Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 37 of 37

Thread: Injustice 2

  1. #21
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Και ειμαι σίγουρος οτι ειδικά εσυ θα το καταφέρεις!!!!
    Παντως, χαίρομαι που το "εγκρίνεις" σα χειριστήριο! Και δεν ειναι και ιδιαίτερα ακριβό.
    Αυτο που δεν καταλαβαίνω εγώ, ειναι γιατι ολα αυτα τα sticks ειναι ενσύρματα... Πχ, το συγκεκριμένο δε θα μπορούσε να ειναι ασύρματο;

  2. #22
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ενσύρματο θα έπρεπε πρώτον να έχει μπαταρία και δευτερο και κυριότερο ίσως να είναι η καλύτερη λύση για το θέμα του lag?

  3. #23
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μα και τα συμβατικά χειριστήρια έχουν μπαταρία και όσον αφορά στο lag, τι διαφορα θα είχε; Τελοσπαντων, ας έχει ενα αρκετά μακρύ καλώδιο για να μην έχουμε θέματα απόστασης.

  4. #24
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Τελικά φτάνει μεχρι 2.5 μέτρα, όπως αναφέρει αυτο το site.

    http://gameidealist.com/news/a-look-...-stick-mini-4/

    Ίσως το χτυπήσω σε συνδυασμό με το Injustice 2.

  5. #25
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μα και τα συμβατικά χειριστήρια έχουν μπαταρία και όσον αφορά στο lag, τι διαφορα θα είχε; Τελοσπαντων, ας έχει ενα αρκετά μακρύ καλώδιο για να μην έχουμε θέματα απόστασης.
    Αν θυμάμαι καλά, η Bluetooth σύνδεση έχει 80ms lag, για κάποιους αυτό είναι πολύ σημαντικό...

  6. #26
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Αν θυμάμαι καλά, η Bluetooth σύνδεση έχει 80ms lag, για κάποιους αυτό είναι πολύ σημαντικό...
    Ναι, δεν αμφιβάλλω γι'αυτο που λες, η ερώτηση μου, όμως, ειναι τι διαφορα έχει αυτο απο ενα συμβατικό χειριστήριο. Και με το ενα θα έχεις αυτο το lag και το αλλο επίσης. Άρα; Δε βλέπω τον κόσμο να στρεφεται σε ενσυρματα χειριστήρια γι'αυτον τον λόγο.

  7. #27
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Λάθος.

    Το νέο DS4, αυτό που δίνεται με το PS4 Pro ή αν το αγοράσεις από μόνος σου είναι αυτό με το περισσότερο λευκόχρωμο κουτί (αντί του πιο μπλε), έχει μέσα του διαφορετικό controller chip, όπως και μερικά 3rd party joypad, το οποίο κάνει το εξής: όταν είσαι συνδεδεμένος μέσω καλωδίου, τότε η επικοινωνία "κονσόλας <--> joypad" γίνεται ΜΟΝΟ μέσω του USB καλωδίου, εξαλείφοντας έτσι τα 80ms lag της Bluetooth σύνδεσης.

    Το απλό/παλιό DS4 αντιθέτως, ακόμα και με USB καλώδιο να το έχεις συνδεδεμένο, παραμένει να επικοινωνεί μέσω Bluetooth με το PS4, χρησιμοποιώντας ουσιαστικά το καλώδιο USB αυστηρά και μόνο για φόρτιση.

  8. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (22-05-2017)

  9. #28
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αυτή την πληροφορία δεν την γνώριζα καθόλου, για να είμαι ειλικρινής, και σιγουρα έχει ενα ενδιαφέρον. Άρα...
    ...να σκεφτώ οτι τα ενσυρματα χειριστήρια απευθύνονται σε αυτούς που λέμε "επαγγελματίες gamers", οι οποίοι θέλουν να μην έχουν την παραμικρή απόκλιση; Διότι, οπως ειπα παραπάνω, δε βλέπω καμία ιδιαίτερη τάση προς σε αυτα. Εκτός εαν δε το εχω προσέξει. Σαφώς έχουν κυκλοφορήσει κάποια με καλώδιο στα πρότυπα του Elite, αλλα δε ξέρω τι αποδοχής έχουν τύχει. Επίσης, γιατί τα fighting sticks, για τα οποία γινεται και λόγος, "επιμένουν" να ειναι ενσυρματα απο παλιά και δε δίνουν αυτή την επιλογη; Να δίνουν άραγε τόσο βάση στο on line κομμάτι; Γιατι εκεί ειναι όλη η πρεμούρα για το lag... Ή ειναι θέμα κόστους το οποίο μπορεί να εκτοξεύεται με την προσθήκη Bluetooth και μπαταρίας;

    Υ.Γ. Επειδη με αυτή την απορία μου είμαστε off topic και επειδη θεωρω πως έχει ενδιαφέρον αυτή η συζήτηση, ίσως ειναι καλύτερα να μεταφερθούν τα σχετικά posts.

  10. #29
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Λάθος number 2!!! χααχαχχα βρε συ Παύλο!

    Όταν λέμε "lag" στο Bluetooth, ΔΕΝ εννοούμε στα online....αλλά στην επικοινωνία του device joypad με το device κονσόλα (εν προκειμένω PS4).
    Δηλαδή σε ΟΤΙ κάνεις, ακόμα και δεξιά-αριστερά στα εικονίδια του PS4 OS, θα το κάνεις με 80 ms lag. Από την στιγμή που θα κάνεις πχ. την κίνηση δεξιά στον μοχλό/σταυρό η TV θα την παρουσιάσει μετά από 80ms.

    Έτσι, αυτά τα 80 ms lag (καθυστέρησης στην απόκριση των χειρισμών με πιο απλά λόγια) παίζουν παντού ρόλο, ιδιαίτερα σε παιχνίδια που απαιτούν εκρηκτικά αντανακλαστικά, όπως τα beat 'em up, shoot 'em up και τα ραλλάκια. Είτε είναι offline, είτε είναι online.

  11. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    spartan (22-05-2017)

  12. #30
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Βρε συ, το κατάλαβα αυτο. Όπως το ειπες. Αλλα δεν έχει αντίκτυπο και στο on line κατ'επεκταση, αν ο άλλος χρησιμοποιεί wired χειριστήριο;

    Υ.Γ. Το έχουμε "ρημάξει" το θέμα...


  13. #31
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το θέμα το έχουμε κατεδαφίσει εντελώς!

    Εν γένει υπάρχει ανισορροπία στο online, όταν ο ένας έχει BT joypad και ο άλλος Wired joypad, αυτό είναι γεγονός.

    Όσο για αυτό που είπες στις pro-διοργανώσεις των beat 'em up, δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι οι περισσότεροι pro-players (για να μην πω όλοι), χρησιμοποιούν "κλασικά" joysticks (και οχι joy-pads) με ενσύρματη σύνδεση...

    Τι εννοείς "Αλλά δεν έχει αντίκτυπο..." ;;;; Αφού έχει!

    ΥΓ: Προσωπικά "νιώθω" την διαφορά στο GT Sport, ακόμα κι όταν είμαι εντελώς μόνος μου στην πίστα κάνοντας Qualification: μέσω BT είναι όλα μια χαρά. Χαχχαχα έτσι όμως νομίζω! Μόλις συνδέσω το DS4 μέσω USB, στα πρώτα δευτερόλεπτα "καταλαβαίνω" μια πιο άμεση απόκριση στους χειρισμούς. Μια "old school" αίσθηση instant-response, δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά. Σε τέτοιο σημείο μάλιστα, που το παλιό DS4 πλέον δεν το χρησιμοποιώ καθόλου, ενώ το καινούριο DS4 (του PS4 Pro) σχεδόν πάντα το έχω wired...
    Last edited by Lefteris_X; 22-05-2017 at 11:55.

  14. #32
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ερωτηματικό εχει στο τελος! Ναι, εννοω οτι εχει!!!!
    Παντως -και το κλείνω εδώ γιατι θα μας την πούνε τα παιδιά και με το δίκιο τους- μου έβαλες ζιζάνια στο μυαλο για διαφορα. Δε το ήξερα αυτο... Χμμμ...

    Υ.Γ. Ίσως χρειάζεται ενα σχετικό θέμα του στυλ "Wireless Vs Wired". Αφενός εχει ενδιαφέρον και αφετέρου παιδιά απο εδώ μεσα που ασχολούνται πιο "επαγγελματικά", μπορούν να μας πουν δυο πραγματα παραπάνω. Να μεταφερθούν και τα σχετικά posts

  15. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Lefteris_X (22-05-2017)

  16. #33
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ερωτηματικό εχει στο τελος! Ναι, εννοω οτι εχει!!!!
    Παντως -και το κλείνω εδώ γιατι θα μας την πούνε τα παιδιά και με το δίκιο τους- μου έβαλες ζιζάνια στο μυαλο για διαφορα. Δε το ήξερα αυτο... Χμμμ...

    Υ.Γ. Ίσως χρειάζεται ενα σχετικό θέμα του στυλ "Wireless Vs Wired". Αφενός εχει ενδιαφέρον και αφετέρου παιδιά απο εδώ μεσα που ασχολούνται πιο "επαγγελματικά", μπορούν να μας πουν δυο πραγματα παραπάνω. Να μεταφερθούν και τα σχετικά posts
    Έτσι είναι ρε συ Παύλο. Όπως και τα ¨επαγγελματικά" joypads είναι με καλώδιο... μόνο.
    Τελος πάντων, το arcade stick το πήρα σήμερα και όταν έχω πρώτες εντυπώσεις θα το κάνω σε νέο θέμα που θα ανοίξω.

    Sorry guys (αυτό πάει για τους υπόλοιπους που περιμένουν να διαβάσουν κάτι σχετικό με το παιχνίδι και μεις λέμε για controllers.

  17. #34
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Όλα έχουν ακόμα και η τηλεόραση αν έχει 8ms ή 48ms.

    Τελικά θα μπούμε σε καμία guild?

  18. #35
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Το πήρα και εγώ προχθές.Παιχνιδάρα,απο τα πιο ολοκληρωμένα Fighting παιχνίδια που έχω παίξει.Το προηγούμενο δεν με είχε ενθουσιάσει άλλα αυτό είναι εκπληκτικό και σε gameplay και σε γραφικά.
    Το Story πολύ καλό καμια ώρα που πρόλαβα να παίξω.Η NetheRealms φαίνεται ότι έχει ρίξει πολύ δουλειά σε αυτό.
    Μου θυμίζει πάρα πολύ το Mortal Kombat X σε εκδοση με ήρωες της DC(φυσικό είναι βέβαια αφού είναι απο τους ίδιους δημιουργούς).Το μόνο που θα ήθελα είναι να είχε πιο πολλά διαθέσιμα backrounds,ένα "πρόβλημα" που είχε και το Mortal Kombat(Αν και κάποια προστέθηκαν αργότερα).
    Όποιος θέλει για κανα διπλό ας με κάνει add.

  19. #36

  20. #37

  21. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (27-02-2018),spartan (27-02-2018)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •