Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 62

Thread: Overwatch

  1. #21
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Μαλλον οι περισσοτεροι το εχουν παρει στο pc μιας και το gameplay του ειναι περισσοτερο για το pc παρα για κονσολα.
    Πως το εννοείς; τι κάνει τη διαφορά;

  2. #22

    Default

    εγω παντος το εχω καταευχαριστηθει μαζι με τον μικρο στο ps4 το εχουμε παιξει πιο πολυ απο καθε αλλο παιχνιδι.πιστευω ειναι απο τα top online παιχνιδια.τρως κολλημα καλο.

    εχω απορια και εγω τι ενοεις fulgore.

  3. #23

    Default

    Προφανώς θα εννοεί λόγω χρήσης mouse & keyboard, εγώ πάντως εδώ και μήνες δεν παίζω τίποτα άλλο και δεν περνάει μέρα που να μην έχω παίξει τουλάχιστον 2-3 ώρες (τα Σ/Κ κανονικό 8ωρο+υπερωρίες και χωρίς ένσημα), τέτοιο κάψιμο είχα να πάθω από το Bloodborne.

    Μου λένε ότι έχω πάθει Junkratίαση αλλά δεν τους πιστεύω......άντε....have a nice day.


  4. #24
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Προφανώς θα εννοεί λόγω χρήσης mouse & keyboard, εγώ πάντως εδώ και μήνες δεν παίζω τίποτα άλλο και δεν περνάει μέρα που να μην έχω παίξει τουλάχιστον 2-3 ώρες (τα Σ/Κ κανονικό 8ωρο+υπερωρίες και χωρίς ένσημα), τέτοιο κάψιμο είχα να πάθω από το Bloodborne.

    Μου λένε ότι έχω πάθει Junkratίαση αλλά δεν τους πιστεύω......άντε....have a nice day.
    Το παιχνίδι είναι απλά καταπληκτικό... Απλά πολλοί φαντάζομαι το προσπέρασαν εξαιτίας της αισθητικής που έχει και που ίσως να νομίζουν πως απευθύνεται σε μικρότερες ηλικίες πράγμα που βέβαια δεν ισχύσει με τίποτα.
    Τώρα για τη χρήση mouse/keyboard αυτό είναι κάτι που ισχύει για όλα τα fps σε σύγκριση με τον χειρισμό στις κονσόλες. Δε ξέρω αν εννοεί αυτό το παιδί όμως.

  5. #25
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγω βαρέθηκα την ζωη μου πάντως και στην beta και στο trial. Αυτα τα μονο online games δεν τα μπορώ με τίποτα, δεν βρισκω νοημα να μπαίνω σε αρένες να σκοτώνω άλλους έτσι απλά για να ξεκλειδώνω abilities ή χαρακτήρες κλπ ή για να υπάρχω στο leaderboard. Τετοια παιχνιδια δεν με διασκεδάζουν, με κουράζουν αφάνταστα και για αυτο δεν μου δίνουν κίνητρο να ασχοληθώ μαζί τους ούτε τα τρόπαια

  6. #26
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Εγω βαρέθηκα την ζωη μου πάντως και στην beta και στο trial. Αυτα τα μονο online games δεν τα μπορώ με τίποτα, δεν βρισκω νοημα να μπαίνω σε αρένες να σκοτώνω άλλους έτσι απλά για να ξεκλειδώνω abilities ή χαρακτήρες κλπ ή για να υπάρχω στο leaderboard. Τετοια παιχνιδια δεν με διασκεδάζουν, με κουράζουν αφάνταστα και για αυτο δεν μου δίνουν κίνητρο να ασχοληθώ μαζί τους ούτε τα τρόπαια
    Για αυτο ειπα εγω οτι ειναι για αυτους που δεν εχουν πολυ χρονο πλεον για γκειμινγκ. Το παιχνιδι ειναι μια glorified πασιεντζα. Απλα κατι να σκοτωσεις την ωρα σου. Απαιτει 0 επενδυση χρονουν αν σκεφτεις οτι καποιος που παιζει 6 μηνες και εσυ που μπηκες χθες παιζετε ακριβως με τον ιδιο χαρακτηρα χωρις κανενα improvement, skill η διαφορα εκτος απο το skill και την γνωση των maps.

    Ειναι διαφορετικου ειδος παιχνιδι οσον αφορα αυτο. Οσον αφορα το gameplay του εχει πολυ βαθος και εχει αρκετο replayability αν σκεφτεις οτι καθε φορα που παιζεις με καινουριο χαρακτηρα ειναι σαν να μαθαινεις το παιχνιδι απο την αρχη.

    Ειναι το μονο που παιζω εδω και καιρο αν και αυτο θα αλλαξει με horizon αποτι φαινεται.

  7. #27

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Προφανώς θα εννοεί λόγω χρήσης mouse & keyboard, εγώ πάντως εδώ και μήνες δεν παίζω τίποτα άλλο και δεν περνάει μέρα που να μην έχω παίξει τουλάχιστον 2-3 ώρες (τα Σ/Κ κανονικό 8ωρο+υπερωρίες και χωρίς ένσημα), τέτοιο κάψιμο είχα να πάθω από το Bloodborne.

    Μου λένε ότι έχω πάθει Junkratίαση αλλά δεν τους πιστεύω......άντε....have a nice day.
    Προφανως και εννοω αυτο. Βασικα οι ιδιοι της blizzard το παραδεχτηκαν οτι ο λογος που το Overwatch δεν ειναι cross plattform παιχνιδι μεταξυ ολων των εκδοσεων ειναι λογω του καλυτερου/αμεσου χειρισμου στο Pc
    http://www.gamespot.com/articles/no-.../1100-6432073/


  8. #28

    Default

    Ισχύει αυτό και το βλέπω από τον γιο μου (αφού εγώ είμαι μόνο της κονσόλας), το k/d που κάνει συνήθως στο pc (βέβαια μιλάμε να παίζει με τον ίδιο ήρωα) είναι μεγαλύτερο από αυτό που θα κάνει στο ps4, αλλά όπως είπε και ο Βασίλης πιο πάνω αυτό ισχύει για όλα τα fps στη σύγκριση pc vs κονσόλα, anyway έχοντας την λήξη της season 3 στο competitive από χθες κάνουμε ένα χαλαρό διάλειμμα μέχρι τo τέλος του μήνα δοκιμάζοντας και κανέναν διαφορετικό ήρωα από αυτούς που παίρνουμε συνήθως και περιμένουμε με αγωνία το season 4 με τις όποιες βελτιώσεις ελπίζουμε ότι θα κάνουν.....πολύ μεγαλύτερη ποινή γι'αυτούς που φεύγουν από το παιχνίδι θα ήταν μια.


  9. #29
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Οποιος δεν με εχει να με κανει add για overwatch. (δεν μιλαω πολυ στο chat, για ομαδουλα πιο πολυ.)
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #30
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    We’re humbled and honored to commemorate one year of playing Overwatch with you! What better way to mark the occasion than with new maps and lots of new loot?
    We’re adding three new Arena maps to the Arcade, and unleashing more than 100 Anniversary rewards, including our largest-ever release of new Legendary skins! You’ll earn Anniversary Loot Boxes as you play, plus pick up a free box when you log in between May 23 and June 12, 2017. Anniversary Loot Boxes are also available for purchase—but they’ll be locked away after the event ends.
    Come celebrate with us!
    https://playoverwatch.com/en-gb/events/anniversary/

    Κάψιμο!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #31

    Default

    30ευρω στο ps4
    και θα βγει και game of the year εκδοση που ειναι η origins edition με δωρο 10 lootboxes.

  12. #32
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Free weekend αυτό το ΠΣΚ...

    https://playoverwatch.com/en-us/free-trial

  13. #33
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    SEASON 5 ACTIVATED!!!

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #34
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Overwatch Will Fix Reinhardt's Laggy Hammer on Patch 1.12

    Overwatch: New Reticle Options Included in Patch 1.12

    Overwatch: Horizon Lunar Colony Patch 1.12 Release Date Revealed - 20/06/2017

    Overwatch: New 6v6 Lockout Elimination Arcade Mode Debuts After Anniversary Event


    STEP OUT INTO THE OPEN: INTRODUCING THE OVERWATCH OPEN DIVISION





    Υπάρχει κάποιος που παίζει Rank και ψάχνει για να συμπληρώσει για ομάδα και ασχολείται σοβαρά με το άθλημα;

    Παίζω μόνος μου συνήθως στα rank, Highest έχω πάει στα 2305 και τώρα Season 5 είμαι 2130. Παίζω βραδινές ώρες συνήθως.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #35

    Default

    Δεν λέω να ξεκολλήσω, αν παίζει κανείς απογευματινές ώρες και competitive εδώ είμαι, psn id: nk69.


  16. #36
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Δεν λέω να ξεκολλήσω, αν παίζει κανείς απογευματινές ώρες και competitive εδώ είμαι, psn id: nk69.
    Και εγώ τα ίδια. Να είναι καλά το Nintendo Switch όμως και το Zelda. ΧΑΧΑ.

    Απόγευμα δεν παίζω, σπάνια δηλαδή. Μόνο σ/κ. Βράδυ κυρίως. Πόσο SR είσαι;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #37

    Default

    https://playoverwatch.com/en-us/free-trial

    Δωρεαν 3ημερο ξανα στο overwatch.

  18. #38

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Και εγώ τα ίδια. Να είναι καλά το Nintendo Switch όμως και το Zelda. ΧΑΧΑ.

    Απόγευμα δεν παίζω, σπάνια δηλαδή. Μόνο σ/κ. Βράδυ κυρίως. Πόσο SR είσαι;
    Tώρα 2.400 περίπου αλλά αυτό μια ανεβαίνει μια κατεβαίνει για να μας σπάει τα νεύρα, έχω δει από 2100+ μέχρι 2700+, δεν είναι εύκολο να το ανεβάσεις και πολύ αν παίζεις μόνος σου.


  19. #39
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Tώρα 2.400 περίπου αλλά αυτό μια ανεβαίνει μια κατεβαίνει για να μας σπάει τα νεύρα, έχω δει από 2100+ μέχρι 2700+, δεν είναι εύκολο να το ανεβάσεις και πολύ αν παίζεις μόνος σου.
    ακριβώς... και γω που παίζω τακτικά... αν δεν είσαι με παρέα σίγουρη δεν υπάρχει σωτηρία.
    όχι μόνο από άποψη συνεννόησης αλλά ειδικά αν κάποιος κάνει quit από την ομάδα έχεις εύκολα χρεωθεί την ήττα.
    ώρες ώρες μου σπάει τα νεύρα και από την άλλη είμαι εθισμένος στο παιχνίδι αυτό.
    Είναι απλά καταπληκτικό σε όλα του.

  20. #40

    Default

    Ωραία θα σε κάνω add Βασίλη, αυτό με το quit μεγάλη πληγή και απορώ γιατί δεν βρίσκουν λύση, χθες κερδίσαμε άνετα το πρώτο φεύγει ένας και χάσαμε άνετα τα άλλα 2.


Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •