Page 132 of 138 FirstFirst ... 3282122128129130131132133134135136 ... LastLast
Results 2,621 to 2,640 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2621
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    On-topic please.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #2622

    Default

    Σύμφωνα με αυτό το άρθρο παιδιά https://www.i4u.com/2018/08/129271/h...-ps4-pro-stock το PS4 Pro 500 Limited Edition είναι καινούργιο revision με κωδική ονομασία CUH-7100B. Τώρα για θέμα θορύβου αν κάνει λιγότερο, ίδιο η περισσότερο, θα ξέρουμε στην πράξη από κατόχους ή reviewers.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to gaster For This Useful Post:

    jimakos4 (03-09-2018)

  4. #2623

    Default

    Μα αν είναι με κωδική ονομασία cuh7100b δεν είναι καινούργιο αλλά ποιο παλιό αφού τα νεότερα έχουν κωδική ονομασία cuh-7116b
    Last edited by fits79; 31-08-2018 at 00:38.

  5. #2624

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Μα αν είναι με κωδική ονομασία cuh7100b δεν είναι καινούργιο αλλά ποιο παλιό αφού τα νεότερα έχουν κωδική ονομασία cuh-7116b
    Τα παλιά είναι 7000 (7016 κτλ) ενώ τα καινούργια είναι 7100 (7116 κτλ).

  6. #2625

    Default

    Με βαση το νουμερο μοντελου παντως τα ασπρα και τα νεοτερα ps4pro ειναι ποιο νεα απο το συλλεκτικο που ειναι απλα cuh-7100.
    Εν ολιγης το νουμερο cuh-7116b ειναι νεοτερο ποιο μεγαλο νουμερο απο το cuh-7100b.

    Τουλαχιστον αν η Sony πηγαινει τα νουμερα οπως πρεπει και οχι οπως να 'ναι.

  7. #2626

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Με βαση το νουμερο μοντελου παντως τα ασπρα και τα νεοτερα ps4pro ειναι ποιο νεα απο το συλλεκτικο που ειναι απλα cuh-7100.
    Εν ολιγης το νουμερο cuh-7116b ειναι νεοτερο ποιο μεγαλο νουμερο απο το cuh-7100b.

    Τουλαχιστον αν η Sony πηγαινει τα νουμερα οπως πρεπει και οχι οπως να 'ναι.
    Τα νούμερα που μπαίνουν μετά το 7100 αλλάζουν ανάλογα την χώρα, την έκδοση κτλ δεν έχουν σχέση με το εάν είναι νεώτερο μοντέλο. Και το συλλεκτικό δεν θα γράφει μόνο 7100 αλλά 71ΧΧ.

  8. #2627

    Default

    Μα δεν ειπα εγω οτι το συλλεκτικο θα γραφει cuh-7100 αλλα ο "gaster"

    Quote Originally Posted by gaster View Post
    Σύμφωνα με αυτό το άρθρο παιδιά https://www.i4u.com/2018/08/129271/h...-ps4-pro-stock το PS4 Pro 500 Limited Edition είναι καινούργιο revision με κωδική ονομασία CUH-7100B. Τώρα για θέμα θορύβου αν κάνει λιγότερο, ίδιο η περισσότερο, θα ξέρουμε στην πράξη από κατόχους ή reviewers.

  9. #2628

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Μα δεν ειπα εγω οτι το συλλεκτικο θα γραφει cuh-7100 αλλα ο "gaster"
    Οτιδήποτε 71XX είναι το ίδιο revision..ούτε νεώτερο ούτε παλιότερο. Αυτό ήθελα να ξεκαθαρίσω.

  10. #2629

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Μα αν είναι με κωδική ονομασία cuh7100b δεν είναι καινούργιο αλλά ποιο παλιό αφού τα νεότερα έχουν κωδική ονομασία cuh-7116b
    Αν καταλαβα καλα το 7100b σημαινει οτι ειναι rivision του 7100 αλλα καινουργια "κατασκευη" που λεμε και γιαυτο υπαρχει και το b. Δεν εχει ξανα βγει κατι ως 7100b οποτε καινουργιο πρεπει να ειναι. Εντομεταξυ ακομα δεν πουλιεται εδω σωστα; Ενω κυκλοφορησε στις 24 Αυγουστου.

  11. #2630

    Default

    Εχει βγει και λεγεται cuh-7116b.

    Και εδω και νομιζω 1 με 2 χρονια κυκλοφορουν μονο cuh-7xxxb μοντελα.

    Και οταν λες δεν πουλιεται εδω για ποιο ρωτας?

    Αν ρωτας για το συλλεκτικο 500 million edition τοτε να σου πω ξεχνα το δεν προκειτε να κυκλοφορησει γιατι τα τρομερα λιγα κομματια που ηρθαν Ελλαδα πουληθηκαν απο τις προπαραγγελιες κιολας.
    Αν λοιπον ρωτας γι' αυτο το μοντελο ps4pro το ξεχνας.

    Αν τωρα ρωτας για ολα τα υπολοιπα ps4pro τοτε εδω και 1μιση με 2 χρονια κυκλοφορουν τα cuh-7116b μοντελα που ειναι αρκετα καινουργια.

  12. #2631

    Default

    Quote Originally Posted by gaster View Post
    Αν καταλαβα καλα το 7100b σημαινει οτι ειναι rivision του 7100 αλλα καινουργια "κατασκευη" που λεμε και γιαυτο υπαρχει και το b. Δεν εχει ξανα βγει κατι ως 7100b οποτε καινουργιο πρεπει να ειναι. Εντομεταξυ ακομα δεν πουλιεται εδω σωστα; Ενω κυκλοφορησε στις 24 Αυγουστου.
    Δεν κατάλαβες καλά. Για πολλοστή φορά το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι τα πρώτα δύο ψηφία (71χχ). Το b δεν υποδηλώνει πιο καινούργια κατασκευή. Google it!

  13. #2632

    Default

    Πολυ το ζαλίσαμε.
    Το τελικο πορισμα ειναι απλα οτι ειναι της ιδιας σειρας cuh-71xxb ειτε ειναι cuh-7100b, ειτε cuh-7116b και τιποτα αλλο.

  14. #2633

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Εχει βγει και λεγεται cuh-7116b.

    Και εδω και νομιζω 1 με 2 χρονια κυκλοφορουν μονο cuh-7xxxb μοντελα.

    Και οταν λες δεν πουλιεται εδω για ποιο ρωτας?

    Αν ρωτας για το συλλεκτικο 500 million edition τοτε να σου πω ξεχνα το δεν προκειτε να κυκλοφορησει γιατι τα τρομερα λιγα κομματια που ηρθαν Ελλαδα πουληθηκαν απο τις προπαραγγελιες κιολας.
    Αν λοιπον ρωτας γι' αυτο το μοντελο ps4pro το ξεχνας.

    Αν τωρα ρωτας για ολα τα υπολοιπα ps4pro τοτε εδω και 1μιση με 2 χρονια κυκλοφορουν τα cuh-7116b μοντελα που ειναι αρκετα καινουργια.

    Ναι για το 500 εννοουσα διοτι το 7100b ειναι το 500. To 7116 b δεν ειναι 7100b αλλα 7116b και ειναι αυτο που εχω το GOW LE. Αλλα εσυ λογικα εννοεις την οικογενεια 7100x. Οσο για το αν ερθει η οχι, τις προαλλες πηγα Κωτσοβολος και μου εδειξε ο πωλητης στο συστημα τους οτι το ειχε στην λιστα που σημαινει οτι θα το φερουν και ειχε τελικη τιμη 509€. Αν αυτο βοηθαει δεν ξερω.

  15. #2634

    Default

    Ποιο θα φερει ο κοτσοβολος με 509 ευρω?
    Το 500 million collector edition?
    Αυτο το ξεχνας γιατι εξαντληθηκε απο τις προπαραγγελιες δεν ηρθε κανενα κομματι σε κανενα μαγαζι στης 24 αυγουστου που και καλα κυκλοφοραγε.

  16. #2635

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Ποιο θα φερει ο κοτσοβολος με 509 ευρω?
    Το 500 million collector edition?
    Αυτο το ξεχνας γιατι εξαντληθηκε απο τις προπαραγγελιες δεν ηρθε κανενα κομματι σε κανενα μαγαζι στης 24 αυγουστου που και καλα κυκλοφοραγε.
    Ναι τον ρωτησα αν το εχουν και εγραψε στην βαση δεδομενων τους PS4 Pro 500 και εμφανισε το 500 Limited Edition και ειχε τιμη 509€. Αυτο το ειδα τουλαχιστον ο ιδιος. Ειπε για να το εχουμε εδω λογικα θα ερθει. Εκτος αν το εφεραν πχ σε καποιο αλλο καταστημα Αθηνα κτλ αλλα και παλι θα μου ελεγε οτι υπαρχει για να το παραγγειλει κανεις αν το θελει. Τωρα θα δειξει. Αργισε πολυ παντως. Και μαρεσει που και η Sony στην σελιδα της εδω στην Ελλαδα το διαφημιζει αλλα ακομα τιποτα σε καταστηματα.

  17. #2636

    Default

    Μην τρεφεις φρουδες ελπιδες.
    Οτι ηρθε στην Ελλαδα εξαφανιστηκε απο τις προπαραγγελιες κιολας.
    Δεν προκειτε να βρεις πουθενα στην Ελλαδα πλεον αυτο το μοντελο.

    Πιστεψε με το εψαξα αν μπορουσα θα επαιρνα κι εγω αλλα τσιφος.

  18. #2637

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Μην τρεφεις φρουδες ελπιδες.
    Οτι ηρθε στην Ελλαδα εξαφανιστηκε απο τις προπαραγγελιες κιολας.
    Δεν προκειτε να βρεις πουθενα στην Ελλαδα πλεον αυτο το μοντελο.

    Πιστεψε με το εψαξα αν μπορουσα θα επαιρνα κι εγω αλλα τσιφος.
    Δεν τρεφω ελπιδες διοτι δεν θα το αγοραζα. Απλα ενα φιλαρακι ψηθηκε να το παρει και απο τις 24 αρχισαμε να ψαχνουμε αλλα τιποτα. Εγω πηρα το God Of War Limited Edition PS4 Pro που μου αρεσε πολυ το Design του και γι'αυτο το πηρα. Δεν θα αξιζει να αγοραζα παλι αλλο 1 Pro. Οκ εχει την διαφορα οτι ηταν μονο 50.000 κομματια με τον αριθμο επανω και το ωραιο διαφανες design. Αλλα αυτο πιστευω αξιζει για καποιον που θα ηθελε να παει απο απλο PS4 σε Pro η απο καποιον που δεν εχει καθολου PlayStation και θα ηθελε να αγορασει. Γνωμη μου παντα.

  19. #2638

    Default

    Παιδιά προσπαθώ να συνδέσω το PS4 pro με το hotspot του κινητού αλλά Τζιφός. Όταν κάνω internet test στο "είσοδος στο PlayStation network " λέει απέτυχε. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ?

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

  20. #2639
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by alelo View Post
    Παιδιά προσπαθώ να συνδέσω το PS4 pro με το hotspot του κινητού αλλά Τζιφός. Όταν κάνω internet test στο "είσοδος στο PlayStation network " λέει απέτυχε. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ?

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
    Όταν κανείς connection test τι είδους Nat type σου εμφανίζει?

    "Yoo-hoo!!!! Mr. Zurkon is looking to kill you."- via Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 12-09-2018 at 16:03.

  21. #2640

    Default

    Δεν βγάζει καθόλου. Δεν έχω καταφέρει να βρω άκρη και τα παράτησα.
    Να ρωτήσω αν κάποιος είναι κάτοχος LG oled 4k b7 τηλεόραση να μου πει σε hdr τι ρυθμίσεις έχει? Ξεκίνησα το tomb raider και πραγματικά μου φαίνεται πολύ χάλια σε hdr. έχω παίξει και άλλα games σε hdr και δεν ήταν έτσι, όχι ότι και στα άλλα ήταν σούπερ. Γενικά περίμενα παραπάνω από το hdr με την τηλεόραση που έχω αλλά δεν με ενθουσίασε ( η τηλεόραση εννοώ όχι τα παιχνίδια)

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •