Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 80 of 81

Thread: Watch Dogs 2

  1. #61
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Δεν πρεπει να υπαρχει slow motion.

  2. #62
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Για το online θελει plus?

    Spoiler!

  3. #63
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Το συστημα οδηγησης του ειναι Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο. Α Θ Λ Ι Ο Τ Α Τ Ο. Σε ευθεια δεν παιζει να παω.


    Spoiler!

  4. #64
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Λιακο εχω μια πολυ καλη σχολη οδηγων να σου προτεινω, μιας που ξερω οτι δεν το χεις με την οδηγηση..
    Περα απο την πλακα παντως, θεωρω μεγαλη απογοητευση και το 2ο παιχνιδι της σειρας...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  5. #65
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Ελπιζω να εχετε Engine Override εσεις που δυσκολευεστε να οδηγησετε ευθεια...
    Εγω που το τερματισα δε ξερω τι αλλο να ζητησω. Περισσοτερες αποστολες σιγουρα. Ρουχα ειχε αρκετα. Οχηματα ισως αν προσθετε ελικοπτερα κι αεροπλανα, ποδηλατα και πατινια. Οπλα εκτος απο πιστολια, ενα ροπαλο ή ενα κατανα. Λειπουν τα mini games του πρωτου, επρεπε να εχει κατι κι εδω.

  6. #66
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ανεβηκε demo του παιχνιδιου στο ps store.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (18-01-2017),teras1 (17-01-2017),Viper (17-01-2017)

  8. #67
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Καταρχάς θεωρώ πως το όλο θέμα με τα Demo θα πρέπει να υπάρχει σε όλα τα παιχνίδια και να μην θεωρείται είδος πολυτελείας όπου θα λέμε και ευχαριστώ.

    Η Ubisoft πάλι με αυτή τη κίνηση της μάλλον τα αντίθετα αποτελέσματα θα έχει. ΕΥΤΥΧΩΣ λοιπόν που δώσανε το Demo και με γλύτωσαν απο μια μελλοντική αγορά.

    Τι να πρωτοπείς.. Το απαράδεκτο θέμα της οδήγησης? (Που το 1ο WD ίσως να ήταν καλύτερο). Της αληθοφάνειας με τρακαρίσματα κτλ?

    Το Lipsync και τη κίνηση των χαρακτήρων? Αποστολές στο 3ωρο δεν έκανα πολλές, αλλά αυτό το πράγμα με τις 1000διαφορετικές επιλογές με το κινητό του τύπου αλλά και γενικότερα πως θα "χακάρεις" με κούρασε.

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ λοιπόν στην Ubi.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    DJTaurus (19-01-2017),teras1 (19-01-2017)

  10. #68
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Πρώτη αποστολή με το καλημέρα στο παιχνίδι:

    Χρησιμοποίησε stealth και κάμερες να διεισδύσεις στο κτίριο, να φτάσεις στο στόχο και να τον χακάρεις. Έφτασες; Ωραία!
    Τώρα ως δια μαγείας έχουν ενεργοποιηθεί όλοι οι συναγερμοί, έχουν σηκωθεί όλοι όσοι "ξάπλωσες" με κόπο πριν και έχουν φέρει και ενισχύσεις με τα όπλα στο χέρι σε alerted κατάσταση. Ξέφυγε παίζοντας κρυφτούλι και χρησιμοποιώντας-με το ζόρι-τα hacks του tutorial.

    Αυτό το αρχαΐκό level design δεν το αντέχω.
    Ευτυχώς που δεν μπήκα στο τρυπάκι να το αποκτήσω μέχρι τώρα.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    DJTaurus (20-01-2017),mihalis13 (29-11-2017),nikosgnr (20-01-2017)

  12. #69
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Θεωρώ το κάνανε υπερβολικά ανάλαφρο το παιχνίδι, και ταυτόχρονα πολύ περίπλοκο στο gameplay χωρίς λόγο. Ανούσιο για τα δικά μου γούστα, αν και ούτε το 1ο δεν ήταν αυτό που μας είχαν παρουσιάσει, έβγαζε τουλάχιστον κάτι άλλο, θα μου άρεσε μια πιο dark εμπειρία του παιχνιδιού.

  13. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    DJTaurus (20-01-2017)

  14. #70
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ποση ωρα σας πηρε παιδια;

    Sent from my Lenovo_P1m using Tapatalk
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #71
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Ειναι free trial ολοκληρο το παιχνιδι για 3 ωρες.

  16. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (20-01-2017)

  17. #72

    Default

    εχω κανα 2 μερες που το ξεκινησα. δε βλεπω κατι το τρομερο,ειναι απλα καλο. ασχολουμαι ετσι να περασουν οι μερες μεχρι τις 7 του μηνα που βγαινει το x.
    κατι χιπστερς που την εχουν δει αναρχικοι χακερς,αναλαφρο πολυ οπως αναφερθηκε παραπανω πολυ σωστα. πολυ μωβ, πολυ χρωμα, πολυ τζην σωληνας,χλιαρο θα ελεγα.
    θα το προτιμουσα κ γω πιο σοβαρο πιο σκοτεινο κ πιο gory. δε με μπερδεψε ο χειρισμος οπως διαβασα παραπανω,ισα ισα που μ'αρεσει κιολας.
    δεν ειναι ασχημα τα γραφικα του κ δεν ειδα κατι που να μη μου εκατσε καλα στο ματι,κανενα προβλημα οπτικα. το θεμα μου ειναι με το αναλαφρο στυλακι που
    εχουν δωσει στο παιχνιδι. καλο ειναι αλλα οχι για day one φυσικα,για κανα 25αρι(κ κατω) ευρω ειναι μια χαρα.

  18. #73
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έπαιξα εχθές καμιά ώρα. Δεν ξέρω αν φταίει που ήρθα κατευθείαν από το Deu X MD, αλλά το παιχνίδι μου φαίνεται άθλιο..
    Ανάλαφρο σε σημείο αηδίας.. Θα το δοκιμάσω και σήμερα αλλά δεν περιμένω να γίνουν θαύματα..
    Ήθελα κάτι χαλαρό να παίξω αυτή την περίοδο και μου φάνηκε ιδανική περίπτωση. Το είχα και σχεδόν 1 χρόνο να κάθεται και λέω ήρθε επιτέλους η κατάλληλη στιγμή.
    Επίσης το gameplay μου φάνηκε υπερβολικά περίπλοκο και δύσχρηστο σε σχέση με τον προκάτοχο του.
    Όμως όλο αυτο το χιπστερ, swag στυλάκι είναι πολύ απωθητικό για τα δικά μου γούστα...
    Spoiler!

  19. #74
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Έπαιξα εχθές καμιά ώρα. Δεν ξέρω αν φταίει που ήρθα κατευθείαν από το Deu X MD, αλλά το παιχνίδι μου φαίνεται άθλιο..
    Ανάλαφρο σε σημείο αηδίας.. Θα το δοκιμάσω και σήμερα αλλά δεν περιμένω να γίνουν θαύματα..
    Ήθελα κάτι χαλαρό να παίξω αυτή την περίοδο και μου φάνηκε ιδανική περίπτωση. Το είχα και σχεδόν 1 χρόνο να κάθεται και λέω ήρθε επιτέλους η κατάλληλη στιγμή.
    Επίσης το gameplay μου φάνηκε υπερβολικά περίπλοκο και δύσχρηστο σε σχέση με τον προκάτοχο του.
    Όμως όλο αυτο το χιπστερ, swag στυλάκι είναι πολύ απωθητικό για τα δικά μου γούστα...
    Για πες γιατί αυτό είναι στην λίστα μου, καμία σχέση με το παλιό έτσι;


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #75
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Για πες γιατί αυτό είναι στην λίστα μου, καμία σχέση με το παλιό έτσι;


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το παλιό μου άρεσε πολύ εμένα και το είχα ευχαριστηθεί φουλ. Μπορεί να μην είχε κανένα τρελό σενάριο αλλά έκανε την δουλειά του.
    Τώρα για το 2 δεν μπορώ να έχω μέσα σε μία ώρα άποψη για το σενάριο, αλλά η αισθητική του τίτλου δεν με τραβάει καθόλου. Χαζοχαρούμενοι χαρακτήρες και ηλίθιοι διάλογοι..
    Και το hacking μου φάνηκε αρκετά περίπλοκο σε σημείο να μην είναι καθόλου ευχάριστο όπως το προηγούμενο. Θα δω και σήμερα μήπως εχθές δεν κατάλαβα εγώ ο ίδιος τον χειρισμό του και κάποια πράγματα είναι πιο απλά...
    Spoiler!

  21. #76
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To ειχα στα υποψην γιατι κι εγω γουσταρα το πρωτο.

    Αλλα οταν ακουω χιπστερ και swag μαλλον δεν θα το ακουμπησω καν. Δεν την παλευω με τετοιο στυλ σε καμμια περιπτωση.

  22. #77
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ναι το ένα κ εμένα μου άρεσε πολύ γιαυτό έλεγα να ψώνισω καποια στιγμή το δεύτερο, αλλά μάλλον δεν θα ασχοληθώ.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 29-11-2017 at 14:55.

    xbox:Christoforo7s

  23. #78
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παιδιά πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείτε.. Εγώ έπαιζα και δεν άντεχα.
    Απλά το είχα βρει πέρυσι απο game την collectors 25€-30€ και δεν το σκέφτηκα καν. Αλλά πραγματικά δεν το περίμενα τόσο χάλι.
    Το πρώτο παιχνίδι κατά τη γνώμη μου ήταν αρκετά καλό και έφαγε άδικο κράξιμο λόγω του downgrade των γραφικών.
    Spoiler!

  24. #79
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Άντεξα ακόμα μια ώρα σήμερα και τελικά το έσβησα από το Xbox.. Η οδήγηση είναι άθλια αλλά αυτό που δεν παλεύεται είναι το hipster στυλ του παιχνιδιού.
    Το hacking κομμάτι θυμίζει το πρώτο Watch Dogs και αυτό είναι το μοναδικό σημείο του παιχνιδιού που ξεχάστηκα και λέω ε ίσως τελικά αξίζει.
    Όχι όμως παιδιά. Οι αποστολές είναι πραγματικά αστείες σαν υπόθεση και οι χαρακτήρες είναι αρκετά εκνευριστικοί. Προτιμώ να παίξω το πρώτο παιχνίδι της σειράς πάλι από την αρχή άμα είναι να ευχαριστηθώ hacking και stealth παρά αυτό το πράγμα
    Γνωρίζω πως είμαι πολύ υπερβολικός, αλλά δεν μπορώ να εκφραστώ πιο συγκρατημένα για αυτό που έπαιξα...
    Spoiler!

  25. #80

    Default

    τι υπερβολικος ρε μιχαλη! εγω το εσβησα κιολας.ειχα παιξει καμποσες ωρες αλλα αυτο το ''ειμαστε χιπστερ χακερς κ χτυπαμε το συστημα'' ειναι μαλακια.αναλαφρο,χαζο κ χωρις blood effects. σουβερ για τον καφε γιατι ουτε 15 ευρω δεν πιανει.

  26. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    mihalis13 (29-11-2017)

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •