Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 78

Thread: Call of Duty Infinite Warfare

  1. #21
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Η χειρότερη beta που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια. Πολλές ώρες οι servers δεν επέτρεπαν να κάνεις login, μετά και μέχρι σήμερα 2 ξημερώματα οπότε έμπαινες σε παιχνίδι, μόλις τελείωνε δεν μπορούσε να ξεκινήσει το επόμενο. Το matchmaking έχει χοντρό θέμα. Κατά τα άλλα, το παιχνίδι είναι ένα black ops3 με τη χρωματική παλεττα του ghosts και variants όπλων όπως στο advanced warfare. Οι χάρτες πλην ενός χάλια. Τρία χρόνια τους πήρε για αυτήν την αηδία? Ευτυχώς υπάρχει το remastered.

  2. #22
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    εχω αρχισει και πιστευω πως δεν εγινε τυχαια το remastered. Ηξεραν τι θα γινει ειχαν παρει το μηνυμα οτι δεν θελει ο κοσμος αλλο future, και φετος θα καταληξουμε ολοι στο παλιο. παλι καλα να λεμε? καταντια παντως και πολυ κριμα.
    θα φανει παντως. beta ειναι και οχι demo. Επερνε και πολλα updates συχνα.

  3. #23
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Απο τα καλυτερα COD που εχουν βγει ποτε. Πακετο με MWR το deal της χρονιας.

  4. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt-Greco View Post
    Απο τα καλυτερα COD που εχουν βγει ποτε. Πακετο με MWR το deal της χρονιας.
    Spoiler!


  5. #25
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Nικο, αν δε σ' αρεσει η παλετα του GHOSTS (προσωπικα δεν με πολυχαλαει) κατεβασε στο 0 το FILM GRAIN αν δε το εχεις κανει ηδη.



    Κατα τ' αλλα εβδομαδα νο2 για την beta ,εφυγε το p2p της πρωτης και εχουν αναλαβει dedis. Το game παει σφαιρα με το γνωστο hit detection της IW. Spot on
    Παιχνιδαρα. Πακετο με MWR στα 90 € δεν ξερω τι αλλο να ζητησει κανεις.

  6. #26
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Το film grain όπως και το motion blur είχαν γίνει 0 με το καλημέρα. Πρόβλημα με hit detection δεν έχει το παιχνίδι, και το matchmaking δουλεύει τώρα. Απλά παραμένουν τα αξεπέραστα σχεδιαστικά θέματα. Το παιχνίδι έχει τα concepts του blops3 τα οποία με απωθούν αφάνταστα (rigs, special weapins, abilities) και τα οποία θεωρώ εκτός θέματος σε military shooter, χαλάνε το gunplay. Οι χάρτες που έχει η beta είναι από κακοί έως μέτριοι και η παλεττα εντελώς απωθητικη. Remastered για φέτος για μένα παίδες.

  7. #27
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Τελος η beta, με teaser απο νεα πιστα (κατα πασα πιθανοτητα) και με αριστες εντυπωσεις απο την remastered TERMINAL.



    Αναμενουμε απο τους εφημερους YTbers που εχυσαν εναν τονο χολη εκαστος, τα νεα τους βιντεακια με τιτλο "ROAD TO MASTER PRESTIGE".

    Για οσους θεωρον οτι το game εχει δυναμικη, ραντεβου 4/11.

  8. #28
    Senior Member ababapanos's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    κερκυρα
    Posts
    136
    PSN ID
    UndertakerGR
    Name
    πανος

    Default

    η beta ειχε και χαρτες απο το remastered?
    Last edited by ababapanos; 24-10-2016 at 22:47.

  9. #29

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Το παιχνίδι έχει τα concepts του blops3 τα οποία με απωθούν αφάνταστα (rigs, special weapins, abilities) και τα οποία θεωρώ εκτός θέματος σε military shooter, χαλάνε το gunplay. Οι χάρτες που έχει η beta είναι από κακοί έως μέτριοι και η παλεττα εντελώς απωθητικη. Remastered για φέτος για μένα παίδες.
    Ακριβώς αυτά, η παραγγελία της legacy edition έγινε (o γιος θα παίζει IW και ο μπαμπάς remastered) οπότε θα τα πούμε καμιά φορά μέσα συνονόματε, όπως τις Killzone εποχές.

    Quote Originally Posted by ababapanos View Post
    η beta ειχε και χαρτες απο το remastered?
    Όχι.


  10. #30
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Συμπολεμιστή, πολυ καλά νέα. Σε περιμένω να κάνουμε όλα τα όπλα χρυσά. Άντε, λίγες μέρες μείνανε!

  11. The Following User Says Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    nikon (25-10-2016)

  12. #31
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Παρασκευή 4 Νοεμβρίου το βράδυ έχει ξενύχτι.......
    Last edited by nikosarg; 25-10-2016 at 09:18.

  13. #32

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Συμπολεμιστή, πολυ καλά νέα. Σε περιμένω να κάνουμε όλα τα όπλα χρυσά. Άντε, λίγες μέρες μείνανε!
    Και οι αντίπαλοι μου αυτό περιμένουν.

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Παρασκευή 4 Νοεμβρίου το βράδυ έχει ξενύχτι.......
    Όχι ξενύχτια μη μου βάζεις δύσκολα ξέρεις ότι είμαι του Σ/Κ και του απογεύματος τις καθημερινές.
    Βλέπω να μπαίνω το Σάββατο το πρωί και να σε βρίσκω ακόμα μέσα από το βράδυ.


  14. The Following User Says Thank You to nikon For This Useful Post:

    nikosarg (25-10-2016)

  15. #33
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Σωστα βλεπεις. Για εκει το παω. Μεχρι στιγμης το ρεκορ το εχω κανει στο killzone2 που ξεκινησα Παρασκευη 10 το βραδυ και Σαββατο 7 το πρωι η γυναικα μου με βρηκε καρφωμενο στην καρεκλα. Σταυροκοπηθηκε, εκανε ενα μορφασμο και εφυγε απο το σαλονι κουνωντας το κεφαλι......

  16. #34

    Default

    Δεν σου πέταξε και το κλασσικό (για την δική μου τουλάχιστον) "θα χαζέψεις μ'αυτό το πράγμα";;;....έχω κάνει και εγώ μεροκάματο με υπερωρίες αλλά με το Modern Warfare την 2η ή 3η ημέρα που το πήρα, σηκώθηκα για να πάω στη δουλειά και λέω "δεν αρρωσταίνω σήμερα να παίξω λίιιιιιιιγο παραπάνω";;;.....ξεκίνησα 8+ και σταμάτησα κάποια στιγμή προς το απόγευμα......κάψιμο εντελώς.


  17. #35
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Σωστα βλεπεις. Για εκει το παω. Μεχρι στιγμης το ρεκορ το εχω κανει στο killzone2 που ξεκινησα Παρασκευη 10 το βραδυ και Σαββατο 7 το πρωι η γυναικα μου με βρηκε καρφωμενο στην καρεκλα. Σταυροκοπηθηκε, εκανε ενα μορφασμο και εφυγε απο το σαλονι κουνωντας το κεφαλι......
    Το εχω ζησει ακριβως αυτο!

  18. #36
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Πολλες και σημαντικες βελτιωσεις μετα τα feedbacks απο την beta. Εν ταχει οι σημαντικοτερες (ΙΜΟ)

    -Snipers
    το bullet spread δε θα μικραινει πλεον στο hip fire.
    Τη στιγμη που το ματι "φτασει" στη διοπτρα, το bullet spread μηδενιζει και ενεργοποιειται το aim assist.

    -Health regen
    ο χρονος αποκαταστασης της υγειας μειωνεται

    -Domination
    Οταν απομακρυνεσαι απο τη σημαια, η μπαρα capture αδειαζει (υπηρχε και στην beta), αλλα στον μισο χρονο πλεον.
    Ετσι εχεις τη δυνατοτητα να την υπερασπιστεις λιγο μακρυτερα και να επανελθεις με λιγοτερη αναμονη για να γεμισει πληρως.

    -TIME TO KILL, TIME TO DIE (TTK-TTD)
    Ισως το μεγαλυτερο προβλημα στην beta. Εχει βελτιωθει δραματικα.

    -MATCHMAKING
    σ.σ. Οπως παρατηρησα στην beta μεσω του NETDUMA OS, πρωτα γινεται ελεγχος της ποιοτητας συνδεσης μεταξυ των παιχτων, και μετα αναθεση σε συγκεκριμενο dedicated server.
    O παραπανω αλγοριθμος ήταν πολυ strict, με αποτελεσμα μεγαλους χρονους αναμονης . Εχει βελτιωθει.

    -DEDICATED SERVERS
    Νεο load balancing συστημα στους dedis και αλλαγες στον τροπο με τον οποιο το machmaking επιλεγει data centers και αποφασισει σε ποιον dedi θα αναθεσει το match απο την data center αυτη.


    σ.σ. Βλεπουμε λοιπον 2-3 πραγματακια για το ποσο εξαιρετικα ουσιωδη ηταν τα δυο Σ/Κ της beta ετσι ωστε να παρουσιαστει ενα ισοοροπημενο game στο launch. Επισης βλεπουμε ποσο αστοχη ειναι η γκρινια κατα τη διαρκεια της (δεν βρισκει games, lagarei, snipers OP κ.λ.π). Κατανοητο βεβεαια το trend στα media για θαψιμο αφου μαζευει κλικς.

    Ευελπιστουμε σε ενα γρηγορο-τιμιο-lagfree run'n'gunner ενω εχουμε σιγουρο το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ HIT DETECTION. Εφαμιλλο του GHOSTS και του TITANFALL. (Ουτως ή αλλως η παραδοση της IW βρισκεται πισω και απο τα τρια).

    Κλεινοντας να υπενθυμισω οτι το COD ειναι ενα roller coaster αδρεναλινης με σφιχτες πιστες και momentum στην κινηση. Σε αυτη την κατηγορια, δεν εχει αντιπαλο.

  19. The Following User Says Thank You to Sgt-Greco For This Useful Post:

    pgp69 (30-10-2016)

  20. #37
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Όση έχετε κάνει αγορά digital ξεκινήστε να κατεβάζετε.

    Click image for larger version. 

Name:	20161030214308.jpg 
Views:	109 
Size:	203.3 KB 
ID:	9438

    Spoiler!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to pgp69 For This Useful Post:

    Sgt-Greco (30-10-2016),vageladosgr (02-11-2016)

  22. #38
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Γιατι δεν με αφηνει ρε γμτ. Σε 1d μου λεει
    edit τα εβαλα να κατεβουν απτο κινητο, και μετα εκανα στην κονσολα search απτο library του store και το εδωσε...

    Last edited by vageladosgr; 02-11-2016 at 15:12.

  23. #39

    Default Call of Duty Infinite Warfare

    Τις εντυπώσεις του κόσμου πάντως (που συνήθως είναι το ασφαλέστερο κριτήριο σε αντίθεση με τα πληρωμένα reviews)μόνο θετικές δεν τις λες..

    Άντε να πάρουμε το remaster μόνο του μια ώρα αρχιτερα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #40
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Βοηθα κι εσυ φιλε. Θαψτους. Βαλε και τους φιλους σου να βαλουν 0 μπας και το παρεις γρηγοροτερα.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •