Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 101 to 118 of 118

Thread: Titanfall 2

  1. #101
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Titanfall 2’s Next Free Map & Free Trial Weekend Arrive on March 30

    The next free DLC drop for Titanfall 2, Colony Reborn, is releasing on March 30, Respawn announced today. It will include the return of the Colony map from Titanfall, classic weapons, a new grapple execution, and new cosmetics, and the accompanying base game patch will feature bug fixes, balancing, and game improvements.

    During the weekend following the release of Colony Reborn, Colony 24/7 will be the Featured Playlist and it will support a variety of modes. Additionally, you’ll be able to earn Double XP for all modes from Thursday, March 30 through Monday, April 3.


    Also from March 30 through April 3, Respawn will host a Free Trial weekend that gives you access to the full multiplayer experience, the Training Gauntlet, and The Beacon single-player mission. After April 3, The Beacon and the Training Gauntlet will “remain free-to-play in perpetuity.”


    Last week, Respawn said they are “focused on the long term future of Titanfall” right now.
    source:
    playstationlifestyle.net

  2. #102
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    17 gb update τι είναι;
    Μισο παιχνίδι σε update;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #103

    Default

    Μάλλον είχες πολύ καιρό να το βάλεις και σου κατεβάζει πολλά updates μαζί.

  4. The Following User Says Thank You to Citizen3rased For This Useful Post:

    Christos33 (27-06-2017)

  5. #104
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το παίζω τώρα στο One μιας και το έδωσε free το EA Access. Πραγματικά πολύ αδικημένο παιχνίδι που το χαντάκωσε η ΕΑ...
    Μιας και πρόσφατα έπαιξα και το BF1 το όποιο ήταν πολύ ωραίο, το Titanfall 2 ομως για μένα είναι πολύ ανώτερο. Και σε campaign αλλά και στο multiplayer.
    Πραγματικά το παιχνίδι είναι φρέσκο σε όλους τους τομείς. Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο fps των τελευταίων ετών.



    ---[EDIT]---
    Υγ. Επίσης παρατήρησα υπάρχουν 2 Thread. Βάζω το link του 2ου ώστε κάποιος mod να το φτιάξει.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...94-Titanfall-2


    Done Thanks!!!
    Last edited by Nek_Food; 27-01-2020 at 10:31. Reason: Επεξεργασία από Δ.Ο.
    Spoiler!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (03-09-2017),Nek_Food (27-01-2020)

  7. #105
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ειπα να το πάρω πλατίνα μιας κ το Μάστερ ήταν σχετικά εύκολο, αλλά κόλλησα εκεί που θέλει να μπεις στο Top3 ήμαρτον ο χρόνος νομίζω αρκετά δύσκολος να γίνει, εντωμεταξύ έχουν κρυμμένο ένα όπλο σε ένα σημείο γαμησετα τώρα πήρα μια φορά με δυσκολία.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #106
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Είναι αρκετά δύσκολο να το βγάλεις και απαιτεί αρκετή προσπάθεια. Μου είχε βγει η πίστη να το βγάλω θυμάμαι. Δες κανένα βίντεο στο youtube να δεις. Το όπλο δε το χρειάζεσαι αυτό που λες. Εγώ το είχα βγάλει με μια σαν καραμπίνα και με τις χειροβομβίδες που πετάνε ηλεκτρισμό ένα πράγμα.

    https://psnprofiles.com/trophies/551.../WolfRathmA_GR
    Last edited by WolfRathmA; 09-09-2017 at 12:20.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Christos33 (09-09-2017)

  10. #107
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Είναι αρκετά δύσκολο να το βγάλεις και απαιτεί αρκετή προσπάθεια. Μου είχε βγει η πίστη να το βγάλω θυμάμαι. Δες κανένα βίντεο στο youtube να δεις. Το όπλο δε το χρειάζεσαι αυτό που λες. Εγώ το είχα βγάλει με μια σαν καραμπίνα και με τις χειροβομβίδες που πετάνε ηλεκτρισμό ένα πράγμα.
    Ναι θέλει την Evo-8 αν θυμάμαι καλά ότι λέγεται έτσι, βασικά καλά το ξεκινάω στην μέση κ μετά γάμιεται

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  11. #108
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ναι θέλει την Evo-8 αν θυμάμαι καλά ότι λέγεται έτσι, βασικά καλά το ξεκινάω στην μέση κ μετά γάμιεται

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εκεί είναι το πακέτο! Ειδικά οι δυο τελευταίοι που κάθονται στο τέλος.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #109
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    $6 στο αμερικανικό PSN
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #110
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παιχνιδάρα απλά! Κρίμα για την εταιρία πλέον....
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #111
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Κρίμα για αυτή την παιχνιδαρα! Μακάρι να ήταν το Apex ακριβώς όπως το Multiplayer του Titanfall 2.

    https://www.vg247.com/2019/02/12/ape...layer-numbers/
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #112
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #113
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To τελειωσα αφου το εδωσε το plus. Μου αρεσε πολυ το gameplay του. Δεν ειναι οτι θα μου μεινει σαν ιστορια, αλλα ηταν πολυ διασκεδαστικο. Και το multiplayer το ιδιο για το λιγο που επαιξα.
    .

  17. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Christos33 (24-12-2019)

  18. #114
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    ΟΚ, επειδή το έδωσε το Plus σε προηγούμενο μήνα το είχα κατεβάσει και το είχα στο PS4 για να το παίξω. Είχα ενδοιασμούς όμως γιατί η πρώτη μου επαφή ήταν με το πρώτο στο XBox 360 (exclusive), νομίζω σε κάποια beta αν δεν κάνω λάθος και παρόλο που ήταν αξιόλογο σαν γραφικά και gameplay, προσωπικά επειδή γενικά δεν τρελαίνομαι για τα multi παιχνίδι και όντας αποκλειστικά μόνο τέτοιο το προσπέρασα. Βγήκε το Titanfall 2 και στην αρχή νόμιζα ότι συνέχιζε στο ίδιο μοτίβο - ήτοι ότι δεν είχε καθόλου single player περιεχόμενο - οπότε ούτε που ασχολιόμουν με τα νέα του κλπ. Μέχρι που μπήκε στο Plus και αναφέρθηκε ότι είχε και story, οπότε πάτησα το download.

    To ξεκίνησα λοιπόν λίγο πριν κάνα μήνα (κυρίως multi μερικά παιχνίδια - αρκετά αξιόλογο για τα γούστα μου) και αυτή την εβδομάδα ολοκλήρωσα και το single campaign του. Μου άρεσε σε μεγάλο βαθμό, δεν ξετρελάθηκα το ομολογώ γιατί το φεγγάρι μου αυτή την περίοδο δεν βρίσκεται επάνω από τα FPS, αλλά σίγουρα είναι κατά πολύ ανώτερο από ό,τι περίμενα. Καλοδουλεμένο, ενδιαφέρουσα ιστορία, μάχες, όπλα, δυνατότητες... τρομερός ήχος και ελάχιστα έως μηδενικά προβλήματα στα γραφικά. Το μόνο που με εκνεύρισε κάποιες φορές ήταν η αστοχία να περάσω κάποια συνεχόμενα parkour τμήματα (λίγο πιο σύνθετα από τα συνήθη) χωρίς άλλη επιλογή και ξέρετε, όταν αποτυγχάνεις την πρώτη και την δεύτερη φορά, ο εκνευρισμός και ο κακός χειρισμός δεν σου επιτρέπουν να τα περάσεις με εντελώς σώας τας φρένας. Τελικά το ολοκλήρωσα στην regular δυσκολία, δεν ξέρω αν θα την πάλευα στην πιο δύσκολη, αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Ότι καλό είχε να μου δώσει το παιχνίδι από πλευράς story το πήρα και δεν θέλω να ασχοληθώ παραπάνω, για αυτό δεν ασχολήθηκα με collectibles & trophies - ό,τι προέκυψε στην πορεία καλοδεχούμενο (όπου στα trophies έδωσε απλόχερα μπόλικα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια).

    Δεν ξέρω αν θα έχει συνέχεια, κρίμα αν δεν έχει και το studio είναι πολύ αξιόλογο και χαλάλι του που τα πάει καλά με το Apex Legends.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Axilleas_GR (27-01-2020),PDS (27-01-2020)

  20. #115
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    ^^^
    Μία μικρή διόρθωση.Στο Xbox 1 ήταν exclusive όχι στο 360. Λίγο καιρό αργότερα έγινε port και στο 360. Είχε γίνει ψιλοχαμος τότε και μάλιστα το multiplayer του "πέθανε" πολύ γρήγορα. Όχι ότι παίζει ρόλο σε όσα έγραψες, απλά για την ιστορία.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Nek_Food (28-01-2020)

  22. #116
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ποτέ Xbox One οπότε προσωπικά το έπαιξα σε Xbox 360. Τώρα μετά από τόσα χρόνια να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι αν το έπαιξα σε beta, demo αν υπήρχε ή κάποιο XBL free-weekend κοντά στο launch, θα πρέπει να το ψάξω και δεν έχει τόση σημασία όπως είπες και εσύ.
    Πάντως για την ιστορία όντως όπως τα λες είναι και αν είδα καλά την έκδοση του 360 την έβγαλε η Bluepoint Games ένα μήνα μετά.

    Thanks πάντως για την διευκρίνηση.

  23. #117
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    ^^^
    Μία μικρή διόρθωση.Στο Xbox 1 ήταν exclusive όχι στο 360. Λίγο καιρό αργότερα έγινε port και στο 360. Είχε γίνει ψιλοχαμος τότε και μάλιστα το multiplayer του "πέθανε" πολύ γρήγορα. Όχι ότι παίζει ρόλο σε όσα έγραψες, απλά για την ιστορία.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Όντως ήταν από τα απίστευτα port και στο 360 και στο Χ1Χ



    Από εκεί και πέρα, εντάξει όπως το βλέπει καθείς.

    To multiplayer server είναι ακόμα εκεί και Live, αντίθετα με άλλα games....

  24. #118
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Από εκεί και πέρα, εντάξει όπως το βλέπει καθείς.

    To multiplayer server είναι ακόμα εκεί και Live, αντίθετα με άλλα games....
    Δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο παιχνίδι, οπότε να διευκρινίσω ότι αναφέρομαι στο Titanfall 1. Μπορεί οι server να υπάρχουν ακόμα, δε ξερω - δε με νοιάζει κιόλας, αλλά εδώ και πάρα πολύ καιρό δε μαζεύουν κόσμο.
    Ανούσιο και άσκοπο σαν θέμα βέβαια, απλά συζήτηση να γίνεται.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •