Page 86 of 138 FirstFirst ... 367682838485868788899096136 ... LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #1701
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Η πίσω θύρα όντως μπορεί να φορτίσει το χειριστήριο.

    Το καινούργιο DS4 ισχύει είναι καλύτερο. Οι αλλαγές είναι βέβαια μικρές αλλά μπορείς να τις καταλάβεις ειδικά στην υφή και τους μοχλούς.

    Δοκίμασα το Rise of the Tomb Raider σε 4Κ ενός φίλου μου χωρίς HDR, δεν έχει η TV του, και έχω να πω ότι δεν περίμενα αυτό που είδα. Ομαλότατη κίνηση ακόμα και σε σκηνές όπου γίνεται χαμός δεν υπάρχει καθόλου frame rate drop, τα γραφικά δεν ξέρω τι μαγικά έχουν κάνει με το upscaling αλλά είναι πολύ καθαρά σαν εικόνα.

    Όσο για τον θόρυβο, θερμοκρασίες και τα συναφή το μηχάνημα δεν έκανε κιχ 2.30 ώρες περίπου συνέχομενες στα 4K, ο ανεμιστήρας δεν ακουγόταν και το μηχάνημα όταν το ακούμπησα για να το κλείσω δροσερό. Τράβηξα και κάποιες 4Κ screenshots θα τις ανεβάσω αργότερα.


    Quote Originally Posted by chrisgewrgi View Post
    καλοριζικο σε ολα τα παιδια!το εχω και εγω απο το απογευμα.παρατηρησα κατι που δεν ξερω αν ειναι νορμαλ.καλα δεν μπορω να παιξω τιποτα για την ωρα διοτι ολα θελουν Update. εβαλα το black ops3 και πατησα start appl wo update.καλα την πρωτη φορα ειχε κατι δακτυλιες το cd που δεν τις ειχα προσεξει και δεν το διαβασε.μου φανηκε περιεργο.το καθαρισα και εβαλα να παιξω τα zombie που σε αφηνει και χωρις update απλα να τσεκαρω την κονσολα.σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου ακουγεται λες και το ματι του drive κανει πανω κατω και ζοριζεται να το διαβασει.το παιχνιδι παιζει κανονικα αλλα κανει αυτο το θορυβο το drive. ειναι νορμαλ αυτο?εγω νομιζα οτι το cd ειναι μονο για να ξεκινησει το game. το τσεκαρε κανεις?
    Το Rise of the Tomb Raider το πήρα σε retail δεν έχω κανένα πρόβλημα με το δισκάκι ή το drive δεν ζορίστηκε πουθενά. Μήπως έχει θέμα το δισκάκι σου? Τσέκαρε το και με κανένα άλλο να δεις.
    Last edited by ChrisX; 10-11-2016 at 21:48.
    Spoiler!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to ChrisX For This Useful Post:

    Leon_DiZ (10-11-2016)

  3. #1702
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by pgp69 View Post
    Παρέλαβα σήμερα το PRO και άρχισα το στήσιμο, όση έχετε και τα 2 ps4 το file tranfer είναι όλα τα λεφτά αρκεί το router να είναι 1000αρι το LAN στην φωτογραφία που ανεβάζω από την μια άκρη στην άλλη μεσολαβεί 10 λεπτά και μετέφερε 40gb

    Attachment 9478
    Δεν παίζει να συνδέσεις το καλώδιο Ethernet κατευθείαν στα 2 PS4;

  4. #1703
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    αν δεν κάνω λάθος και αυτό γίνεται
    Spoiler!

  5. #1704
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Δεν παίζει να συνδέσεις το καλώδιο Ethernet κατευθείαν στα 2 PS4;
    How to transfer your data from PS4 to PS4 Pro


    With those points in mind, you can know get under way with the transfer. Here's how to do it, step by step:


    -Grab an ethernet or LAN cable, and both consoles - only the Pro needs to be plugged into your TV, but the standard PS4 still needs power and an internet connection of it's own. The LAN cable is for connecting the two, which we explain below when it comes to it.

    -Make sure both systems are up to date

    -Connect to the Internet and sign into PSN


    -Connect the PS4 Pro to the TV


    -Follow the prompts on your PS4 Pro


    -Connect the two consoles with the LAN cable - You can also connect each console individually to your router if that's easier; this won't affect the process.

    -Select the data you'd like to transfer


    -Activate the PS4 Pro as your primary console

    http://www.eurogamer.net/articles/20...more-explained

  6. #1705
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Άρα με απευθείας σύνδεση θα πηγαίνει ακόμα πιο γρήγορα...

  7. #1706
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Για να υπάρχει ένα σημείο αναφοράς restore από εξωτερικό σκληρό που το έχω βάλει τώρα να κάνει μου βγάζει γύρω στα 100 λεπτά για 453GB.
    Spoiler!

  8. #1707
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Παρελαβα και εγω απο το πλαισιο πριν απο 2 ωρες. Τωρα ειμαι σε φαση restore απο εξωτερικο σκληρο. Εχω 4κ του 2015 χωρις hdr, τα αναγνωρισε ολα χωρις προβλημα. Το highlight της ιστοριας ειναι η διαφορα στην εικονα του xmb που προσεξε η γυναικα μου χωρις να της εχω πει τιποτα για αναλυσεις και τετοια. Η εικονα του xmb ειναι φοβερη. Αυριο θα παιξω remastered και infinite (multi και single) και θα σας πω τιμιες εντυπωσεις χωρις υπερβολες. Οτι δουν τα ματια μου.

  9. #1708
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Ενδεικτικά screenshots από Rise of the Tomb Raider σε 4Κ mode. Η 4Κ TV του φίλου μου που το δοκίμασα δεν έχει HDR. Αλλά νομίζω ακόμα κι έτσι το αποτέλεσμα του upscaling είναι πολύ καλό. Είναι ανεβασμένα full size μπορείτε να κάνετε zoom για να τις δείξει ολόκληρες ή να τις κατεβάσετε

    https://www.flickr.com/photos/148909...h/30785114042/
    Spoiler!

  10. #1709
    Member steve62742's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    67
    PSN ID
    steve62742

    Default

    παιδιά καλορίζικο σε όσους το πήρανε. Ξέρουμε αν θα γίνει κάποια αξιόλογη προσφορά πάνω στην κονσόλα σε κάνα μήνα για τα Χριστούγεννα? Αξίζει να περιμένουμε μέχρι τότε ή οι προσφορές θα επικεντρωθούν στο slim?

  11. #1710

    Default

    Το infinite warfare θα παίζει σε 2160p και το MWR σε 1620p.

    Τα μισά του 4K και κάτω δηλαδη.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1711
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by steve62742 View Post
    παιδιά καλορίζικο σε όσους το πήρανε. Ξέρουμε αν θα γίνει κάποια αξιόλογη προσφορά πάνω στην κονσόλα σε κάνα μήνα για τα Χριστούγεννα? Αξίζει να περιμένουμε μέχρι τότε ή οι προσφορές θα επικεντρωθούν στο slim?
    Το slim θα έχει σίγουρα προσφορές. Τώρα για το Pro μπορεί ναι μπορεί και όχι. Λογικά μπορεί να βάλουν κάτι για τις γιορτές αλλά φαντάζομαι στην καλύτερη θα είναι με κάποιο game ή χειριστήριο ή συνδρομή και δεν νομίζω ότι θα έχει κάποιο παραπάνω όφελος από 20 ευρώ σε σχέση με το αν τα αγόραζε κάποιος ξεχωριστά. Δύσκολα θα γίνει νομίζω κάποια συνδυαστική προσφορά με 2-3 games ή game με συνδρομή ή game-dualshock 4-συνδρομη κτλ όπως βλέπουμε στο απλό.

    Για όσους είχαν PS4 έχουν και παιχνίδια οπότε είναι πολύ πιθανό αν γίνει κάποια προσφορά για το Pro να το έχουν ήδη το παιχνίδι αρά σε αυτή την περίπτωση δεν έχει και πολύ νόημα να περιμένουν τις γιορτές.
    Last edited by ChrisX; 11-11-2016 at 00:59.
    Spoiler!

  13. #1712
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Όχι μόνο δεν θα υπάρχει προσφορά Pro για τα Χριστούγεννα, ούτε η κονσόλα δεν θα υπάρχει διαθέσιμη στα ράφια.
    Slim θα έχει με το κιλό.


  14. #1713
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Στο video output settings - resolution έχει unsupported το 2160p-RGB. Εσάς;

  15. #1714

    Default PlayStation 4 Pro

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Όχι μόνο δεν θα υπάρχει προσφορά Pro για τα Χριστούγεννα, ούτε η κονσόλα δεν θα υπάρχει διαθέσιμη στα ράφια.
    Slim θα έχει με το κιλό.
    Τα Χριστούγεννα θα το βρίσκεις 320 ευρώ στο insomnia.Ηδη από σήμερα το πουλάνε.

    Οποίος ενδιαφέρεται ευκαιρία να γλιτώσει και το καπέλο των 10,αν και πιστεύω ότι με 360-380 στο χέρι το πήρες κ έφυγες.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 11-11-2016 at 01:57.

  16. #1715

    Default

    Παιδιά βοήθεια.
    Το πήρα το απόγευμα.
    Μόλις τώρα γύρισα σπίτι.το συνδεσα στο ρεύμα κ στο HDMI της TV.
    Ξεκινάει για 30 περίπου δευτερόλεπτα.
    Έχω συνδέσει το χειριστήριο με το USB κ μόλις παταω να διαλεξω γλώσσα κλείνει μόνο του το ps4 pro...
    Κάνω κάτι λάθος???ή έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι???τα φώτα σας....

  17. #1716
    Senior Member ababapanos's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    κερκυρα
    Posts
    136
    PSN ID
    UndertakerGR
    Name
    πανος

    Default

    Οταν εχει δισκάκι μεσα στο drive , κανει που και που εναν περίεργο ηχο σαν να προσπαθει να το διαβασει αλλα ακούγεται εντονα σαν να ζορίζεται, παρολα αυτα τα δισκάκια ολα παιζουν κανονικα. Το κανει σε κανεναν αλλον?

  18. #1717

    Default

    Quote Originally Posted by ababapanos View Post
    Οταν εχει δισκάκι μεσα στο drive , κανει που και που εναν περίεργο ηχο σαν να προσπαθει να το διαβασει αλλα ακούγεται εντονα σαν να ζορίζεται, παρολα αυτα τα δισκάκια ολα παιζουν κανονικα. Το κανει σε κανεναν αλλον?
    Άλλος ένας το ανέφερε πριν δες πιο πίσω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1718

    Default

    τι γινεται ρε παιδια,ο αλλος το πουλαει ακομα δεν το πηρε.δυο ατομα λενε οτι ζοριζεται στο διαβασμα του δισκου κ αλλος ενας οτι δεν παιζει καν. τι παιζει????????????

  20. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    king2009 (11-11-2016)

  21. #1719
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    320 ευρώ τα Χριστούγεννα ούτε για ανέκδοτο. Όποιος το πουλήσει τόσο σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Και να μην σχολιάσω και το insomnia και το μαυρο το χάλι που γίνεται στις αγγελίες.


    Quote Originally Posted by isaias1983 View Post
    Παιδιά βοήθεια.
    Το πήρα το απόγευμα.
    Μόλις τώρα γύρισα σπίτι.το συνδεσα στο ρεύμα κ στο HDMI της TV.
    Ξεκινάει για 30 περίπου δευτερόλεπτα.
    Έχω συνδέσει το χειριστήριο με το USB κ μόλις παταω να διαλεξω γλώσσα κλείνει μόνο του το ps4 pro...
    Κάνω κάτι λάθος???ή έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι???τα φώτα σας....
    Τσέκαρες αν ειναι καλά πίσω το καλώδιο στο ρεύμα και στο μηχάνημα και στην πρίζα? Δοκίμασες άλλη πρίζα? Δοκίμασες άλλο HDMI? Τσέκαρε αυτά πρώτα και βλέπουμε


    Quote Originally Posted by ababapanos View Post
    Οταν εχει δισκάκι μεσα στο drive , κανει που και που εναν περίεργο ηχο σαν να προσπαθει να το διαβασει αλλα ακούγεται εντονα σαν να ζορίζεται, παρολα αυτα τα δισκάκια ολα παιζουν κανονικα. Το κανει σε κανεναν αλλον?
    Τον θόρυβο αυτό τον κάνει για κάποια ώρα διαβάζει το δισκάκι αλλά μετά σταματάει. Τουλάχιστον αυτό είδα όσο το χρησιμοποίησα. Θα το κοιτάξω και αύριο και θα επανέλθω γιατί έκανε install το Rise of the Tomb Raider οπότε πρέπει να το κοιτάξω και σε κανονική χρήση τι γίνεται.

    Don't panic θα τα δούμε σιγά σιγά όλα, είναι καινούργιο μηχάνημα και ακόμα δεν έχουμε μάθει τα τερτίπια του
    Last edited by ChrisX; 11-11-2016 at 02:10.
    Spoiler!

  22. #1720

    Default

    Quote Originally Posted by ChrisX View Post
    320 ευρώ τα Χριστούγεννα ούτε για ανέκδοτο. Όποιος το πουλήσει τόσο σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Και να μην σχολιάσω και το insomnia και το μαυρο το χάλι που γίνεται στις αγγελίες.



    Τσέκαρες αν ειναι καλά πίσω το καλώδιο στο ρεύμα και στο μηχάνημα και στην πρίζα? Δοκίμασες άλλη πρίζα? Δοκίμασες άλλο HDMI? Τσέκαρε αυτά πρώτα και βλέπουμε




    Τον θόρυβο αυτό τον κάνει για κάποια ώρα διαβάζει το δισκάκι αλλά μετά σταματάει. Τουλάχιστον αυτό είδα όσο το χρησιμοποίησα. Θα το κοιτάξω και αύριο και θα επανέλθω γιατί έκανε install το Rise of the Tomb Raider οπότε πρέπει να το κοιτάξω και σε κανονική χρήση τι γίνεται.
    Δοκιμασα κ άλλη πρίζα κ άλλο HDMI κ άλλη TV...πάντα το ίδιο πράγμα.μπηκα κ safe mode κ έκανα reset κ γενικά ότι επιλογές μου έδινε.
    Συνέχεια τα ίδια
    ..φτάνει στο μενού της γλώσσας,καμθα φορά κ στο επόμενο κ μετά ξαφνικά κλείνει μόνο του...

    Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •