Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 62

Thread: Overwatch

  1. #1
    Cool Member MarVell's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    163
    PSN ID
    MarVell

    Default Overwatch

    Μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει συζήτηση γι' αυτό το παιχνίδι! Δεν το παίζει κανείς;;;

    Μέχρι στιγμής έχει πάρει πολύ καλές κριτικές. Εγώ για να πώ την αλήθεια την πρώτη μέρα που το πήρα είμουν έτοιμος να το πουλήσω κατευθείαν, μου έκανε πολύ κακή εντύπωση. Μετά από 2 μέρες όμως δεν μπορώ να σταματήσω να παίζω!



    Πολύ ωραία σχεδιασμένοι χαρακτήρες με διαφορετικό στυλ παιξίματος ο ένας απ' τον άλλον, ωραίες πίστες (μία από αυτές στην Ελλάδα!), πολύ ομαλό online παιχνίδι, και πάνω απ' όλα διασκεδαστικό, δεν έχει την σοβαρότητα άλλων FPS.

    Αν ασχολείται κανένας, πέστε να οργανωθούμε!
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails OW.jpg   Ilios.jpg  
    Last edited by MarVell; 30-05-2016 at 23:17.

  2. #2
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλά ρε παιδιά. Όντως δεν υπήρχε thread;

    Anyway. Θα το αγοράσω το παιχνίδι κάποια στιγμή και εγώ, είχα παίξει στην beta και το παιχνίδι είναι τρελά εθιστικό. (Τουλάχιστον για εμένα)

    Δεν είναι κλασσικό πιου πιου παιχνιδάκι fps, θέλει τακτική και υπομονή και πανω απο όλα στρατηγική τόσο με τους συμμάχους σου και στρατηγική επίσης στην επιλογή του χαρακτήρα που θα πάρει ο καθένας.

    Το μονο που θα ήθελα ήταν τα όπλα να έχουν πιο πολυ "βαρύτητα". Δεν έχουν καλή αίσθηση.

    Περισσότερα θα πω όταν το πάρω!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #3
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default



    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    WolfRathmA (01-06-2016)

  5. #4
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Tην εκαναν παλι οι Activion - Blizzard, δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει καν ως προτζεκτ αλλα αναγκαστηκα να το μαθω μιας και ειναι παντου. Κι οταν λεω παντου εννοω ΠΑΝΤΟΥ.
    Ο,τι κι αν ανοιξεις (facebook, 9gag, αλλα μεσα δικτυωσης) το παιχνιδι παιζει παντου δειγμα του οτι μπηκε για τα καλα στην pop culture. Aπο το destiny το περιμεναν απο αλλου τους ηρθε. Not my cup of tea φυσικα, αλλα φαινεται να εχει χαβαλε με αυτο το πιο light hearted στυλ.
    Ποσα λεφτα θα βγαλει πια αυτη η εταιρεια? OMG δλδ


  6. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    WolfRathmA (05-06-2016)

  7. #5
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Σε πρωτη επαφη με αφησε παγερα αδιαφορο, αλλα επειδη βλεπω οτι παιζει παντου, αναρωτιεμαι εαν αξιζει. Βασικα το τσεκαρα σε καποια reviews και φαινεται οκ... Ασχολειται καποιος να μας πει δυο λογια;;;

  8. #6

    Default

    Παύλο μου το έχει ζητήσει ο γιος μου σαν δώρο για τους καλούς βαθμούς που (ελπίζω) θα φέρει οπότε θα σου πω σε λίγες ημέρες.


  9. The Following User Says Thank You to nikon For This Useful Post:

    Dragonpaul (13-06-2016)

  10. #7
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Παύλο μου το έχει ζητήσει ο γιος μου σαν δώρο για τους καλούς βαθμούς που (ελπίζω) θα φέρει οπότε θα σου πω σε λίγες ημέρες.
    Αν δεν φερει? Dark Souls 3 για βασανιστηρια?

  11. #8

    Default

    Έτσι.....και μέχρι να πάρει πλατίνα δεν ξαναπαίζει τίποτα άλλο.


  12. The Following User Says Thank You to nikon For This Useful Post:

    teras1 (13-06-2016)

  13. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Σε πρωτη επαφη με αφησε παγερα αδιαφορο, αλλα επειδη βλεπω οτι παιζει παντου, αναρωτιεμαι εαν αξιζει. Βασικα το τσεκαρα σε καποια reviews και φαινεται οκ... Ασχολειται καποιος να μας πει δυο λογια;;;
    Κάλλιο αυγά παρά πουρέ Παύλο αλλά χθες του το πήρα τελικά (το κωλόπαιδο ενώ είπε ότι ήθελε κινητό για τους καλούς βαθμούς από τότε που πήρε το κινητό με έπρηξε να του πάρω και το παιχνίδι) και η 1η εντύπωση μετά από μισή ώρα που τον έβλεπα να παίζει είναι ότι μιλάμε για ένα καλοφτιαγμένο καρτουνίστικο fps με ρυθμούς CoD και βάλε μέχρι που κάποιες στιγμές δεν καταλάβαινα τι γινόταν από την ταχύτητα.
    Το πλεονέκτημα με άλλα fps είναι ότι όταν χάνεις μέσα στο παιχνίδι μπορείς να αλλάξεις χαρακτήρα οι οποίοι διαφέρουν πολύ ο ένας από τον άλλον όχι πχ από assault γίνομαι medic.
    Αν και λόγω ρυθμού δεν νομίζω να με κρατήσει θα το δοκιμάσω να το δω και από 1ο χέρι, πάντως από αυτό το λίγο που είδα δεν μου έκανε παιχνίδι για να δικαιολογεί τόσο ντόρο.


  14. The Following User Says Thank You to nikon For This Useful Post:

    Dragonpaul (01-07-2016)

  15. #10
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Καταρχήν, συγχαρητήρια για τους καλούς βαθμούς του μικρού!!! Αυτο ειναι το πιο σημαντικό!!!
    Ευχαριστω για τις πληροφορίες. Κατι τέτοιο ειχα φανταστεί κι εγώ, αλλα δε μπορουσα να καταλάβω προς τι ο τόσος ντόρος.
    Αν παίξεις περισσότερο και δεις κατι αλλο, μου λες.
    Ευχαριστω!

  16. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    nikon (01-07-2016)

  17. #11

    Default

    Παύλο τελικά έπαιξα περισσότερο και είδα αυτό που δεν βλέπεις όταν παίζεις για 1η φορά δηλαδή ότι το παιχνίδι γίνεται τόσο εθιστικό μετά από 2-3 φορές που θα παίξεις που μετά δεν θες να το αφήσεις.

    Μεγάλο ρόλο παίζει ότι νιώθεις (και σε ακόμη μεγαλύτερο βαθμό πιστεύω) αυτό που νιώθεις και στο Star wars δηλαδή ότι δεν σε νοιάζει το πόσα K/D θα έχεις κάτι που σε κάνει να χαίρεσαι περισσότερο το παιχνίδι.
    Πλέον θέλω να παίζω όλο και περισσότερο (μάλλον θα χρειαστώ και 2ο ps4 για να μη μαλώνω με τον γιο μου ) και παρόλο που, σε αντίθεση με τους χαρακτήρες που είναι αρκετοί, τα modes είναι λίγα δεν βαριέσαι καθόλου.

    Αυτά νομίζω έπαιξαν ρόλο στο να κάνει ντόρο το παιχνίδι αν και εδώ μέσα δεν βλέπω τόσο ντόρο.


  18. #12
    Member johnnyf95's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Heraklion, Greece, Greece
    Posts
    54

    Default

    free to play για το σκ ! κατεβαζω τωρα !

  19. #13
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το παιχνίδι για μένα είναι άριστο μιλώντας για FPS Multiplayer.

    Τρομερά καλοσχεδιασμένοι χαρακτήρες o καθένας με τον δικό του τρόπο gameplay, άπειρο χιούμορ, στυλ, καταπληκτικοί χάρτες
    και μια ισορροπία την ώρα του παιχνιδιού που λίγα παιχνίδια του είδους έχουν.

    Πάνω απ' όλα είναι ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ. Δε ξέρω πως το καταφέρνει αλλά δε θες να το αφήσεις από τα χέρια σου.

    Ίσως γιατί να είχα βαρεθεί όλα αυτά τα σούπερ ντούπερ fps που και καλά η αισθητική είναι τύπου "ο μαμιάς της γειτονιάς".

    Από τα καλύτερα παιχνίδια φέτος στο είδος του.

  20. #14

  21. #15

    Default

    Έχετε υπόψη ότι εκτός από το παιχνίδι θα έχετε να κατεβάσετε και ένα update γύρω στα 11gb που βγήκε χθες, μέχρι να κατέβουν όλα αυτά θα έχουν περάσει οι μισές ημέρες του δωρεάν.

    Προσοχή πάντως γιατί υπάρχει κίνδυνος εθισμού σε όσους αρέσει τελικά.


  22. #16
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    70 ευρω η collector's edition του Overwatch στο Public. Μολις παραγγειλα (επιτελους) το δικο μου. Πολυ καλη ευκαιρια πιστευω, αν σκεφτεις οτι ειχε 130 ευρω (νομιζω).
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #17
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    70 ευρω η collector's edition του Overwatch στο Public. Μολις παραγγειλα (επιτελους) το δικο μου. Πολυ καλη ευκαιρια πιστευω, αν σκεφτεις οτι ειχε 130 ευρω (νομιζω).

    Και όχι μόνο αυτό... σαν συλλεκτική είναι υπόδειγμα... art book από τα λίγα... φιγούρα εξαιρετικής ποιότητας και το παιχνίδι, παιχνιδιάρα. Ακόμη και η συσκευασία της συλλεκτικής είναι καταπληκτική. Μεγειά σου!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    WolfRathmA (21-02-2017)

  25. #18
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Ωραίο παιχνιδάκι. Απορώ πως δεν εχει γράψει κανεις στο θρεντ. Ιδανικό για άτομα που δεν έχουν πολύ χρόνο για γκειμινγκ πλέον. Το βάζεις παίζεις δυο ματσακια και το βγάζεις. Τρομερό βάθος στο gameplay των διαφορετικών χαρακτήρων και συνεχή updates, patches και αλλαγές στο balance των classes (κλασική blizzard).

  26. #19
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Ωραίο παιχνιδάκι. Απορώ πως δεν εχει γράψει κανεις στο θρεντ. Ιδανικό για άτομα που δεν έχουν πολύ χρόνο για γκειμινγκ πλέον. Το βάζεις παίζεις δυο ματσακια και το βγάζεις. Τρομερό βάθος στο gameplay των διαφορετικών χαρακτήρων και συνεχή updates, patches και αλλαγές στο balance των classes (κλασική blizzard).
    Εχει κολλησει ο πιτσιρικας μου με αυτο και δεν παιζει τιποτα αλλο....προσωπικα αν ειχα αυτο τον καιρο εστω και ελαχιστο χρονο να παιξω online, θα προτιμουσα το Battlefront



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  27. #20

    Default

    Μαλλον οι περισσοτεροι το εχουν παρει στο pc μιας και το gameplay του ειναι περισσοτερο για το pc παρα για κονσολα.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •