Page 137 of 138 FirstFirst ... 3787127133134135136137138 LastLast
Results 2,721 to 2,740 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2721
    Member johnnyman25's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    68
    PSN ID
    johnnyman25@in.gr

    Default

    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.
    Αυτός που εχει μέσα αυτή την στιγμή είναι sata iii?

    May the Ps4 Pro Power be with you

  2. #2722
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    SATA III είναι αλλά συνδέεται με καλωδιοταινία USB 3.0 στο μηχάνημα.

    Αν ντε και καλά θες να αλλάξεις τον εσωτερικό σκληρό, αγοράζεις κάποιον SATA III.

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    johnnyman25 (22-08-2019)

  4. #2723
    Member johnnyman25's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    68
    PSN ID
    johnnyman25@in.gr

    Default

    Με καλώδιοταινια συνδέεται??
    Είδα κουμπώνει απευθείας όπως στο laptop.
    Παρέλειψα κάτι?

    May the Ps4 Pro Power be with you

  5. #2724
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Από εσωτερικής/τεχνικής μεριάς αναφέρθηκα στη καλωδιοταινία.

    Εσύ ο χρήστης κουμπωτά τον βάζεις (τον δίσκο ).



    ΥΓ: The Force is strong with this one
    Last edited by Lefteris_X; 22-08-2019 at 20:49.

  6. #2725
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Καλησπερα σε ολους!

    τελικα δεν αντεξα μεχρι τα χριστουγεννα κ την εκανα την αγορα!

    ακουω συμβουλες σχετικα με ρυθμισεις αν πρεπει να προσεξω κατι προερχομενος απο PS3 κλπ...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  7. #2726
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Γιατι παιδι μου δεν περιμενες το ps5? Στην εχω ξανακανει αυτην την ερωτηση νομιζω, αλλα δεν ξερω γιατι.

    Δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι που μπορεις να προσεξεις αρχικα. Αν θες κατι συγκεκριμενο μας ρωτας.
    .

  8. #2727
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    γιατι ειπα να περιμενω για την εκδοση pro του ps5 τελικα κ δεν αντεξα...πετυχα μια σχετικα καλη περιπτωση κ το χτυπησα...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  9. #2728
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    παιδια πρεπει να προσεξω κατι στο θεμα τον video settings(RGB setting)? παιζω σε 4κ γι αυτο ρωταω.

    επισης ηθελα να παρατηρησω το θεμα των updates...καποια games εχουν τρομερα μεγαλα updates ειδικα ερχομενος απο το ps3 μπορω να πω οτι ειναι μερα με την νυχτα (με εξαιρεση το Gran Turismo 6 που πρεπει να εχω κατεβασει γυρω στα 30gb...)
    Ευτυχως που εχω 50αρα αλλα επειδη τελειωνει το συμβολαιο θα σκεφτω προσφορα για 100αρα για να την παλεψω σε τετοιες περιπτωσεις. Αυτη την στιγμη βαζω ολα τα games k κατεβαζω ολα τα updates για να γλυτωσω χρονο οταν αποφασισω να ξεκινησω καποιο απο αυτα.

    sorry for the double post
    Last edited by geogoku; 28-04-2020 at 07:20.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  10. #2729
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Βάλε σε σειρά τα downloads όσο μπορείς και βάλε το σε rest mode ώστε να τα κατεβάζει πιο γρήγορα όταν δεν ασχολείσαι και θεωρητικά θα είχες κλείσει την κονσόλα. Σε rest οι ταχύτητες είναι αυξημένες και κάνει παράλληλα όλες τις εγκαταστάσεις μόνη της η κονσόλα ώστε όταν την ανάψεις να τα βρεις έτοιμα.

  11. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    geogoku (28-04-2020)

  12. #2730
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Βάλε σε σειρά τα downloads όσο μπορείς και βάλε το σε rest mode ώστε να τα κατεβάζει πιο γρήγορα όταν δεν ασχολείσαι και θεωρητικά θα είχες κλείσει την κονσόλα. Σε rest οι ταχύτητες είναι αυξημένες και κάνει παράλληλα όλες τις εγκαταστάσεις μόνη της η κονσόλα ώστε όταν την ανάψεις να τα βρεις έτοιμα.
    απο την βαρεμαρα μου χθες το βραδυ τα εκανα ενα ενα...

    πρεπει να εφτασα περιπου τα 250gb !!!
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  13. #2731

    Default

    Καλησπέρα,

    Έχω κάνει παραγγελία επιτέλους μια καλή tv 4k, και έχω σκοπό να παραγγείλω αυτήν την εβδομάδα και το PS4 Pro. Αν μου πείτε να περιμένω το PS5, είμαι πολύ casual gamer (αν και λίγο άργησα με το ps4 ) που αγοράζω κονσόλες αρκετά μετά το release date τους για την εμπειρία κάποιων συγκεκριμένων παιχνιδιών μόνο (π.χ. Red Dead Redemtpion, Uncharted, Last of Us κ.ο.κ.) και μετά το κρατάω για παρείστικα games π.χ. FIFA.

    Κάποιες ερωτήσεις καθότι έχω μερικά χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα:

    1. Παιχνίδι παρέας γνώσεων στυλ Buzz του PS3, είναι πλέον μόνο το Playlink ή υπάρχει και κάτι άλλο? Το έχει κανείς, αξίζει ή είναι κατώτερο του Buzz? Απο οτι βλέπω έχει διάφορα παιχνδιάκια δεν είναι μόνο γνώσεων.

    2. Υπάρχει τρόπος να συνδεθούν χειριστήρια PS3 σε PS4 - τα θέλω καβάτζα αν π.χ. μαζευτεί μεγάλη παρέα για 2vs2 FIFA. Απο οτι είδα υπάρχει κάποιο usb stick που φορτώνεις και κάνεις τη δουλειά. Γνωρίζει κανείς να μου πει τι ακριβώς βήματα πρέπει να κάνω, τι πρέπει να αγοράσω?

    Ευχαριστώ πολύ.

  14. #2732
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Για κονσόλα περίμενε 1-2 βδομάδες για την καθιερωμένη πλέον περίοδο προσφορών της Sony με ονομασία Days of Play,
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...s-of-Play-2019
    θα γλιτώσεις κανένα κατοστάρικο, επίσης τα χειριστήρια συνήθως έχουν 40 ευρώ ακόμα και τα πολύχρωμα, καμουφλάζ κλπ.

  15. #2733

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Για κονσόλα περίμενε 1-2 βδομάδες για την καθιερωμένη πλέον περίοδο προσφορών της Sony με ονομασία Days of Play,
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...s-of-Play-2019
    θα γλιτώσεις κανένα κατοστάρικο, επίσης τα χειριστήρια συνήθως έχουν 40 ευρώ ακόμα και τα πολύχρωμα, καμουφλάζ κλπ.
    Σε ευχαριστώ, πολύ χρήσιμο!

    Μπορώ να παρακολουθώ απο κάπου πότε θα ξεκινήσει? Φαντάζομαι θα ισχύει και Ελλάδα η να κοιτάω amazon?

  16. #2734
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Θα ισχύει παντού, Πλαίσιο, Media Markt, Public κλπ
    Δεν γίνεται να μην το πάρεις χαμπάρι, παίζει πολύ διαφήμιση από τηλεόραση, social media μέχρι και τα μπανεράκια στα sites που επισκέπτεσαι.

    Υπάρχει φήμη ότι θα ξεκινήσει από 25 Μαίου φέτος.
    http://www.pushsquare.com/news/2020/...eturn_25th_may

  17. #2735

    Default

    Thanks!

    Πιστεύεις θα είναι καλή απόφαση να πάρω τώρα ένα PS4 Pro με 2 χειριστήρια στα 300 και να παίξω όλα τα games του PS4 που ήθελα, με σκοπό να αποκτήσω το PS5 σε 2,5-3 χρόνια όταν θα έχει εδραιωθεί και θα υπάρχει και μια μικρή πτώση αρχικής τιμής ή και ένα slim μοντέλο?

    Η είναι προτιμότερο αφού περίμενα που περίμενα να δώσω μερικούς μήνες ακόμα για απευθείας για το PS5? Αν δεν είχε backward compatibility δεν θα το ρώταγα καν - αλλά απο την άλλη με φοβίζουν 2 πράγματα. Πιθανά flaws στις πρώτες παρτίδες, ποτέ δεν έπαιρνα κάτι day 1, και κυρίως με ανησυχεί το compatibility, πόσο σωστά και smooth θα παίζει. Στην αρχή είπαν θα παίζει για όλα, μετά για τους πιο δημοφιλείς τίτλους κτλ. κτλ., με βάζει σε σκέψεις.

  18. #2736
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Θα σου ελεγα να δωσεις λιγο χρονο μηπως μαθουμε περισσοτερα για το PS5 συντομα. Αρχες ιουνιου πχ.


    Το BC θα παιζει τα περισσοτερα απο τα παιχνιδια του PS4 και καλυτερα η το ιδιο με το PS4. Αυτο εχω καταλαβει εγω τουλαχιστον.
    .

  19. #2737

    Default

    Εγώ λέω να πάρεις το 5. Και αν παίζει και όλα τα παιχνίδια του 4 με καλύτερο fps ( 60 ας πούμε) θα απολαύσεις περισσότερο το game το 4 και δεν χρειάζεται να χάσεις χρήματα μετά με την πώληση το ps4 pro.


    Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #2738

    Default

    Τα παιχνίδια που θέλω να παίξω και που έχουν μαζευτεί τόσα χρόνια που είχα να ασχοληθώ είναι τα εξής:

    Uncharted 4, Red Dead Redemption 2, God of War, Assassin's Creed Odyssey, Bloodborne, Days Gone, Witcher 3, Last of Us 2 που έρχεται. Απο εκεί και πέρα αναλόγως το χρόνο μου κάτι νέο που μπορεί να προκυψει όπως το Ghost of Tsushima και παρείστικα τύπου FIFA, Playlink κ.ο.κ.

    Φαντάζομαι οτι για τα πιο δημοφιλή δεν θα υπάρχει θέμα όπως έχω καταλάβει και εγώ - απλά επειδή αν δεν κάνω λάθος δεν το συνηθίζει η Sony το BC και ανησυχώ για πιθανά θέματα αν το πάρω day 1.

    Έχω 3 επιλογές:

    1. Περιμένω τα Days of Play που μου πρότεινε ο φίλος παραπάνω και αν πέσει σε ικανοποιητική τιμή το PS4 Pro το χτυπάω. Τώρα ακόμα και μεταχειρισμένο δεν αξίζει, δεν βρίσκεις εύκολα κάτω απο 300. Αυτά που θα χάσω είναι:
    - την πιθανότητα να μπορώ να τα παίξω με μάλλον λίγο καλύτερα γραφικά και λιγότερα loading times.
    - 100-200 ευρώ αναλόγως τη μεταπώληση αν θελήσω να πάρω το PS5 σε 2-3 χρόνια.

    2. Περιμένω τις ανακοινώσεις απο Sony αρχές Ιουνίου, ελπίζοντας οτι δεν θα καθυστερήσουν κι άλλο. Αν όλα είναι ok, δεν έχουμε καθυστερήσεις και δεν ξεφύγουμε πολύ απο τιμή και απο χρόνο περιμένω το PS5.
    Αυτά που θα χάσω είναι:
    - οτι θα μπω σε αναμονή, αν και αυτό το έχω συνηθίσει τόσο καιρό που άργησα ήδη
    - ψυχολογικό περισσότερο, για το λόγο οτι θα πάρω κονσόλα day one, με τα πιθανά θέματα που μπορεί να βγουν. Κυρίως αυτό με ανησυχεί δεν ξέρω αν έχετε περισσότερη εμπειρία σε αυτό, οι εκδόσεις slim που βγαίνουν μετά δεν είναι πάντα πιο safe?
    - οτι αν οι ανακοινώσεις δεν με ικανοποιήσουν θα χάσω και τα days of play και άντε ξαναπέτυχε έκπτωση για το ps4 pro.

    3. Περιμένω αρκετά μέχρι να δώ και τις πρώτες εντυπώσεις, κάτι που δεν το θέλω καθώς η αναμονή θα γίνει μεγάλη.

    Πριν μερικές μέρες είχα σχεδόν καταλήξει στο (1) αλλά έχω ξαναμπεί σε διλήμματα!

  21. #2739
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    1. Το PS5 θα είναι πλήρως συμβατό με τα παιχνίδια του PS4 από αυτά που ξέρουμε.
    2. Το PS5 θα είναι πιο ακριβό από τα PS4/PS4 Pro.
    3. Το PS5 θα κυκλοφορήσει κατά τέλη Νοεμβρίου (ευελπιστούμε και ελπίζουμε να το πάρουμε και εμείς τότε ή έστω κοντά).
    4. Λογικά ο αριθμός και εν μέρει η ποιότητα των παιχνιδιών της πρώτης φουρνιάς θα είναι περιορισμένα σε σχέση με μετά από μία διετία, ενώ και οι τιμές των παιχνιδιών θα είναι σχετικά υψηλές χωρίς πολλές προσφορές.
    5. Γενικά οι ποιότητα κατασκευής είναι υψηλή και δεν νομίζω ότι θα υπάρχει γενικευμένο πρόβλημα. Αν μία κονσόλα είναι ελαττωματική (συμβαίνουν αυτά) όπως προβλέπεται θα καλύπτεται από την εγγύηση της (την οποία με κάποιο κόστος την επεκτείνεις στα 5 χρόνια σε κάποια καταστήματα).
    6. Αν δεν σε ικανοποιήσει κάτι από τα ανωτέρω και ό,τι άλλο ανακοινώσουν πριν ή κατά την κυκλοφορία του, λογικά οι τιμές του PS4 θα είναι ακόμη πιο χαμηλές από ότι σήμερα (πέραν του Black Friday/Cyber Week/Holiday deals).

    α) Η όλη υπόθεση με το PS5 όπως είπαμε ήδη είναι τουλάχιστον 6-7 μήνες από σήμερα. Αν εσύ θέλεις τώρα μία κονσόλα να βγάλεις και το καλοκαίρι μάλλον θα σου πάει τα σχέδια πίσω. Από την άλλη καλοκαιράκι έρχεται οι βολτίτσες, τα μπανάκια, τυχόν εκδρομές, κλπ ίσως να σου δώσουν την δικαιολογία να σπρώξεις την αγορά μίας κονσόλας προς τα πίσω.

    β) Η μεταπωλητική αξία της όποιας κονσόλας PS4 θα πάρει την κατιούσα, πιθανόν και μετά την ανακοίνωση του PS5 να αρχίσουν οι προσφορές, τυχόν νέα τιμολόγηση των υφιστάμενων μοντέλων, κλπ οπότε ξέρεις ότι αν έχεις σκοπό να αγοράσεις σήμερα PS4 με σκοπό τέλη 2020 να την σπρώξεις για να πάρεις ένα PS5 δεν νομίζω ότι είναι η σωστή λύση.

    γ) Μπορείς να πάρεις ένα PS4 σήμερα να παίξεις πλήθος καλών παιχνιδιών τρέχουσας γενιάς σε εξαιρετική τιμή και να μεταβείς στο PS5 σε 3 χρονάκια περίπου που θα βγει το slim revision της κονσόλας ή/και τυχόν PS5 Pro αν αποφασίσει η Sony να προβεί ξανά σε αυτή την κίνηση. Παράλληλα θα έχουν κυκλοφορήσει και πολλά καλά παιχνίδια ενώ οι τιμές των τίτλων γενικά θα είναι χαμηλότερες από αυτές του πρώτου έτους κυκλοφορίας της κονσόλας.

    Ζυγίζεις τα υπέρ και τα κατά και αποφασίζεις.

    Εγώ είμαι κάτοχος του PS4 από την πρώτη μέρα, από καιρό έχω "κουραστεί" από την τρέχουσα γενιά - χωρίς ιδιαίτερο λόγο πάντως. Αν έβγαινε το PS5 Νοέμβριο του 2019 θα το είχα πάρει και αυτό από την πρώτη στιγμή. Σήμερα ειλικρινά το σκέφτομαι, δεν είμαι σε αντίστοιχη διάθεση. Τον Νοέμβριο μπορεί να μπω σε ένα μαγαζί και να το πάρω χωρίς ιδιαίτερο λόγο, ή από την άλλη να αποφασίσω ότι δεν αξίζει και να το καθυστερήσω κυρίως λόγω κόστους, όχι τόσο της κονσόλας αλλά κυρίως των παιχνιδιών. Ανάλογα τι διάθεση θα είμαι η τυχόν αγορά θα είναι, είτε απόφαση της στιγμής (και φυσικά να δικαιολογήσω ένα δώρο στον εαυτό μου λόγω πολλών εορτών μαζεμένων την περίοδο εκείνη), είτε απόφαση λογικής που θα λέει "περίμενε λίγο να κατακάτσει η σκόνη".

  22. #2740

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

    Θα περιμένω μάλλον τις ανακοινώσεις, ελπίζοντας οτι δε θα αργήσουν και αναλόγως τι θα πουν, ή θα περιμένω, ή θα ακολουθήσω την επιλογή (γ) που σκεφτόμουν αρχικά ούτως η άλλως.

    Η εγγύηση είναι 1 απο τη Sony, 1 απο την ΕΕ και αγοράζεις επέκταση για 3 χρόνια ακόμα απο το κατάστημα σύνολο 5? Να φανταστώ ~50 ευρώ κοστίζει?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •