Page 14 of 49 FirstFirst ... 410111213141516171824 ... LastLast
Results 261 to 280 of 969

Thread: God of War

  1. #261
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Έστειλε SMS το Console Club ότι η διάθεση των limited editions - σύμφωνα με την αντιπροσωπεία - θα γίνεται σταδιακά, εντός δέκα ημερών από την ημέρα κυκλοφορίας.
    Μας εκανες την καρδια περιβολλι....

    Επιβεβαιωνει κανεις αλλος κατι παρομοιο απο αλλα καταστηματα?

  2. #262

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εμένα με είχαν πάρει πριν 10 μέρες από το πλαίσιο για να επιβεβαιώσουν το preorder μου.
    Και στο τηλέφωνο το παιδί μου έλεγε αν υπάρχει έστω και μια μικρή πιθανότητα να μην το πάρετε πείτε το μας γιατί υπάρχει πολύ μικρή διαθεσιμότητα και ίσως να μην εξυπηρετηθούν όλες οι προπαραγγελίες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ειχε αναφερθει κατι παρομοιο και απο Πλαισιο λιγες μερες πιο πριν.

  3. #263
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Επειδη εχω να κανω preorder απο εποχες bloodborne, αν κανω preorder με παραδοση στο καταστημα (public πχ) θα ειναι διαθεσιμο την Παρασκευη?
    Εντωμεταξυ ουτε youtube δεν ειναι να μπαινει κανεις, το φαγα το spoilerακι μου απο ασχετο βιντεο στα δεξια, δεν με χαλασε.
    Αφού πας για απλή έκδοση δεν έχει κανένα κοντινό από τα μικρά μαγαζάκια να στο στείλουν η να περάσεις γιατί να δώσεις 69 ευρώ, όταν το πουλάνε 54 κ είναι το ίδιο.
    Edit
    Το eshop365 δέχεται ακόμα κανονικά παραγγελία για collection τώρα δεν ξέρω αν θα έχουν να στείλουν.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 16-04-2018 at 18:19.

    xbox:Christoforo7s

  4. #264

    Default

    να δω αν θα παραλαβω παρασκευη που εχω ρεπο.αν το πανε για δευτερα,καληνυχτα! παω να το παρω ο ιδιος κ θα τους ζητησω να μου πιστωσουν τα μεταφορικα.

  5. #265
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default






    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (17-04-2018),hakoo (16-04-2018),PDS (16-04-2018)

  7. #266

    Default

    https://www.plaisio.gr/games/playsta...dition-Ps4.htm
    https://www.skroutz.gr/s/13874533/Go...html?from=drop

    Ξαναδιαθεσιμη η limited απο Πλαισιο και απο ενα αλλο καταστημα απο σκρουτζ για οποιον ενδιαφερεται.

    Το μονο κουφο της υποθεσης ειναι οτι το εν λογω καταστημα εχει την απλη εκδοση στα 71ευρω που ειναι εξω απο το γνωστο placeholder των 69.90
    http://www.shop365.gr/gaming/games/p...on---ps4-game/

  8. #267
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Και εμένα με είχαν πάρει τηλ για επιβεβαίωση της collectors από πλαίσιο θα δούμε παρασκευή τι θα γίνει.Πάντως δυο φίλοι μου τους έδωσε άκυρο για τις collectors το πλαίσιο.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  9. #268
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πιστεύω πως αν ήταν να ακυρωθεί κάποια παραγγελία θα μας είχαν ήδη ενημερώσει. Από το Πλαίσιο με πήραν πριν 2 εβδομάδες για επιβεβαίωση. Επίσης μια φορά που έχει τύχει να άκου ακυρωθεί preorder ήταν από το Public για το DS3 αλλά και πάλι μου είχε έρθει ενημέρωση 1 μήνα πριν την κυκλοφορία.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  10. #269

    Default

    LOL - για πραγματικα ανυπομονους
    https://www.enternity.gr/Article/Gam...War/47330.html

  11. #270

    Default

    Ναι ωραια κινηση απο seven αλλα με τιμη της απλης στα 69.90,οχι ευχαριστω....

  12. #271

  13. #272
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Προσωπικά δεν βρίσκω λόγο σε τέτοιες κινήσεις..
    Δηλαδή αν το παίξεις 8 ή 15 ώρες πιο μετά θα καταστραφεί ο κόσμος;
    Σκέφτομαι τους εργαζόμενους που πρέπει να τρέχουν 12 το βράδυ στη δουλειά τους. Τώρα βέβαια στα seven αν είναι πάντα έτσι το ωράριο πάω πάσο...
    Θυμάμαι που το είχε κάνει και το public για το switch


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  14. #273

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Προσωπικά δεν βρίσκω λόγο σε τέτοιες κινήσεις..
    Κανενα νοημα - θυμιζει τα "first!" σε comments

    Δεν εχω αποφασισει ακομη εαν θα το παιξω στα Ελληνικα η στα Αγγλικα....εχετε παιξει αλλα παιχνιδια,πληρως ελληνοποιημενα?Νομιζετε οτι μεταφερθηκε σωστα ολο το content?
    Δεν ξερω,νομιζω θα γελουσα εαν ακουγα τον Ταλιον-Ρουβα να φωναζει "Για τον Λαμπερο Αρχοντα,επιθεση καλα μου Ορκ"

  15. #274
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Κανενα νοημα - θυμιζει τα "first!" σε comments

    Δεν εχω αποφασισει ακομη εαν θα το παιξω στα Ελληνικα η στα Αγγλικα....εχετε παιξει αλλα παιχνιδια,πληρως ελληνοποιημενα?Νομιζετε οτι μεταφερθηκε σωστα ολο το content?
    Δεν ξερω,νομιζω θα γελουσα εαν ακουγα τον Ταλιον-Ρουβα να φωναζει "Για τον Λαμπερο Αρχοντα,επιθεση καλα μου Ορκ"
    E... αγγλικα.... δηλαδη ουτε να το σκεφτεσαι κατα την γνωμη μου. Για 2ο playthrough και χαβαλε βαλε τα ελληνικα. Αλλα οι δημιουργοι που εκαναν το casting και το motion capture και ειχαν σκηνοθετη, παρουσιαζουν την απολυτη βερζιον του οραματος τους στην Αγγλικη γλωσσα. Η δουλεια που θα εχει γινει απο ελληνικης πλευρας θα ειναι απλα κακη, στην καλυτερη απλα μετρια (και λεμε στην καλυτερη εννοουμε οτι το καστ ειχε εμπνευση και τους βγηκε). Ουτε λεφτα πολλα επενδυθηκαν ουτε τιποτα τραγικη σκηνοθεσια στο voice acting εγινε ουτε τιποτα.

    Το trailer που ειχα δει στα ελληνικα ηταν επιπεδα τραγικου κατα την γνωμη μου.Καλοδεχουμενο σαν κινηση, αλλα οσον αφορα την ποιοτητα της δουλειας υπαρχει σοβαρο θεμα.

  16. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tutuyo (17-04-2018)

  17. #275
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default God of War

    Εγώ Αγγλικά μιας και δεν μπορώ να πω πως είμαι συνηθισμένος να ακούω Ελληνικά. Πάντως λένε καλά λόγια για την μεταγλωτιση. Προσωπικά εμένα στο trailer δεν μου φάνηκε ωραία (πλην του Kratos)
    Αν κάνω 2ο playthrough θα προτιμήσω τα Ελληνικά τότε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  18. #276
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν εχει νοημα αυτο στα seven. Ετσι κι αλλιώς την Πέμπτη θα ειναι παντου στα σκρουτζομαγαζα και σε πολύ πιο χαμηλή τιμή


  19. #277
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Για την μεταγλωττιση οκ, για οποιον εχει ενα επιπεδο στα Αγγλικα δεν υπαρχει καποιο διλημμα, εννοειται οτι θα το παιξει στην γλωσσα που φτιαχτηκε. Απο την αλλη σαν επιλογη ειναι πολυ καλη,δεν ξερουν ολοι Αγγλικα και για μενα ειναι το μονο ευκολο να τρολαρει κανεις τετοιες δουλειες, καλο ειναι να σκεφτομαστε βεβαια οτι το voice acting ειναι ολοκληρη παραγωγη που κοστιζει εκατομμυρια δολλαρια.Προσωπικα δεν ειρωνευομαι ποτε προσπαθειες που με το 1/100 του budget προσπαθουν οι Ελληνες συντελεστες να κανουν ο,τι καλυτερο μπορουν για να εχει ο παικτης μια εξτρα επιλογη.
    Οσο για την βιασυνη να το παρει καποιος, και παλι δεν ειμαι απολυτος γιατι εξαρταται απο την περιπτωση. Δεν ειναι ολοι της λογικης "να το παρω πρωτος". Οταν ενα παιχνιδι κυκλοφορει Παρασκευη και ενας ενηλικας εχει πρακτικα το ΣΚ για να παιξει και να ασχοληθει λογικο ειναι να το θελει την Παρασκευη αν γινεται, αλλιως παει για την επομενη εβδομαδα η ενασχοληση του. Δεν μου φαινεται παραλογο δλδ για καποιες περιπτωσεις, κι εγω θα προσπαθησω να κατεβω στα μαγαζια την Παρασκευη, αν δεν το βρω το αφηνω για την επομενη εβδομαδα μιας και καθημερινες ουτως η αλλως δεν εχει ουσια να το παρω, δεν θα μπορω να ασχοληθω ακομα και να το εχω στα χερια μου.


  20. #278
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρωτηστε και εμενα που φευγω για ταξιδι και ακομα και 5-6 ωρες νωριτερα να το παρω ειναι μεγαλη δουλεια για να προλαβω να ευχαριστηθω το παιχνιδι! Γιατι αν πχ μου το καθυστερησουν... παιζει και να το πιασω στις 6 του Μαη....

    Οποτε ναι καποιους ο χρονος μας πιεζει πολυ!

  21. #279

    Default

    Η καλυτερη δουλεια ειναι γλωσσα στα Αγγλικα και υποτιτλου(στα cutscenes/διαλογους)στα Ελληνικα για οποιον θελει,οτι δηλαδη γινεται και σε πολλα Γιαπωνεζικα παιχνιδια οπου το καλυτερο(τις περισσοτερες φορες αν υπαρχει η επιλογη)ειναι γλωσσα στα Γιαπωνεζικα και αγγλικοι υποτιτλοι.

    Δεν κοροιδευω την Ελληνικη προσπαθεια απλα σε παιχνιδια που εχει γινει τοσο καλη δουλεια στο αγγλικο voice acting απλα η καλυτερη εμπειρια ειναι η native γλωσσα.

    Οσο για τα καταστηματα οι μονοι που οντως δικαιολογουν το day one ειναι συνηθως αυτοι που θελουν τις συλλεκτικες εκδοσεις μιας και αυτες ειναι που συνηθως μετα δεν ξαναερχονται.
    Οι υπολοιποι οποτε θελουν(και εχουν χρονο)το αγοραζουν το παιχνιδι ή στην τελικη αν δεν θελουν να μπλεκουν με μαγαζια το αγοραζουν ψηφιακα και τελος.

    Παντως χαιρομαι που τα μονα ''προβληματα''που υπαρχουν με το παιχνιδι ας το πουμε ειναι σε ποια γλωσσα θα το παιξει ο καθενας ή ποτε θα το αγορασει,η αληθεια ειναι οτι τετοια περιστατικα μου λειπουν απο την συγχρονη βιομηχανια απο πλευρας single player παντα.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (17-04-2018)

  23. #280
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σε εντελώς προσωπικό επίπεδο, μου "ακούγεται" στο αυτί τελείως αστεία/τραγέλαφος η ελληνική γλώσσα, όπως και οι ελληνικοί υπότιτλοι. Όποια παραγωγή έχω ακούσει (και διαβάσει υπότιτλους) μου προκαλούσε κάκιστη εντύπωση είναι η αλήθεια.

    Βέβαια αυτό προϋποθέτει να έχεις σχεδόν native γλώσσα τα αγγλικά ή έστω να είσαι επιπέδου proficiency και πάνω, συνεπώς είναι κατανοητό αρκετά παιδιά να θέλουν τα ελληνικά (φωνή/υπότιτλοι).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •