Page 47 of 49 FirstFirst ... 3743444546474849 LastLast
Results 921 to 940 of 969

Thread: God of War

  1. #921
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Αυτή την στιγμή Ε τσι φαίνεται ,μελλοντικά όμως κάνεις δεν ξέρει.

    Ε γω προσωπικά αν γίνουν όλα digital και PC φάση ισωσ πάω με την Νιντεντο..που συνεχίζει δισκάκια κασετουλεσ και ίσως κάνει λ ιγο πιο δυνατό μηχάνημα για μουλτι κτλ
    Γ ενικα ποτέ δεν ξέρεις..
    Ε γω προσωπικά την μουσική μου και τα βιβλία μου ακόμα τα αγοράζω σε φυσική μορφή.
    Μόλις αγόρασα και μια συνεκτική τον muse σε βινιλιο και Γ ενικα Β λεπω ακόμα και με τon digital παροξυσμό...
    Επιλογές υπάρχουν.
    Και πολύ καλά θα κάνεις!

    Το «πρόβλημα» (όχι για μένα) είναι ότι η Nintendo βγάζει άλλου ύφους/στυλ παιχνίδια. Θα παίξεις "Astro" (δηλαδή Mario Odyssey), αλλά όχι God of War.

    Οπότε ανάλογα με το προσωπικό γούστο, αυτό μπορεί να είναι πρόβλημα ή όχι... και αυτό το πρόβλημα υπάρχει από πολύ παλιά (τότε που η SEGA θεωρούνταν επιλογή για μεγαλύτερες ηλικίες συγκριτικά με την Nintendo).

  2. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    obione (17-01-2022)

  3. #922
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δεν αντέχω να μην το πω, αλλά πραγματικά το πιο ενοχλητικό είναι να αρχίζουν υποτιμητικά σχόλια (από τους PCMR) για τους console peasants και τι «χυλό» εικόνας παίζαμε στο PS4... και ότι το PS4 δεν φτάνει ούτε την παρανυχίδα της RTX 3080 (σώωωωωωπα ρε φίλος, σιγά μην βγάλει και φτερά η Radeon 7850 να πετάξει!) και πόσο αστοιχείωτα ζώα είμαστε που ανεχόμαστε flat graphics/shadows/shading.

    Χαρείτε ρε παιδιά εκεί πέρα το παιχνίδι χωρίς πολλά-πολλά, που χωρίς το PS4 δεν θα υπήρχε καν ως εμπορικό προϊόν. Σας ενοχλεί/τριγκάρει κιόλας όταν σας αναφέρουν με αδιάσειστα στοιχεία ότι οι κονσόλες είναι ο στυλοβάτης του AAA gaming ήδη από την PS360 era.

    Εντωμεταξύ μερικοί είναι τόσο κουλάδια, που δεν μπορούν να παίξουν arcade games με controller ούτε καν στο Easy mode... αλλά είναι Elite Master Race! Ελπίζω μόνο να μην είναι τόσο κουλάδια έξω στον δρόμο, γιατί εκεί δεν έχει respawn και δεύτερες ευκαιρίες.

    ¶ντε, σας έκανε μάγκες η Sony με το KB+M support. Happy (cinematic) ultra widescreen gaming! Από αυτό το gaming που κάποτε υπήρχε στους PC (ναι, δεν θα σταματήσω να μνημονεύω το Far Cry 1), αλλά όχι στις (τότε) κονσόλες, ενώ πλέον έχουν γυρίσει τούμπα τα πράγματα. Φυσικά δεν περιμένω τα μωρά της PCMR να με καταλάβουν.
    Last edited by psx3; 17-01-2022 at 14:43.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    geogoku (17-01-2022),mihalis13 (17-01-2022),spartan (17-01-2022)

  5. #923
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    μεταλλαξη εννοω πως η PC Master Race καποτε κοροιδευε τους κονσολακιδες κυριως βασικα οσους ειχαν Playstation οτι σιγα τα exclusives κ σιγα μη δωσω λεφτα για 5 games ή αυτο δεν ειναι gaming ειναι cutscenes αλλα τετοια ωραια.

    Τωρα που αλλαξε η κατασταση λενε αλλα φυσικα...Τωρα εγιναν παιχνιδαρες.

    Προσωπικα δεν με νοιαζει τι θα κανει η Sony , Nintendo κλπ μιας κ η Microsoft ηδη εχει παρατησει τον ορο exclusive. Εταιρειες ειναι κ θα κοιταξουν να εχουν οσα περισσοτερα κερδη γινεται ωστε να ικανοποιηθουν οι μετοχοι.

    Εχω κονσολα για την ευκολια κ γιατι δεν γουσταρω να ρυθμιζω για ωρες καποιο game , drivers, upgrades καθε τοσο που σημαινει κ περισσοτερα χρηματα.
    Επισης ειμαι κατα του ψηφιακου περιεχομενου γιατι θεωρω οτι δεν εχεις κατι σε φυσικη μορφη στα χερια σου.
    Την ημερα που θα γινουν αποκλειστικα Digital οι κονσολες θα αρχισω να αποσυρομαι σιγα σιγα ή να αγοραζω στο τελος της γενιας για να παιζω καποια games τελος.
    Σεβομαι οτι πολλοι προτιμουν το PC κ θελω φυσικα να παιξουν αυτα τα games οσοι περισσοτεροι gamers γινεται ωστε να φτασει κ σε ενα ευρυτερο κοινο.

    Λογικα θεωρω πως θα μενει σε ενα πλανο 3ετιας στα Exclusives κ μετα θα πανε στα PC με αλλα specs.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  6. The Following 2 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    mihalis13 (17-01-2022),psx3 (17-01-2022)

  7. #924
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Βρε ναι, τώρα που «αναγνώρισαν» την αξία των scripted cinematic games (λέμε τώρα, όχι ότι δεν ήξεραν πιο πριν!) ας τα παίξουν στην πλατφόρμα της προτίμησής τους εφόσον μιλάμε για παλιά παιχνίδια. Τα PS5 games να μην βγαίνουν day 1 και όλα καλά.

    Εγώ την ακατάσχετη μπουρδολογία δεν μπορώ (σε δήθεν «τεχνολογικά» fora κιόλας)... ότι π.χ. δεν υπάρχει code to metal/secret sauce (χμμμ, το GNM API αλήθεια είναι ισότιμο με το DX11? είδαν άραγε το video του DF και τι λέει περί Async Compute στις κονσόλες?). «Μαλακίες» όλα αυτά σύμφωνα με κάποιους... τι να συζητήσεις μετά.

    Ούτε καν τα βασικά δεν γνωρίζουν μερικοί, ότι δηλαδή οι AMD PC GPU drivers είναι για τον πέο σε DX11 (high CPU overhead), ενώ η nVidia έχει χαμηλότερο CPU overhead (και αυτό το βαφτίζουν "optimization"). Καθόλου τυχαίο τι hardware requirements ζητάει συγκριτικά με τις «σάπιες» Jaguar/GCN κονσόλες. Για τρέχτε το μια σε FX-8350 @ 1.6 GHz & Radeon 7850 να δω κάτι...

    Δεν μιλάμε για κανένα τρομερό port εδώ πέρα, απλά το τρέχουν μια χαρά λόγω brute force... υπάρχουν και πολύ καλύτερα PC ports στημένα σε DΧ12/Vulkan (και αυτό θα έπρεπε να απαιτούν όταν σκάνε 50άρικα, αλλά τι να πεις).

    Χώρια κάτι άλλα που διαβάζω για memory leaks (κοντά 12GB RAM usage, όταν το PS4 έχει 4.5GB free RAM), για KB+M emulation (όχι native/raw input). Θέλει «στρώσιμο» ακόμα (και όταν στρωθεί επαρκώς με patches, δεν θα κοστίζει πάνω από ¤15-20).
    Last edited by psx3; 17-01-2022 at 17:59.

  8. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    geogoku (17-01-2022)

  9. #925

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    μεταλλαξη εννοω πως η PC Master Race καποτε κοροιδευε τους κονσολακιδες κυριως βασικα οσους ειχαν Playstation οτι σιγα τα exclusives κ σιγα μη δωσω λεφτα για 5 games ή αυτο δεν ειναι gaming ειναι cutscenes αλλα τετοια ωραια.

    Τωρα που αλλαξε η κατασταση λενε αλλα φυσικα...Τωρα εγιναν παιχνιδαρες.
    Το ξέρεις φαντάζομαι ότι πολλοί της pcmr ασχέτως του τι γράφουν δεξιά και αριστερά, είχαν/έχουν και playstation έτσι?

    Επίσης, όπως έχει αναφερθεί παλιότερα και από άλλους πολλές φορές, δεν θέλεις πραγματικά να καθήσουμε να αναφέρουμε τι κάθονται και γράφουν οι διάφοροι οπαδοί των πλατφορμών στο internet,ακόμα και του playstation .

    Ούτε και στην nintendo μεριά που αναφέρθηκε πιο πίσω είναι όλα όμορφα και ρόδινα,αλλά αυτά ειναι για άλλο θέμα.

  10. #926
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το ξέρεις φαντάζομαι ότι πολλοί της pcmr ασχέτως του τι γράφουν δεξιά και αριστερά, είχαν/έχουν και playstation έτσι?

    Επίσης, όπως έχει αναφερθεί παλιότερα και από άλλους πολλές φορές, δεν θέλεις πραγματικά να καθήσουμε να αναφέρουμε τι κάθονται και γράφουν οι διάφοροι οπαδοί των πλατφορμών στο internet,ακόμα και του playstation .

    Ούτε και στην nintendo μεριά που αναφέρθηκε πιο πίσω είναι όλα όμορφα και ρόδινα,αλλά αυτά ειναι για άλλο θέμα.
    Fulgore εγώ ξέρεις τι πρόβλημα έχω;

    Ότι οι PCMR παρουσιάζονται ως οι «γνωστικοί» της Τεχνολογίας, ενώ θεωρούν τους κονσολάδες αμόρφωτους χωριάτες/πλέμπα που αγοράζει χρωματιστά καθρεφτάκια (χμμμ, RGB LED says hi?).

    Καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο υψηλές απαιτήσεις έχω από τους PCMR; Και πόσο απογοητεύομαι με τις πίπες που διαβάζω δεξιά κι αριστερά; Από τους κονσολάδες δεν έχω απαιτήσεις (και όμως, συνήθως εκπλήσσομαι ευχάριστα)!

    Αυτή είναι η ειρωνεία του πράγματος...

    Keep on gaming και αφήστε πίσω τα στερεότυπα των 80s (τότε που οι κομπιουτεράδες ήταν όντως γνωστικοί και toy-like κονσόλες αγόραζαν μικρά παιδάκια)!

  11. #927

    Default

    Οπως και να χει, για μενα το gow ηταν στα τοπ παιχνιδια της προηγουμενης γενιας, μαζι με το zelda , lou2 και κανα 2 ακομα και ειναι πολυ ευχαριστο οτι θα το παιξει τοσος κοσμος. Για μενα που παιζω αρκετα παιχνιδια στο pc, μακαρι να δωσει ωθηση και να αρχισουν να φτιαχνονται περισσοτερα τετοια παιχνιδια(οπως π.χ. εβγαλε η ΕΑ το jedi).

  12. #928
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πάντως ένα καλό με τα PS4 -> PC ports (πέραν του «ξεβρακώματος» που βλέπουμε) είναι ότι βοηθάνε και στο preservation.

    Δεν ξέρουμε πως θα είναι το PS6... πολλά μπορεί να υποθέσει κανείς (ακόμα και ριζική αλλαγή CPU σε ARM ISA). Εκεί (επειδή η Sony είναι Sony, και όχι Apple/MS) we can kiss PS4/5 BC goodbye!

    Οπότε κατά μια έννοια δεν είναι κακό να βγαίνουν PC ports με καθυστέρηση ετών... εκτός κι αν μας εκπλήξει η Sony μελλοντικά με λύσεις τύπου Rosetta.

    Γενικώς είναι κρίμα να χαθούν στην λήθη του παρελθόντος τόσο καλοφτιαγμένες παραγωγές, αν και εφόσον η Sony δεν προσφέρει BC στο μέλλον (PS6 and beyond).
    Last edited by psx3; 17-01-2022 at 19:01.

  13. #929

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Fulgore εγώ ξέρεις τι πρόβλημα έχω;

    Ότι οι PCMR παρουσιάζονται ως οι «γνωστικοί» της Τεχνολογίας, ενώ θεωρούν τους κονσολάδες αμόρφωτους χωριάτες/πλέμπα που αγοράζει χρωματιστά καθρεφτάκια (χμμμ, RGB LED says hi?).

    Καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο υψηλές απαιτήσεις έχω από τους PCMR; Και πόσο απογοητεύομαι με τις πίπες που διαβάζω δεξιά κι αριστερά; Από τους κονσολάδες δεν έχω απαιτήσεις (και όμως, συνήθως εκπλήσσομαι ευχάριστα)!

    Αυτή είναι η ειρωνεία του πράγματος...
    Η πραγματική ειρωνεία του πράγματος είναι ότι πλέον τα παραπάνω τα κάνουν και τα sony ponies/xbots στα nintendo sheeps.

    Δεν είναι μόνο η PCMR(etards)που το παίζουν γνωστικοί της τεχνολογίας, ειδικά δε όταν πολλοί από αυτούς ήταν πρώην κάτοχοι κονσόλας που απλά πήραν ένα pc να τρέχουν τα παιχνίδια σε παραπάνω από 30fps και σε ssd(πράγματα που τα προσφέρουν οι τωρινές κονσόλες,άρα χάλασε το ποίημα).

    Οσο κομπλεξικοί είναι οι της PCMR, άλλο τόσο είναι και σε xbox,PS και nintendo μεριά.
    Αρα ειναι ανούσιο να ειρωνευόμαστε τους της PCMR λές και οι Sony fans(ή οι υπόλοιποι) είναι παναγίτσες.
    Γιατί και στην πραγματικότητα όλη αυτή η τρέλα περί exclusives(timed ή κανονικά), ήταν ανέκαθεν τα καυσιμα για console wars και τίποτα παραπάνω

    Κάπως έτσι έγινε γνωστό και το Digital Foundry,ειδικά στην προηγούμενη γενιά, αλλα και στις αρχές αυτής με το ποια multiplatform παιχνίδια έτρεχαν καλύτερα και γρηγορότερα σε ποια από τα δύο twins.....για να ''την λέει''η μια μερια στην άλλη.
    Απλά πλέον τα console wars δεν γίνονται στα διάφορα forum αλλά στα social media.

    Ας βγεί το Ragnarok φέτος και ας είναι πολύ καλό(βέβαια τότε θα υπάρχει η γκρίνια με το 10ευρώ upgrade), και σιγά που θα ενδιαφέρει τους περισσότερους πότε και αν θα κυκλοφορήσει και στο pc.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Leon_DiZ (17-01-2022),tomic20 (18-01-2022)

  15. #930
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιατί και στην πραγματικότητα όλη αυτή η τρέλα περί exclusives(timed ή κανονικά), ήταν ανέκαθεν τα καυσιμα για console wars και τίποτα παραπάνω
    Σοβαρά; Δηλαδή όταν γράφω να έχει και τα δικά της exclusives η MS (α λα 360 era), το λέω ως καύσιμο για console wars;

    Κάποιοι θέλετε ομογενοποίηση, άλλοι θέλουμε exclusivity/diversity.

    Ποιός θέλει system wars τελικά; Μάλλον αυτός που θέλει ομογενοποίηση & brute force για να μοστράρει καλύτερες σκιές/Ultra settings... αν κρίνω από αυτά που βλέπω εδώ κι εκεί.

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Κάπως έτσι έγινε γνωστό και το Digital Foundry,ειδικά στην προηγούμενη γενιά, αλλα και στις αρχές αυτής με το ποια multiplatform παιχνίδια έτρεχαν καλύτερα και γρηγορότερα σε ποια από τα δύο twins.....για να ''την λέει''η μια μερια στην άλλη.
    Δεν έχεις καταλάβει ότι υπάρχουμε κι εμείς που είχαμε ΜΟΝΟ PS3 (ούτε beefy PC, ούτε XBOX 360) εκείνη την γενιά που εδραιώθηκε το DF.

    Μοναδική/πρωτεύουσα κονσόλα το PS3 (όχι 2η/3η πλατφόρμα για 1st party/SP-only machine) και δεν μας ένοιαζε αν έπαιζε χειρότερα τα multiplatform, ειδικά όταν είχαμε μεγάλη ποικιλία σε 1st party και τις χρυσές εποχές του PS+.

    Εμείς ψυχή δεν έχουμε; Αόρατοι είμαστε; Τι φάση; Για ποιόν λόγο δεν μετράμε εμείς δηλαδή;

  16. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (18-01-2022),Lefteris_X (18-01-2022),PDS (17-01-2022)

  17. #931
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν είναι μόνο η PCMR(etards)που το παίζουν γνωστικοί της τεχνολογίας, ειδικά δε όταν πολλοί από αυτούς ήταν πρώην κάτοχοι κονσόλας που απλά πήραν ένα pc να τρέχουν τα παιχνίδια σε παραπάνω από 30fps και σε ssd(πράγματα που τα προσφέρουν οι τωρινές κονσόλες,άρα χάλασε το ποίημα).
    Αυτό εξηγεί πολλά και μάλλον κακώς έχω υψηλές απαιτήσεις.

    Το να αγοράζεις PC ως console replacement/gaming-only machine (δηλαδή απλά να παίζει παιχνιδάκια) πάντα το θεωρούσα πέταμα χρημάτων. Και από ό,τι παρατηρώ έγινε μόδα με το Steam (ειδικά από το 2012 και έπειτα).

    Αν δεν έχεις μεράκι να ασχοληθείς εις βάθος με τα τεχνολογικά, δεν βρίσκω ποιό το νόημα να αγοράζεις PC και να το χρησιμοποιείς σαν τοστιέρα.

    Σε αυτή την περίπτωση δεν χρειάζεται να μας την βγαίνουν από πάνω επειδή τους αγόρασε ο μπαμπάς ένα πανάκριβο PC να κορδώνονται. Σαν κάτι κακομαθημένα βουτυροπαιδάκια που δεν ξέρουν να οδηγούν και παίρνουν supercars για να κάνουν μόστρα στην πλέμπα.

    Σόρρυ, αλλά έτσι το βλέπω εγώ. Και το πρόβλημα μάλλον είναι δικό μου που έχω υψηλές απαιτήσεις από την "Master Race". Αν ρίξω τις απαιτήσεις στον πάτο, τότε δεν πρόκειται να ξανααπογοητευτώ με κανέναν.

  18. #932
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιατί και στην πραγματικότητα όλη αυτή η τρέλα περί exclusives(timed ή κανονικά), ήταν ανέκαθεν τα καυσιμα για console wars και τίποτα παραπάνω
    Μακαρι να ειχαν ολοι exclusives (πραγματικα exclusives ομως που να εκμεταλλευονται την πλατφορμα). Ως καυσιμο μπορει να δουλευει για καποιους αλλα οχι για ολους. Δεν χρειαζεται να τσουβαλιαζεις.

    Θα σου φερω ενα παραδειγμα για το gaming μεσο που με ενδιαφερει περισσοτερο (VR). To Half life alyx βγηκε αποκλειστικα σε pc vr και δεν γκρινιαξα καπου για αυτο. Ισα ισα αν βρεις το thread του alyx θα διαβασεις αποθεωση μου για το game (εγω μετεφερα καποια ποστ του bigboss στο νεο thread που εφτιαξα). Tο οτι βγηκε σε εκεινη την φαση αποκλειστικα σε pc το εκανε να ειναι το παιχνιδι που ειναι.
    Τωρα που μπορει να τρεξει σε ps5, καλοδεχουμενο.

    πως γενεν αυτο?

    Ειδικα για το pc gaming που κυριολεκτικα ειναι η τελευταια πλατφορμα που συμπαθω.

    Απλα οταν βλεπω αποκλειστικα παιχνιδια που εκμεταλευονται την πλατφορμα και πανε το μεσο ενα βημα παρακατω, προσωπικα χειροκροτω.
    .

  19. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Brazhlias (18-01-2022),mihalis13 (17-01-2022),psx3 (17-01-2022)

  20. #933
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Εγω παντως που το ξεκινησα σε pc σε νορμαλ ποιοτητα γραφικων εχω παθει πλακα απο τις αλλαγες που εχει κανει η ομαδα.
    Στα θετικα θα αναφερω την εξελιξη των γραφικων, με ξενισε πολυ ομως η αλλαγη του gameplay, το ειχα στο μυαλο μου με τις παλιες καμερες και τις επικες μαχες.
    Βεβαια δεν μπορω να πω,απο το λιγο που εχω παιξει εινια καθηλωτικες και εδω οι μαχες, ισως πρεπει να συνηθισω αυτο το στυλ gameplay με την διαφορετικη καμερα και τις αλλαγες στα κουμπια.
    Ελπιζω να με κρατησει το παιχνιδι μιας που ολα τα προηγουμενα τα εχω τερματισει μονορουφι και με μεγαλη χαρα τοτε.
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  21. #934
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ξέχνα το παλιό στυλ gameplay, εδώ μιλάμε για εμφανή επιρροή από το combat system των Souls (και αν το παίξεις στο ανώτερο επίπεδο δυσκολίας, γίνεται κανονικό Soulsborne στις... Βαλκυρίες -> φεύγεις μονόχιτος).

    Πάντα όταν ένα παιχνίδι/είδος γίνεται κάπως δημοφιλές, τότε επηρεάζει άλλα παιχνίδια (καλώς ή κακώς, αλλά έχει συμβεί πολλές φορές).

  22. #935
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    μωρε νιωθω σαν να εχασε την ταυτοτητα της η σειρα με αυτες τις αλλαγες.
    Ξαναλεω ειμαι στην αρχη δεν εχω αποψη ακομα, αλλα αυτα τα τσεκουρια που πρεπει να τα ανακαλεις καθε φορα που τα πετας και η ελειψη των αλυσιδωτων μαχαιριων των προηγουμενων παιχνιδιων για εμενα ειναι σοβαρη ελειψη.
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  23. #936
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Είναι reboot (όπως και το Uncharted 4).

    Συμφωνώ ότι αν έχεις αγαπήσει τα παλιά σου φαίνεται «κάπως» η αλλαγή... ίσως είναι και θέμα γούστου.

    Γενικώς άλλες εποχές και άλλα πρόσωπα από πίσω (Jaffe vs Barlog). Απλά καμία επαφή.

  24. #937

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Σοβαρά; Δηλαδή όταν γράφω να έχει και τα δικά της exclusives η MS (α λα 360 era), το λέω ως καύσιμο για console wars;

    Κάποιοι θέλετε ομογενοποίηση, άλλοι θέλουμε exclusivity/diversity.

    Ποιός θέλει system wars τελικά; Μάλλον αυτός που θέλει ομογενοποίηση & brute force για να μοστράρει καλύτερες σκιές/Ultra settings... αν κρίνω από αυτά που βλέπω εδώ κι εκεί.
    Γιατί η MS δεν έχει τα δικά της exclusives?Το halo infinite,τα gears of war,τα Forza(αλα 360 era)κυκλοφορούν σε playstation ή nintendo switch?

    Το god of war δεν παραμένει console exclusive στο playstation?
    Αυτό το πράγμα λέγεται ομογενοποίηση? Οι κάτοχοι playstation που λένε ότι χαίρονται που και οι κάτοχοι pc θα παίξουν αυτό το φοβερό παιχνίδι,το γράφουν γιατί θέλουν ομογενοποίηση

  25. #938
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιατί η MS δεν έχει τα δικά της exclusives?Το halo infinite,τα gears of war,τα Forza(αλα 360 era)κυκλοφορούν σε playstation ή nintendo switch?

    Το god of war δεν παραμένει console exclusive στο playstation?
    Αυτό το πράγμα λέγεται ομογενοποίηση? Οι κάτοχοι playstation που λένε ότι χαίρονται που και οι κάτοχοι pc θα παίξουν αυτό το φοβερό παιχνίδι,το γράφουν γιατί θέλουν ομογενοποίηση
    Τα 360 exclusives δεν έβγαιναν σε PC... αμνησία έπαθες;

    Πόσες φορές έχεις διαβάσει (προ mining craze) «σιγά μην πάρω XBOX, αφού τα παίζω όλα στο PC πλέον»;

    Ακουγόταν ποτέ αυτή η ατάκα επί 360 εποχής;

    Και ναι, γνωρίζω ότι πολλοί PCMR είναι πρώην κάτοχοι XBOX 360 που έκαναν "jump ship". Αυτός άλλωστε ήταν και ο στόχος της MS με το (Direct)X-BOX ως «δούρειο ίππο».

    Απλά το 360 ήταν ας πούμε «παραφωνία» λόγω τρομακτικής (ίσως και απροσδόκητης?) επιτυχίας (εν μέρει και λόγω αποτυχίας του PS3 -αρχικά-) και τους πήγαν λίγο πίσω τα σχέδια ομογενοποίησης...
    Last edited by psx3; 17-01-2022 at 23:22.

  26. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (18-01-2022)

  27. #939

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Μακαρι να ειχαν ολοι exclusives (πραγματικα exclusives ομως που να εκμεταλλευονται την πλατφορμα). Ως καυσιμο μπορει να δουλευει για καποιους αλλα οχι για ολους. Δεν χρειαζεται να τσουβαλιαζεις.
    Τι ακριβώς τσουβαλιάζω? Τα fanboys που ιντερνετικά αντιδρούν έτσι γύρω από τα exclusives?Αφού αυτό το πράγμα γίνεται στην πράξη. Ριξε μια ματιά στο youtube να δεις αντιδράσεις κόσμου στα social media και στην περίπτωση του xbox στην προηγούμενη γενιά με pc,και σε Sony μεριά που πλέον είναι μια από τα ίδια.

    Επίσης το god of war δεν εκμεταλλεύεται την πλατφορμα του PC με νεες προσθήκες όπως mouse and keyboard,ultrawide,RT/Dlss,120hz που δεν υπάρχουν στο ps4? Γιαυτό υποτίθεται δεν ζητάνε και παραπάνω χρήματα από όσα κοστίζει πλέον το παιχνίδι στο ps4?
    Το ίδιο πράγμα δεν έγινε και στην περίπτωση του Cyberpunk αν και multiplatform παιχνιδιού?
    Στα παιχνίδια της microsoft που και αυτά πλέον βγαίνουν στο pc?

    Και ποιος έγραψε να σταματούν να κυκλοφορούν exclusives και να κυκλοφορούν γενικά και αόριστα μόνο multiplatform παιχνίδια?

  28. #940
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Επίσης το god of war δεν εκμεταλλεύεται την πλατφορμα του PC με νεες προσθήκες όπως mouse and keyboard,ultrawide,RT/Dlss,120hz που δεν υπάρχουν στο ps4?
    1) Θεωρείς σωστό να βγαίνουν DX11 games εν έτει 2022; Με DX11 περιμένεις σωστή εκμετάλλευση του PC hardware; Υπάρχει λόγος που τα AAA games σε PS4 προγραμματίζονται σε GNM και όχι GNMX (το ανάλογο του DX11).

    2) Διάβασες τα σχόλια ότι το PC port δεν παίρνει raw input, αλλά κάνει emulate KB+M μέσω controller API hooks;

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιαυτό υποτίθεται δεν ζητάνε και παραπάνω χρήματα από όσα κοστίζει πλέον το παιχνίδι στο ps4?
    ¤50 για κοπανιστό αέρα. ¤37 πες σε κλειδάδικα. Για μένα είναι πολλά για digital game, δεδομένου κιόλας ότι μιλάμε για μέτριο port (που ίσως στρώσει με τον καιρό, δεν αμφιβάλλω).

    Για αυτό λέω εσείς οι PCάδες οφείλετε να έχετε κάποιες απαιτήσεις παραπάνω πριν τα σκάσετε... έτσι δεν είναι το σωστό;

    Τώρα για δεδομένα «Θείου», ΟΚ, μια χαρά port είναι. Όποιος πληρώνει ¤0, εξ' ορισμού δεν μπορεί να έχει απαιτήσεις.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •