Page 17 of 138 FirstFirst ... 71314151617181920212767117 ... LastLast
Results 321 to 340 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #321
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Ray Liotta View Post
    Τότε έχει κέρδος από τα πανελς.
    Ε και;



    Χλωμό μου φαίνεται πάντως να αγοράζεις Sony TV και να μην κερδίζει η Sony!
    Τα τελευταία άρθρα πάντως που θυμάμαι να έχω διαβάσει σχετικά με τα οικονομικά της Sony είναι ότι το μόνο κομμάτι της εταιρείας που πάει καλά, είναι το PlayStation.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #322
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Ray Liotta View Post
    Η MS όμως δεν πουλάει τηλεοράσεις.Το Neo θα δώσει τεράστια ώθηση στις πωλήσεις 4Κ TVs όπου το περιθώριο κέρδους είναι μεγαλύτερο.
    Αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που βγαίνει το 4.5, για να σπρώξουν το 4Κ.
    καλά παιζε εσύ upscale 1080p σε 4k να φαινεται σαν εμετός, γιατι κανονικό 4k εκτος ισως απο κανα απλο σε γραφικά indie τύπου Braid ή Terraria δεν προκειται να δουμε στο ps4 neo.

  3. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    PDS (20-04-2016)

  4. #323
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Ray Liotta View Post
    Τότε έχει κέρδος από τα πανελς.
    Ε και;



    Χλωμό μου φαίνεται πάντως να αγοράζεις Sony TV και να μην κερδίζει η Sony!
    Πιστεύεις στα αλήθεια ότι όλη αυτή η ιστορία αποσκοπεί στο να πουληθούν 4K τηλεοράσεις;
    Σε καμία περίπτωση κατά τη γνώμη μου.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (21-04-2016),PDS (20-04-2016),Slay (20-04-2016)

  6. #324
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Καλα πάλι η Ms θα φταίει έτσι θα πουν, οτι η sony απλά δεν θέλει να μείνει πισω (αν βγάλει καινούργιο xbox) και βγάζει ενα δικο της καλύτερο μοντέλο, μου θυμίζει εποχές, χαλασε ο φουρνος φταίει ο ΟΤΕ

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παιδια συζητηση ειναι, δεν μπορει να ειναι ολοι κατα.
    Προσωπικα απο το πρωτο ποστ που ανοιξα το thread γραφω οτι ειμαι κατα, αλλα επιβαλεται και θελω να ακουσω τις αποψεις αυτων που μπορει να ειναι υπερ.

    Σκεψου ενα thread που ολοι θα λεμε τα ιδια και θα κραζουμε.Εχει καποιο νοημα η συζητηση? Βγαζει κατι?

    Ασε που ειναι λογικο οι περισσοτεροι να περιμενουμε να δουμε ποιο ακριβως ειναι το πλανο της Sony. Αυτη τη στιγμη ουσιαστικα εξεταζουμε μια ξερη ειδηση(γιατι πλεον δεν ειναι φημη) οτι θα υπαρξει ενα πιο δυνατο PS4 και ως εκει.
    .

  7. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    andapo (20-04-2016),Axilleas_GR (21-04-2016),teras1 (20-04-2016),Valkyre (20-04-2016)

  8. #325
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλα εγω δεν ειπα για της φήμες, σχόλιαζω αυτα που βλέπω, είναι δυνατόν να το συγκρίνουμε με κινητό η να λένε αφου πρωτα η αλλη εταιρεία ξεκινα.
    Και δεν μιλαω μόνο απο εδώ μεσα γενικά απο αυτα που διαβάζω (σχόλια) .
    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 20-04-2016 at 14:49.

    xbox:Christoforo7s

  9. #326
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αποψεις ειναι και αυτες
    .

  10. #327
    Elite GRZEUS's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    614
    PSN ID
    NecegoR
    Name
    chris black

    Default

    Και ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος ps4 neo όταν και πάλι είναι σχετικά αδύναμο;;;;;;; και όταν σε λιγότερο από 3 χρόνια θα υπάρχει ps5 ..... Είναι αυτό που έλεγα. Θέλουν να κρατήσουν έναν κύκλο με βάση τα 3 χρόνια.... Έχω προαίσθημα ότι δεν θα τις βγει σε καλό.....

  11. #328

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Πιστεύεις στα αλήθεια ότι όλη αυτή η ιστορία αποσκοπεί στο να πουληθούν 4K τηλεοράσεις;
    Σε καμία περίπτωση κατά τη γνώμη μου.
    ΚΑΙ στο να πουληθούν 4Κ τηλεοράσεις (παράπλευρη ωφέλεια). Φυσικά το κύριο κέρδος θα προέλθει από την κονσόλα.
    Με άλλα λόγια η συνδυασμένη κερδοφορία τηλεοράσεων και κονσολών θα είναι μεγαλύτερη για τη Sony...

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Τα τελευταία άρθρα πάντως που θυμάμαι να έχω διαβάσει σχετικά με τα οικονομικά της Sony είναι ότι το μόνο κομμάτι της εταιρείας που πάει καλά, είναι το PlayStation.
    Λόγος παραπάνω για να δώσουν με το Νeo ένα boost και σε άλλα κομμάτια της εταιρείας που δεν πάνε τόσο καλά...

  12. #329
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by GRZEUS View Post
    Και ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος ps4 neo όταν και πάλι είναι σχετικά αδύναμο;;;;;;;
    Ο καθένας ανάλογα με τις απαιτήσεις του πράττει, αν τον ενδιαφέρει το καλυτερο frame rate, καλυτερα γραφικά κτλ

    οι διαφορές απο το ps4 μπορει να μην ειναι τεράστιες αλλά δεν ειναι και μικρές, η κάρτα γραφικών ειναι αρκετά πιο ισχυρή ενώ και τα +500mhz στο επεξεργαστή δεν ειναι αμελητέα διαφορά, κάθε άλλο.

  13. #330
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ασχετο με το θεμα, αλλα μιας και λετε για panels:


  14. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    teras1 (20-04-2016)

  15. #331

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    καλά παιζε εσύ upscale 1080p σε 4k να φαινεται σαν εμετός, γιατι κανονικό 4k εκτος ισως απο κανα απλο σε γραφικά indie τύπου Braid ή Terraria δεν προκειται να δουμε στο ps4 neo.
    Tαινιούλες UHD όμως θα μπορώ να βλέπω, σωστά; Μπορεί να μην υπάρχει αρκετό υλικό τώρα αλλά στο μέλλον όλο και θα αυξάνεται. Τα Χριστούγεννα όταν και θα κυκλοφορήσει το Neo το υλικό αυτό θα είναι επαρκές για να χαρεί κάποιος 4Κ αναλύσεις στην TV του...

    Όσον αφορά το gaming, το πως θα υλοποιήσουν το 4Κ κανείς δεν ξέρει. Εικασίες μπορούμε να κάνουμε βέβαια...
    Αν μη τι άλλο όμως θα υπάρχει επιλογή μεταξύ 4Κ και FullHD, κάτι που δεν υπάρχει στο απλό PS4.

    Αλήθεια γιατί μπορεί να δούμε 4Κ από indie και όχι από mainstream εταιρείες;;;

  16. #332
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by GRZEUS View Post
    Και ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος ps4 neo όταν και πάλι είναι σχετικά αδύναμο;;;;;;; και όταν σε λιγότερο από 3 χρόνια θα υπάρχει ps5 ..... Είναι αυτό που έλεγα. Θέλουν να κρατήσουν έναν κύκλο με βάση τα 3 χρόνια.... Έχω προαίσθημα ότι δεν θα τις βγει σε καλό.....
    Εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει να ακυρωνουν την καθε κονσολα πριν απο τα 6 χρονια.

    Δηλαδη θα σου πει οτι το Ps4 θα παιζει τα παντα για 6 χρονια και εισαι οκ αν μεινεις εκει.Οσο ο κυκλος ζωης μιας κονσολας δλδ(καπου στα 6 χρονια βγηκαν και τα τελευταια exclusives στο Ps3). Μετα θα παιρνει τη σκυταλη το ps4.5 για αλλα 3 χρονια(θα ειναι ηδη 3 στην αγορα) και παει λεγοντας.

    Πιστευω οτι δεν θα μπει στην διαδικασια να σου στερησει την ασφαλεια των 6 ετων.

    Aπο κει και περα
    Developers Unhappy With Sony’s Plans for PS4.5, According to Report
    http://www.playstationlifestyle.net/...playstation-4/
    .

  17. #333
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Ray Liotta View Post
    Αλήθεια γιατί μπορεί να δούμε 4Κ από indie και όχι από mainstream εταιρείες;;;
    Γιατι με τα τεχνικα χαρακτηριστικα που μαθαμε οτι εχει το PS4K , το ζουμι δεν φτανει για να τρεχουν με απαιτητικα γραφικα σε αναλυση 4Κ native (το τονιζω).

    Δηλαδη μην περιμενεις οτι θα μπορει να τρεξει ενα Uncharted 4 ή ενα Witcher 3 σε 4Κ... ουτε κατα διανοια...

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Aπο κει και περα
    Developers Unhappy With Sony’s Plans for PS4.5, According to Report
    http://www.playstationlifestyle.net/...playstation-4/
    Λογικο. Και πιστευω αυτοι θα ειναι και οι σοβαροι devs ως επι το πλειστον. Η Σονυ τους βαζει σε ενα επικινδυνο καλουπι... μπρος γκρεμος και πισω ρεμα η φαση.

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Ray Liotta (20-04-2016)

  19. #334
    Elite GRZEUS's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    614
    PSN ID
    NecegoR
    Name
    chris black

    Default

    Με τα χαρακτηριστικά του neo δεν υπάρχει περίπτωση να δεις 4k σε μεγάλες παραγωγές παιχνιδιών.... Και μέχρι να υπάρξει υλικό σε ταινίες και τα σχετικά θα έχει βγει ήδη το ps5 ...... Για μένα δεν υπάρχει λόγος αγοράς εκτός και ξεχάσει η Sony τα 40 εκ κόσμο που την αγόρασαν και στρέψει το ενδιαφέρον στο neo.


  20. #335
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Μια ανάλυση της διαφοράς μεταξύ native 4K και upscaled 1080p γιατί μάλλον αρκετός κόσμος δεν γνωρίζει.

    http://www.red.com/learn/red-101/upscaled-1080P-vs-4K

  21. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Nerven (21-04-2016),Ray Liotta (20-04-2016)

  22. #336
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by GRZEUS View Post
    Για μένα δεν υπάρχει λόγος αγοράς εκτός και ξεχάσει η Sony τα 40 εκ κόσμο που την αγόρασαν και στρέψει το ενδιαφέρον στο neo.
    Δεν μπορει να τους ξεγραψει. Δεν την συμφερει να τους ξεγραψει.

    Πριν καποιους μηνες παρουσιασαν σε devs αυτο το slide.
    .

  23. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    teras1 (20-04-2016)

  24. #337
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει να ακυρωνουν την καθε κονσολα πριν απο τα 6 χρονια.

    Δηλαδη θα σου πει οτι το Ps4 θα παιζει τα παντα για 6 χρονια και εισαι οκ αν μεινεις εκει.Οσο ο κυκλος ζωης μιας κονσολας δλδ(καπου στα 6 χρονια βγηκαν και τα τελευταια exclusives στο Ps3). Μετα θα παιρνει τη σκυταλη το ps4.5 για αλλα 3 χρονια(θα ειναι ηδη 3 στην αγορα) και παει λεγοντας.

    Πιστευω οτι δεν θα μπει στην διαδικασια να σου στερησει την ασφαλεια των 6 ετων.

    Aπο κει και περα
    Developers Unhappy With Sony’s Plans for PS4.5, According to Report
    http://www.playstationlifestyle.net/...playstation-4/
    ¶ρα και εσύ θεωρείς πως κάποια παιχνίδια που θα βγουν στο PS4,5 δεν θα τα τρέχει το PS4 (εφοσον θα κρατήσει 6 χρόνια η κάθεμια)
    Εγώ ειδικά αυτό το φοβάμαι πολύ και είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα γίνει.
    Spoiler!

  25. #338
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    ¶ρα και εσύ θεωρείς πως κάποια παιχνίδια που θα βγουν στο PS4,5 δεν θα τα τρέχει το PS4 (εφοσον θα κρατήσει 6 χρόνια η κάθεμια)
    Εγώ ειδικά αυτό το φοβάμαι πολύ και είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα γίνει.
    Παιδια, το θεμα δεν ειναι αν ενα παιχνιδι αποφασισουν το 2020 οτι θα κυκλοφορησει μονο στο ΝΕΟ. Τοτε θα μιλαμε για PS5 πλεον (αν δεν εχει ηδη βγει λολ).

    Λιγο με νοιαζει εαν η Σονυ θα τηρησει το λεγομενο της οτι "κανενα παιχνιδι δεν θα κυκλοφορησει αποκλειστικα στο ΝΕΟ", αν και προσωπικα την πιστευω αυτην την δηλωση οτι θα τηρηθει, τουλαχιστον για ενα μεγαλο διαστημα, γιατι θα ειναι παντελως βλακωδες να ξεγραψουν 40 εκατομυρρια χρηστες μεσα σε 1-2 χρονια.

    Οχι, το βασικο προβλημα ειναι οτι πλεον γινομαστε μια κοινοτητα 2 ταχυτητων. Και αυτο ειναι που δημιουργει ολα τα προβληματα που εχουμε πει κατα καιρους.

    Να το πω και αλλιως, θυμαστε οταν το Watch Dogs κυκλοφορησε και για PS3? Το θυμαστε πως ηταν? Δηλαδη ως κατοχοι του PS3 αν δεν ειχατε PS4 θα λεγατε απο μεσα σας "οκ τουλαχιστον υπαρχει το παιχνιδι στην κονσολα μου, κατι ειναι και αυτο! Μπορει να ειναι παντελως αθλιο και απαραδεκτο, αλλα υπαρχει!".

    Εγω δεν θα ημουν ευχαριστημενος με κατι τετοιο. Δεν με νοιαζει απλα να υπαρχει "υποστηριξη", με ενδιαφερει αυτη η υποστηριξη να ειναι 100% αυθεντικη και οπως την εχω μαθει τοσα χρονια που παιζω σε κονσολες. Αν αρχισουμε να βρισκομαστε σε μια αιωνια cross gen φαση, αυτο θα ηταν εφιαλτης για εμενα.

  26. The Following 6 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Axilleas_GR (20-04-2016),DJTaurus (20-04-2016),mtifosi (21-04-2016),pnnchios (20-04-2016),teras1 (20-04-2016),three_brothers1 (20-04-2016)

  27. #339
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εννοείται πως δεν είναι αυτό το θέμα.
    Το θέμα είναι όπως λες πως θα έχουμε 2 ταχυτήτων κατόχους PS4.
    Απλά πιστεύω πως σίγουρα θα δούμε μετά από λίγο καιρό games που θα βγουν μόνο στο ΝΕΟ.
    Spoiler!

  28. #340
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    ¶ρα και εσύ θεωρείς πως κάποια παιχνίδια που θα βγουν στο PS4,5 δεν θα τα τρέχει το PS4 (εφοσον θα κρατήσει 6 χρόνια η κάθεμια)
    Εγώ ειδικά αυτό το φοβάμαι πολύ και είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα γίνει.
    Υποθετω πως ναι.
    Γιατι το φοβασαι? Αφου για 6 χρονια θα ετρεχαν ολα τα παιχνιδια στο ps4 ετσι και αλλιως. Μετα θα πηγαινες σε PS5. Το ιδιο δεν ειναι?

    Εγω αυτο που φοβαμαι ειναι το optimization και τον χρονο,χρημα,κοπο για τις μεταφορες.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •