Page 112 of 138 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115116122 ... LastLast
Results 2,221 to 2,240 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2221
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αυθυποβολή είναι όταν είσαι στις 50 ίντσες και κάθεσαι στα 2 μέτρα. Όχι επειδή το λέω εγώ, αλλά επειδή έτσι είναι ο ανθρώπινος οφθαλμός. Προσωπικά παίζω σε 40 ίντσες 1080p και σε 60-70 (άντε 80 το πολύ) πόντους απόσταση, επίτηδες και απολύτως μελετημένο. Μεγαλύτερη απόσταση, πχ. 1,5 μέτρο και 40 ίντσες, το μάτι δεν καταλαβαίνει την διαφορά μεταξύ 720p/1080p.

    Το downscale όντως είναι όμορφο. Δεν είναι antialias, καμία σχέση, αλλά είναι σα να βλέπεις αψεγάδιαστη εικόνα σε 1080p (το antialias εισάγει θολούρα ελαφρώς).

    Σε γενικές γραμμές το PS4 Pro, είναι κάπως έτσι: αν θες την όσο το δυνατό καλύτερη εμπειρία σε 1080p από τη Sony, παίρνεις αυτό. Βέβαια η διαφορά με το PS4 base (το απλό), δεν είναι τεράστια (πρέπει να έχεις πολύ έμπειρο μάτι), ούτε οι τίτλοι είναι πολυάριθμοι.

    Τώρα, αν η διαφορά τιμής σου φαίνεται μικρή (το τι κάνει ο καθένας με την τσέπη του είναι υποκειμενικό καθαρά), τότε πάρε το Pro. Αν όχι, παίρνεις το PS4 base.

    Είτε όμως το ένα είτε το άλλο, περίμενε τις εκπτώσεις/προσφορές.

    ΥΓ: Για του λόγου το αληθές, περί αυθυποβολής και τις
    δυνατότητες ανθρώπινου οφθαλμού...

    Last edited by Lefteris_X; 07-09-2017 at 00:18.

  2. #2222
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αυτό εδώ το έχει διαβάσει κανείς;

    RX Vega’s Rapid Packed Math Could Narrow The Power Gap Between PS4 Pro and Xbox One X

    http://wccftech.com/rapid-packed-math-ps4-pro-gap-xb1x/
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Leon_DiZ (16-09-2017)

  4. #2223
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Νομίζω κάτι έχει αναφερθεί ξανά και αν δεν κάνω λάθος η κονσόλα της Sony υποστηρίζει το RPM ενώ η MS για κάποιον λόγο δεν το έχει στην δικιά της έκδοση του επεξεργαστή;

    http://www.dailystar.co.uk/tech/gami...id-Packed-Math

  5. #2224
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Η συγκεκριμενη τεχνικη δεν ειναι κατι σημαντικο καθως εχει χειροτερη ποιοτητα απεικονισης. Marketing κινηση της amd κυριως στο χωρο του pc που το vega ειναι σκετη αποτυχια απεναντι στην σειρα gtx10xx της nvidia...

  6. #2225
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ερωτηση. Οταν κανατε transfer data απο το παλιο ps4 στο pro κανατε πρωτα deactivate το λογαριασμο στο παλιο? Γιατι απο οτι ειδα στις οδηγιες πριν κανεις την μεταφορα πρεπει να κανεις sign in στο pro . Αλλα προφανως δεν θα μπορεις να κανεις activate as primary αν δεν εχεις κανει πρωτα deactivate . Τα λεω σωστα?

    Spoiler!

  7. #2226
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σωστά τα λες, χααχαχχ έτσι την πάτησα κι εγώ μέσα στη βιασύνη μου και ξέχασα να κάνω deactivate το PS4 base.

    Και μετά, ξανά μανά να ξεστήσω το Pro για να στήσω το base, να κάνω deactivate και ξανά στήσιμο Pro και activate.

    Όποιος βιάζεται (και δεν σέβεται την μαλακία που δέρνει την Sony), στήνει - ξεστήνει.

  8. #2227
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Σωστά τα λες, χααχαχχ έτσι την πάτησα κι εγώ μέσα στη βιασύνη μου και ξέχασα να κάνω deactivate το PS4 base.

    Και μετά, ξανά μανά να ξεστήσω το Pro για να στήσω το base, να κάνω deactivate και ξανά στήσιμο Pro και activate.

    Όποιος βιάζεται (και δεν σέβεται την μαλακία που δέρνει την Sony), στήνει - ξεστήνει.
    Thanks Λευτέρη. Και άλλη μια. Το ethernet από κονσόλα σε κονσολα ή η καθε κονσολα κατευθειαν στο ρουτερ?

    Spoiler!

  9. #2228
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Με όποιον τρόπο σε βολεύει.

    4. Connect both consoles with a LAN cable

    Next, connect the two PS4s together with a LAN cable, into their respective LAN ports on the back of the console.


    Alternatively, you can connect each PS4 to your router, using two LAN cables. The transfer process will be exactly the same.
    https://blog.eu.playstation.com/2016...s4-to-ps4-pro/


    Να πω μεγιές; Να ζηλέψω;

  10. #2229
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Με όποιον τρόπο σε βολεύει.



    https://blog.eu.playstation.com/2016...s4-to-ps4-pro/


    Να πω μεγιές; Να ζηλέψω;
    Ναι αύριο μου έρχεται!Είδα το λευκό bundle με το Destiny κ υπέκυψα γιατί το σκεφτόμουν καιρό. Το παλιό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα αλλά σκέφτηκα ότι παίρνω μια καινούρια κονσόλα με εγγύηση κ καλή αξία μεταπωλησης μελλοντικά όταν βγει το ps5.

    Πρόσθεσε το γεγονός ότι πουλάω κ το xbox one οπότε ήταν μια ευκαιρία να "ανανεώσω" τη σχέση μου με τη σονυ.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Nek_Food (19-09-2017)

  12. #2230
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αντε καλορίζικο έχεις 4k σίγουρα θα το απολαύσεις πολύ καλύτερα πλέον το παιχνίδι
    Edit
    Destiny καλά διάβασα νομίζα ότι δεν έπαιζες τέτοιου είδους παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #2231
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Αντε καλορίζικο έχεις 4k σίγουρα θα το απολαύσεις πολύ καλύτερα πλέον το παιχνίδι
    Edit
    Destiny καλά διάβασα νομίζα ότι δεν έπαιζες τέτοιου είδους παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν παίζω όντως, απλά το ανέφερα γιατί σκέτο λευκό pro δεν κυκλοφορεί ακόμα δυστυχώς, οπότε φορτώθηκα κ το Destiny το οποίο θα πουλήσω για να μου βγει ακόμα φτηνότερα η νέα κονσόλα

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Christos33 (19-09-2017)

  15. #2232
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επειδη μου καθυστερησε το pro (γαμω την Λαμια μου γαμω) πρεπει να δωσω το απλο στο παιδι που του το πουλησα γιατι τον εχω μερες στο περιμενε. Οποτε θα μεινω 2-3 μερες χωρις κονσολα και δε θα μπορεσω να κανω το transfer απο ps4 σε ps4 pro.

    Οποτε το μονο που εχω να κανω τωρα ειναι να κανω μεσα απο την κονσολα deactivate τους λογαριασμους μου (eu, us , hk) και οταν με το καλο μου ερθει το pro τους βαζω εκει ως primary και ειμαι οκ. Τελος κανω και ενα full initialize το ps4 απο το μενου και ειμαι οκ.

    Ξεχναω κατι?

    Spoiler!

  16. #2233
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Επειδη μου καθυστερησε το pro (γαμω την Λαμια μου γαμω) πρεπει να δωσω το απλο στο παιδι που του το πουλησα γιατι τον εχω μερες στο περιμενε. Οποτε θα μεινω 2-3 μερες χωρις κονσολα και δε θα μπορεσω να κανω το transfer απο ps4 σε ps4 pro.

    Οποτε το μονο που εχω να κανω τωρα ειναι να κανω μεσα απο την κονσολα deactivate τους λογαριασμους μου (eu, us , hk) και οταν με το καλο μου ερθει το pro τους βαζω εκει ως primary και ειμαι οκ. Τελος κανω και ενα full initialize το ps4 απο το μενου και ειμαι οκ.

    Ξεχναω κατι?
    Έναν εξωτερικό δίσκο δεν έχεις να τα περάσεις αν θυμάμαι καλά γίνεται.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #2234
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχω αλλα δε βρισκω το λογο . Εξαλλου μονο οι λογαριασμοι και τα save με ενδιαφερουν τα αλλα τα κατεβαζω και αργοτερα δεν τρεχει τιποτα.

    Spoiler!

  18. #2235

    Default

    εγω μονο full initialize εκανα στην κονσολα πριν τη πουλησω κ τιποτε αλλο. νομιζω μονο με αυτο θα καθαρισει η κονσολα εντελως,αλλα αν θες κανε κ deactivate τους λογαριασμους σου να σαι σιγουρος.

  19. #2236
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Εχω αλλα δε βρισκω το λογο . Εξαλλου μονο οι λογαριασμοι και τα save με ενδιαφερουν τα αλλα τα κατεβαζω και αργοτερα δεν τρεχει τιποτα.
    Α και εσύ σαν εμένα κ εγώ έτσι έκανα έβγαλα τους λογαριασμούς κ τα πήρε όλα η μπάλα γιατί κ εγώ δεν ήξερα τι είχα μέσα.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #2237
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Επειδη μου καθυστερησε το pro (γαμω την Λαμια μου γαμω) πρεπει να δωσω το απλο στο παιδι που του το πουλησα γιατι τον εχω μερες στο περιμενε. Οποτε θα μεινω 2-3 μερες χωρις κονσολα και δε θα μπορεσω να κανω το transfer απο ps4 σε ps4 pro.



    Οποτε το μονο που εχω να κανω τωρα ειναι να κανω μεσα απο την κονσολα deactivate τους λογαριασμους μου (eu, us , hk) και οταν με το καλο μου ερθει το pro τους βαζω εκει ως primary και ειμαι οκ. Τελος κανω και ενα full initialize το ps4 απο το μενου και ειμαι οκ.

    Ξεχναω κατι?
    Δημήτρη, δε σε παίρνει με τίποτα να αναβάλλεις για λίγο ακόμα την πώληση; Ειναι κρίμα να ταλαιπωρηθείς χωρίς λόγο.

  21. #2238
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γιατί Παύλο; Ξέρεις ότι δεν κρατάω παιχνίδια γενικά ότι αγοράζω το τελειώνω κ το σβήνω. Οπότε ουσιαστικά μόνο τα account μου θα μετεφερνα.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  22. #2239
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    A, ok. Απλα για να μην ξανακατεβαζες όσα έχεις ενεργά τωρα.

  23. #2240

    Default

    Παιδια να ρωτησω. Εχει κανεις εμπειρία ή διαβάσει αν με το hdfury linker εχουμε αισθητή διαφορα στα γραφικά σε απλη τβ 1080. Εχει 200 ευρω δεν θελω να αλλάξω τβ γιατι ειναι oled και θα χασω αρκετα στην πώληση και αγορα καινούριας.

    https://www.hdfury.com/product/linke...600mhz-scaler/

    Θελω να ρυθμίσω το ps4 pro σε 4k ανάλυση και να μου κανει downsampling. Βλέπετε οι προγραμματιστές δεν εχουν ολοι την επιλογή για να εκμεταλλευτούμε το pro για τις 1080p τηλεοράσεις. θελουν να προωθήσουν το 4k


    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •