Page 115 of 138 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125 ... LastLast
Results 2,281 to 2,300 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2281
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Το Horizon δεν το εχω δει πως τρέχει στο απλό, αλλά και τα 2 παιχνίδια που αναφέρω έχουν πολύ καλύτερο antialiasing στο pro, ειδικά όπου βλέπεις δέντρα...


  2. #2282

    Default

    Λετε θα βγαλει νεοτερη κονσολα π.χ. ps4 pro2 του χρονου η sony για να χτυπησει το xbox one x?

    Αν γινει κατι τετοιο τοτε αστα να πανε γιατι θα βγαινουν νεες κονσολες καθε 2 χρονια και θα παιζουν ολες ολα τα παιχνιδια μιας και στην ουσια δεν θα ειναι νεες κονσολες αλλα αναβαθμισεις των βασικων κονολων xbox one & playstation 4.

  3. #2283
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι.

    Ούτε εμείς το λέμε, ούτε η Sony, ούτε industry insiders, ούτε κανείς.

    Μην σπαταλάμε το χρόνο μας τσάμπα. Δεν έχει απολύτως κανένα νόημα η έναρξη τέτοιας συζήτησης (ο Θεός να την κάνει συζήτηση δηλαδή, καθώς δεν έχει ουδένα στοιχείο για να βασιστεί, όπως επίσημες/ανεπίσημες πληροφορίες).

    Move on.

  4. #2284
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    PS4 Pro2 δεν νομίζω ότι θα βγει ποτέ, δεν ξέρω καν για PS4 Pro Slim... Πάντως αργά ή γρήγορα θα έχουμε ανακοίνωση για νέα κονσόλα PS5. Τώρα μέσα στο 2018* θα είναι (π.χ. Ε3 2018) ή στο 2019** δεν ξέρω, οι εκτιμήσεις έχουν αναφέρει και τα δύο ενδεχόμενα. Λογικά η εταιρεία θα δει περισσότερο πως θα συνεχίσει από πλευράς πωλήσεων τα PS4/PS4 Pro για να μην κανιβαλίσει τις πωλήσεις τους, μιας και νομίζω συνεχίζουν να είναι καλές (10m/year), ενώ λιγότερο θα ασχοληθεί με το πως θα πάει το Scorpio μιας και αυτό πέραν του αρχικού sales boost που λογικά θα έχει στους early adopters, δεν το κόβω να έχει και αντίστοιχη συνέχεια.

    * Macquarie Capital Securities analyst Damian Thong - ο ίδιος πρόβλεψε επιτυχώς τις κυκλοφορίες των PS4 Slim & PS4 Pro
    ** Wedbush Securities’ Michael Pachter - λέει ότι περιμένει η Sony να εισχωρήσει πρώτα η τεχνολογία 4Κ περισσότερο ατην αγορά των τηλεοράσεων

  5. #2285

    Default

    Ε αν δουμε ps5 ακριβως το ιδιο πραγμα ειναι γιατι θα εχουμε νεα κονσολα καθε 2 χρονια κατι που δεν συμφερει κανεναν.

  6. #2286
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Ε αν δουμε ps5 ακριβως το ιδιο πραγμα ειναι γιατι θα εχουμε νεα κονσολα καθε 2 χρονια κατι που δεν συμφερει κανεναν.
    Ίδιο πράγμα δεν είναι, γιατί στο ps5 θα έχουμε exclusives μόνο γι' αυτήν την κονσόλα, ενώ με το pro έχουμε απλά καλύτερες εκδόσεις, για το ίδιο το pro δεν υπάρχει κάποια αποκλειστικότητα μόνο πάνω του.

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    PS4 Pro2 δεν νομίζω ότι θα βγει ποτέ, δεν ξέρω καν για PS4 Pro Slim... Πάντως αργά ή γρήγορα θα έχουμε ανακοίνωση για νέα κονσόλα PS5. Τώρα μέσα στο 2018* θα είναι (π.χ. Ε3 2018) ή στο 2019** δεν ξέρω, οι εκτιμήσεις έχουν αναφέρει και τα δύο ενδεχόμενα. Λογικά η εταιρεία θα δει περισσότερο πως θα συνεχίσει από πλευράς πωλήσεων τα PS4/PS4 Pro για να μην κανιβαλίσει τις πωλήσεις τους, μιας και νομίζω συνεχίζουν να είναι καλές (10m/year), ενώ λιγότερο θα ασχοληθεί με το πως θα πάει το Scorpio μιας και αυτό πέραν του αρχικού sales boost που λογικά θα έχει στους early adopters, δεν το κόβω να έχει και αντίστοιχη συνέχεια.

    Εγώ το ps5 το περιμένω το 2019 με ανακοίνωση τον Φεβρουάριο με Μάρτιο, πιο αναλυτικές πληροφορίες στην E3 του 2019 και κυκλοφορία τον Νοέμβρη του 2019. Βέβαια αυτό είναι συζήτηση για άλλο θέμα.

  7. #2287

    Default

    Εγω πάντως δεν αισθάνομαι καθολου σίγουρος ότι το ps5 θα έχει exclusives. Ο νοών νοείτο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2288

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Ίδιο πράγμα δεν είναι, γιατί στο ps5 θα έχουμε exclusives μόνο γι' αυτήν την κονσόλα, ενώ με το pro έχουμε απλά καλύτερες εκδόσεις, για το ίδιο το pro δεν υπάρχει κάποια αποκλειστικότητα μόνο πάνω του.


    Εγώ το ps5 το περιμένω το 2019 με ανακοίνωση τον Φεβρουάριο με Μάρτιο, πιο αναλυτικές πληροφορίες στην E3 του 2019 και κυκλοφορία τον Νοέμβρη του 2019. Βέβαια αυτό είναι συζήτηση για άλλο θέμα.
    Μα αν εκανε αυτο που λες θα ηταν σαν να αυτοκτονουσε.
    Ακου εκει να εβγαζε αποκλειστικα μονο για το ps4pro και να παραταγε εντελως απο αποκλειστικα το απλο ps4/ps4slim.

    Δηλαδη εσυ μου λες οτι θελεις η διαρκεια ζωης των κονσολων να ειναι 2-3 χρονια και καθε 2-3 χρονια να πρεπει να αγοραζουμε νεα για να εχουμε και τα αποκλειστικα αυτης ειτε λεγετε prο, ειτε νεοτερο ps?
    Δεν στεκει καθολου αυτο που λες γιατι σκεψου το πολυ απλο οτι αν βγαλει αποκλειστικα για το οποιο pro και παρατησει οσο αφορα τα αποκλειστικα το βασικο προιον της αυτοματα καταργει μια βαση χρηστων της ταξης τυ 40-50 εκατομυρια παγκοσμιως σε σχεση με το πολυ 10-20 που εχει(ΑΝ εχει) το ps4pro.

    To pro ειναι οπως ειπε και η ιδια μια δυνατοτερη αναβαθμηση του απλου ps4 και τιποτα αλλο.
    Οποιος θελει να τρεχουν καλυτερα και τα ηδη υπαρχον παιχνιδια την αγοραζει αλλιως μενει στο απλο ps4/slim και ειναι μια χαρα.


    Και ομως ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα γιατι στην ουσια αλλαζει η ζωη των κονσολων και απο 4-5 χρονια γινεται 2-3 οποτε πιστεψε ειναι ακριβωε μα ακριβως το ιδιο.

    Οσο αφορα αποκλειστικα παντα θα εχει η Sony αφου εχει δικα της studio οχι οπως την Microsoft που δεν εχει.
    Last edited by fits79; 14-11-2017 at 13:00.

  9. #2289
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Μα αν εκανε αυτο που λες θα ηταν σαν να αυτοκτονουσε.
    Ακου εκει να εβγαζε αποκλειστικα μονο για το ps4pro και να παραταγε εντελως απο αποκλειστικα το απλο ps4/ps4slim.

    Δηλαδη εσυ μου λες οτι θελεις η διαρκεια ζωης των κονσολων να ειναι 2-3 χρονια και καθε 2-3 χρονια να πρεπει να αγοραζουμε νεα για να εχουμε και τα αποκλειστικα αυτης ειτε λεγετε prο, ειτε νεοτερο ps?
    Δεν στεκει καθολου αυτο που λες γιατι σκεψου το πολυ απλο οτι αν βγαλει αποκλειστικα για το οποιο pro και παρατησει οσο αφορα τα αποκλειστικα το βασικο προιον της αυτοματα καταργει μια βαση χρηστων της ταξης τυ 40-50 εκατομυρια παγκοσμιως σε σχεση με το πολυ 10-20 που εχει(ΑΝ εχει) το ps4pro.

    To pro ειναι οπως ειπε και η ιδια μια δυνατοτερη αναβαθμηση του απλου ps4 και τιποτα αλλο.
    Οποιος θελει να τρεχουν καλυτερα και τα ηδη υπαρχον παιχνιδια την αγοραζει αλλιως μενει στο απλο ps4/slim και ειναι μια χαρα.


    Και ομως ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα γιατι στην ουσια αλλαζει η ζωη των κονσολων και απο 4-5 χρονια γινεται 2-3 οποτε πιστεψε ειναι ακριβωε μα ακριβως το ιδιο.

    Οσο αφορα αποκλειστικα παντα θα εχει η Sony αφου εχει δικα της studio οχι οπως την Microsoft που δεν εχει.
    Είπα ότι ένα ps5 με δικά του αποκλειστικά θα είναι κάτι άλλο από το ps4 pro, που δεν έχει δικά του αποκλειστικά, αλλά απλώς παίζει τα παιχνίδια του ps4 καλύτερα. Δεν είπα αν πρέπει το pro να έχει δικά του αποκλειστικά ή όχι.

    Η ζωή των κονσολών θα άλλαζε αν η Sony εγκατέλειπε το ps4 και πήγαινε στο pro με παιχνίδια μόνο γι' αυτό κτλ.

  10. #2290

    Default

    Και ps5 να βγει εγω πιστεύω πως θα παίζουν τα ίδια παιχνίδια. Απλα στο ps5 τα παιζεις με καλύτερα γραφικά.


    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #2291
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Άς φτάσουμε πρώτα στο Ps5 και να ελπίζουμε να μην αποτελεί κανένα κύκνειο άσμα και μετά βλέπουμε για τα υπόλοιπα.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #2292

    Default

    Γιατι σε αλλο site/forum λενε οτι η Sony δεν βαζει το σωστο καλωδιο hdmi high speed 2.0 στη κονσολα της με αποτελεσμα πολοι να εχουν προβλημα που λυνεται απλα αγοραζωντας ενα σωστο hdmi 2.0 high speed καλωδιο.

    Ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο????

    Και αν ναι πως μπορουμε να τσεκαρουμε αν καποιο καλωδιο ειναι high speed hdmi 2.0?

  13. #2293
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Γιατι σε αλλο site/forum λενε οτι η Sony δεν βαζει το σωστο καλωδιο hdmi high speed 2.0 στη κονσολα της με αποτελεσμα πολοι να εχουν προβλημα που λυνεται απλα αγοραζωντας ενα σωστο hdmi 2.0 high speed καλωδιο.

    Ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο????

    Και αν ναι πως μπορουμε να τσεκαρουμε αν καποιο καλωδιο ειναι high speed hdmi 2.0?

    Το καλώδιο που έχει η Sony μέσα είναι πολύ καλό και κάνει τη δουλειά του πάρα πολύ καλά χωρίς κανένα πρόβλημα. Τα προβλήματα τα έχουν οι περισσότερες τηλεοράσεις που έχουν διάφορες ασυμβατότητες να αναγνωρίσουν το σωστό καλώδιο/πηγή που συνδέει ο κάθε χρήστης.

    Και εξηγούμαι γιατί πρόσφατα αγόρασα 3 πάρα πολύ καλά καλώδια HDMI High Speed (v 2.0b) και η τηλεόραση έκανε συνέχεια διακοπές στην εικόνα με αποτέλεσμα να γυρίσω πάλι στο καλώδιο που είχε η Sony μέσα στη συσκευασία. Μετά από δοκιμές που έκανα (γιατί τα συνδέω όλα επάνω σε ενισχυτή και μετά φεύγει ένα μόνο καλώδιο HDMI και πάει στην τηλεόραση) κατάλαβα ότι το καλώδιο δεν έχει κανένα πρόβλημα (αυτό που είχα αγοράσει) γιατί αφήνοντας τα καινούρια καλώδια επάνω στον ενισχυτή και τον ενισχυτή συνδεδεμένο με το καλώδιο του PS4 Pro στην τηλεόραση, δεν έχω κανένα απολύτως θέμα.

    Οπότε το συμπέρασμα είναι, ότι τα καλώδια που αγόρασα τα αναγνωρίζει σωστά ο ενισχυτής και παίζουν κανονικά, αλλά η τηλεόραση όχι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Error Flynn (03-12-2017)

  15. #2294

    Default

    Πως μπορω να καταλαβω αν ενα καλωδιο ειναι high speed & hdmi 2.0?

  16. #2295
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Πως μπορω να καταλαβω αν ενα καλωδιο ειναι high speed & hdmi 2.0?
    Συνήθως το γράφει πάνω κατα μήκος του καλωδίου, πάντως δεν χρειάζεται να αγοράζετε ακριβά καλώδιο ενός μέτρου δεν υπάρχει διαφορά μόνο σε πολλά μέτρα χρειάζεται να έχεις ενισχυμένο καλώδιο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #2296
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Υπάρχει HDMI 2.0a και HDMI 2.0b (το "b" ως χαρακτηριστικό για HDR capability)
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #2297

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Συνήθως το γράφει πάνω κατα μήκος του καλωδίου, πάντως δεν χρειάζεται να αγοράζετε ακριβά καλώδιο ενός μέτρου δεν υπάρχει διαφορά μόνο σε πολλά μέτρα χρειάζεται να έχεις ενισχυμένο καλώδιο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το οτι το γραφει το καλωδιο πανω δεν σημαινει οτι ειναι κιολας.

    Το θεμα ειναι πως μπορουμε εμεις να το ελέγξουμε οτι πραγματικα ενα καλωδιο ειναι πραγματικα οτι λεει?

  19. #2298
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν υπάρχουν στάνταρντ και αξιόπιστες μέθοδοι για να ελέγξεις ένα καλώδιο HDMI με το "μάτι".

    Τα ίδια ισχύουν και για το USB-C. Άλλα καλώδια USB-C υποστηρίζουν USB 3.0 και Thunderbolt 3, άλλα USB 3.1 με Thunder 2, άλλα USB 3.1 όμως αντί να δίνουν 100 Watt δίνουν 50 Watt, άλλα υποστηρίζουν Thunder 3 και 100 watt αλλά μόνο για 25-30 πόντους μήκος καλωδίου. Πολλοί οι συνδυασμοί, χωρίς αυστηρά βιομηχανικό στάνταρντ = ο καταναλωτής ψωνίζει σχεδόν στα τυφλά.

    Γενικότερα επικρατεί μπαχαλέησον, δημιουργώντας πολλά προβλήματα. Γιατί στην θεωρία (specs), το USB-C υποστηρίζει USB 3.1 gen 2 + Thunderbolt 3 + 100 Watt.........αλλά καλά κρασιά να βρεις αυτό το καλώδιο. Κάπως έτσι είναι και με τα HDMI.
    Επίσης, οι τηλεοράσεις για να μειώσουν κόστος ΔΕΝ έχουν "πλήρεις" / full spec HDMI σε όλες τις θύρες τους. Συνήθως έχουν 1 θύρα full spec και οι άλλες είναι cutdown. (με απλά λόγια)

  20. #2299
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Τα καλώδια είναι τα ίδια εδώ και 7 χρόνια στην ουσία. Στο HDMI 2.1 θα αλλάξουν τα καλώδια και αυτό δεν μας επηρεάζει για τώρα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #2300
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν συζητάμε για τα καλώδια per se ρε συ. Συζητάμε για το αν μπορεί ο αρχάριος / μέσος καταναλωτής με το "μάτι" να κρίνει αν το εκάστοτε καλώδιο θα αποδώσει τα μέγιστα με την εκάστοτε θύρα της TV του.

    Αφής στιγμής τα καλώδια είναι όπως είναι (τα είπαμε πριν, μην τα ξαναλέμε) και οι θύρες αποδίδουν κατά το δοκούν του κατασκευαστή (δηλαδή 1 θα είναι full spec απ' όλες), ε, όπως και να το κάνουμε δημιουργείται μια σύγχυση.

    ΥΓ: Και στο HDMI 2.2 θα αλλάξουν πάλι τα καλώδια από την αρχή. Enter new μπάχαλο.

    ΥΓ2: Αρκετοί γνωστοί μου έχουν την αίσθηση ότι στην 4K TV τους αποδίδει την μέγιστη δυνατή ποιότητα το PS4 Pro........αλλά όταν τους ρωτάω αν το έχουν συνδέσει στην full spec HMDI θύρα της τηλεόρασης δεν ξέρουν να μου απαντήσουν. Όταν λοιπόν τους βοηθώ να βρούμε την full θύρα (μέσω manual ή εμπειρικά), βλέπουν την διαφορά στην εικόνα και κατεβάζουν καντήλια, γιατί αντιλαμβάνονται ότι τόσο καιρό είχαν συνδέσει το Pro σε λάθος θύρα.
    Last edited by Lefteris_X; 04-12-2017 at 12:46.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •