Page 93 of 138 FirstFirst ... 4383899091929394959697103 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #1841
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post


    Κοινώς, μπαρμπούτσαλα.
    Και το αρθρο απο DF:

    Is it worth upgrading PS4 Pro with an SSD?



    But while there are some improvements to the loading time experience, the bottom line is that the SATA 3 interface in PS4 Pro still doesn't really make the most of an SSD upgrade - these drives just perform so much better on PC, and bearing in mind some of the loading time results seen on this page, that's a real shame.

  2. #1842
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Quote Originally Posted by steve62742 View Post
    Πείστηκα ότι δεν θα υπάρξει κάποια σημαντική προσφορά άμεσα οπώτε μόλις το αγόρασα και εγώ παιδιά. Μια σχετική-άσχετη ερώτηση, παιχνίδια από που συμφέρει να αγοράζουμε?Όταν ασχολιόμουν με το ps3 θυμάμαι τα must μαγαζιά ήταν zavvi και game.co.uk. Εσείς από που αγοράζεται?
    Καλό;
    http://m.zavvi.com/ps4-hardware/play...dget_id=424230


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1843
    Senior Member ababapanos's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    κερκυρα
    Posts
    136
    PSN ID
    UndertakerGR
    Name
    πανος

    Default

    δείτε δυο παραδείγματα με τα σατιστικα απο 4κ βιντεο οταν παιζει μεσα απο την εφαρμογη του youtube και πειτε μου... λετε αναλογα με την ταχυτητα συνδεσης να προσαρμόζει αναλογα την ποιοτητα? αρα αν ειναι ετσι με 20mb γραμμη 4K δεν προκειται να δω ποτε






  4. #1844

    Default

    Καλησπερα, το ps4 pro σε π εισοδο της tv να το συνδεσω... STB, DVI, HDMI η δεν εχει σημασια

  5. #1845
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Kapasouris View Post
    Καλησπερα, το ps4 pro σε π εισοδο της tv να το συνδεσω... STB, DVI, HDMI η δεν εχει σημασια
    Σε HDMI!

  6. #1846

    Default

    Σ ευχαριστω γιατι ενας γνωστος μου ειπε οτι επρεπε στην STB... Και εκει εχω τον οτε

  7. #1847
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι, ούτε κατά διάνοια στην STB!!!! Από τις υπόλοιπες που έχεις, η καλύτερη επιλογή είναι HDMI.

  8. #1848
    Member steve62742's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    67
    PSN ID
    steve62742

    Default

    παιδιά, το drive μου κάνει έναν πολύ δυνατο θόρυβο όταν διαβάζει το δισκάκι (πχ στην εγκατάσταση). Είναι φυσιολογικό?Μου ακούγετε σχεδόν σα να βρίσκει κάπου ο δίσκος

  9. #1849

    Default PlayStation 4 Pro

    Όσο περνάει ο καιρός φαντάζει πιο ορθή η επιλογή της Microsoft να περιμένει έναν ακόμα χρόνο και να να βγάλει μια πραγματική next gen κονσόλα και όχι ένα bottleneck-ed μηχάνημα με μια last gen CPU....οι δικαιολογίες του cerny για αύξηση κόστους της κονσόλας η και καλά να μην δυσκολέψουν τους devs είναι ξεκάθαρα PR. Ας περίμεναν και να μην βιάζονταν να ρίξουν στην αγορά ένα ημίμετρο. Το pro αποδεικνύεται for the payers. Μόνο από τα exclusive περιμένω πλέον να δω κάτι εξαιρερικο. Η Microsoft ας το σκεφτεί καλά να μην κοστολογήσει το Scorpio 599 η δεν ξέρω γω ποσο και ίσως να μην τα σκατωσουν και αυτή τη φορά.

    Last edited by DJTaurus; 21-11-2016 at 00:32.

  10. The Following 5 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    christos-sonyboy (20-11-2016),djpar (20-11-2016),Giannis1979 (21-11-2016),king2009 (21-11-2016),mtifosi (20-11-2016)

  11. #1850

    Default

    το scorpio το κοβω κανα ταληρο. αλλωστε το ειπε κ ο ιδιος ο phil spencer οτι θα ειναι ακριβοτερο απο το s. παντως σχετικα με το pro που λες,δεν με εχει πεισει για αγορα...καθολου ομως. δε εχω δει κατι τοσο τρελο που να με πεισει οτι ειναι κατα πολυ ανωτερο του ps4,κ ναι πρεπει να το αγορασω. ουτε καν. σε κανα χρονο κ βλεπουμε,που θα εχει δειξει κ δυο πραματα παραπανω,θα εχει πεσει κ η τιμη του. αλλωστε θελω να δω τι εχει να μου προσφερει κ το scorpio. αποψη μου!

  12. #1851
    Member steve62742's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    67
    PSN ID
    steve62742

    Default

    Παιδιά συγνώμη που ξαναρωτάω, αλλά θέλω να μάθω αν πρέπει να το γυρίσω πίσω αύριο. Αν κάποιος μπορεί, ας δει το παρακάτω κλιπάκι ( ανεβάστε ένταση ) και πείτε μου αν έτσι κάνει και σε εσάς. Η εγκατάσταση τελείωνει μεν κανονικά, αλλά μου φαίνεται περίεργο να κάνει τόσο πολύ θόρυβο.

  13. #1852
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by steve62742 View Post
    Παιδιά συγνώμη που ξαναρωτάω, αλλά θέλω να μάθω αν πρέπει να το γυρίσω πίσω αύριο. Αν κάποιος μπορεί, ας δει το παρακάτω κλιπάκι ( ανεβάστε ένταση ) και πείτε μου αν έτσι κάνει και σε εσάς. Η εγκατάσταση τελείωνει μεν κανονικά, αλλά μου φαίνεται περίεργο να κάνει τόσο πολύ θόρυβο.
    Φίλε μου γενικά όταν διαβάζει ακούγεται αρκετά όπως άλλωστε και το ps4 το απλο. Μην ανησυχείς. Έτσι είναι.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #1853

    Default PlayStation 4 Pro

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Όσο περνάει ο καιρός φαντάζει πιο ορθή η επιλογή της Microsoft να περιμένει έναν ακόμα χρόνο και να να βγάλει μια πραγματική next gen κονσόλα και όχι ένα bottleneck-ed μηχάνημα με μια last gen CPU....οι δικαιολογίες του cerny για αύξηση κόστους της κονσόλας η και καλά να μην δυσκολέψουν τους devs είναι ξεκάθαρα PR. Ας περίμεναν και να μην βιάζονταν να ρίξουν στην αγορά ένα ημίμετρο. Το pro αποδεικνύεται for the payers. Μόνο από τα exclusive περιμένω πλέον να δω κάτι εξαιρερικο. Η Microsoft ας το σκεφτεί καλά να μην κοστολογήσει το Scorpio 599 η δεν ξέρω γω ποσο και ίσως να μην τα σκατωσουν και αυτή τη φορά.

    Πραγματική next gen κονσόλα το Scorpio σαφώς και ΕΙΝΑΙ κάτι που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το pro για κανένα λόγο αν δούμε τα specs και μόνο τα οποία έχουν τεράστιες διάφορες.

    Από τη στιγμή που θα σέρνει όμως το one στην ουρά του μην περιμένεις και πολλά.

    Στο βίντεο βεβαίως βλέπουμε ότι υπάρχει πολύ καλύτερη δουλειά από τη ms στο slim και σημαντικότατες διάφορες από το απλό one στο performance χωρίς να έχει σχέση με αυτό ο developer (ακόμα και απλά 360 games παίζουν καλύτερα στο one χωρίς το παραμικρό optimization)κάτι που λογικά θα εξελιχθεί και στο Scorpio και έτσι δεν θα υπάρχει το χαλί του pro αλλά και πάλι θα είναι μισή χαρά αν έχουν ίδια textures και φωτισμούς με τα one games.

    Αν έχουμε παρωχισμο του one (μια χαρά είναι κατ εμε στην 4αετια)τότε ναι θα δούμε νέα γενιά από τη ms,και πολύ ευχαρίστως θα το αγοράσω.

    Διαφορετικά δεν αγοράζω κανένα και η μόνη περίπτωση να βρεθώ με τέτοιο σύστημα είναι να μου κάνουν το Scorpio δώρο.

    Για το pro που το θεωρώ τη μεγαλύτερη μ....... που έκανε ποτε η Sony και σαν hardware και σαν χρόνο λανςαριςματος.δεν το θέλω ούτε σαν δώρο.

    Προτιμώ το slim που είναι πανέμορφο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 21-11-2016 at 01:48.

  15. #1854
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Βσκ ουτε με βαση τα specs ειναι next gen κονσολα το scorpio.

    Eιναι σαν να υποστηριζει καποιος οτι το ps4 ηταν next gen ενω το Οne ηταν xbox 1.5.
    Δεν ισχυε ουτε αυτο.

    Ελπιζω οι Next gen κονσολες να εχουν τουλαχιστον διπλασια δυναμη απο το scorpio. Πανω απο 12TF δλδ θα ηθελα σε νεες κονσολες.

    Αν τα 8TF μπορουν συμφωνα με τον cerny να πιασουν 4Κ στα ιδια γραφικα με σημερα και στα ιδια fps, τοτε με ενα 12αρι+ λογικα θα βλεπαμε και μια της προκοπης διαφορα και στα γραφικα(με το 4K δεδομενο).
    .

  16. #1855

    Default PlayStation 4 Pro

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Βσκ ουτε με βαση τα specs ειναι next gen κονσολα το scorpio.

    Eιναι σαν να υποστηριζει καποιος οτι το ps4 ηταν next gen ενω το Οne ηταν xbox 1.5.
    Δεν ισχυε ουτε αυτο.

    Ελπιζω οι Next gen κονσολες να εχουν τουλαχιστον διπλασια δυναμη απο το scorpio. Πανω απο 12TF δλδ θα ηθελα σε νεες κονσολες.

    Αν τα 8TF μπορουν συμφωνα με τον cerny να πιασουν 4Κ στα ιδια γραφικα με σημερα και στα ιδια fps, τοτε με ενα 12αρι+ λογικα θα βλεπαμε και μια της προκοπης διαφορα και στα γραφικα(με το 4K δεδομενο).
    Πλέον η βιομηχανία θα φύγει απ το κόλλημα της ανάλυσης αναπόφευκτα.

    Η διαφορά SD-HD είναι πολύ μεγαλύτερη στο μάτι σου από την ΗD-UHD.

    Πλέον το βάρος θα πέσει στα textures,στους φωτισμούς,στο frame rate το οποίο πρέπει επιτέλους να γίνει σταθερό στις κονσόλες και γενικά στα πολύ σημαντικά,Σ αυτά δηλαδή που πήγαιναν περίπατο για να βλέπουμε ένα 1080p στην αρχή αυτής της γενιάς και να γελάμε σαν χαζοί ενώ στην πράξη το παιχνίδι σερνόταν σε όλα τα υπόλοιπα.

    Ευτυχώς το κατάλαβε αυτό γρήγορα η βιομηχανία και πλέον αυτό που πέφτει είναι η ανάλυση.

    Αυτό που έγινε με τα PS3-360 ήταν λάθος γιατί η γενιά τράβηξε σχεδόν δέκα χρόνια.

    Πάνω απο 70% των gamers άλλαξε κονσόλα μεσα στη γενιά πληρώνοντας ξανά για το ίδιο προϊόν απλά γιατί χάλασε απ την πολυετια.

    Πιστεύω στην 4αετια πρέπει να αλλάζουμε.

    Οκ μαζί σου ίσως ούτε και το Scorpio είναι true next gen.

    Εκτός όμως του ότι είναι πολύ ανώτερο σαν hardware άπο την κονσόλα της Sony,όλο το set up και το pr του είναι τελείως διαφορετικό και πολύ πιο σωστό.

    Βγαίνει στο σωστό timing με τα σωστά specs (δεδομένου ότι πρέπει να υπάρχει κ ένα ταβάνι στην τιμή) για την εποχή,και αν έλειπε αυτό το "all games and accessories will work on xbox one,xbox one s and xbox Scorpio cause they are in the same console family"θα με κάλυπτε απολυτα για next gen κονσόλα και θα την έπαιρνα day 1.

    Τώρα σίγουρα όχι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 21-11-2016 at 02:14.

  17. #1856
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πιστευω οτι στο 4K θα κολλησουμε αρκετο διαστημα, περισσοτερο απο οτι κολλησαμε στο 1080p για να ερθει το 4K.
    Υπαρχει διαφορα εκει στις μεγαλες ιντσες οποτε μεχρι και το 4Κ λογικα η αναλυση θα εχει νοημα πιστευω.

    Ανα 4 χρονια next gen κονσολα δεν το βλεπω πιθανο γιατι το προβλημα της βιομηχανιας ειναι το ολο και αυξανομενο κοστος για δημιουργια παιχνιδιων. Το να προσπαθουν να χτισουν καθε 4 χρονια καινουρια εγκατεστημενη βαση δεν μου βγαζει πολυ νοημα.
    Tα PRO/scorpio περισσοτερο μου κανουν ως στρατηγικη για ''ενεση ενισχυσης'' της παρουσας γενιας. Ισως και μια παραταση της γενιας λογο αυτων να ειναι και ο σκοπος τους.

    Θελουν να εχουν σοβαρη εγκατεστημενη βαση για να βγαζουν ακριβες παραγωγες σε παιχνιδια που θα μπορουν να επιβιωσουν. Θελουν το επομενο the last of us ξερω γω να κανει τις πωλησεις που θα εκανε ετσι και αλλιως στο ps4, αλλα και να μην χασουν αυτους που θα ξενερωναν με το ps4 και θα το αφηναν στην ακρη. Για αυτο και βγαζουν το pro κατ'εμε.

    Αν αυτο για εμας σημαινει περισσοτερο ΑΑΑ gaming τοτε ειναι θετικo oτι πανε σε upgrades.
    .

  18. #1857

    Default PlayStation 4 Pro

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Πιστευω οτι στο 4K θα κολλησουμε αρκετο διαστημα, περισσοτερο απο οτι κολλησαμε στο 1080p για να ερθει το 4K.

    Ανα 4 χρονια next gen κονσολα δεν το βλεπω πιθανο
    Δεν παίζει ρε συ να μην βγει PS5 σε 3 χρόνια. Είναι τόσο τραγική η επιλογή τους με την CPU που ήδη βιώνουμε καταστάσεις παρόμοιες με αυτές του PS4.... 1080p παιχνίδια να πέφτουν στα 20fps ενώ σε σχέση με τις ultra εκδόσεις των pc παιχνιδιών εμείς τα απολαμβάνουμε σε low η medium....και τώρα αυτό γίνεται σε ψευδό 4κ....φαντάσου να ήταν και native δλδ. Όπως το πάνε ούτε στο ps100 δεν θα δούμε 60fps σε tripleA. Το Ryse για μένα είναι ακόμα και τώρα στα 5 πιο όμορφα παιχνίδια στις κονσόλες....τα 900p μας μαράνανε όταν τους τα χωναμε τότε. Σορυ που κράζω αλλά η σχεδίαση του pro είναι ξεκάθαρη. Ίδια αδύναμη netbook CPU πλέον με διπλασιασμό της gpu για να πάρουμε τα ίδια παιχνίδια απλώς σε καλύτερη ανάλυση και να πουλήσουν καμια τηλεόραση. Σε θέμα γραφικών μόνο από τα exclusive θα περιμένω να δω κάτι εντυπωσιακό. Στους 3rd party στο ίδιο έργο θεατές...θα πληρώνουμε 60αρια για μισοτελειωμένα παιχνίδια και θα περιμένουμε κάθε φορά τα patch το ένα μετά το άλλο.
    http://www.eurogamer.net/articles/di...-base-hardware

    Ωραίο το εφφε στο eye candy ελικόπτερο του pro.
    Spoiler!
    Last edited by DJTaurus; 21-11-2016 at 09:45.

  19. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    mtifosi (21-11-2016)

  20. #1858

    Default

    Σίγουρα η sony θα μπορούσε να περιμένει τους zen επεξεργαστές για α εχει καλύτερο αποτέλεσμα. Τωρα βέβαια εγω είμαι ευχαριστημένος και τωρα με το pro στα 380 που το πηρα . οσο για το scorpion οταν βγει βλεπουμε τι ψαρια θα πιάσει

  21. #1859

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Πιστευω οτι στο 4K θα κολλησουμε αρκετο διαστημα, περισσοτερο απο οτι κολλησαμε στο 1080p για να ερθει το 4K.
    Υπαρχει διαφορα εκει στις μεγαλες ιντσες οποτε μεχρι και το 4Κ λογικα η αναλυση θα εχει νοημα πιστευω.

    Ανα 4 χρονια next gen κονσολα δεν το βλεπω πιθανο γιατι το προβλημα της βιομηχανιας ειναι το ολο και αυξανομενο κοστος για δημιουργια παιχνιδιων. Το να προσπαθουν να χτισουν καθε 4 χρονια καινουρια εγκατεστημενη βαση δεν μου βγαζει πολυ νοημα.
    Tα PRO/scorpio περισσοτερο μου κανουν ως στρατηγικη για ''ενεση ενισχυσης'' της παρουσας γενιας. Ισως και μια παραταση της γενιας λογο αυτων να ειναι και ο σκοπος τους.

    Θελουν να εχουν σοβαρη εγκατεστημενη βαση για να βγαζουν ακριβες παραγωγες σε παιχνιδια που θα μπορουν να επιβιωσουν. Θελουν το επομενο the last of us ξερω γω να κανει τις πωλησεις που θα εκανε ετσι και αλλιως στο ps4, αλλα και να μην χασουν αυτους που θα ξενερωναν με το ps4 και θα το αφηναν στην ακρη. Για αυτο και βγαζουν το pro κατ'εμε.

    Αν αυτο για εμας σημαινει περισσοτερο ΑΑΑ gaming τοτε ειναι θετικo oτι πανε σε upgrades.
    Διαφορά υπάρχει και πάντα θα υπάρχει.

    Απλά η διαφορά από SD σε 1080p είναι πολύ μεγαλύτερη από την 1080p σε 4Κ.

    Μιλάω για αυτήν που μπορείς να δεις με το μάτι σου πραγματικά όχι αυτήν που υπάρχει στα χαρτιά.

    Ευτυχώς τείνουμε να απαλλαγούμε από την υστερία με την ανάλυση που υπήρχε στην αρχή αυτής της γενιάς.

    Και επιβεβαιώνω απολυτα αυτό που είπε ο dj taurus για το Ryse,έχοντας παίξει φυσικά το παιχνίδι.

    Ρίχνει σαγόνια ενώ αν είχε μειωμένα εφέ και textures για να παίξει 1080 όπως έκαναν τόσα και τόσα αλλά games σαφώς και δεν θα το έκανε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #1860
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα παιχνιδια του Pro (για να μην πω ακομα και PS4) που τρεχουν στα 1080p και εχουν 20 frames per sec, σιγουρα δεν ειναι προβλημα του Pro...

    Εκτος και αν ειναι εξιζου προβλημα στα monster PCs τα τοσα κακογραμμενα παιχνιδια που κυκλοφορουν με αναλογα προβληματα...

    Πρεπει να γινεται διαχωρισμος μεταξυ ενος εστω αξιοπρεπους προιοντος με μιας ξεπετας.

    Και οποιος θελει να πιστευει οτι το PS4 Pro δεν μπορει να τρεξει ενα last gen παιχνιδι οπως το Arkham City σε 1080ρ και 60 fps ακατεβατα, ενω την ιδια στιγμη 2 (ΔΥΟ) μονο devs χρειαστηκαν για να κανουν το Infamous First Light να τρεχει στα 1080ρ και 60 καρε ακατεβατα, θα ελεγα με αρκετη σιγουρια οτι σφαλει.

    Συμφωνω οτι η CPU ειναι απογοητευτικη. Αλλα δεν φταιει η CPU που το Pro δεν τρεχει καλα το Arkham City... φταινε τα ζωα που το εκαναν πορτ γενικα στις νεες κονσολες. (PS4, Pro, XB1)

  23. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    king2009 (21-11-2016),panos74gr (21-11-2016),PDS (21-11-2016),Slay (21-11-2016),spartan (21-11-2016)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •