Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 78 of 78

Thread: Call of Duty Infinite Warfare

  1. #61
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Πως σβηνω την cache?
    Το εχεις κανει και βοηθαει?
    Μονο hardcore βαζω αλλα δεν παλευεται.
    Εντωμεταξυ, ελαχιστες φορες διχνει να ειναι οκ. Και τοτε ολα ειναι τελεια αλλα ειναι πολυ σπανιο. Και το ιδιο γινεται και στα αλλα ατομα που παιζω.

  2. #62
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Quote Originally Posted by vageladosgr View Post
    Πως σβηνω την cache?
    Το εχεις κανει και βοηθαει?
    Μονο hardcore βαζω αλλα δεν παλευεται.
    Εντωμεταξυ, ελαχιστες φορες διχνει να ειναι οκ. Και τοτε ολα ειναι τελεια αλλα ειναι πολυ σπανιο. Και το ιδιο γινεται και στα αλλα ατομα που παιζω.
    ΔΕΝ το εχω κανει. Διαβασα οτι βοηθαει. Ψαχνω κι εγω τις καλυτερες συνθηκες οπως ολοι μας. Σιγουρα ομως θα το κανω σημερα το απογευμα.

    https://support.activision.com/artic...soles/?q=cache

  3. #63
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Το εκανα,εσβησα το save δηλαδη αυτο λεει για την κονσολα μας.Καμια διαφορά...

  4. #64

    Default Call of Duty Infinite Warfare

    Ούτε σε μένα διαφορά.

    Πάμε τώρα να πούμε και τα καλά του παιχνιδιού με δεδομένο φυσικά ότι κρίνουμε ενε sci-fi παιχνίδι και χωρίς να μπαίνουμε στο τρυπακι -πηδήματα,τοίχο τρεξίματα κλπ..

    Έχει παρά παρά πολύ ωραίο campaign...

    Μόλις το τελείωσα και πραγματικά το κατά ευχαριστήθηκα.

    Άριστο sci-fi gameplay,καταπληκτικά γραφικα(τα καλύτερα σε cod ever) και πολύ ωραία ιστορία η οποία πρέπει να είναι αρκετά μεγαλύτερη από όλα τα πρόσφατα cod.

    Πολύ ωραίο όλο αυτό με τις μαχες από πλανήτη σε πλανήτη και άριστα ισορροπημένο.

    Οι ουρανοί,τα χρώματα και το space feeling θυμίζουν τις καλές εποχές του halo.

    Είμαι απολυτα βέβαιος ότι η infinity ward θα δώσει και το επόμενο μεγάλο cod μετά το modern warfare το οποίο θα είναι φυσικά στρατιωτικό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 16-11-2016 at 21:08.

  5. #65
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Καμια διαφορα συμφωνω.

    Για ανοιξτε manualy τις παρακατω:

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	196 
Size:	13.9 KB 
ID:	9495

    Επισης προσπαθηστε ενα κλικ λιγοτερο run-n-gun. Αφαιρεστε suppressors και χρησιμοποιηστε long barell.
    Το IW δεν ειναι τοσο run-n-gun οσο φανταζομουν τελικα.
    Επισης ειναι η πρωτη φορα σε COD που μου φαινεται οτι ο χρονος το αναδεικνυει μαλλον, παρα λειτουργει εις βαρος του.
    Last edited by Sgt-Greco; 17-11-2016 at 21:05.

  6. #66
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    To εχω σε dmz με σταθερη ipοποτε ολα τα port ειναι ανοιχτα... δεν παλευεται....

  7. #67
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Quote Originally Posted by vageladosgr View Post
    To εχω σε dmz με σταθερη ipοποτε ολα τα port ειναι ανοιχτα... δεν παλευεται....
    Ημικαμπερωμα. Μην τρεχεις σα παλαβος.

  8. #68
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Με οτι οπλο και αν δοκιμαζω λογω lag compensation και server direction ειναι χαλια. Μονο 1 setup με βγαζει ασπροπροσωπο:

    Rig: Merc Payload: Reactive Armor Trait: Man at Arms
    Weapon: Mauler + Foregrip + Long Barrel + Ext Mags (μεγαλες πιστες)
    Weapon: Mauler + Laser Sight +Quickdraw + Ext Mags (μικρες πιστες)
    Perks: Ghost + Hardline + Maksman (μεγαλες πιστες)
    Perks: Ghost + Hardline + Gung Ho (μικρες πιστες)

    Ξεκλεδωστε το 3o mauler variant, με το ενσωματωμενο steady aim. Με το man at arms δεν εχεις μειονεκτημα ταχυτητας στην κινηση και οποτε ενεργοποιησεις το reactive armor εχεις 1-2 kills σιγουρα.

    Αλλιως μονο hardcore για μενα.

  9. #69
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Εχθες εκβιαστικα ζητησα παιχνιδι με host απο Ελλαδα (με ειδικο ρουτερ). To πηρα. Απο τη χαρα μου εσπασα ενα ποτηρι κατα λαθος. Εφτασα σε σημειο να παιζω 3-4 ωρες οντας host ο ιδιος, αδιαλειπτα το ενα game μετα το αλλο. Για να ειμαι 100% σιγουρος μαλιστα οτι χοσταρω, πριν τη ληξη του game εκανα quit game και οι φιλοι μου που παιζαμε μαζι μου ειπαν απο το chat οτι οντως εγινε host migration.
    H εμπειρια ηταν ανεπαναληπτη.
    Το game απο μονο του σε βαζει σε server, αποδειξη οτι οταν μπηκα σε party φιλου απο Ελλαδα κι εψαχνε εκεινος game, χασαμε το host.
    Σημερα θα το προσπαθησω παλι. Αν τελικα υπαρχει παραθυρο στον κωδικα που για πολυ ειδικες περιπτωσεις επιτρεπει p2p θα προσπαθησω να το εκμεταλευτω οσο μπορω και θα ξαναποσταρω.

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.png 
Views:	178 
Size:	4.7 KB 
ID:	9496

    ^^ Για κατι τετοιες μικρες στιγμες οπως η παραπανω καλε μου φιλε, δεν κλαιω ουτε για ενα λεπτο τα 200 € που εσκασα.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Sgt-Greco For This Useful Post:

    djpar (18-11-2016),vageladosgr (18-11-2016)

  11. #70
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για να το δοκιμάσουμε και αυτο

    Play Call of Duty: Infinite Warfare for free from 15th to 20th December

  12. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Kane (13-12-2016)

  13. #71
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default



    και καπως ετσι λοιπον καταλαβαινουμε οτι το παιχνιδι τρεχει σε p2p...fps σε p2p το 2017!!!

  14. #72
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Και το destiny έτσι είναι δυστυχώς. Με έχει φέρει στα όρια μου πολλές φορές

  15. #73
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Οχι παιδια, το παιχνιδι δεν τρεχει σε p2p. Τρεχει στο ιδιο hybrid συστημα που εχει το blackops3 και AW με τους ιδιους servers. Το lag που βλεπετε ειναι αποτελεσμα του πολυ μικρου αριθμου παιχτων. Για αυτο και δεν εχουν βγαλει ακομα leaderboards, και οταν βγουν τελος του μηνα θα δειχνουν τη θεση σου ποσοστιαια σε σχεση με τους υπολοιπους και οχι σε απολυτο αριθμο. Το match making με λιγους παιχτες αναγκαστικα σε βαζει σε lobby τραγικα. Το modern warfare remastered με το ιδιο συστημα και servers εχει πολυ λιγοτερο lag λογω αριθμου παιχτων.

  16. #74

    Default

    Γνωρίζουμε πάνω κάτω πόσοι παίζουν αυτό το αισχ,έχμ παιχνίδι σε ps4 και xbox one?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #75
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    εδω φαινεται ξεκαθαρα το p2p μιας και οταν κολλανε ολοι ο 1ος εχει φουλ σημα και οι υπολοιποι παιζουμε απο 3-2 σημα


  18. #76

    Default

    Μετα απο τα contracts, τα MKII prototype weapons και πληθος addons, ηρθαν και τα Scorestreak Variants. Μονο παρατημενο δεν ειναι το παιχνιδι.
    Καλα, σταθερα λομπυ και κοσμος που ασχολειται. Παρα πολλοι νεοι παικτες εδικα στον σερβερ του Μιλανου.
    Φιλος εστειλε αιτημα στην Activision να στησει sever στην Ελλαδα. "No worries. Ι gotcha covered" του απαντησαν. Εκλεγα απο τα γελια διομιση λεπτα.



  19. #77

    Default

    Μήνες μετά ξαναπιασα το game.
    Είναι μια καλή ευκαιρία για όσους το παράτησαν να αναθεωρήσουν.
    Πλήθος κόσμου, λόμπυ τίγκα σε νέους παίκτες, κάτι που κάνει τους μετριοτερους παίκτες (yours trully) να τερματίζουν ψηλά.
    Με assault rifles λίγο πιο μακριά από τα gunfights,
    με SMGs λίγο πιο μπροστά, με LMGs και Snipers αρκετά πίσω, βγαίνουν εγγυημένα fun games.
    Routerακια με custom λογισμικά και ρυθμισμένα QoS, βοηθάνε ακόμη περισσότερο.

    MWR θαμμένο στη λήθη.
    Τεράστιο λάθος ΙΜΟ η ενασχόληση με REMASTERING από εδώ και στο εξής. Χαμένοι πόροι, ενέργεια και προ πάντων χρήμα.

    Αναμένω COD WWII πως και πως έχοντας στο ράφι κάθε COD τίτλο που κυκλοφόρησε χωρίς να μετανιώνω στιγμή.
    Το μόνο FPS με σταθερή αντοχή στον χρόνο και αξία μεταπώλησης.
    Last edited by Sgt_Greco; 30-09-2017 at 15:28.

  20. #78
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Θα διαφωνησω φιλε. Το remastered εσωσε τη χρονια απο την καταστροφη. Ακομα και τωρα παιζει απειρος κοσμος, ενω στο infinite ειναι σαφως λιγοτεροι. Απο ολη την παρεα των 4 ατομων, μονο ενας ειναι σαν και σενα και του αρεσε πολυ το infinite. Οι υπολοιποι μονο remastered, παιξαμε τις περισσοτερες ωρες απο mw3 και μετα. Και για να μην μας νομιζεις παλιομοδιτες, και οι 4 ειχαμε παιξει παρα πολυ advanced warfare που ειχε exo movement και ηταν παρα πολυ καλο παιχνιδι. Εγω απλα στο infinite εκανα ενα prestige για την τιμη των οπλων

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •