Page 103 of 138 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2041
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Βρειτε το λαθος


  2. #2042
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα! Τι ωραία που θα ήταν να κόστιζε τόσο το PS4 Pro......χααχαχχα

  3. #2043
    pitsmak88's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Kefalonia
    Posts
    6
    PSN ID
    papazoto
    Name
    Makis

    Default

    Πάλι καλά που δεν έβαλαν το XBox στη φωτο.

  4. The Following User Says Thank You to pitsmak88 For This Useful Post:

    klark71 (28-12-2016)

  5. #2044

    Default

    Quote Originally Posted by pitsmak88 View Post
    Υπάρχει περίπτωση να δούμε άμεσα καμία προσφορά με το pro ή χλωμό;;
    Ναι απο εξωτερικο μονο.

  6. #2045
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Στα 320 ευρω το βρισκετε το PS4 Pro,
    εχει ενα post πιο πισω που το λεει.

  7. #2046

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Στα 320 ευρω το βρισκετε το PS4 Pro,
    εχει ενα post πιο πισω που το λεει.
    Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα link συγκεκριμένο...γενικά κι αόριστα κάποιοι μιλάνε για εξωτερικό και προσφορές...
    Πάντως 320€ με μεταφορικά δεν το πιστεύω...

  8. #2047
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by dolmas View Post
    Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα link συγκεκριμένο...γενικά κι αόριστα κάποιοι μιλάνε για εξωτερικό και προσφορές...
    Πάντως 320€ με μεταφορικά δεν το πιστεύω...
    Χιουμοριστικα το ειπα, θυμηθηκα το παρακατω post.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post623016

  9. #2048
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #2049
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για καποιο λογο μου φανηκε απιστευτα αστειο αυτο το σκηνικο... για να μην πω ολιγον παραπλανητικο...με ολα αυτα που γραφει η λιστα ειδικα για το Uncharted 4 νομιζεις οτι θα το βαλεις και θα δεις αλλο παιχνιδι... μπουρδες. Εχω φωτο απο το PS4 και μπορω να συγκρινω απευθειας τις οποιες διαφορες αν παω σε αντιστοιχα σημεια στο παιχνιδι ενω τρεχει στο Pro, και το εκανα και πραγματικα οι διαφορες ειναι αμηλητεες στο συγκεκριμενο παιχνιδι... απορρω πραγματικα που ειναι ολα τα high fidelity assets και τα vivid textures και λοιπα και λοιπα... εκτος και αν βγηκε patch τις τελευταιες μερες, οποτε παω πασο.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    christos-sonyboy (29-12-2016),king2009 (29-12-2016)

  12. #2050
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Για καποιο λογο μου φανηκε απιστευτα αστειο αυτο το σκηνικο... για να μην πω ολιγον παραπλανητικο...με ολα αυτα που γραφει η λιστα ειδικα για το Uncharted 4 νομιζεις οτι θα το βαλεις και θα δεις αλλο παιχνιδι... μπουρδες. Εχω φωτο απο το PS4 και μπορω να συγκρινω απευθειας τις οποιες διαφορες αν παω σε αντιστοιχα σημεια στο παιχνιδι ενω τρεχει στο Pro, και το εκανα και πραγματικα οι διαφορες ειναι αμηλητεες στο συγκεκριμενο παιχνιδι... απορρω πραγματικα που ειναι ολα τα high fidelity assets και τα vivid textures και λοιπα και λοιπα... εκτος και αν βγηκε patch τις τελευταιες μερες, οποτε παω πασο.
    Παραπλανητικό και ηλίθιο είναι μεταξύ μας.

    Deep shadows, vivid textures, anti-aliasing... απλά πετάνε λέξεις που από μόνες τους δεν σημαίνουν κάτι για να εντυπωσιάσουν αυτούς που δεν ξέρουν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    christos-sonyboy (29-12-2016)

  14. #2051
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Στο multi έχει την μεγαλύτερη διαφορά που αντί για 900 παίζει 1080 και κάνει μπαμ

  15. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Ray Liotta (29-12-2016)

  16. #2052
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default PlayStation 4 Pro

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Παραπλανητικό και ηλίθιο είναι μεταξύ μας.



    Deep shadows, vivid textures, anti-aliasing... απλά πετάνε λέξεις που από μόνες τους δεν σημαίνουν κάτι για να εντυπωσιάσουν αυτούς που δεν ξέρουν.
    Ρε γαμωτο γενικά στο PS Store πολύ άσχετη πληροφορία.

    Είχα τα ανήψια σπίτι και λεω κάτσε να δω ποια από τα ps plus games έχουν local coop για να παίξουμε και άρχισα να μπαίνω στο store για περιγραφές και πουθενά δεν το έλεγε ενώ στο κουτάκι τα λεει όλα μια χαρά και αναλυτικά. 1-χ παίκτες τοπικά, 2-χ παίκτες online κλπ

    Αντί αυτού, έχει 3-4 παραγράφους κείμενο για τα license terms και αλλά πράγματα που επαναλαμβάνονται ακριβώς τα ίδια σε κάθε παιχνιδι.

  17. #2053
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    αυτό^^

    επίσης κάποιες φορές είναι κάπως δύσκολο να δείς τι περιέχει ένα πακέτο που αγοράζεις,
    τι υπόθεση έχει το παιχνίδι, τι dlc έχει κτλ.

    δεν ξέρω, εγώ τουλάχιστον μπερδεύομαι. θα έπρεπε να είναι πιο απλό οπτικοακουστικά.

    παλιά νομίζω ήταν πιο απλό και πιο αναλυτικό.

  18. #2054
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως εγω παιδια ιδιαιτερη διαφορα με το θεμα του supersampling δεν βλεπω στο Pro (μιλαμε για 1080ρ τηλεοραση).

    Οκ το Uncharted ουτως η αλλως ειναι μονο 1440ρ οποτε τα οποια ωφελη του supersampling στην περιπτωση του ειναι ουτως η αλλως μικρα. Το ιδιο και το FFXV το οποιο και αυτο εχει πολυ soft εικονα λογω της τεχνικης ΑΑ που χρησιμοποιει. Αλλα και αλλα παιχνιδια που δοκιμασα οπως το Deus Ex που τρεχει σε πολυ υψηλη αναλυση, δεν παρατηρω ιδιαιτερη διαφορα απο supersampling. Τουλαχιστον οχι απο την συνηθισμενη αποσταση που παιζω. Πρεπει να παω αρκετα κοντα για να παρατηρησω οτι καποια πραγματα οντως εχουν καλυτερη ευκρινεια. Γενικα το supersampling ειναι ολιγον ακυρο, καμμια σχεση (απο αυτα που δοκιμασα) απο αυτο που διαβαζα.

    Το framerate ειναι που πραγματικα αντιλαμβανεσαι σαν θετικο της ολης υποθεσης. Το Last Guardian παιζει νερακι, το Deus Ex τρεχει πολυ καλυτερα στο HUB (μετα το τελευταιο Update) το Infamous πλεον τρεχει στα 60 καρε κλπ.

    Μεχρι στιγμης δεν μπορω να πω οτι το Pro αξιζει την αναβαθμιση απο το PS4... ουτε καν δηλαδη θα το προτεινα σε καποιον ο οποιος πρεπει να δωσει 400 ευρω ενω εχει PS4. Οποιος δεν εχει σαφως η σωστη επιλογη ειναι το Pro. Παντως εγω αυτη τη στιγμη πιανω τον εαυτο μου να λεει "ευτυχως που εδωσες μονο 200 ευρω για την αναβαθμιση"...

    Στο μελλον δεν ξερω τι θα γινει, αλλα προς το παρον για καποιον που δεν εχει 4Κ τηλεοραση, το Pro δεν προσφερει κατι εφαμιλλο της τιμης του. Ουτε καν των 200 που εδωσα να ειμαι ειλικρινεις...

    Το μονο πραγματικα θετικο στην περιπτωση μου - και το λεω με βαση αυτα που διαβαζα και ακομα διαβαζω- ειναι το γεγονος οτι το Pro μου ειναι παντελως αθορυβο οτι παιχνιδι κι αν εχω βαλει. Φτου φτου

  19. The Following 6 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    king2009 (31-12-2016),Leon_DiZ (30-12-2016),pinakas (31-12-2016),Ray Liotta (30-12-2016),spartan (30-12-2016)

  20. #2055
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default PlayStation 4 Pro

    Ναι από θόρυβο τίποτε παρότι το έχω όρθιο χωρίς βάση ανάμεσα στο PS3 slim και αλλά μηχανήματα.

    Δεν έχω δει και εγώ ιδιαίτερες διάφορες σε 1080p TV. Λίγο καλύτερο οπτικά το feud ex, καλύτερο frame rate στο last guardian αν και εκεί σε πολύπλοκες σκηνές πάλι κάτι έχανε. πολύ καλύτερο είναι μόνο το tomb raider που είχε τρελό aliasing όπου είχε δέντρα κλπ στο PS4 και στο pro τίποτε.

    Από την άλλη έρχεται το horizon zero dawn και mass effect andromeda που θα ήθελα να τα παίξω στο καλύτερο τους όποτε σκέφτομαι να πάω από Panasonic plasma σε μια καλή 4K αν βρω αγοραστή για την plasma.
    Last edited by panos74gr; 30-12-2016 at 19:50.

  21. #2056
    Senior Member kostas1234's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    117
    PSN ID
    kk09-07-2011

    Default

    παιδια καλησπερα και χρονια πολλα πειτε καποιο καλο παιχνιδι για να δοκιμασω σε 4κ tv στο pro που να ειναι καλο εκτος απο tomb raider και Uncharted 4 A Thief's End ευχαριστω εκ τον προτερων


  22. #2057
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by kostas1234 View Post
    παιδια καλησπερα και χρονια πολλα πειτε καποιο καλο παιχνιδι για να δοκιμασω σε 4κ tv στο pro που να ειναι καλο εκτος απο tomb raider και Uncharted 4 A Thief's End ευχαριστω εκ τον προτερων

    Δες εδω http://www.eurogamer.net/articles/di...-upgrade-guide , εχουν ολα τα παιχνιδια που εχουν pro mode .

  23. #2058

    Default

    Quote Originally Posted by opozit View Post
    97 σελιδες δεν εχω κανει ποστ..για να σου λεω κατι ακουσε με,εχω γνωστο στο μαγαζι τωρα 10ευρω πανω κατω δεν χαλασε και ο κοσμος..!
    Ελπιζω να μην σε ακουσαν πολλοι που διαβαζαν το εν λογω topic παντως,γιατι αποδειχθηκε οπως ηταν αναμενομενο μπαρουφα το παραπανω για εκπτωση του Κωτσου τα χριστουγεννα για το Pro.

  24. #2059
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το Πάσχα θα πέσει η τιμή περιμένετε λίγο ακόμα

  25. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Stamatis_Bn (03-01-2017)

  26. #2060

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ελπιζω να μην σε ακουσαν πολλοι που διαβαζαν το εν λογω topic παντως,γιατι αποδειχθηκε οπως ηταν αναμενομενο μπαρουφα το παραπανω για εκπτωση του Κωτσου τα χριστουγεννα για το Pro.


    Εγώ είχα πει την άποψή μου πάντως χαχα. Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •