Page 55 of 138 FirstFirst ... 54551525354555657585965105 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #1081
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default PlayStation 4 Pro

    Η γενική εικόνα των ποστ ειναι " το φυσάμαι και δεν κρυώνει"
    Καταρχήν αυτός που δεν εχει καθόλου ps4 και θέλει να παρει ps4 PRO (σε φοβερή τιμή 400 εύρο) δεν εχει τα χρήματα να παρει oled UHD 4k HDR μπάλα μπλα μπλα...... Προχτές πήγα σε αλυσίδα καταστημάτων...... Σε 900 ευρώ 4κ έτρεχε ο σκύλος στο πράσινο χωράφι και έβγαιναν 32 πόδια στην οθόνη ..... Ρωτάω τον πωλητή " γιατί ρε φίλε εχει 409 πόδια ο σκύλος " απάντηση ...... Ειναι πολύ γρηγορη η τηλεόραση .

    Αυτός που εχει ήδη ps4 πρεπει να πουλήσει το ps4 ξεφτίλα και να παρε ΚΑΙ OLED HDR κτλ

    Αυτός που εχει λεφτα και μπορει να παρει τα πάντα σκέφτεται " να πάρω HDR τεχνολογια που τωρα βγήκε απο το αυγό ;;;
    Όλες οι ομάδες καταναλωτών έχουν προβληματιστεί γιατί απλα η τιμή της τεχνολογίας , της νεςα κονσόλας δεν εχει καμια σχέση με την τιμη της τηλεόρασης

    Παλιά έπαιρνα μια κονσολα την έβαζαν στην τηλεόραση και έπαιζα, τωρα...... Πουλάω τη μάνα μου να πάρω τηλεόραση day1 one ps4 pro

    Κοινώς φάγαμε ήττα

    Και δν τα λέω αυτα για το Scorpio , 2 μήνες πριν θα βγει η sony και θα πει 20 Tera ps5 και θα κλαίνε οι άλλοι

    Απλα βγήκε 400 εύρο κονσολα και θέλω 2000 ευρώ τηλεόραση να παίξω
    Last edited by Giorgos78; 08-09-2016 at 20:00.

  2. #1082
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    http://imgur.com/nC6V8LB

    νταξει γελασα πολυ
    Spoiler!

  3. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    AriStos13 (10-09-2016),Christos33 (08-09-2016),Nek_Food (09-09-2016)

  4. #1083
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν ξέρω αν το ειπε κανένας αλλά το γνωστό καπέλο μπήκε για μας slim 309 ευρώ και pro 409 ευρώ.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    jden (08-09-2016),michael92 (08-09-2016)

  6. #1084
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν ξέρω αν το ειπε κανένας αλλά το γνωστό καπέλο μπήκε για μας slim 309 ευρώ και pro 409 ευρώ.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ίσως η μοναδική φορά που το συγκεκριμένο "καπέλο" δεν εχει και τόση σημασια...

  7. #1085
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το Remote Play 1080p και το share play θα είναι μονο για το Pro;

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #1086
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το Remote Play 1080p και το share play θα είναι μονο για το Pro;
    ναι
    Quote Originally Posted by Giorgos78 View Post
    Απλα βγήκε 400 εύρο κονσολα και θέλω 2000 ευρώ τηλεόραση να παίξω
    Καλως ηρθες στο 2006, οπου το ps3 εκανε 600€ και μια 1080p 37" εκανε 1900€.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Christos33 (08-09-2016),jk_blue_tiger (09-09-2016),spartan (09-09-2016)

  10. #1087
    Advanced Member j.dnls's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    329
    PSN ID
    adtk

    Default

    Ένας γνώστης παρακαλώ να απαντήσει, για να ξεμπερδέψει εμάς τους άσχετους:
    Αφού την αγορά του ps4 pro έτσι και αλλιώς θα την κάνω όπως και μιας tv >46", προχωράω σε αγορά μιας tv 1080 στα 400 ευρώ ή δίνω 600 για την πιο φθηνή 4k Uhd?
    (μέχρ εκεί παίζει η τσέπη μου, άντε και ελάχιστα παραπάνω)
    samsung 1080
    https://www.skroutz.gr/s/6694720/Samsung-UE48J5100.html

    Lg 4k hdr
    https://www.skroutz.gr/s/9179508/LG-49UH6107.html

  11. #1088
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Rich returns from the PlayStation Meeting with first impressions of a big bunch of PS4 Pro games. 4K. HDR. Is it actually any good? And just why didn't PS4 Pro look as good as it should have on the live stream?
    .

  12. The Following 6 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    andapo (08-09-2016),Error Flynn (09-09-2016),Leon_DiZ (09-09-2016),muku (08-09-2016),Nek_Food (09-09-2016),Nerven (08-09-2016)

  13. #1089
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Μα υπαρχει λογος να αγορασει καποιος το PS4 αντι για το PS4 Pro?

  14. #1090
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ετοιμαστείτε για νέο thread-άκι

    The Witness PS4 pro patch details


    * When using PS4 Pro with a 4k display, we will render at 1440p or possibly higher, all while keeping a consistent 60 frames per second. This image will then be upscaled to 4k, and we will draw text, menus, and other UI at native 4k resolution. (This is similar to what happens on the base PS4, where we render the 3D scene at 900p, then upscale to 1080p and draw UI at 1080p). We might be able to achieve resolutions higher than 1440p based on various engineering tradeoffs (for example, if we boost the resolution of the main scene to a greater degree than we boost the resolution of the reflections in water, which tend to be distorted anyway. Also, we’ll evaluate checkerboard rendering — we’re not sure if it’s the right way to go for this game, but we’ll see.) We’ll post again when we finalize these specs.

    * When using PS4 Pro with a display that is 1080p or lower, we will render the scene at 1080p (instead of the old 900p), and increase antialiasing quality from 2x to 4x MSAA, again while keeping a solid 60 frames per second. We are exploring additional visual quality increases, like increased streaming distance for high-resolution meshes, or decreasing the noticeability of the fade-in between faraway LODs and high-res close-up meshes. Again, we’ll post details when this is finalized!
    We’re also working on HDR support. Here in the office we just got a new LG B6P television, which is very bright and has low black levels, providing a lot of dynamic range, and it’s been fun so far tweaking the look of the game on HDR displays like this.
    We thought we were working on HDR support only for the PS4 Pro, but yesterday Sony announced that they will be enabling HDR support on all PS4s via a firmware update. Sometimes Sony even surprises developers! (Back when the PS4 was originally announced, we were surprised by some of the final specs too … and I was on stage in that show!)

    We think it’s great that Sony are doing this. We don’t know the technical details of how it will work, yet, but provided that nothing prevents us, the Witness patch will use HDR on all PS4s when available. (You will, of course, need an HDR TV or monitor for HDR mode to kick in!)
    http://the-witness.net/news/2016/09/...nical-details/
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #1091
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos78 View Post
    Η γενική εικόνα των ποστ ειναι " το φυσάμαι και δεν κρυώνει"
    Καταρχήν αυτός που δεν εχει καθόλου ps4 και θέλει να παρει ps4 PRO (σε φοβερή τιμή 400 εύρο) δεν εχει τα χρήματα να παρει oled UHD 4k HDR μπάλα μπλα μπλα...... Προχτές πήγα σε αλυσίδα καταστημάτων...... Σε 900 ευρώ 4κ έτρεχε ο σκύλος στο πράσινο χωράφι και έβγαιναν 32 πόδια στην οθόνη ..... Ρωτάω τον πωλητή " γιατί ρε φίλε εχει 409 πόδια ο σκύλος " απάντηση ...... Ειναι πολύ γρηγορη η τηλεόραση .

    Αυτός που εχει ήδη ps4 πρεπει να πουλήσει το ps4 ξεφτίλα και να παρε ΚΑΙ OLED HDR κτλ

    Αυτός που εχει λεφτα και μπορει να παρει τα πάντα σκέφτεται " να πάρω HDR τεχνολογια που τωρα βγήκε απο το αυγό ;;;
    Όλες οι ομάδες καταναλωτών έχουν προβληματιστεί γιατί απλα η τιμή της τεχνολογίας , της νεςα κονσόλας δεν εχει καμια σχέση με την τιμη της τηλεόρασης

    Παλιά έπαιρνα μια κονσολα την έβαζαν στην τηλεόραση και έπαιζα, τωρα...... Πουλάω τη μάνα μου να πάρω τηλεόραση day1 one ps4 pro

    Κοινώς φάγαμε ήττα

    Και δν τα λέω αυτα για το Scorpio , 2 μήνες πριν θα βγει η sony και θα πει 20 Tera ps5 και θα κλαίνε οι άλλοι

    Απλα βγήκε 400 εύρο κονσολα και θέλω 2000 ευρώ τηλεόραση να παίξω
    Εγώ πάντως δεν είχα ps4 μέχρι τώρα και μου έκατσε κουτί. Περίμενα το FF XV που βγαίνει το Νοέμβριο, Νοέμβριο βγαίνει και η νέα κονσόλα οπότε γιατί να πάω να πάρω το παλιό? Θα πάρω το καινούριο και η αλήθεια είναι πως χέστηκα για την TV. Και στα 1080p καλύπτομαι. Απλά το βλέπω σαν future proof αγορά.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to muku For This Useful Post:

    Desmond (08-09-2016),Leon_DiZ (08-09-2016),spartan (09-09-2016)

  17. #1092
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Εγώ πάντως δεν είχα ps4 μέχρι τώρα και μου έκατσε κουτί. Περίμενα το FF XV που βγαίνει το Νοέμβριο, Νοέμβριο βγαίνει και η νέα κονσόλα οπότε γιατί να πάω να πάρω το παλιό? Θα πάρω το καινούριο και η αλήθεια είναι πως χέστηκα για την TV. Και στα 1080p καλύπτομαι. Απλά το βλέπω σαν future proof αγορά.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #1093
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by widebit View Post
    Μα υπαρχει λογος να αγορασει καποιος το PS4 αντι για το PS4 Pro?
    Ναι, αν δεν ενδιαφέρεται να αξιοποιήσει τις δυνατότητες του σε μια ακριβή τηλεόραση. Σε μια σαρανταρα 1080p και το απλό PS4 είναι μια χαρά. Εφόσον από όσο έχουν πει δεν θα υπάρχουν αισθητές διαφορές στην απόδοση των παιχνιδιών παρά μόνο στα γραφικά.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #1094

    Default

    Αν το future = 1 χρονο τοτε οκ. Γτ ετσι οπως παει αυτα που ξεραμε αλλαξαν.

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου

  20. #1095
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Ναι, αν δεν ενδιαφέρεται να αξιοποιήσει τις δυνατότητες του σε μια ακριβή τηλεόραση. Σε μια σαρανταρα 1080p και το απλό PS4 είναι μια χαρά. Εφόσον από όσο έχουν πει δεν θα υπάρχουν αισθητές διαφορές στην απόδοση των παιχνιδιών παρά μόνο στα γραφικά.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    Ποιες θα ήταν οι "αισθητές διαφορές"; Σεισμικές δονήσεις;;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Axilleas_GR (08-09-2016)

  22. #1096
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default PlayStation 4 Pro

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Εγώ πάντως δεν είχα ps4 μέχρι τώρα και μου έκατσε κουτί. Περίμενα το FF XV που βγαίνει το Νοέμβριο, Νοέμβριο βγαίνει και η νέα κονσόλα οπότε γιατί να πάω να πάρω το παλιό? Θα πάρω το καινούριο και η αλήθεια είναι πως χέστηκα για την TV. Και στα 1080p καλύπτομαι. Απλά το βλέπω σαν future proof αγορά.
    Ετσι χαιζομαι κι εγώ για την τηλεόραση παίζω στα 720p απο ps4 day1 αλλα εδω λέμε να ΠΑΙΞΟΥΜΕ οπως πρεπει, σαν άνθρωποι τωρα

  23. #1097
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Lol ρε συ....
    Χαμογελάω στη δουλειά σα Μ.... και ο συνάδελφος δε ξέρει γιατί.
    Μάλλον κάτι έχω καταλάβει εντελώς λάθος γιατί σήμερα διαβάζω αποσπασματικά τελείως το thread του ps4 pro.....
    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #1098
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Μα ειναι μονο 100€ η διαφορα. Και ειναι και μακροχρονια επενδυση.
    Ειναι σα να παρεις το iPhone 6S τωρα που βγηκε το 7.


  25. #1099
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Σαν να είμαστε λίγο off topic
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  26. #1100
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Gazof View Post
    Σαν να είμαστε λίγο off topic
    Τόση ώρα νόμιζα ότι ήμασταν στο Ne.. (fuck) Pro thread
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •