Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 90

Thread: Prey

  1. #41
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ρε 'σεις ειχε κανας αλλος προβλημα με το bonus content? o κωδικος που ειχε μεσα το κουτι,τον εβαλα στο psn κ μου εδωσε error.πηρα τηλ το μαγαζι που το αγορασα,μου εστειλε αλλον κωδικο κ παλι μου εριξε error. τωρα μιλαω με bethesda,αντε να δω ποτε θα βγαλω ακρη. τσεκαρα το psn account μου παλι για σιγουρια κ δειχνει οτι ειναι ελληνικο,δεν καταλαβαινω τι παιζει.κατσε να δω τι θα μου πει η bethesda.απαραδεκτο ομως!! ειναι κατι που εχω πληρωσει κ θα το παρω κ ας μην ειναι τοσο σημαντικο,ειναι το γαμωτο ομως.

    καλα η bethesda ειναι σαν να μιλαω σε τοιχο,τωρα μολις μου εστειλε.3 emails τους εξηγω οτι εχω δοκιμασει τα παντα απο τις μαλακιες που μου στελνουν,τους εστειλα τιμολογιο τους εστειλα κωδικους,τους ειπα οτι επικοινωνησα και με το καταστημα που το αγορασα.τιποτα αυτοι,τα ιδια κ τα ιδια. πω ρε φιλε,τοσο δυσκολο ειναι να μου στειλουν εναν κωδικο που να δουλευει σε ελληνικο account δλδ?

    Το πηρα κι εγω σημερα κι εχω το ιδιο προβλημα με τον κωδικο. Επειδή βαριεμαι ολη αυτη την βαβουρα για να μου δωσουν αλλο λεω να μην ασχοληθώ να το αφησω ετσι


  2. #42

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    To fast travel σε αυτο το παιχνιδι που βασιζεται στο σεναριο θα σκοτωνε το immersion. Εισαι σε εναν διαστημικο σταθμο σχεδον ολομοναχος. Θες να βοηθησεις τον Α ή να κανεις κατι σε ενα αλλο section? Μπορεις αλλα δεν θα κανεις περιπατο ή fast travel για ναβγεις διπλα στο objective. Επισης σου προτεινω να ξεκλειδωσεις τα airlocks σε καθε περιοχη οποτε οι μετακινησεις σου θα δεις οτι θα γινουν πολυ πιο ευκολες.
    ξερω james το εχω κανει. ασε,το εμαθα με την ασχημη κ αυτο!

  3. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    james9 (18-05-2017)

  4. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Το πηρα κι εγω σημερα κι εχω το ιδιο προβλημα με τον κωδικο. Επειδή βαριεμαι ολη αυτη την βαβουρα για να μου δωσουν αλλο λεω να μην ασχοληθώ να το αφησω ετσι
    η ελληνικη αντιπροσωπεια που τα φερνει εδω,λογικα απο αγγλια τα εχει φερει. γιατι εμενα μου εδωσαν κ 2ο κωδικο ο οποιος παλι δεν εκανε. μην ασχοληθεις κ γω κανα 5ημερο στα mail ημουνα. απαραδεκτο να συμβαινει ομως.

  5. #44
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γενικά το παιχνίδι είναι η εκπληξη της χρονιας και παιχνιδι της χρονιας ως τωρα μετα το Horizon Ζερο Dawn που παιζει σε αλλη κατηγορια .

    Το επιασα και 2η φορα και πραγματικα η δουλεια και η αφοσιωση που εχουν βαλει οι δημιουργοι ειναι απιστευτη. Απο το σχεδιασμο των επιπεδων, τη λεπτομερεια και την διαφορετικοτητα σε οποιαδηποτε περιοχη, οποιοδηποτε χωρο , γραφειο , τουαλετα εργαστηριο, την μουσικη, το crafting , τις απειρες μικρες προσωπικες ιστοριες που διαβαζεις στα mail και αν συνεχισω δε θα τελειωσω ποτε.

    Ειναι δυσκολο να το κατανοησει καποιος που απλα εχει δει ενα δυο βιντεακια . Οταν μπεις στον κοσμο του και αρχιζει και ξεδιπλωνεται μπροστα σου τοτε καταλαβαινεις τι εχουν καταφερει .

    Πολλα μπραβο και χαιρομαι που το πηρα day 1. Μηδεν προβληματα, χορταστικο περιεχομενο, απολυτος σεβασμος στον πελατη .

    Spoiler!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    spartan (19-05-2017),toninio (19-05-2017)

  7. #45
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    γιατι τοσο hate ρε Δημητρη ομως απτα ριβιουζ για το game?
    Διαβαζα που ελεγες οτι ειναι πολυ ωραιο το στορυ και το μαμω-gamespot ειχε στα αρνητικα -weak story...ειναι δυνατον?
    κριμα να ειναι τοσο καλο το παιχνιδι οσο λες-γιατι εσενα σε εμπιστευομαι- και βλεπω εναν αρνητισμο απο τα ξενα μεσα..
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    toninio (19-05-2017)

  9. #46
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    γιατι τοσο hate ρε Δημητρη ομως απτα ριβιουζ για το game?
    Διαβαζα που ελεγες οτι ειναι πολυ ωραιο το στορυ και το μαμω-gamespot ειχε στα αρνητικα -weak story...ειναι δυνατον?
    κριμα να ειναι τοσο καλο το παιχνιδι οσο λες-γιατι εσενα σε εμπιστευομαι- και βλεπω εναν αρνητισμο απο τα ξενα μεσα..
    Το gamespot ή το ign δεν ειμαι σιγουρος , εκανε κωλοτουμπα και διορθωσε το review γιατι εφαγε κραξιμο .

    Ισως θυμασαι οτι τα reviews δε με ενδιαφερουν ποτε , αλλα μονο οι γνωμες ανθρωπων που εμπιστευομαι . Ενας ειναι ο Σαββας του gameover http://www.gameover.gr/reviews/35786-prey-ps4-review

    και ένας ο acg του youtube

    Ασε τις βαθμολογιες , δεν εχουν νοημα. Σου αρεσουν αυτα που λενε? Τοτε το παιχνιδι σου κανει. Το hate ειναι απο neogamers Που δεν τους αγγιζει το στορυ , θελουν Multiplayer, θελουν μηδενικη δυσκολια, θελουν τον ηρωα μετα απο 2 upgrades να γινεται john rambo , θελουν waypoints για το objective, θελουν fast travel γιατι βαριουνται να μετακινηθουν κλπ κλπ.

    Δε λεω οτι ειναι τελειο παιχνιδι . Αλλα στη ζυγαρια τα παρα πολλα καλα του κερδιζουν τα ελαχιστα κακα του.

    Spoiler!

  10. The Following 3 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (19-05-2017),spartan (19-05-2017),toninio (19-05-2017)

  11. #47
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ign ειχε βγαλει review απο την εκδοση στο pc που ειχε τεράστιο bug που σου κατέστρεφε τα save γι αυτο και το είχε θάψει το παιχνιδι. Μετα που βγηκε το update και εφτιαξε αυτο το άλλαξαν

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Leon_DiZ (19-05-2017),toninio (19-05-2017)

  13. #48

    Default

    Γενικά, αυτά τα κερατο-site τα "μεγάλα" μάλλον είναι ό,τι να' ναι (δεν τα πολυπαρακολουθώ τα συγκεκριμένα). Σα να λέμε δηλαδή ότι ο Ronaldo El fenomeno δεν ήταν παικταράς, γιατί τραυματίστηκε νωρίς.....
    Είναι βασικά αυτό που λέει παραπάνω ο james9. Πρέπει να φιλτράρουμε τον εκάστοτε reviewer και το εκάστοτε review: τί "φρούτο" είναι αυτός που το γράφει και τι ψάχνει ο ίδιος από ένα παιχνίδι, κι από εκεί καταλαβαίνει κανείς πολλά.
    Γενικά πάντως, κι εγώ συνηθως προσπαθώ να βρίσκω reviewers που εμπιστεύομαι, κι ένας είναι σίγουρα ο Καζαντζίδης. Πάω να διαβάσω τωρα το review του, αν και έχω αποφασίσει ότι το Prey μου κάνει κι έχει όλα τα στοιχεία που αποζητώ από ένα παιχνίδι (και με βοήθησαν πολύ και τα δικά σας ποσταρίσματα εδώ)......

  14. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    mihalis13 (19-05-2017)

  15. #49
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Γενικά, αυτά τα κερατο-site τα "μεγάλα" μάλλον είναι ό,τι να' ναι (δεν τα πολυπαρακολουθώ τα συγκεκριμένα). Σα να λέμε δηλαδή ότι ο Ronaldo El fenomeno δεν ήταν παικταράς, γιατί τραυματίστηκε νωρίς.....
    Είναι βασικά αυτό που λέει παραπάνω ο james9. Πρέπει να φιλτράρουμε τον εκάστοτε reviewer και το εκάστοτε review: τί "φρούτο" είναι αυτός που το γράφει και τι ψάχνει ο ίδιος από ένα παιχνίδι, κι από εκεί καταλαβαίνει κανείς πολλά.
    Γενικά πάντως, κι εγώ συνηθως προσπαθώ να βρίσκω reviewers που εμπιστεύομαι, κι ένας είναι σίγουρα ο Καζαντζίδης. Πάω να διαβάσω τωρα το review του, αν και έχω αποφασίσει ότι το Prey μου κάνει κι έχει όλα τα στοιχεία που αποζητώ από ένα παιχνίδι (και με βοήθησαν πολύ και τα δικά σας ποσταρίσματα εδώ)......
    Ε οχι δεν ειναι το ιδιο. Αν το παιχνιδι κρασαρει και δεν μπορείς να παιξεις προφανως θα το θαψεις.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #50
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επειδη πολυς λογος εγινε γιαυτο , το bug αφορουσε μονο την εκδοση pc και επηρεασε τον reviewer και ελαχιστους ακομα οπως ελεγαν στο reddit. To ανεφεραν ως rare στο Kotaku που οι reviewers επισης επαιζαν στο pc αλλα δεν τους ετυχε.

    http://kotaku.com/seemingly-rare-gam...-of-1795128284

    Προφανως ασχημο πραγμα να χανεις τα save σου , αλλα μην τρελαθουμε τοτε επρεπε να του βαλει μηδεν επειδη τον ξενερωσε και αυτο ειναι κατανοητο. Αλλα οκ μην ασχολουμαστε αλλο με reviewers εδω βγαινουν παιχνιδια unplayable και παιρνουν 8 και πανω επειδη λεγονται fallout ή mass effect ή whatever.

    Spoiler!

  17. #51

    Default

    σχετικα με αυτα που ειπες james στο σχολιο 46 συμφωνω,σε ολα εκτος απ'το fast travel κ θα μπορουσαν επισης να μειωσουν τους χρονους στο loading. σε γενικες γραμμες αλλο παραπονο δεν ειχα απ'το παιχνιδι. εφαγα κ ενα bug με τη stamina βεβαια αλλα το κανονισα με το που εκανα Load προηγουμενα save.
    το παιχνιδακι την αξιζε την αγορα του day one. απλα οποιος το ξεκινησει τωρα,τον συμβουλευω να ασχοληθει εντονα κ με τα side quest γιατι αν του μεινουν καμποσα στα τελειωματα δεν νομιζω να εχει την ιδια ορεξη να ασχοληθει,απ'οτι ειχε στις αρχες που το ξεκινησε. τουλαχιστον σε''μενα αυτο συνεβη.

  18. #52
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Prey patch adds actual PS4 Pro support for those of you who wondered why it didn’t look any better

    Here are the full patch notes for Prey version 1.04, via Bethesda.net. You can see it also includes a couple of progression fixes; if you got stuck and gave up in disgust, you should also check out what was fixed in the last Prey update.

    • PS4 Pro Support added for:
      • Enable Screen-Space Reflections
      • Higher quality shadows
      • Improved texture appearance
      • More texture memory (stable streaming)
      • Anisotropy 16x (from 4x)
      • Improved visual fidelity
      • Less LOD usage
      • Dynamic lights show up further
      • Particles are allowed to draw more pixels per effect
      • Particle refraction enabled

    • Additional fixes for PS4 input drift
    • Glooing Cook between objectives no longer breaks mission
    • ‘Nightmare is Hunting You’ no longer plays after completing ‘Copy Protection’ without Typhon Neuromods installed
    • Disgruntled Employee mission now properly completes if player finds Grant Lockwood prior to getting mission.
    • Sarah Elazar will now give the code for Cargo Bay B if player has hostility from Phantoms
    • Aaron Ingram will no longer flee and cower when released in Psychotronics
    • Player can no longer lock themselves in the security pharmaceuticals office in Trauma
    • Superfruit no longer appears shrunken and flat when fully grown.
    • Adjusted timing on several cutscenes.
    • Blank objective markers no longer persist above reticle
    • Using key actions while controller prompts are shown will no longer cause a freeze.
    • Tracking bracelets are now sent to Recycler with “Transfer all Junk”
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #53
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    - Το χειρότερο frame-pacing που έχουν δει
    - Sceen-tearing
    - FOV bug

    Το τσάκισαν το performance.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #54
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πραγματικά το τσάκισαν το παιχνιδάκι. Ήμουν σίγουρος ότι θα έβγαζαν Pro patch και περίμενα τότε να το πάρω. Αλλά πιστεύω ότι θα το πάρω τελικά όταν θα πέσει αρκετά η τιμή του (έχει πέσει ήδη στα 35 ευρώ). Μέχρι τότε πιστεύω θα το έχουν διορθώσει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. #55
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο αλλά βλέπω αυτούς που κάνουν διαγωνισμό ποιος θα το τελείωσει ποιο γρήγορα το έχουν σε 20 λεπτά για χαβαλέ, το ρεκόρ μάλιστα είναι 7 λεπτά

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #56
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο αλλά βλέπω αυτούς που κάνουν διαγωνισμό ποιος θα το τελείωσει ποιο γρήγορα το έχουν σε 20 λεπτά για χαβαλέ, το ρεκόρ μάλιστα είναι 7 λεπτά

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγω έκανα περιπου 40 ωρες. Διαγωνισμο μαλακίας κανουν προφανως.

    Spoiler!

  23. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Christos33 (27-06-2017),WolfRathmA (28-06-2017)

  24. #57
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Εγω έκανα περιπου 40 ωρες. Διαγωνισμο μαλακίας κανουν προφανως.
    Λογικά έτσι είναι αλλά με έτρωγε περιέργεια πώς γίνεται ένα παιχνίδι να τελειώσει σε 7 λεπτά έστω και με αυτό τον τρόπο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #58
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο αλλά βλέπω αυτούς που κάνουν διαγωνισμό ποιος θα το τελείωσει ποιο γρήγορα το έχουν σε 20 λεπτά για χαβαλέ, το ρεκόρ μάλιστα είναι 7 λεπτά

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    25 χρονια παιζω games, αναθεμα αν καταλαβα ποτε τι στο καλο προσφερουν σε καποιον τα speedruns και τι ακριβως εξυπηρετουν...
    Και οκ, ως ενα σημειο ο καθενας κανει με ενα παιχνιδι ο,τι τον ευχαριστει, μπορει καλιστα να κουτουλαει σε τοιχους και να πυροβολει τον ουρανο μεχρι να κλεισει 5ωρο.
    Αυτο που αδυνατω να συλλαβω ειναι γιατι εχουν μπει και οι εταιρειες σε αυτο το τρυπακι, στυλ trophies για speedrun.
    Tωρα το πως μπορει να τελειωσει καποιος ενα παιχνιδι οπως το Prey σε 7 λεπτα οκ, θα ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο αν δεν ειχα δει και αντιστοιχα παρανοικους χρονους στα dark souls


  26. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Christos33 (27-06-2017),king2009 (05-07-2017)

  27. #59
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    25 χρονια παιζω games, αναθεμα αν καταλαβα ποτε τι στο καλο προσφερουν σε καποιον τα speedruns και τι ακριβως εξυπηρετουν...
    Και οκ, ως ενα σημειο ο καθενας κανει με ενα παιχνιδι ο,τι τον ευχαριστει, μπορει καλιστα να κουτουλαει σε τοιχους και να πυροβολει τον ουρανο μεχρι να κλεισει 5ωρο.
    Αυτο που αδυνατω να συλλαβω ειναι γιατι εχουν μπει και οι εταιρειες σε αυτο το τρυπακι, στυλ trophies για speedrun.
    Tωρα το πως μπορει να τελειωσει καποιος ενα παιχνιδι οπως το Prey σε 7 λεπτα οκ, θα ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο αν δεν ειχα δει και αντιστοιχα παρανοικους χρονους στα dark souls
    Μα δεν εχει καν trophy για speedrun απο οσο θυμαμαι. Ισα ισα που ειναι απο τα παιχνιδια που τα trophies του επιβραβευουν το ποσο το ψαχνεις και ποσα πραγματα και ιστοριες ανακαλυπτεις.

    Spoiler!

  28. #60
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν μιλαω για το Prey, γενικοτερα μιλαω.


Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •