορυβος του ανεμιστηρα της κονσολας. Πρώτη φορα ηταν τοσο εντονος που μου θυμισε το PS3 fat που ειχα προτου τα φτυσει. Ευτυχως μολις ξεκινησε το παιχνιδι ομολοποιηθηκε η κατασταση και μπορεσα να το απολαυσω ξεγνοιαστα. Πραγματικα, εχω ενυπωσιαστει με οσα εχω δει μεχρι στιγμης και ανυπομονω να δω τι μας επιφυλασσει η συνεχεια. Και αν αναλογιστουμε με οτι εχουμε δει στα trailers μαζι με τις εντυπωσεις διαφορων κρητικων που ολοκληρωσαν τον τιτλο, η συνεχεια πιστευω πως θα μας καταπληξει. Επισής, θα σταθω και στον θαυμασιο ηχητικο τομεα του τιτλου ο οποιος με την απιστευτη λεπτομερια του πραγματικα απογειωνει την εμπειρια. Με το headset τοποθετηθηκα για τα καλα μεσα στον κοσμο του παιχνιδιου.



    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    ^^ Το ανέβασα πριν και εγώ λίγα ποστ πιο πίσω.

    Δεν μπορώ να το καταλάβω όμως το νόημα. Η απλά έτσι το βγάλανε, για να το βγάλουν ας πούμε;
    Ειχα παρει απο φοβο ολα τα videos και τα προσπερνουσα για να μην φαω κανα spoiler και πιθανοτατα το ιδιο συνεβη και με αυτο που ποσταρες.

  17. #377

    Default

    Μαυρες μπαρες εχω και εγω δυστηχως μεν αλλα με το enlarge λυνεται το θεμα δε.
    Επισης για το φανακι του ps4 pro το επιβεβαιωνω και εγω φυσικα οτι ακουγεται και σε αυτο το παιχνιδι.

    Το συστημα μαχης και η αλλαγη της καμερας ειναι οτι καλυτερο εχει γινει στην σειρα ως τωρα.Πραγματικα δεν το περιμενα να υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα με τα προηγουμενα(προς το καλυτερο).

  18. #378

  19. #379
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ρε παιδια οσον αναφορα τα abilities του Κρατος...Γιατι μου κανει εντυπωση...Δεν αναφερω τπτ τρομερο στο σποιλερ απλα για τις ικανοτητες

    Spoiler!

    Ειναι φυσιολογικο επειδη ειναι η αρχη?
    Spoiler!

  20. #380

    Default

    ναι το εχω δει κ γω αυτο που αναφερεις τωρα κ θα ηθελα να μαθω τι παιζει αμα ξερει καποιος να μας πει.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •