Page 135 of 138 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138 LastLast
Results 2,681 to 2,700 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2681
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλή προσφορά είναι αυτή με το RDR2 και το Spider-man στα 299€
    Τώρα 199€ είχε παίξει πριν 2 χρόνια και όπως ήταν λογικό είχε εξαφανιστεί.
    Αλλά όταν βλέπω Xbox One S στα 215€ με τίποτα δεν περίμενα να δω πιο κάτω το PS4.
    Spoiler!

  2. #2682
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Υπάρχει το slim 259 με spiderman είναι το ποιο χαμηλό πακέτο που είδα.
    Edit
    Αυτό που λέει ο Μιχάλης αξίζει είναι το κανονικό 1Tb με spiderman κ rdr2
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #2683
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Για PS4 Pro μέχρι σιτγμής η πιο φτηνή είναι στο Amazon Αγγλίας στις 329 λίρες

    https://www.amazon.co.uk/dp/B07HKV4T...BaJHXyFUdKxRHU

  4. #2684
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Το xbox one S το πήρε στα 169 με game (shadow of the tomb raider) φίλος μου από το Γερμανικό MS store...

  5. #2685
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Το xbox one S το πήρε στα 169 με game (shadow of the tomb raider) φίλος μου από το Γερμανικό MS store...
    Με την επιστροφή από eurobank η κανονικά;
    Νομίζω Γερμανό μπορείς να πάρεις κ επιστροφή δλδ 259 παίρνεις 45 πισω αν είναι όμως μέσα στην προσφορά της eurobank.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #2686
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όχι από το γερμανικό Storefront της MS. Όχι τον "Γερμανό"!

  7. #2687
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Όποιος θέλει pro για μένα καλύτερα να περιμένει δίπλα είναι τα Χριστούγεννα.
    Εγώ έτσι είπα στον αδερφό μου που ψάχναμε pro.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #2688
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μην ξεχνάτε και την Cyber Monday.........αν και δεν πιστεύω ότι θα προσφέρουν καλύτερες τιμές.

  9. #2689
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ευτυχώς βρήκα ένα εμπορικό αφμ από γνωστή αλυσίδα 20% γιατί αν περίμενα τις προσφορές του προ...αν βρω limited spiderman ίσως να το σκεφτώ αλλιώς rdr bundle και τέλος...



    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. #2690
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Παίδες την γνώμη σας

    Με PS4 Pro δεν είχα ασχοληθεί καθόλου γιατί δεν με έψηνε η φάση αλλαγής κονσόλας στα 2-3 χρόνια ΑΛΛΑ μου έκατσε ένα καλό δώρο με δωροεπιταγές πάμπλικ και σκέφτομαι τι να το κάνω

    Θα άξιζε η αλλαγή τώρα λέτε στα τελειώματα της γενιάς; Εγώ προς το όχι είμαι αλλά ήθελα να δω πώς το σκέφτεστε

    Η λογική είναι να βγάλω κάτι και από το PS4 που έχω σπρώχνοντάς το

    4K TV πλέον έχω, content βλέπω, backlog από παιχνίδια έχω για τον επόμενο χρόνο μεγάλο

    Τι λέτε;


  11. #2691
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Παίδες την γνώμη σας

    Με PS4 Pro δεν είχα ασχοληθεί καθόλου γιατί δεν με έψηνε η φάση αλλαγής κονσόλας στα 2-3 χρόνια ΑΛΛΑ μου έκατσε ένα καλό δώρο με δωροεπιταγές πάμπλικ και σκέφτομαι τι να το κάνω

    Θα άξιζε η αλλαγή τώρα λέτε στα τελειώματα της γενιάς; Εγώ προς το όχι είμαι αλλά ήθελα να δω πώς το σκέφτεστε

    Η λογική είναι να βγάλω κάτι και από το PS4 που έχω σπρώχνοντάς το

    4K TV πλέον έχω, content βλέπω, backlog από παιχνίδια έχω για τον επόμενο χρόνο μεγάλο

    Τι λέτε;
    Όχι. Ειδικά αν υποθέσουμε ότι το 5 θα είναι backwards compatible καλύτερα να πας απευθείας εκεί.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    ntsmrtz (24-07-2019),PDS (24-07-2019),tonybsg (24-07-2019)

  13. #2692
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Όχι. Ειδικά αν υποθέσουμε ότι το 5 θα είναι backwards compatible καλύτερα να πας απευθείας εκεί.
    Ετσι, μίλα μου πρόστυχα... φτιάχνομαι..!

  14. #2693
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    αμα ειναι να παιξεις PS4 pro enchanced games και δεν εχεις τιποτα αλλο να την κανεις την δωροεπιταγη γιατι οχι.. καποια games αξιοποιούν καλά την παραπανω δυναμη.

  15. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    tonybsg (25-07-2019)

  16. #2694
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν πιστεύω ότι θα είναι compatible το PS5 με όλα τα παιχνίδια του PS4.

    Αντιθέτως, πιστεύω ότι τον πρώτο καιρό (πχ. 1 χρόνο) θα είναι συμβατό με τα PS4 games του 2019 (ίσως με την αρωγή μικρού patch) και με -υποχρεωτικό μέτριο patch- τα παιχνίδια 2018.
    Για παιχνίδια πριν το 2018 το βλέπω δύσκολο (αν και δεν παίρνω όρκο, σίγουρα όμως θα χρειάζεται και γι' αυτά ισχυρό patch).

    Και προσοχή: τα παιχνίδια θα έχουν την ίδια απόδοση όπως στο PS4. Δεν θα είναι "PS5 enhanced" by default όπως γίνεται στο Xbox. (* τώρα προσπαθεί η Sony να προσθέσει κάποια enhancements, προς το παρόν δεν υπάρχει κάποιο leak/ενημέρωση).

    Συνεπώς: don't hold your breath περί PS5 και PS4 BC day 1.

    Αν θες tonybsg να παίξεις ΤΩΡΑ (1) + έχεις δωροεπιταγές (2) + θα πάρεις χρήματα από την πώληση του PS4 base (3)...............αυστηρά υπό τις προϋποθέσεις 1-2-3= προχώρα ακάθεκτος.
    Χωρίς έστω μια από αυτές, δεν αξίζει τον κόπο το PS4 Pro στα τέλη της γενιάς.

  17. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    tonybsg (25-07-2019)

  18. #2695
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν πιστεύω ότι θα είναι compatible το PS5 με όλα τα παιχνίδια του PS4.

    Αντιθέτως, πιστεύω ότι τον πρώτο καιρό (πχ. 1 χρόνο) θα είναι συμβατό με τα PS4 games του 2019 (ίσως με την αρωγή μικρού patch) και με -υποχρεωτικό μέτριο patch- τα παιχνίδια 2018.
    Για παιχνίδια πριν το 2018 το βλέπω δύσκολο (αν και δεν παίρνω όρκο, σίγουρα όμως θα χρειάζεται και γι' αυτά ισχυρό patch).

    Και προσοχή: τα παιχνίδια θα έχουν την ίδια απόδοση όπως στο PS4. Δεν θα είναι "PS5 enhanced" by default όπως γίνεται στο Xbox. (* τώρα προσπαθεί η Sony να προσθέσει κάποια enhancements, προς το παρόν δεν υπάρχει κάποιο leak/ενημέρωση).

    Συνεπώς: don't hold your breath περί PS5 και PS4 BC day 1.


    Αν θες tonybsg να παίξεις ΤΩΡΑ (1) + έχεις δωροεπιταγές (2) + θα πάρεις χρήματα από την πώληση του PS4 base (3)...............αυστηρά υπό τις προϋποθέσεις 1-2-3= προχώρα ακάθεκτος.
    Χωρίς έστω μια από αυτές, δεν αξίζει τον κόπο το PS4 Pro στα τέλη της γενιάς.

    Στο μονο που διαφωνω σε οσα γραφεις,ειναι στο θεμα αποδοσης.Προσωπικα πιστευω ότι λογω μεγαλύτερης ιπποδύναμης σε επεγεργαστικη ισχυει,αυτοματος τα παλαιοτερα παιχνίδια θα παιζουν σε υψηλοτερο φρειμ ρειτ και φυσικα σε καθαρες 4κ αναλυσεις.Τωρα τα περι upscaling σε 8κ θα το δουμε και αυτα στην πραξη,

  19. #2696
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Παίδες την γνώμη σας

    Με PS4 Pro δεν είχα ασχοληθεί καθόλου γιατί δεν με έψηνε η φάση αλλαγής κονσόλας στα 2-3 χρόνια ΑΛΛΑ μου έκατσε ένα καλό δώρο με δωροεπιταγές πάμπλικ και σκέφτομαι τι να το κάνω

    Θα άξιζε η αλλαγή τώρα λέτε στα τελειώματα της γενιάς; Εγώ προς το όχι είμαι αλλά ήθελα να δω πώς το σκέφτεστε

    Η λογική είναι να βγάλω κάτι και από το PS4 που έχω σπρώχνοντάς το

    4K TV πλέον έχω, content βλέπω, backlog από παιχνίδια έχω για τον επόμενο χρόνο μεγάλο

    Τι λέτε;
    Ολόκληρο Public, δεν βρίσκεις κάτι να πάρεις; Μπορώ να σε βοηθήσω εγώ αν θέλεις.
    Σοβαρά τώρα, το ότι το σκέφτεσαι μάλλον σημαίνει ότι δεν το θέλεις και τόσο πολύ. Οι δωροεπιταγές δεν έχουν κάποια διάρκεια για να τις χρησιμοποιήσεις σε μεταγενέστερο χρόνο; Μήπως σε βγάζει μέχρι του χρόνου για να προπαραγγείλεις για παράδειγμα το PS5 με το που μπει στο site τους, ή αν δεν είναι τέτοιου είδους μήπως μπορούσες να τις εξαργυρώσεις σε άλλου είδους δωροκάρτες που μπορείς να κρατήσεις περισσότερο καιρό; Νομίζω αυτού του είδους οι δωροκάρτες έχουν 9 μήνες αν θυμάμαι καλά (ή πιστωτικά που δημιουργείς στο Public από αλλαγές, επιστροφές, μεταχειρισμένα παιχνίδια, κλπ έχουν 1 χρόνο διάρκεια; δεν ξέρω μπορείς να ρωτήσεις).

  20. #2697
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα.

    Διάβασε καλύτερα το ποστ μου!

    Δεν αναφέρθηκα στην ιπποδύναμη. Καμία σχέση. Μήπως ρε συ δεν γνωρίζεις πως δουλεύει το hardware + libraries του PS4; (δεν το λέω μειωτικά, ως απλή ερώτηση το λέω!)

    Αναφέρθηκα στον emulator και που στοχεύει η Sony.

    Again: στοχεύει (αρχικά) στην σταθερότητα της συμβατότητας με παιχνίδια PS4. (μετάφραση: να μην κρασάρει το παιχνίδι)

    Σε δεύτερο χρόνο ενδιαφέρεται για enhancements.

    Έχω εξηγήσει άπειρες φορές ότι εμείς δεν έχουμε περιβάλλον DirectX που αυτά τα πράγματα γίνονται πολύ πιο εύκολα. Αντιθέτως οι βιβλιοθήκες (libs) που έχουμε προσφέρουν πολύ βαθύτερη πρόσβαση στο hardware, από την άλλη όμως "δένουν" κατά αποκλειστικότητα με αυτό. Αφής στιγμής αλλάζει το hardware, αλλάζουν και οι "εντολές" (για να το πω με απλά λόγια). Οπότε οι "εντολές" πχ. του Uncharted 4 στο PS4, δεν τις καταλαβαίνει το PS5. Εκεί μπαίνει ο emulator στην μέση έχοντας ρόλο "μεταφραστή".
    Πρωταρχικός στόχος της Sony, είναι ο μεταφραστής να μην κρασάρει.
    Δευτερεύον στόχος είναι το frame rate/4K σε παιχνίδια PS4.

    ΥΓ: Το PS4 Pro παίζει τα παλιά παιχνίδια του PS4 (αυτά που δεν έχουν Pro patch) μέσω "PS4 emulator". Όσοι έχετε ενεργοποιήσει το Boost Mode (πχ στο GTA 5 που δεν έχει pro patch), βλέπετε κάποια ουσιαστική διαφορά; Όχι. Είναι από καθόλου έως αμελητέα. Γιατί; Διότι όπως προείπα, όταν έχεις τις βιβλιοθήκες προγραμματισμού hardcore (στο μέταλλο που λέμε) δεν πολυεπιτρέπονται παρεμβάσεις στη ροή του κώδικα, ειδάλλως θα κρασάρει το παιχνίδι.

    ΥΓ2: Σίγουρα κάποια στιγμή θα βελτιωθεί ο emulator, αλλά δεν θα αποδίδει τα μέγιστα day 1. Αυτό έλεγα στον tonybsg, όσο αφορά να αγοράσει τώρα ή να μην αγοράσει PS4 Pro και αντ' αυτού να περιμένει το PS5.

  21. #2698
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Ολόκληρο Public, δεν βρίσκεις κάτι να πάρεις; Μπορώ να σε βοηθήσω εγώ αν θέλεις.
    Σοβαρά τώρα, το ότι το σκέφτεσαι μάλλον σημαίνει ότι δεν το θέλεις και τόσο πολύ. Οι δωροεπιταγές δεν έχουν κάποια διάρκεια για να τις χρησιμοποιήσεις σε μεταγενέστερο χρόνο; Μήπως σε βγάζει μέχρι του χρόνου για να προπαραγγείλεις για παράδειγμα το PS5 με το που μπει στο site τους, ή αν δεν είναι τέτοιου είδους μήπως μπορούσες να τις εξαργυρώσεις σε άλλου είδους δωροκάρτες που μπορείς να κρατήσεις περισσότερο καιρό; Νομίζω αυτού του είδους οι δωροκάρτες έχουν 9 μήνες αν θυμάμαι καλά (ή πιστωτικά που δημιουργείς στο Public από αλλαγές, επιστροφές, μεταχειρισμένα παιχνίδια, κλπ έχουν 1 χρόνο διάρκεια; δεν ξέρω μπορείς να ρωτήσεις).
    Μωρέ δεν θέλω να πληρώσω υπεραξία σε άλλα πράγματα η αλήθεια είναι!

    Άμα θέλει κανείς κάτι σε μένα να έρθει χαχα

    Ναι έχουν διάρκεια 9 μήνες δυστυχώς... γενικά και αυτή την μόντα σκεφτόμουν να κάνω, να πάω να ρωτήσω τι μπορώ να κάνω για να τις κρατήσω παραπάνω, ή έστω με πιστωτικό

    Και αυτό με τις δωροκάρτες σατανικό! Θα ρωτήσω αν μπορώ να αγοράσω δωροκάρτες με δωροκάρτες χαχα

    Ας βγάλουν και μια ημερομηνία για το 5 ρε παιδί μου να ξέρουμε που βρισκόμαστε


  22. #2699
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η ημερομηνία του PS5 είναι στο διάστημα Οκτώβριος-Νοέμβριος 2020 give or take κάποιες μέρες συν/πλην.

  23. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    tonybsg (25-07-2019)

  24. #2700
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Καλημέρα.

    Διάβασε καλύτερα το ποστ μου!

    Δεν αναφέρθηκα στην ιπποδύναμη. Καμία σχέση. Μήπως ρε συ δεν γνωρίζεις πως δουλεύει το hardware + libraries του PS4; (δεν το λέω μειωτικά, ως απλή ερώτηση το λέω!)

    Αναφέρθηκα στον emulator και που στοχεύει η Sony.

    Again: στοχεύει (αρχικά) στην σταθερότητα της συμβατότητας με παιχνίδια PS4. (μετάφραση: να μην κρασάρει το παιχνίδι)

    Σε δεύτερο χρόνο ενδιαφέρεται για enhancements.

    Έχω εξηγήσει άπειρες φορές ότι εμείς δεν έχουμε περιβάλλον DirectX που αυτά τα πράγματα γίνονται πολύ πιο εύκολα. Αντιθέτως οι βιβλιοθήκες (libs) που έχουμε προσφέρουν πολύ βαθύτερη πρόσβαση στο hardware, από την άλλη όμως "δένουν" κατά αποκλειστικότητα με αυτό. Αφής στιγμής αλλάζει το hardware, αλλάζουν και οι "εντολές" (για να το πω με απλά λόγια). Οπότε οι "εντολές" πχ. του Uncharted 4 στο PS4, δεν τις καταλαβαίνει το PS5. Εκεί μπαίνει ο emulator στην μέση έχοντας ρόλο "μεταφραστή".
    Πρωταρχικός στόχος της Sony, είναι ο μεταφραστής να μην κρασάρει.
    Δευτερεύον στόχος είναι το frame rate/4K σε παιχνίδια PS4.

    ΥΓ: Το PS4 Pro παίζει τα παλιά παιχνίδια του PS4 (αυτά που δεν έχουν Pro patch) μέσω "PS4 emulator". Όσοι έχετε ενεργοποιήσει το Boost Mode (πχ στο GTA 5 που δεν έχει pro patch), βλέπετε κάποια ουσιαστική διαφορά; Όχι. Είναι από καθόλου έως αμελητέα. Γιατί; Διότι όπως προείπα, όταν έχεις τις βιβλιοθήκες προγραμματισμού hardcore (στο μέταλλο που λέμε) δεν πολυεπιτρέπονται παρεμβάσεις στη ροή του κώδικα, ειδάλλως θα κρασάρει το παιχνίδι.

    ΥΓ2: Σίγουρα κάποια στιγμή θα βελτιωθεί ο emulator, αλλά δεν θα αποδίδει τα μέγιστα day 1. Αυτό έλεγα στον tonybsg, όσο αφορά να αγοράσει τώρα ή να μην αγοράσει PS4 Pro και αντ' αυτού να περιμένει το PS5.

    Δες παράδειγμα τον emulator πως επιδρα στο xbox one x σε σχεση με το one(πολλα παιχνίδια του 360 αυτοματος τρεχουν σε υψηλοτερο φρειμς και με καλυτερη αποδοση)Αυτό γινεται καθαρα λογω μεγαλύτερης υπολογιστικης δυναμης.Οταν παμε στην επομενη γενια σε ένα χρονο περιπου από τωρα,με την ιδια αρχιτεκτονικη αλλα με καλυτερους επεξεργαστες αυτή την φορα,αυτοματος θα δουμε τεραστιο μπουστ
    Κοιτα μπορει να κανω οντως λαθος διοτι η δικη μου απαντηση ηταν επειδή επαιρνα σαν παράδειγμα τον emulator του xbox one.
    Kαι στην τελικη δεν μπορούμε να τα ξερουμε και ολλα(συζητηση κανουμε επειδή γουστάρουμε τεχνολογια)και κονσόλες.

    Τεσπα μπορει να γινει και αυτό το σεναριο όπως ορθα αναφέρεις,
    αλλα ευχομαι να μπορεσουν ολοι οι τιτλοι του ps4(να παιξουν κατευθείαν και χωρις χρονοτριβες στο ps5

    Last edited by spartan; 25-07-2019 at 20:08.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •