Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 81 to 90 of 90

Thread: Prey

  1. #81

    Default

    Γιαυτο μου εκανε εντυπωση(και μπερδευτηκα)στο αρχικο σχολιο επειδη ειδα που αναφερθηκε και η αυξημενη δυσκολια.Παντως το μονο που εχω να πω(μιας και δεν το επαιξα στο hard)ειναι καλο κουραγιο για το τελευταιο κομματι του παιχνιδιου

  2. #82
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δυστυχως το παιχνιδι με κουρασε παρα πολυ.

    Spoiler!

  3. #83

    Default

    Δυστηχως οπως ειχα αναφερει στην προηγουμενη σελιδα στο μινι review/εντυπωσεις,ειναι τελειως διαφορετικη η εικονα του παιχνιδιου στο περιπου πρωτο μισο κομματι του σε σχεση με το υπολοιπο,οπως φαινεται να εχει ιδια αποψη και ο συμφορουμιτης Val που το παιζει τωρα.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Γενικά το παιχνίδι είναι η εκπληξη της χρονιας και παιχνιδι της χρονιας ως τωρα μετα το Horizon Ζερο Dawn που παιζει σε αλλη κατηγορια .

    Το επιασα και 2η φορα και πραγματικα η δουλεια και η αφοσιωση που εχουν βαλει οι δημιουργοι ειναι απιστευτη. Απο το σχεδιασμο των επιπεδων, τη λεπτομερεια και την διαφορετικοτητα σε οποιαδηποτε περιοχη, οποιοδηποτε χωρο , γραφειο , τουαλετα εργαστηριο, την μουσικη, το crafting , τις απειρες μικρες προσωπικες ιστοριες που διαβαζεις στα mail και αν συνεχισω δε θα τελειωσω ποτε.

    Ειναι δυσκολο να το κατανοησει καποιος που απλα εχει δει ενα δυο βιντεακια . Οταν μπεις στον κοσμο του και αρχιζει και ξεδιπλωνεται μπροστα σου τοτε καταλαβαινεις τι εχουν καταφερει .

    Πολλα μπραβο και χαιρομαι που το πηρα day 1. Μηδεν προβληματα, χορταστικο περιεχομενο, απολυτος σεβασμος στον πελατη .
    Αλλοι βεβαια οπως ο συμφορουμιτης πιο παλια που ειχε γραψει,το ειδαν τελειως διαφορετικα και τους αρεσε περισσοτερο.
    Εξακολουθω παντως να το θεωρω προσωπικα overrated,ειδικα με βαση κατι review οπως το παραπανω Ελληνικο που του εδωσε 9/10.
    Last edited by Fulgore; 28-01-2018 at 16:51.

  4. #84

    Default

    To προχωράω κι εγώ σιγά σιγά. Δεν έχω προλάβει να παίξω πολύ ακόμα, αλλά νομίζω έχω παίξει περίπου 6-7 ώρες. Δεν έχω κανένα σοβαρό παράπονο ως τώρα. Το μόνο αρνητικό είναι τα loading times, αλλά επειδή γενικώς παίζω αργά, δηλ. ψάχνω αρκετά τον κάθε χώρο και τμήμα του Talos, και προφανώς επειδή δεν έχω επισκεφτεί ακόμα μεγάλο μέρος του σταθμού, είναι κάτι που δεν με έχει ενοχλήσει ιδιαίτερα. Θα δούμε στην πορεία, γιατί καταλαβαίνω ότι μπορεί να είναι ενοχλητικό, όταν πρέπει να επιστρέφουμε σε τμήματα και γενικά να εναλλάσσουμε περιοχές πιο συχνά.
    Γενικώς, έχω εντυπωσιαστεί από αυτό που βλέπω ότι έφτιαξαν, και όσον αφορά στον κόσμο του παιχνιδιού και όσον αφορά στο gameplay. To περίμενα βέβαια, από αυτά που έχουμε δει από την Arkane. Εντυπωσιακός ο σταθμός, χώροι και τα εργαστήρια και όσα συνέβαιναν εκεί. Το gameplay έχει μεγάλη ποικιλία κι αυτό είναι πολύ μεγάλο συν, είναι βασικό για εμένα. Το παιχνίδι το ξεκίνησα στο Hard, να δω πώς θα πάει, και το κρατάω ως τώρα. Είναι δύσκολο, αλλά όχι κάτι απλησίαστο, μέχρι στιγμής δηλαδή
    Spoiler!

    Πάντως, το κλείνω και την άλλη μέρα θέλω να το ξανανοίξω, να δω το παρακάτω, να περιηγηθώ στο σταθμό, να διαβάσω τα e-mails, που δίνουν μικρές και μεγάλες λεπτομέρειες σχετικά με τη ζωή των μελών, τα πειράματα κλπ, κι αυτό είναι επιτυχία του παιχνιδιού. Είναι και υποκειμενικά όλα αυτά φυσικά, δεν σημαίνει ότι πρέπει να αρέσει σε όλους.......
    Last edited by toninio; 29-01-2018 at 23:15.

  5. #85

    Default

    Το τελείωσα εχθές. Έχω να πω ένα πράγμα: και πάλι ένα μεγάλο Respect στην Arkane, η οποία θεωρώ (ξανα)ζωγράφισε με το Prey. To λεω με απόλυτη ειλικρίνεια, ήταν πολύ καλύτερο από ό,τι περίμενα. Πραγματικά, έπιασα πολλές φορές τον εαυτό μου να μονολογεί "τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι". Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός ή μη αντικειμενικός (λόγω συμπάθειας στους εν λόγω developers, από τα Dishonored), μπορεί. Όμως, πραγματικά το παιχνίδι με απορρόφησε όσες μέρες κράτησε και με εντυπωσίασε σε πολλά πράγματα.
    Το ότι έχει κάποια θέματα (πχ τα loading times στο Ps4, γιατί στο Pc διαβάζω ότι πήγαιναν σφαίρα), ναι φυσικά, όπως και κάθε παιχνίδι εκεί έξω. Αλλά για εμένα προσωπικά, ούτε καν μετράνε, μπροστά σε αυτό που προσφέρει το παιχνίδι. Μία πολύ καλή ιστορία, σε ένα περιβάλλον εντυπωσιακό και μοναδικό, αυτό του Talos 1, και πάνω από όλα με ένα gameplay πολύπλευρο και ποικίλο. Δεν θα καθίσω να αναλύσω με λεπτομέρειες τα του παιχνιδιού και του gameplay, είναι γνωστά αυτά. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι αυτές τις περίπου 60 ώρες που έπαιξα, πραγματικά απορροφήθηκα και χάθηκα στον κόσμο του Talos και σε ό,τι διαδραματίστηκε εκεί. Εντυπωσιακό και το Talos exterior και το G.U.T.S. με την κίνηση χωρίς βαρύτητα.
    Ακόμη, δεν ξέρω βέβαια πώς είναι το παιχνίδι σε Normal δυσκολία, αλλά μου άρεσε ιδιαίτερα το Hard που επέλεξα εξαρχής, γιατί πιστεύω ότι δυσκολεύει τον παίκτη όσο πρέπει και τον αναγκάζει να διπλοσκεφτεί την κάθε κίνηση και αντιμετώπιση των Typhon, καθώς και να εκμεταλλευτεί το κάθε τι που του δίνει το περιβάλλον και το gameplay. Σε στιγμές με υγεία στο 30, ελάχιστες σφαίρες και gloo, και χωρίς καθόλου medkit, με 2-3 phantoms και μερικά mimics να περιτριγυρίζουν στο δωμάτιο ή στον χώρο, να ψάχνεις την κάθε γωνία για κάτι που θα βοηθήσει και να προσπαθείς να βρεις την ιδανική τακτική, για να βγεις καθαρός και να πας παρακάτω, εκεί εκτιμάς ακόμα περισσότερο το παιχνίδι. Επίσης, μου άρεσε που το παιχνίδι δεν σε παίρνει από το χεράκι να σε οδηγεί εκεί που πρέπει, αλλά σχυνά πρέπει να σκεφτείς πώς θα φτάσεις εκεί που θες ή πώς θα κάνεις αυτό που σου ζητάει το τάδε side quest ή το main story.
    Είναι καθαρά υποκειμενική άποψη, αλλά θεωρώ το Prey από τις κορυφαίες single player εμπειρίες στον χώρο του gaming............

  6. The Following 3 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    Alastor (03-03-2018),BillyFlo81 (03-03-2018),james9 (17-02-2018)

  7. #86

    Default

    Το Prey ειναι το Bioshock του 2017 που χαθηκε αναμεσα σε ποσα big name releases.To Talos 1 ειναι απιστευτο μερος για explore,γενικα το παιχνιδι ειναι διαμαντι. Εγω το παιξα σε normal δυσκολια και ισως να πρεπε να το ξεκινησω απτην αρχη στο hard,οχι οτι ηταν πανευκολο στο normall,απλα ειμαι πολυ efficient σε τετοια παιχνιδια οπως Bioshock,Deus Ex,Dishonored κλπ. Οποιον του αρεσε καποιο απτα παιχνιδια που προανεφερα,πρεπει να αγορασει το Prey χθες κιολας. Απιστευτα καλο


  8. #87
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    Το Prey ειναι το Bioshock του 2017 που χαθηκε αναμεσα σε ποσα big name releases.To Talos 1 ειναι απιστευτο μερος για explore,γενικα το παιχνιδι ειναι διαμαντι. Εγω το παιξα σε normal δυσκολια και ισως να πρεπε να το ξεκινησω απτην αρχη στο hard,οχι οτι ηταν πανευκολο στο normall,απλα ειμαι πολυ efficient σε τετοια παιχνιδια οπως Bioshock,Deus Ex,Dishonored κλπ. Οποιον του αρεσε καποιο απτα παιχνιδια που προανεφερα,πρεπει να αγορασει το Prey χθες κιολας. Απιστευτα καλο
    Δικός μας είσαι εσύ! Συμφωνώ, φανταστικό παιχνίδι, υποτιμημένο.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Alastor (03-03-2018),toninio (05-03-2018)

  10. #88
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Φαινεται οτι θα ακολουθησει και expansion..


  11. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    james9 (03-03-2018),toninio (05-03-2018)

  12. #89

    Default

    Συμφωνώ με Alastor, το Prey θυμίζει Bioshock σε κάποια σημεία, κι αν δεν υπήρχε πληθώρα καλών τίτλων, θα φαινόταν περισσότερο. Ο Talos1, πραγματικά ένα απίστευτο μέρος για εξερεύνηση. Καταλαβαίνω τους φίλους που ενοχλήθηκαν με το backtracking και τα loading times, αλλά αυτά είναι και υποκειμενικά πολλές φορές, πχ δεν με ενόχλησε και δεν βαρέθηκα ποτέ να ξαναπάω στις ίδιες περιοχές, και επειδή μου άρεσε τρομερά όλος ο σταθμός και επειδή θα είχα την ευκαιρία να μαζέψω\κάνω πράγματα απολύτως απαραίτητα, πχ πόση ανακούφιση ένιωθα που έβρισκα εκείνον τον Health operator, τον έναν που είχε απομείνει σε ένα συγκεκριμένο δωμάτιο στα Crew Quarters για παράδειγμα, έχοντας ξεμείνει από υγεία και healthkits (και μόνο με μερικά κρακεράκια και 4 μπανάνες στο inventory). Aκόμα και μία side mission που θεωρούσα ότι μπορει να έχει bug, αποδείχθηκε ότι απλά ψάχνεις με τη λογική και ανταμείβεσαι
    Spoiler!
    . Αφού όταν τελειωσα το παιχνίδι, στεναχωρήθηκα γιατί δεν θα περιηγούμουν πια στο σταθμό, αλλά οκ, είναι λογικό να μην αρέσει σε όλους το ίδιο, το οποιοδήποτε παιχνίδι φυσικά, όχι μόνο το Prey.
    Θα είναι η πρώτη φορά που θα ενδιαφερθώ για expansion σε κάποιο game, αν φυσικά υπάρξει, όπως φαίνεται.....
    Last edited by toninio; 05-03-2018 at 19:45.

  13. #90
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Καινούργιο dlc,καινούργια deluxe edition...Το soundtrack του trailer ολα τα λεφτά!
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=ySVBHI2OeAg

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •