Page 114 of 138 FirstFirst ... 1464104110111112113114115116117118124 ... LastLast
Results 2,261 to 2,280 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2261
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Υπάρχει μια επιλογή για να παίζει καλύτερα, αλλά πρέπει να το υποστηρίζει το παιχνίδι αλλιώς περισσότερο κακό κάνει πάρα καλό

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #2262
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν αναφέρεσαι στο Boost Mode για τα παιχνίδια που δεν υποστηρίζουν το Pro, είμαστε εκτός θέματος, γιατί το παιδί ρώτησε αν υπάρχουν ρυθμίσεις που να βελτιώνουν την εικόνα σε 1080p TV!

    Αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο που να βελτιώνει την εικόνα σε 1080p TV................ε, αυτό το "κάτι άλλο" θα ήθελα να το μάθω κι εγώ.

  3. #2263
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Αν αναφέρεσαι στο Boost Mode για τα παιχνίδια που δεν υποστηρίζουν το Pro, είμαστε εκτός θέματος, γιατί το παιδί ρώτησε αν υπάρχουν ρυθμίσεις που να βελτιώνουν την εικόνα σε 1080p TV!

    Αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο που να βελτιώνει την εικόνα σε 1080p TV................ε, αυτό το "κάτι άλλο" θα ήθελα να το μάθω κι εγώ.
    Ναι αυτό εννοούσα, για παιχνίδια που το υποστηρίζει όμως έλεγα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #2264
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Βρε άνθρωπε συντονίσου με αυτό που ρωτάει το παιδί! Ρώτησε για την εικόνα αν βελτιώνεται μέσω ρυθμίσεων σε 1080p TV.

    Το Boost Mode είναι για (μικρή) βελτίωση frame rate και φορτώματος, τίποτα άλλο. Καμία σχέση με ποιότητα εικόνας!

    Λολ, έχεις βαλθεί να με κάψεις Χριστόφορε

    ΥΓ: Που και πάλι ανάποδα τα έγραψες αχαχαχαχ (να σε βράσω, υπερ-κάψιμο μιλάμε ε; ). Το Boost Mode δεν απαιτεί να "υποστηρίζεται" από ένα παιχνίδι. Το αντίθετο μάλιστα! Πρέπει ένα παιχνίδι να μην έχει απολύτως καμία υποστήριξη σε Pro και τότε και ΜΟΝΟ τότε το Boost Mode θα αυξήσει frame rate. Α, ρε Χριστόφορε το μυαλό μου γίνεται πουρές σιγά-σιγά
    Last edited by Lefteris_X; 06-10-2017 at 23:19.

  5. #2265
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Βασικά εγώ δεν θυμόμουν ούτε τι κάνει, το έχω off. Απλά το θυμήθηκα ότι υπήρχε μια βελτίωση σε παιχνίδια για ps4pro
    Το Division φταίει φίλε χάχα

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #2266

    Default

    καλησπερα και απο μενα! ζηταω συγνωμη απο τωρα για το μεγαλο κειμενο μιας και ειμαι ασχετος με κονσολες....
    απο το 1996-97 που απεκτησα τον πρωτο μου υπολογιστη ημουν υπερμαχος του να παιζω παιχνιδια στον υπολογιστη. κυριως λογω της "δωρεαν" αποκτησης των παιχνιδιων και των καλυτερων γραφικων απο τις κονσολες. επισης και ο χειρισμος σε μερικα παιχνιδια με χαλαγε. πλεον με τον υπολογιστη αν θες να παιζεις και να ευχαριστιεσαι γραφικα και της προκοπης frame rate και ομαλο gameplay πρεπει καθε χρονο να τα σκας σε αναβαθμιση και εχω χαλαστει.
    σκεφτομαι να αγορασω μια κονσολα για να την εχω μερικα χρονια μιας και τα γραφικα τους ειναι πολυ καλα και πλεον δεν εχω και τον απειρο χρονο να παιζω. προσφατα επαιξα λιγο σε ps4 slim το call of duty και μου αρεσαν τα γραφικα και ο χειρισμος που θεωρουσα οτι θα ειναι κατι πολυ δυσκολο. επισης ειδα και ακομα 3-4 παιχνιδια που ειχε ο φιλος και ικανοποιηθηκα απο τα γραφικα και απο το οτι δεν "κολαγε" κανενα παιχνιδι.
    απο την αλλη με προβληματιζει το γεγονος οτι ειναι σχετικα ακριβα τα καλα παιχνιδια μεχρι να περασει καμποσος καιρος ή να τα βρεις σε καμια προσφορα π.χ. στο store του ps (οπως μου προτεινε ο φιλος) ή σε φυσικο μαγαζι(?).

    δεν εχω προλαβει ακομα να δω τι παιχνιδια προσφερει η καθε κονσολα (xbox-ps4) αν και νομιζω οτι μονο τα αποκλειστικα θα διαφερουν.
    προσανατολιζομαι προς ps4 επειδη εχω ηδη μια μικρη επαφη και το εχουν μερικοι φιλοι μου οποτε μπορει να παιζουμε και online....
    βλεπω και το χειριστηριο του xbox και φοβαμαι οτι δεν θα την παλεψω... επισης η τιμη του νεου xbox ειναι too much για μενα.
    απο την αλλη σκεφτομαι να περιμενω τα χριστουγεννα να βγαλουν καμια καλη προσφορα το ps4 pro σε καλυτερη τιμη μαζι με κανενα παιχνιδι και χειριστηριο μπας και το παρω στην τιμη του slim (λεμε τωρα).

    ποια η αποψη σας σε αυτα που εγραψα και τι θα προτεινατε εσεις?
    θα ηθελα να ρωτησω ακομα αν η παραπανω ισχυς γραφικων του pro θα φανει σε τηλεοραση fhd? ή μονο σε 4κ? και απλα αν το παρω τωρα και αλλαξω καποια στιγμη τηλεοραση θα παιζει ακομα καλυτερα το pro?
    ευχαριστω ! αυτα για την ωρα

    - - - Updated - - -

    καλησπερα και απο μενα! ζηταω συγνωμη απο τωρα για το μεγαλο κειμενο μιας και ειμαι ασχετος με κονσολες....
    απο το 1996-97 που απεκτησα τον πρωτο μου υπολογιστη ημουν υπερμαχος του να παιζω παιχνιδια στον υπολογιστη. κυριως λογω της "δωρεαν" αποκτησης των παιχνιδιων και των καλυτερων γραφικων απο τις κονσολες. επισης και ο χειρισμος σε μερικα παιχνιδια με χαλαγε. πλεον με τον υπολογιστη αν θες να παιζεις και να ευχαριστιεσαι γραφικα και της προκοπης frame rate και ομαλο gameplay πρεπει καθε χρονο να τα σκας σε αναβαθμιση και εχω χαλαστει.
    σκεφτομαι να αγορασω μια κονσολα για να την εχω μερικα χρονια μιας και τα γραφικα τους ειναι πολυ καλα και πλεον δεν εχω και τον απειρο χρονο να παιζω. προσφατα επαιξα λιγο σε ps4 slim το call of duty και μου αρεσαν τα γραφικα και ο χειρισμος που θεωρουσα οτι θα ειναι κατι πολυ δυσκολο. επισης ειδα και ακομα 3-4 παιχνιδια που ειχε ο φιλος και ικανοποιηθηκα απο τα γραφικα και απο το οτι δεν "κολαγε" κανενα παιχνιδι.
    απο την αλλη με προβληματιζει το γεγονος οτι ειναι σχετικα ακριβα τα καλα παιχνιδια μεχρι να περασει καμποσος καιρος ή να τα βρεις σε καμια προσφορα π.χ. στο store του ps (οπως μου προτεινε ο φιλος) ή σε φυσικο μαγαζι(?).

    δεν εχω προλαβει ακομα να δω τι παιχνιδια προσφερει η καθε κονσολα (xbox-ps4) αν και νομιζω οτι μονο τα αποκλειστικα θα διαφερουν.
    προσανατολιζομαι προς ps4 επειδη εχω ηδη μια μικρη επαφη και το εχουν μερικοι φιλοι μου οποτε μπορει να παιζουμε και online....
    βλεπω και το χειριστηριο του xbox και φοβαμαι οτι δεν θα την παλεψω... επισης η τιμη του νεου xbox ειναι too much για μενα.
    απο την αλλη σκεφτομαι να περιμενω τα χριστουγεννα να βγαλουν καμια καλη προσφορα το ps4 pro σε καλυτερη τιμη μαζι με κανενα παιχνιδι και χειριστηριο μπας και το παρω στην τιμη του slim (λεμε τωρα).

    ποια η αποψη σας σε αυτα που εγραψα και τι θα προτεινατε εσεις?
    θα ηθελα να ρωτησω ακομα αν η παραπανω ισχυς γραφικων του pro θα φανει σε τηλεοραση fhd? ή μονο σε 4κ? και απλα αν το παρω τωρα και αλλαξω καποια στιγμη τηλεοραση θα παιζει ακομα καλυτερα το pro?
    ευχαριστω ! αυτα για την ωρα

  7. #2267
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αν δεν έχεις καθόλου PS4 τότε ίσως να ήταν καλύτερο όταν αποφασίσεις να αγοράσεις, να πας απευθείας στο Pro με 1TB σκληρό. Επίσης, η σκέψη σου για αγορά είτε την περίοδο των εορτών, είτε την λεγόμενη black Friday αν βρεις καμιά καλή προσφορά (λογικά θα υπάρξουν) είναι καλή και λογική. Από εκεί και πέρα αν θαδεις διαφορές μεγάλες σε FHD όχι νομίζω αν και κάποια παιχνίδια έχουν βγάλει pro patch που δίνουν κάτι παραπάνω είτε σε ποιότητα εικόνας, είτε σε frame rates. Σίγουρα αν μεταβείς σε καλύτερη οθόνη ή και 4Κ θα έχεις πολλά να πάρεις από το PS Pro που δεν θα τα πάρεις από το απλό νομίζω. Πάντως το PS Pro είναι πιο future proof από το slim που μπορεί να είναι πιο φτηνό αλλά στερείται και οπτικής εξόδου (αν δεν έχουν βγάλει κανένα περίεργο revision από αυτά που ξέρω). Οι φίλοι σου είναι θετικό που είναι στην πλατφόρμα που επέλεξες για να μεταβείς γιατί προσφέρουν διασκέδαση και περνάς καλά όταν και αν θα παίζετε παρεά. Για παιχνίδια που λες όντως οι τιμές είναι ένα θέμα ειδικά αν είναι φρέσκιες κυκλοφορίες, αλλά μπορείς να κοιτάξεις και το PS Plus σαν εναλλακτική, μιας και από ότι φαίνεται έχει αρχίσει να βελτιώνει τους τίτλους που δίνει στους συνδρομητές και έτσι θα έχεις κάποια παιχνίδια για αρχή με 50 ή 60 ευρώ τον χρόνο (πόσο την βρίσκει κανείς τώρα δεν ξέρω).

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    johni41 (17-10-2017)

  9. #2268
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ αν ήμουν στην θέση θα έπαιρνα το PS4 pro.
    Επίσης μπορείς να βρεις πολλά παιχνίδια σε αγγελίες με μεταχειρισμένα στα 15-20€
    Γενικά θα βρεις μια μεγάλη βιβλιοθήκη τίτλων και τους περισσότερους σε πολύ καλή τιμή (ακόμα και από καταστήματα)





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  10. #2269
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Mε 10-20€ βρίσκεις σφραγισμένα παιχνίδια τώρα πια για το PS4. Όπως για παράδειγμα το Deus EX Mankind Divided, Killzone Shadowfall, Fallout 4, Tomb Raider, CoD Infinite Warfare + Advance Warfare, Dishonor 2, Far Cry 4, κλπ
    https://www.skroutz.gr/c/1413/playst...&order_dir=asc

  11. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    johni41 (17-10-2017)

  12. #2270

    Default

    ευχαριστω για τις πληροφοριες και τις αποψεις σας! η μονη βλακεια ειναι οτι πλεον αρκετοι αγοραζουν online τα παιχνιδια και δεν θα μπορω να τα δανειστω απο τους γνωστους
    ειδα οτι το ps plus δινει δωρεαν παιχνιδια ή εξτρα εκπτωση σε αλλα. κατι που δεν μου ειχε παει στο μυαλο να ρωτησω τους δικους μου ειναι οτι απο οτι εχω δει μεχρι τωρα στις πληροφοριες των παιχνιδιων λεει οτι το multiplayer ειναι με συνδρομη στο ps plus... εγω νομιζα οτι αγοραζεις το παιχνιδι και παιζεις και στο ιντερνετ. απο παντου να μας τα παρει η sony δηλαδη. οποτε στην ουσια αν θελει καποιος να παιζει και με τον εξω κοσμο πρεπει να δινει 60ευρω το χρονο σωστα? με οφελος τα δωρεαν παιχνιδια και τις εκπτωσεις?

  13. #2271
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ναι έτσι είναι στο PS4. Πάει το τσάμπα online Που είχαμε μάθει από το PS3. Ακολούθησε την γενική φιλσοφία της MS με το Xbox Live που το πληρώναμε και μας άρεσε, απλά έχει κρατήσει και το "Bonus" των μηνιαίων δωρεάν παιχνιδιών και έτσι το πέρασε αναίμακτα θα έλεγα, αλλιώς θα την έπαιρνε ένα απίστευτο shitstorm όταν παρουσίασε το PS4. Η συνδρομή ήταν 50€, τώρα τον Αύγουστο "τσίμπησε" στα 60€ επειδή είμαστε ωραίοι και τα έχουμε.

  14. #2272
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Βασικά δεν ήταν και εντελώς δωρεάν στο Ps3 υπήρχε το season pass το οποίο το πλήρωνες σε μερικά παιχνίδια κ χωρίς αυτό δεν μπορούσες να παίξεις online, εγώ προτιμώ αυτό πάρα αυτή την βλακεια που είχαν με το season pass.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mihalis13 (17-10-2017)

  16. #2273
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αυτό που λέει ο Χριστόφορος.
    Παλιά έπαιρνες ένα μεταχειρισμένο και έπρεπε να πληρώσεις 10-15€ για να παίξεις online. Network pass αν θυμάμαι καλά λεγόταν...

    Ειδικά εμείς που είχαμε ήδη ps plus δεν καταλάβαμε κάποια διαφορά. Αντίθετα καλύτερα μας ήρθε. Και αγοράζουμε παιχνίδια μεταχειρισμένα και αν θελουμε να πουλήσουμε δεν χρειάζεται να τα «σκοτώσουμε» επειδή έχει χρησιμοποιηθεί ο κωδικός για το online.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  17. #2274

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αυτό που λέει ο Χριστόφορος.
    Παλιά έπαιρνες ένα μεταχειρισμένο και έπρεπε να πληρώσεις 10-15€ για να παίξεις online. Network pass αν θυμάμαι καλά λεγόταν...

    Ειδικά εμείς που είχαμε ήδη ps plus δεν καταλάβαμε κάποια διαφορά. Αντίθετα καλύτερα μας ήρθε. Και αγοράζουμε παιχνίδια μεταχειρισμένα και αν θελουμε να πουλήσουμε δεν χρειάζεται να τα «σκοτώσουμε» επειδή έχει χρησιμοποιηθεί ο κωδικός για το online.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    για εξηγησε το λιγο παραπανω.... για να μη κανω καμια λαλακια οταν με το καλο γινει η αγορα. παιζει να παρω μεταχειρισμενο παιχνιδι απο καπου και να μην παιζει σε online multiplayer ή ακομα και σε solo ?

  18. #2275
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by johni41 View Post
    για εξηγησε το λιγο παραπανω.... για να μη κανω καμια λαλακια οταν με το καλο γινει η αγορα. παιζει να παρω μεταχειρισμενο παιχνιδι απο καπου και να μην παιζει σε online multiplayer ή ακομα και σε solo ?
    Μιχάλης - Χριστόφορος αναφέρονται στο PS3, αν διαβάσεις προσεκτικότερα/παρακολουθήσεις την ροή τι γράφουν.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    johni41 (17-10-2017)

  20. #2276
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by johni41 View Post
    για εξηγησε το λιγο παραπανω.... για να μη κανω καμια λαλακια οταν με το καλο γινει η αγορα. παιζει να παρω μεταχειρισμενο παιχνιδι απο καπου και να μην παιζει σε online multiplayer ή ακομα και σε solo ?
    Για το PS3 ίσχυε αυτό μόνο. Υπήρχε περίπτωση να πάρεις παιχνίδι και να μην έχεις πρόσβαση στο online του. Σε αυτή την περίπτωση έπρεπε να πληρώσεις 10-15€ για να το "ξεκλειδώσεις"
    Στο PS4 εφόσον έχεις ενεργή συνδρομή PS Plus όλα τα παιχνίδια (μεταχειρισμένα-καινούρια) παίζουν κανονικά online.
    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    johni41 (17-10-2017)

  22. #2277
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Βασικά αυτό με το online pass στα παιχνίδια του PS3 το είχε κάνει η Sony σε κάποια παιχνίδια της, δεν θυμάμαι άλλες εταιρείες να το εφάρμοζαν, δεν ήταν δηλαδή γενικότερο φαινόμενο, περισσότερο ένα πείραμα που δεν κράτησε και πολύ γιατί αφορούσε το online multiplayer των παιχνιδιών μόνο και σε παιχνίδια σαν το Uncharted πολύς κόσμος δεν νοιαζόταν, έπαιζε το campaign και μετά το πουλούσε με το online pass απείραχτο.

    Τώρα τα 60€ φαντάζουν πολλά αν και αναλογούν χοντρικά 5€ ανάγκη μήνα με πλέον εξαιρετικό περιεχόμενο από ότι φαίνεται. Η απόσβεση γίνεται, δεν παύει πάντως να είναι μία υποχρέωση που στο παρελθόν δεν υπήρχε. Ανά διετία πάντως αν κρίνω από το παρελθόν, εμφανίζονται κάποιες προσφορές για αγορά συνδρομών plus σε καλή τιμή και όπως ξέρουμε γίνονται stack έτσι με την τιμή συνδρομής δύο ετών εγώ έχω καβάντζα μέχρι τον Οκτώβριο του 2020 και θεωρώ ότι σχεδόν έχω αποσβέσει ήδη τα λεφτά που έδωσα για αυτές με τα παιχνίδια που δίνει τώρα πια.

  23. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    johni41 (17-10-2017)

  24. #2278
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Έχω το ps4 pro 1 χρόνο περίπου, και μπορώ να πω ότι πολύ χαίρομαι που παίζω τα παιχνίδια με 0 aliasing στην παλιά 1080p plasma TV μου.

    Για μένα αυτό έκανε τεράστια διαφόρα σε πολλά παιχνίδια (Witcher 3, Rise of the tomb raider)

  25. #2279
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μην νομιζεις ομως οτι ειναι αποκλειστικα ικανοτητα του Pro αυτο Πανο. Το λεω γιατι πλεον οι τεχνικες ΑΑ που χρησιμοποιουν τα παιχνιδια ειναι πολυ καλες ως επι το πλειστον και ακομα και στο απλο PS4 ειναι αψεγαδιαστα. Πχ Uncharted 4 Horizon και αρκετα αλλα δεν βλεπεις jaggies ευκολα. Kαι το W3 δεν θυμαμαι να ειχε ιδιαιτερο θεμα με jaggies αλλα μπορει να κανω και λαθος.

    Κι εγω Προ εχω btw

  26. #2280
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    θα συμφωνησω με Val.

    Πραγματικα αν δεν ηταν διαφορετικο το κουτι του PRO, δεν θα καταλαβαινα οτι αυτο εχω κατω απο την 1080 tv μου.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •