Page 88 of 138 FirstFirst ... 387884858687888990919298 ... LastLast
Results 1,741 to 1,760 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #1741
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,991
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Είπα και εγω Οδυσσέα όλη το έκαναν γρήγορα και εσύ θες μια μέρα,γενικά πάντως φαίνεται η κονσόλα μετά από λίγο ανεβάζει στροφές.
    Σήμερα δοκίμασα tomb raider τα γραφικά φαίνονται υπέροχα, βέβαια δεν το είχα στην προηγούμενη κονσόλα για να κάνω συγκρίσεις, το σίγουρο πάντως είναι ότι έχει πολύ γρήγορο loading.
    Edit

    Υπάρχει επιλογή για περιορισμό στο Download ;
    Παλιά λέγαμε πάει αργά,τώρα πάει σφαίρα αλλά δημιουργεί πρόβλημα κολλάει όσο κατεβάζει γιατί δίνει όλη την ταχύτητα εκεί και αναγκάζομαι για pause πολλές φορές.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Last edited by Christos33; 11-11-2016 at 13:48.

    xbox:Christoforo7s

  2. #1742
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Προσωπικά δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής που να με ενθουσιάζει στο τομέα των γραφικών. Επίσης μέχρι στιγμής είναι απογοητευτικό το όποιο coverage από sites όπως το Digital Foundry κτλ.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (13-11-2016),psx3 (15-11-2016)

  4. #1743
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Πάντως ρε παιδιά με όλα αυτά που βλέπω, παρά το hype που εχω, δεν ξέρω αν έχει νόημα ή αγορά της(ακόμα), τουλάχιστον για μένα. Ειδικά μιας και δεν έχω 4κ TV, θα περίμενα τίτλοι πχ όπως dark souls 3, Bloodborne αλλά και άλλοι να πάρουν update όπως πχ το tomb raider, αλλά δε βλεπω ιδιαίτερο φως με βάση τα όσα διαβάζω. Ή μόνη διαφορά που περιμένω να δω με.το pro που θα έχει νόημα για μένα για αγορά είναι στο VR. Ειδομεν.

  5. #1744
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Προσωπικά δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής που να με ενθουσιάζει στο τομέα των γραφικών. Επίσης μέχρι στιγμής είναι απογοητευτικό το όποιο coverage από sites όπως το Digital Foundry κτλ.


    Έπαιξες πχ σε 4Κ και δεν ενθουσιάστηκες με τα γραφικά? Γιατί και χτες που έπαιξα σε 4Κ ενός φίλου μου αλλά και στην δική μου την Full HD το Rise of the Tomb Raider είναι σε άλλο επίπεδο. Και μπροστά μας έχουνε ένα Horizon εκεί θα φανεί η διαφορά περισσότερο.
    Spoiler!

  6. #1745
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by ChrisX View Post

    Έπαιξες πχ σε 4Κ και δεν ενθουσιάστηκες με τα γραφικά? Γιατί και χτες που έπαιξα σε 4Κ ενός φίλου μου αλλά και στην δική μου την Full HD το Rise of the Tomb Raider είναι σε άλλο επίπεδο. Και μπροστά μας έχουνε ένα Horizon εκεί θα φανεί η διαφορά περισσότερο.
    Όχι δεν έχω το Pro και δεν σκοπεύω να το πάρω για 4Κ αλλά οι συγκρίσεις που έχουμε δει μέχρι στιγμής στα 1080 δεν είναι και κάτι τρομερό.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #1746
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,277
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Επίσης μέχρι στιγμής είναι απογοητευτικό το όποιο coverage από sites όπως το Digital Foundry κτλ.
    Αυτο.

    Ειναι τρελη απογοητευση το coverage. Να βρασω μεσα στο και-καλα embargo... περιμενα να ανοιξουν οι ασκοι του Αιολου και να δουμε απειρα comparisons που θα εδιναν φως στο τοπιο και ανταυτου ψαχνουμε να δουμε τι τρεχει που, σε ποιο mode, σε τι τηλεοραση και με τι capture συστημα παρθηκαν οι φωτογραφιες για να βγαλουμε ακρη.

    Η Σονυ τα εχει κανει σκατα στο επικοινωνιακο κομματι του Pro. Ειναι πραγματικα εφιαλτης η οποια προσπαθεια να βγαλεις ενα συμπερασμα.

    Πριν λιγο μας πηρε σελιδες στο Gaf για να διαπιστωσουμε οτι μια συγκριση του FFXV demo στο Pro, τελικα δεν ηταν PS4 vs Pro αλλα Pro vs Pro απλα διαφορετικο mode!

  8. #1747
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πριν λιγο μας πηρε σελιδες στο Gaf για να διαπιστωσουμε οτι μια συγκριση του FFXV demo στο Pro, τελικα δεν ηταν PS4 vs Pro αλλα Pro vs Pro απλα διαφορετικο mode!
    Σας είδα

    Και εκεί για εμένα ήταν απογοήτευση το "high quality mode". Ελπίζω πραγματικά το patch του Δεκεμβρίου να το βελτιώσει ΠΟΛΥ.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #1748
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Όχι δεν έχω το Pro και δεν σκοπεύω να το πάρω για 4Κ αλλά οι συγκρίσεις που έχουμε δει μέχρι στιγμής στα 1080 δεν είναι και κάτι τρομερό.
    Δεστο από κοντά με παιχνίδια που έχουν καλό support και το ξανασυζητάμε. Προσωπικά είχα launch day PS4 και το μάτι μου είχε συνηθίσει εκείνο επίπεδο γραφικών οπότε βλέπω διαφορές με το Pro.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο.

    Ειναι τρελη απογοητευση το coverage. Να βρασω μεσα στο και-καλα embargo... περιμενα να ανοιξουν οι ασκοι του Αιολου και να δουμε απειρα comparisons που θα εδιναν φως στο τοπιο και ανταυτου ψαχνουμε να δουμε τι τρεχει που, σε ποιο mode, σε τι τηλεοραση και με τι capture συστημα παρθηκαν οι φωτογραφιες για να βγαλουμε ακρη.

    Η Σονυ τα εχει κανει σκατα στο επικοινωνιακο κομματι του Pro. Ειναι πραγματικα εφιαλτης η οποια προσπαθεια να βγαλεις ενα συμπερασμα.

    Πριν λιγο μας πηρε σελιδες στο Gaf για να διαπιστωσουμε οτι μια συγκριση του FFXV demo στο Pro, τελικα δεν ηταν PS4 vs Pro αλλα Pro vs Pro απλα διαφορετικο mode!
    Υπήρχε περίπτωση να βγουν όλα αυτά που λέτε? Καμία. Το κόλπο αυτό είναι να μην μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα το πρώτο διάστημα. Γιατί αν έβγαιναν με το καλημέρα κι έδειχναν τις βαρβάτες διαφορές τότε θα γινόταν εξέγερση.

    Δευτερον δεν γίνεται να δείτε HDR είτε σε φωτό είτε σε βίντεο. Οπότε το capture σύστημα δεν έχει κανένα νόημα.

    Μην ξεχνάτε ότι η γραμμή της Sony είναι το 4Κ. Γι'αυτό και δεν πρόκειται να δείξουν βαρβάτες διαφορές στα 1080p για ένα διάστημα στα παιχνίδια. Έχει να πουλήσει κι ένα slim κάπως. Δεν είναι τυχαίο ότι το έχει πλακώσει στις προσφορές ενώ δεν προωθεί καθόλου το Pro. Η κανονική προώθηση του Pro θα γίνει όταν περάσουν οι γιορτές για να προετοιμάσει το έδαφος εν όψει Scorpio.

    Τις διαφορές θα τις δούμε καθαρά μέσα στο 2017 με τίτλους όπως το Horizon και το Days Gone. Μην βιαζόμαστε μπορεί το Pro να είναι στην πλατφόρμα του PS4 αλλά έχει διπλάσια GPU. Και η διαφορά θα φανεί με τον καιρό.
    Spoiler!

  10. #1749
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default PlayStation 4 Pro

    Ποιον καιρό ; 2018 βγενει ps5. Μου είπε ένα παιδί στο πάρτυ ότι το έκανε leak ο ίδιος που έκανε το. PS4 και το pro (λογικά με το που θα ανακοινώσουν Scorpio release date, ..... πάρτε ανακοίνωση ps5 και οποίος έχει κουράγιο ας πάρει Scorpio)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1750
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,277
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by ChrisX View Post
    Δεστο από κοντά με παιχνίδια που έχουν καλό support και το ξανασυζητάμε. Προσωπικά είχα launch day PS4 και το μάτι μου είχε συνηθίσει εκείνο επίπεδο γραφικών οπότε βλέπω διαφορές με το Pro.



    Υπήρχε περίπτωση να βγουν όλα αυτά που λέτε? Καμία. Το κόλπο αυτό είναι να μην μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα το πρώτο διάστημα. Γιατί αν έβγαιναν με το καλημέρα κι έδειχναν τις βαρβάτες διαφορές τότε θα γινόταν εξέγερση.

    Δευτερον δεν γίνεται να δείτε HDR είτε σε φωτό είτε σε βίντεο. Οπότε το capture σύστημα δεν έχει κανένα νόημα.

    Μην ξεχνάτε ότι η γραμμή της Sony είναι το 4Κ. Γι'αυτό και δεν πρόκειται να δείξουν βαρβάτες διαφορές στα 1080p για ένα διάστημα στα παιχνίδια. Έχει να πουλήσει κι ένα slim κάπως. Δεν είναι τυχαίο ότι το έχει πλακώσει στις προσφορές ενώ δεν προωθεί καθόλου το Pro. Η κανονική προώθηση του Pro θα γίνει όταν περάσουν οι γιορτές για να προετοιμάσει το έδαφος εν όψει Scorpio.

    Τις διαφορές θα τις δούμε καθαρά μέσα στο 2017 με τίτλους όπως το Horizon και το Days Gone. Μην βιαζόμαστε μπορεί το Pro να είναι στην πλατφόρμα του PS4 αλλά έχει διπλάσια GPU. Και η διαφορά θα φανεί με τον καιρό.
    Μωρε ασε το HDR εκτος. Δεν με ενδιεφερε εμενα να δω το HDR. Ως κατοχος 1080ρ τηλεορασης, ο οποιος δεν σκοπευει να παρει ακομα 4Κ γιατι δεν θεωρει οτι ειναι η τεχνολογια στο επιπεδο που θελει να ειναι, πρεπει η Σονυ να με ενημερωσει καπως αν αξιζει ή οχι η επενδυση. Φυσικα οπου βλεπεις να μιλαω σε πρωτο προσωπο, απλα βαλε το 90% του install base του PS4. Το Pro δε, εχει και καποια ανησυχητικα σημαδια... το Skyrim και σημερα βγηκε και το Deus Ex , εχουν χειροτερο framerate στο Pro απο οτι στο απλο μηχανημα. Φανταζομαι οτι θα τα διορθωσουν, αλλα οπως και να εχει θελουμε μια πιο σαφη εικονα.

    Quote Originally Posted by Giorgos78 View Post
    Ποιον καιρό ; 2018 βγενει ps5. Μου είπε ένα παιδί στο πάρτυ ότι το έκανε leak ο ίδιος που έκανε το. PS4 και το pro


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ετσι ακριβως. Το λιγοτερο 45 TFlops.

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (11-11-2016)

  13. #1751
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Δε με νοιάζει ποσά αρκεί να έχει πάνω από 10 για πραγματικό 4K


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1752
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos78 View Post
    Ποιον καιρό ; 2018 βγενει ps5.
    Δεν βγαινει το 2018 ps5.
    .

  15. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    cocous (11-11-2016)

  16. #1753
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν βγαινει το 2018 ps5.
    Α μη μας το χαλας τωρα. Ειπαμε 2018 και 45 TFlops.

    Τιμη ξερουμε?

  17. The Following 7 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Christos33 (11-11-2016),cocous (11-11-2016),dolmas (11-11-2016),Giannis1979 (11-11-2016),king2009 (11-11-2016),PDS (11-11-2016),psx3 (15-11-2016)

  18. #1754
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Εννοείται ότι δεν υπάρχει περίπτωση νεας κονσόλας απο την Sony τουλάχιστον ως το 2020. Γιατί δεν είναι μόνο το Pro αλλά και τα VR.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #1755
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Εννοείται ότι δεν υπάρχει περίπτωση νεας κονσόλας απο την Sony τουλάχιστον ως το 2020. Γιατί δεν είναι μόνο το Pro αλλά και τα VR.
    Kαι εγω εκει πιστευω οτι θα δουμε ps5. 2020-21.

    Τεραστια εκπληξη αν παει για 19.
    .

  20. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    cocous (11-11-2016)

  21. #1756
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default




    Εχουμε τελικα καμια πληροφορια για το blue ray drive και 4K δισκακια? Υπαρχει το σωστο hardware και απλα περιμενουμε καποια στιγμη software update απο την Sony ή το ξεχναμε εντελως το θεμα?

    Ρωταω διοτι ολοι περιμεναν τα teardowns για να δουν αν το drive (απο πλευρας hardware) υποστηριζει 4K δισκακια.

  22. #1757
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Παρατήρησα ένα πρόβλημα σε έμενα στο pro, παίζω σε monitor benq 27", παίζει κανονικά όπως και με το ps4 fat, όταν το κλείνω το βάζω restmode και το ξανά ανοίγω όλα καλά, όταν κάνω restart από την επιλογή που έχει το play ανοίγει και τα γραφικά είναι σπασμένα και τρέμω παίζουν όλα, μόλις κλείσω και ανοίξω το monitor είναι όλα μια χαρά δοκίμασα και 2-3 hdmi το κάνει σε όλα.

    Spoiler!

  23. #1758
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Η Sony είπαμε τι γραμμή έχει για τώρα. Πρέπει να πουλήσει και το Slim αλλά και να μην αποξενώσει 50.000.000 άτομα που έχουν πάρει το PS4. Δεν γίνεται αλλιώς. Είναι λεπτή η γραμμή που πρέπει να περπατήσει. Η καμπάνια θα γίνει αργότερα να είστε σίγουροι γι'αυτό. Αν το έκαιγε από φέτος του χρόνου με το Scorpio δεν θα είχε τίποτα να δείξει.



    Quote Originally Posted by pgp69 View Post
    Παρατήρησα ένα πρόβλημα σε έμενα στο pro, παίζω σε monitor benq 27", παίζει κανονικά όπως και με το ps4 fat, όταν το κλείνω το βάζω restmode και το ξανά ανοίγω όλα καλά, όταν κάνω restart από την επιλογή που έχει το play ανοίγει και τα γραφικά είναι σπασμένα και τρέμω παίζουν όλα, μόλις κλείσω και ανοίξω το monitor είναι όλα μια χαρά δοκίμασα και 2-3 hdmi το κάνει σε όλα.
    Περίεργο είναι αυτό μήπως είναι θέμα καλωδίου?
    Spoiler!

  24. #1759
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,277
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεξι κλικ και ανοιγμα σε φουλ αναλυση

    PS4:



    PRO:


  25. #1760
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Με αφορμή τα screenshots το dishonored 2 το πήρε κανείς? τι λέει?
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •