Page 44 of 49 FirstFirst ... 34404142434445464748 ... LastLast
Results 861 to 880 of 969

Thread: God of War

  1. #861
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αν θυμαμαι καλά ειναι στο κεντρικό μενου, και εαν το επιλέξεις δεν αλλάζει μετά, παρά μόνο εαν κλείσεις το παιχνίδι και το ξαναφορτώσεις. Μιλάω πάντα για τον ελληνικό ηχο.


  2. #862
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    καθομουν κ εψαχνα χθες τα μενου κ δεν εβρισκα πουθενα την Ελληνικη μεταγλωτιση.

    μπορει καποιος να βοηθησει?
    Σε δισκάκι πιθανόν θα το έχεις, το οποίο μάλλον δεν θα είναι ελληνικής εισαγωγής. Οπότε δεν θα έχει Ελληνική μεταγλώττιση, παρά μόνο ελληνικούς υπότιτλους.

    edit: Εκτός και αν είναι αυτό που λέει παραπάνω ο Slay.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    geogoku (28-04-2020)

  4. #863
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    guys εχετε δικιο... δεν ειναι το Ελληνικο οποτε μονο υποτιτλους
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  5. #864

    Default

    ρε σεις ο φιλος μου που κανω gamesharing το παιχνιδι, μου λεει οτι στο μενου δεν εχει επιλογη για αλλαγη γλώσσας, εχει βγει κανα update? αλλάξανε θέση στην αλλαγή γλώσσας?
    απο ελληνικο ps store ειμαι...

    το μενου στο ps4 το ειχε στα αγγλικα, υπάρχει περίπτωση για κάποιο λόγο να του κατεβασε μονο την αγγλικη γλωσσα?
    Last edited by tomic20; 14-10-2020 at 20:11.

  6. #865
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Λογικά θα χρειαστεί να αλλάξει το system language του ps4 στα ελληνικά και να ξαναφορτώσει το παιχνίδι. Από το ελληνικό store που το κατέβασα σε φίλο μου πρόσφατα με αυτόν τον τρόπο παίζει κανονικά.

  7. #866

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Λογικά θα χρειαστεί να αλλάξει το system language του ps4 στα ελληνικά και να ξαναφορτώσει το παιχνίδι. Από το ελληνικό store που το κατέβασα σε φίλο μου πρόσφατα με αυτόν τον τρόπο παίζει κανονικά.
    μπα το σκεφτηκα και δεν λειτουργει...εκτος αν χρειαζεται να ξαναξεκινησει το παινχιδι απο την αρχη...

  8. #867
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    To πιο πιθανό είναι να χρειαστεί να ξεκινήσει το παχνίδι από την αρχη. Εγώ αρχικά είχα ολοκληρώσει το παιχνίδι στα αγγλικά και κάποια στιγμή που το ξεκίνησε από την αρχή και ο αδερφός μου, αναγκάστηκε να πορευτεί με το ελληνικό voice over επείδη την περίοδο εκείνη (λόγω του spiderman αν θυμάμαι καλά), είχα αλλάξει το system language του ps4 στα ελληνικά. Θυμάμαι ότι ψάχναμε να βρούμε επιλογή να το γυρίσουμε στην αγγλική γλώσσα, όμως δεν υπήρχε. Μπορώ επίσης να σου επιβεβαιώσω ότι η ψηφιακή έκδοση στο ελληνικό ps store υποστηρίζει κανονικά το ελληνικό voice acting αν το επιλέξεις την ελληνική γλώσσα στο system language της κονσόλας. Είναι λίγο μπερδεμενη η κατάσταση γενικά με την επιλογή της γλώσσας σε ορισμένους τίτλους.

  9. #868
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Υπαρχει το τελειο game ???
    Αυτο δηλαδη που λεμε το απολυτο 10/10 ???
    Αν το δουμε τελειως αντικειμενικα κ ψυχρα το τελειο game δεν υπαρχει... Προτου ομως ολοκληρωσω την σκεψη μου ας ξεκινησω το Review μου για το God Of War !!!

    Ευτυχως για εμενα αν κ εχω παιξει και ολοκληρωσει οτι God Of War εχει κυκλοφορησει , καταφερα να μεινω μακρια εως τωρα σχετικα με το τι τρεχει με το God Of War για το PS4 και... Ωωωω Θεε μου τι εμπειρια πραγματικα !!!

    Ξεκιναω κλασσικα με το Story...

    Τα χρονια εχουν περασει και ο Κρατος βρισκεται πλεον μακρια απο την Πατριδα του τη Ελλαδα με την Νορβηγια να αποτελει το καινουριο του σπιτι αλλα κ με μια καινουρια οικογενεια.
    Δεν θα ηθελα να πω κατι παραπανω ωστε να μην σπολεριασω καποιον που ακομα δε το εχει δοκιμασει (αν υπαρχει καποιος χειροτερος απο εμενα δηλαδη...) αλλα αυτο που θελω να πω ειναι πως ο τροπος που εχουν δωσει μια τοσο νεα κ φρεσκια ιστορια και setting στο Universe του God Of War ΧΩΡΙΣ να ξεχνανε το παρελθον του πρωταγωνιστη ειναι πραγματικα καταπληκτικος.
    Οποια εταιρια θελει να κανει ενα reboot σε καποιο κορεσμενο Franchise πρεπει να παρει μαθηματα απο το studio της Santa Monica & τον Cory Balrog οι οποιοι εχουν κανει μια φοβερη δουλεια πανω σε αυτο.

    Για τα γραφικα οτι κ να πω ειναι περιττο.
    Ειναι οτι καλυτερο εχω παιξει μεχρι στιγμης στο PS4 Pro.
    Τρομερα εφε, slow motion effects, ο Κρατος πιο γ@μ@τος απο ποτε, τα περιβαλλοντα τρομερα, φανταστικη φωτογραφια & σκηνοθεσια και φυσικα τα cutscenes σε κανουν να μενεις με το στομα ανοιχτο.
    Στο μονο που χωλαινει καπως ειναι στο κομματι των FPS σε καμια περιπτωση ομως δεν χαλαει την εμπειρια μιας κ σπανια πεφτει κατω απο τα 30 FPS.
    προσωπικα επελεξα την επιλογη του resolution απο αυτη του perfomance αν κ συνηθως σε αυτο το ειδος προτιμώ το αντιθετο, ηταν τετοια η εικονα που δεν μου πηγαινε η καρδια να το αλλαξω.

    Στον τομεα του ηχου ειναι επισης ολα αριστα.
    Τρομερο soundtrack συνοδευει τελεια την εικονα ΑΛΛΑ...το βραβειο ομως πρεπει να παει στο κομματι του Voice Acting.
    Τρομερες ερμηνειες απο ολο το cast κανουν τους χαρακτηρες αξεχαστους.

    παμε τωρα και στο ζουμι δηλαδη στο gameplay...

    εδω ξεχναμε οτι θυμομαστε για τα προηγουμενα entries καθως μιλαμε για μια ολικη ανανεωση.
    Η καμερα ειναι πλεον over the shoulder αλα resident evil 4 και οι βασικες εντολες επιθεσης στα shoulder buttons αλα bloodborne.

    Αλλαγη μεγαλη υπαρχει κ στον ολο κοσμο του God Of War καθως αλλαζει το παλιο linear gameplay κ στην θεση του εχουμε ενα semi-openworld χαρτη με απεiρα collectables αλλα και παρα πολλα sidequests περαν του main story.

    Ακολουθωντας τα περισσοτερα games της εποχης ετσι κ το God Of War προσθετει πολλα RPG στοιχεια αλλα κ μια μεγαλη ποικιλια εξοπλισμου,αναβαθμισεων με το καθε ενα απο αυτα να χρειαζονται διαφορετικα currencies & υλικα για να τα αναβαθμισουμε.

    Μεγαλη ειναι κ η ποικιλια των κινησεων που μπορουμε να μαθουμε και να αναβαθμισουμε μεσω XP τοσο στον Κρατος οσο και στον Ατρεα.

    Αλλη μια ωραια προσθηκη ειναι η εξιστορηση διαφορων ιστοριων της Ελληνικης αλλα και της Σκανδιναβικης μυθολογιας κατα την διαρκεια της μετακινησης απο το ενα σημειο στο αλλο που πολλες φορες θα σας κανει να καθυστερησετε επιτηδες να φτασετε στο προορισμο σας καθως ειναι ακρως ενδιαφερουσες κ θα θελετε να τις ακουσετε εως το τελος τους...

    Το combat system ειναι ακρως εθιστικο...καθε πετυχημενο χτυπημα νιωθεις οτι κανεις πραγματικα ζημια στον εχθρο αλλα η απολυτη ικανοποιηση ειναι οταν καταφερνουμε να πετυχουμε την αποκρουση στην στιγμη που πρεπει επιτρεποντας μας να κανουμε την αντεπιθεση στην ανοιχτη αμυνα του εχθρου ή οταν αποφευγουμε μια επιθεση την τελευταια κυριολεκτικα στιγμη παγωνοντας τον χρονο για λιγο αλα Bayonetta ωστε να κανουμε οσο περισσοτερο damage μπορουμε.
    Πολυ ωραια ειναι επισης η προειδοποιηση του Ατρεα οταν δεχεσαι επιθεση απο εχθρο που ειναι εκτος οπτικου πεδιου.

    Πολυ εντυπωσιακες ειναι επισης οι ολες οι ειδικες επιθεσεις/κινησεις κ καθε αναβαθμιση εκτος του οτι επιτρεπει περισσοτερο damage εχει κ μια οπτικη αναβαθμιση που ειναι ευπροσδεκτη.

    Οπως προειπα το God Of War εχει πολυ υλικο περα απο το main Story.
    Collectables , Κορακια του Odin , Απελευθερωση δρακων , μαχες με τις Βαλκυριες, δυο εξτρα βασιλεια και αλλα πολλα.
    Σε ολο το playthrough ολοκληρωσα περιπου το 80% αλλα δυσκολευτικα πολυ να ολοκληρωσω τις μαχες με τις Βαλκυριες κ των δυο εξτρα Βασιλειων.

    Κ επιστρεφω απο εκει που ξεκινησα...

    Υπαρχει το τελειο game ???
    Αυτο δηλαδη που λεμε το απολυτο 10/10 ???
    Αν το δουμε τελειως αντικειμενικα κ ψυχρα το τελειο game δεν υπαρχει... Αλλα για μενα το God Of War χτυπαει ολα αυτα τα "sweet spot" και ειναι για μενα οτι καλυτερο εχω παιξει μεχρι στιγμης σε αυτη την γενια και αξιζει το απολυτο.

    10/10

    εις το επανιδειν !!!
    Last edited by geogoku; 16-10-2020 at 01:07.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  10. The Following 7 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    Leon_DiZ (16-10-2020),menel34 (16-10-2020),mihalis13 (16-10-2020),Nek_Food (16-10-2020),PDS (16-10-2020),Valkyre (16-10-2020),WolfRathmA (22-10-2020)

  11. #869
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. The Following 5 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    geogoku (27-10-2020),jk_blue_tiger (26-10-2020),mihalis13 (26-10-2020),obione (27-10-2020)

  13. #870
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Θα το τιμήσω γιατί ενώ ήθελα να συνεχίσω να παιζω μετά τον τερματισμό, δάνεισα το παιχνίδι σε φίλο μου, που δυστυχώς το έχασε. Οπότε ευκαιρία ειναι τώρα που θα είναι στο PS+ Collection να το τιμήσω ξανά στο PS5.

  14. #871

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Θα το τιμήσω γιατί ενώ ήθελα να συνεχίσω να παιζω μετά τον τερματισμό, δάνεισα το παιχνίδι σε φίλο μου, που δυστυχώς το έχασε. Οπότε ευκαιρία ειναι τώρα που θα είναι στο PS+ Collection να το τιμήσω ξανά στο PS5.
    Αυτους τους φίλους πρεπει να τους σκοτώνεις με βασανιστικό τρόπο.

  15. The Following 4 Users Say Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    geogoku (27-10-2020),Leon_DiZ (27-10-2020),panos74gr (27-10-2020),psx3 (27-10-2020)

  16. #872
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Αυτους τους φίλους πρεπει να τους σκοτώνεις με βασανιστικό τρόπο.
    Μπαααα είναι πολύ καλός φίλος, και προσεκτικός με τα πράγματα, απλά έκατσε γκαντεμια.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Brazhlias (27-10-2020)

  18. #873
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εδω που τα λεμε δεν ειναι και κανα τρελο compatibility... το παιχνιδι ειχε unlocked framerate mode στα 1080ρ. Εγω καταλαβαινω οτι αυτο mode στο ps5 προφανως το κανει locked 60fps. Σιγα τα ωα δηλαδη

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (27-10-2020),PDS (27-10-2020),psx3 (27-10-2020)

  20. #874
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Θα το τιμήσω γιατί ενώ ήθελα να συνεχίσω να παιζω μετά τον τερματισμό, δάνεισα το παιχνίδι σε φίλο μου, που δυστυχώς το έχασε. Οπότε ευκαιρία ειναι τώρα που θα είναι στο PS+ Collection να το τιμήσω ξανά στο PS5.
    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Αυτους τους φίλους πρεπει να τους σκοτώνεις με βασανιστικό τρόπο.
    Τελικά πέρα από την γυναίκα κ το αυτοκίνητο, δεν πρέπει να δανείζεις ούτε video games.....
    Last edited by ilias78; 27-10-2020 at 11:59.

    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    Brazhlias (27-10-2020)

  22. #875
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @ilias78

    Και μηχανή (δίκυκλο εννοώ).

    ΠΟΤΕ δεν δανείζεις.

    Ούτε για μια βόλτα γύρω το τετράγωνο (παθών είμαι και παραλίγο να σκοτώσω επιτόπου τον φίλο, που γύρισε από την βόλτα στο τετράγωνο.....είχε πατήσει φρένα μπροστινά που του είχα πει να ΜΗΝ το κάνει, καθότι racing μηχανή = με μισό κλικ τα μπροστινά κοκαλώνουν = απαγορευτική η χρήση τους για τον μέσο αναβάτη, και μου δείχνει μια φρεσκοαγορασμένη 1 εβδομάδας μηχανή......με διαλυμένη ΟΛΗ την αριστερή μεριά. Δεν έπαθα εγκεφαλικό/έμφραγμα μόνο και μόνο επειδή ήμουν 20 ετών).

  23. #876
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ναιιιιιιι!!!!!!


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. The Following 7 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Giannis1979 (01-02-2021),jk_blue_tiger (02-02-2021),Kkritikos (01-02-2021),panos74gr (02-02-2021),PDS (02-02-2021),psx3 (02-02-2021),Valkyre (02-02-2021)

  25. #877

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ναιιιιιιι!!!!!!


    Αυτό ναι το θέλω πολύ. ¶ντε να ερθει η κονσόλα μου!!!!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  26. #878
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Ευτυχώς που "εμπλεξα" με το hitman 2 και δεν το τερματισα!

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  27. #879
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τελεια, ειμαι και εγω απο αυτους που δεν το εχουν παιξει

    To μονο που λειπει ειναι ενα ps5. Λεπτομερειες. lol
    .

  28. #880

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τελεια, ειμαι και εγω απο αυτους που δεν το εχουν παιξει

    To μονο που λειπει ειναι ενα ps5. Λεπτομερειες. lol
    Εγώ το είχα αγοράσει αλλά μια ανώτερη δύναμη δεν με άφησε να το παίξω.
    Ήταν πολύ επιφορτισμένη περίοδος.


    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •