Page 4 of 138 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #61
    Elite Daytime Dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    London, UK
    Posts
    629
    PSN ID
    DaytimeDreamer

    Default

    Quote Originally Posted by ThanosZ View Post
    Την αγορά την κάνει η τεχνολογία, οι εταιρίες σπρώχνουν το αγοραστικό κοινό προς την άνοδο, τι μου λέτε οτι δεν υπάρχει αγοραστικό κοινό; Το blueray όταν το εισήγαγε η SONY πιο το αγοραστικό κοινό της; Την ανάλυση στα παιχνίδια ποιός την ανέβασε την τότε εποχή; Η sony με την κονσόλα της.Λέτε για τις οθόνες. Λάθος μεγάλο. Όταν βγήκε το ps3 δεν υπήρχαν οθόνες 1080p κι όμως η sony έβγαλε τέτοια... "άχρηστη" κατ'εσάς ανάλυση! Tώρα υπάρχουν 4Κ οθόνες και άρα η εταιρία έμεινε πίσω με την δική μου λογική. Διότι εγώ με τα μετριότατα οικονομικά μου μπόρεσα και έχω μια τέτοια οθόνη, άρα εύκολα κανείς μπορεί να έχει μια τέτοια ανάλυση. Όσο για την επεξεργαστική ισχύ, εκεί είναι και η δύναμη των κονσολών. Αλλιώς δεν θα την χρειαζόμασταν. Όταν βγήκε το ps3 όλοι μιλούσαν με θαυμασμό για 4πύρηνο επεξεργαστή που ούτε καν υπήρχε σε pc. Τώρα έρχεστε και λέτε (όσοι το κάνετε) μα... δεν γίνεται, θα κοστίζει, δεν σηκώνει το μηχάνημα κλπ. Και ξέρετε γιατί κατα την γνώμη μου τα λέτε αυτά; Διότι ΉΔΗ είστε κάτοχοι της κονσόλας 4ης γενιάς. Εγώ λοιπόν που δεν είμαι αλλα έχω 4Κ οθόνη, λέω μπράβο και άργησες και ήταν λάθος που δεν έβγαλες εξ'αρχής την κονσόλα έστω με δυνατότητα μελλοντική να μπορεί να "τρέχει" παιχνίδια τέτοιας ανάλυσης.
    Θάνο, σκέφτεσαι και κινείσαι με βάση το συναίσθημα και με το τι κατά την δικιά σου άποψη θα έπρεπε να είχε γίνει. Οι εταιρείες βλέπουν στατιστικά πάνω σε διάφορους τομείς της αγοράς, κρίνουν και αποφασίζουν για το βέλτιστο αποτέλεσμα για αυτές και για τον καταναλωτή. Η λογική σου είναι πέρα για πέρα εσφαλμένη και καθόλου βιώσιμη.

    Πάντα φιλικά

    Last edited by Daytime Dreamer; 24-03-2016 at 18:53.

  2. #62
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by ThanosZ View Post
    Χαχαχα! Που ήταν οι 22άρες 2200 ευρώ και 3400 οι 30άρες και μάλιστα οχι full hd;;;; Και μιλάω για πραγματικές τιμές. Και εσύ μας λες οτι φαινόταν πως ο κόσμος πάει προς τα εκεί; Που το έβελες αυτό, σε γυάλα του μάγου προφήτη; Η sony έσπρωξε τον κόσμο στην αλλαγή τηλεοράσεων μέσω της κονσόλας της. Ενώ ΤΏΡΑ φαίνεται οτι πάει προς τα εκεί ο κόσμος. Με τις τιμές χώμα. 400-600 ευρώ έχουν οι 4Κ. Και γιατί βγάζουν τέτοιες οθόνες; Μάλλον είναι βλάκες. Ας πάμε στην αυθαίρετη τιμή για κονσόλα στα 4Κ. Εσύ είσαι στέλεχος της sony και μας το λες αυτό; Το κόστος δεν το κάνει ο επεξεργαστής αλλα τα υλικά συσκευής. Η τεχνολογία υπάρχει όσον αφορά την επεξεργαστική ισχύ. Η sony λες έχει προβλήματα. Εντάξει, και ο πλανήτης καταστρέφεται και έρχονται οι εξωγήινοι και ο ISIS ταλαιπωρεί την ασία. Αυτά θα λέμε τώρα; Έλεος. Εκτός κι αν είσαι είπαμε, στέλεχος της sony και άρα να υποκλειθούμε κιόλας. Και τέλος, εγώ θέλω κονσόλα 4Κ δυνατότητας και ας μην βγαίνουν πολλά, έτσι ήταν και πρίν. Θα περιμένω. Όχι όμως να πάρω αρχαία τεχνολογία και να την πληρώσω για καινούργια όπως έχετε πάθει εσείς με το PS4.
    Δεν σε εχω ειρωνευτεί καθόλου όποτε θα ήθελα το ίδιο και απο εσένα.
    Εγω αυτές τις τιμές που λες δεν τις έβλεπα και πήρα 23 TV για το δωμάτιο μου το 2009 220€ και οχι 2.000€ που λες.
    Όταν στα μισά σπίτια που έμπαινα έβλεπα HD τηλεοράσεις το 2007 ναι φαινότανε.
    4Κ έως τώρα εχω δει μόνο σε καταστήματα.
    Και 3D βγάζανε και το 3D πάτωσε. Βλάκες ήτανε; (Και δεν θεωρω πως η 4Κ τεχνολογία θα πατώσει, απλά κανει τα πρώτα της βήματα. Εχει ακόμα χρόνια μέχρι να ωριμάσει)
    Δεν είμαι στέλεχος της SONY αλλα σκέφτομαι λογικά. Όταν έβγαλα ενα PS3 με τρομερή τεχνολογία για την τότε εποχή και το πούλαγα 600-700€ και έμπαινα και μέσα και ήμουν 3ος και καταϊδρωμένος σε πωλήσεις γιατι να κανω το ίδιο "λαθος";;
    Τώρα η Sony ρίχνει το βάρος στο VR που με 800-900€ ο καταναλωτής απολαμβάνει αυτή την διαφορετική εμπειρία. Αν έβγαζε 4Κ με το ίδιο κόστος το 1% θα απολάμβανε games σε 4Κ ανάλυση. Οι υπόλοιποι που θα αγόραζαν την κονσόλα θα απολάμβαναν μια ωραία 1080p ανάλυση όπως τώρα που δώσανε 400€.
    Επίσης βλέπεις υπάρχουν 40εκατομμυρια ps4 αυτή τη στιγμή και ακόμα παραπονιέται κόσμος για τα Remaster. Πιστεύεις οτι θα πουλούσε το ίδιο με κονσόλα με διπλάσιο κόστος;;
    Ας πούμε οτι έκανε τις μισές πωλήσεις 20εκ άρα το 50% της τωρινής βάσης των ps4 gamers. Άρα και οι Developers θα μείωναν τα διαθέσιμα budget για το καθε game.
    Άρα λογικά θα είχαμε λιγότερο ποιοτικά παιχνίδια και πιθανόν ακόμα πιο πολλά remaster.
    Εκεί να δεις γκρίνια....
    Ούτε προφήτης είμαι, ούτε στέλεχος, ούτε τίποτα.
    Δεν χρειάζεται να υποκλιθείς επομένως.
    Spoiler!

  3. #63
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    @ThanosZ

    Επειδη σου εκατσε και εχεις αυτη τη στιγμη 65αρα 4K TV με 300€ δεν σημαινει οτι θα δωσει/εχει ο καθενας 1500€ (ετσι γραφεις παλι) για νεα 4K TV.
    Οπως διαβασες πριν, η Sony με το ps3 ειχε τρομερη χασουρα οταν βγηκε και ηταν τελευταια στις πωλησεις μεταξυ των τριων μεγαλων,
    προς το τελος μονο περασε την ms, αλλα η ζημια (στο brand name και στα εσοδα) ειχε ηδη γινει.
    To οτι ειχε δηλαδη το καλυτερο hardware δεν επιβραβευτηκε και με τις αναλογες πωλησεις, ακριβως το αντιθετο εγινε.
    Το να ξαναεκανε το ιδιο λαθος και να κυκλοφορουσε κονσολα με "εξωγηινα" χαρακτηριστικα ή εστω μη mainstream θα ηταν καθαρη αυτοκτονια.
    Στην οικονομικη κατασταση που βρισκεται πολυς/ο περισσοτερος κοσμος (και δεν μιλαω μονο για Ελλαδα) το 4K δεν τους ενδιαφερει.
    Υπαρχουν επισης πολλοι που εχουν μεινει με hd ready tv και δεν κανουν καν τον κοπο να πανε σε full hd.
    Ταινιες σε 4k υπαρχουν ελαχιστες και δεν φαινεται στον οριζοντα να εχουμε "εκρηξη" κυκλοφοριων σε αυτο το format.
    Εδω βλεπεις οτι ακομα και τα μεγαλα ιντερνετικα καταστηματα εσωτερικου/εξωτερικου στοκαρουν/πουλανε ταινιες σε dvd περιμενεις να δεις 4K games τωρα;

    edit
    Οσον αφορα τις τιμες που ανεφερες για tv πριν χρονια οταν ειχε πρωτοβγει το ps3 κανεις λαθος, ειχα αγορασει FULL hd 37'' (Amoi) στα 2.200€ το 2008 ή 2009.
    Last edited by jk_blue_tiger; 24-03-2016 at 19:22.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. The Following 4 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Axilleas_GR (25-03-2016),Desmond (25-03-2016),Slay (24-03-2016),teras1 (24-03-2016)

  5. #64
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by ThanosZ View Post
    .Όταν βγήκε το ps3 όλοι μιλούσαν με θαυμασμό για 4πύρηνο επεξεργαστή που ούτε καν υπήρχε σε pc.
    Τον 4πυρηνο στο PS3 που τον βρήκες; Ο cell είχε ένα επεξεργαστή και 8 synergistic processors όπως τους ονομάζανε. Εντελώς εκτός εποχής του και ακόμα και σήμερα αποτελεί από τις πιο δύσκολες πλατφόρμες ανάπτυξης λογισμικού ως προς την αξιοποίηση του.

  6. The Following User Says Thank You to andapo For This Useful Post:

    spartan (25-03-2016)

  7. #65
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by ThanosZ View Post
    Χαχαχα! Που ήταν οι 22άρες 2200 ευρώ και 3400 οι 30άρες και μάλιστα οχι full hd;;;; Και μιλάω για πραγματικές τιμές. Και εσύ μας λες οτι φαινόταν πως ο κόσμος πάει προς τα εκεί; Που το έβελες αυτό, σε γυάλα του μάγου προφήτη; Η sony έσπρωξε τον κόσμο στην αλλαγή τηλεοράσεων μέσω της κονσόλας της. Ενώ ΤΏΡΑ φαίνεται οτι πάει προς τα εκεί ο κόσμος. Με τις τιμές χώμα. 400-600 ευρώ έχουν οι 4Κ. Και γιατί βγάζουν τέτοιες οθόνες; Μάλλον είναι βλάκες. Ας πάμε στην αυθαίρετη τιμή για κονσόλα στα 4Κ. Εσύ είσαι στέλεχος της sony και μας το λες αυτό; Το κόστος δεν το κάνει ο επεξεργαστής αλλα τα υλικά συσκευής. Η τεχνολογία υπάρχει όσον αφορά την επεξεργαστική ισχύ. Η sony λες έχει προβλήματα. Εντάξει, και ο πλανήτης καταστρέφεται και έρχονται οι εξωγήινοι και ο ISIS ταλαιπωρεί την ασία. Αυτά θα λέμε τώρα; Έλεος. Εκτός κι αν είσαι είπαμε, στέλεχος της sony και άρα να υποκλειθούμε κιόλας. Και τέλος, εγώ θέλω κονσόλα 4Κ δυνατότητας και ας μην βγαίνουν πολλά, έτσι ήταν και πρίν. Θα περιμένω. Όχι όμως να πάρω αρχαία τεχνολογία και να την πληρώσω για καινούργια όπως έχετε πάθει εσείς με το PS4.
    Για ποια χρονια μιλας? Εγω πηρα 37" 1080 το 2006 με 1800 και ακόμα αυτή την τηλεόραση εχω.

    Στάλθηκε από το iQ8125 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #66

    Default

    Φιλε @ThanosZ sorry, αλλα καπου το εχεις χασει. Βασικα δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που λες και μαλιστα εχουν τεραστιες αποκλισεις απο την πραγματικοτητα. Νο offence ετσι.

    Υγ. Αν κερδιζα με 300€ 65αρα 4Κ κι εγω θα επιθυμουσα ps5 με 100-200 ευρω αλλα δεν ειναι καθε μερα Κυριακη.



    Στάλθηκε από το SM-N910C μου

  9. #67
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδιά δεν αντέχω άλλο την διπλωματία. Αγαπητέ Θάνο ή πως σε λένε δεν έχεις ιδέα. Δεν ξέρεις τι λες κ δεν ξέρω από που να ξεκινήσω να σε διορθώνω. Να την χαίρεσαι την 4Κ οθόνη αλλά μη μας κάνεις κ μάθημα για τις τεχνολογίες.

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  10. #68

  11. #69
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    http://www.athinorama.gr/digital/gam...spx?id=2513087

    Γιατί το eurogamer λέει και πολλές μαλακιες τύπου ότι μπορεί πλέον να δώσει διπλάσια cpu δύναμη επειδή πήγε στα 16nm το chip.
    Προς το παρόν δεν υπάρχουν τίτλοι AAA όπως παλιά άρα γιατί να πάω σε ένα πιο αναβαθμισμενο σύστημα ?

  12. #70
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    http://www.athinorama.gr/digital/gam...spx?id=2513087

    Γιατί το eurogamer λέει και πολλές μαλακιες τύπου ότι μπορεί πλέον να δώσει διπλάσια cpu δύναμη επειδή πήγε στα 16nm το chip.
    Προς το παρόν δεν υπάρχουν τίτλοι AAA όπως παλιά άρα γιατί να πάω σε ένα πιο αναβαθμισμενο σύστημα ?
    Που διαφωνείς σε αυτο; Αφού με την νέα μέθοδο παραγωγής το ύπαρχον chip μπορεί να γίνει πολύ πιο μικρό και να μπουν διπλάσιοι πυρήνες CPU + GPU

  13. #71
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Θεωρητικά... Τπ δεν συνεχίζω μιας και βλέπω ανοητη την ιδέα να βγει σύντομα (εντός ενός χρόνου) νέο ps4 με καλύτερα χαρακτηριστικά και αν γίνει πολύ εύκολα θα γυρίσω εγώ και πολύ άλλοι στο pc gaming

  14. #72
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Εξακολουθώ να μην το πιστεύω. Ίσως η Sony σχεδιάζει πρωτότυπα για το PS5, ίσως κάποιος κάπου είπε μια βλακεία και τον άκουσαν 5-6, δεν ξέρω.

    Όχι πως η Sony δεν είναι απόλυτα ικανή για αυτοχειρία, όπως έχει δείξει ουκ ολίγες φορές άλλωστε στο παρελθόν με τα χαζά ιδιόκτητα forma της σε διάφορες συσκευές που απέτυχαν.
    Αν κάνουν κάτι τέτοιο θα δείξουν πόσο πραγματικά δεν ξέρουν τι θέλει το κοινό τους, κάτι που νόμιζα πως έχουν κατακτήσει μετά την επιτυχία του PS4.

  15. #73
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Που διαφωνείς σε αυτο; Αφού με την νέα μέθοδο παραγωγής το ύπαρχον chip μπορεί να γίνει πολύ πιο μικρό και να μπουν διπλάσιοι πυρήνες CPU + GPU
    Διπλάσιοι πυρήνες δεν σημαίνει και διπλάσια ισχύ. Ούτε καν αύξηση απόδοσης αν δεν μπορείς να τους εκμεταλευτείς. Αυτό είναι καθαρά θέμα προγραμματισμού και σήμερα δεν έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ώστε απλά με την προσθήκη νέων πυρήνων να κερδίζεις τρελά σε απόδοση. Επίσης το μεγαλύτερο μέρος του chip το καταλαμβάνει η cache και όχι η CPU ή η GPU.

  16. The Following User Says Thank You to andapo For This Useful Post:

    djpar (25-03-2016)

  17. #74
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Φήμη: Playstation 4.5 στα σκαριά?

    Quote Originally Posted by andapo View Post
    Διπλάσιοι πυρήνες δεν σημαίνει και διπλάσια ισχύ. Ούτε καν αύξηση απόδοσης αν δεν μπορείς να τους εκμεταλευτείς. Αυτό είναι καθαρά θέμα προγραμματισμού και σήμερα δεν έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ώστε απλά με την προσθήκη νέων πυρήνων να κερδίζεις τρελά σε απόδοση. Επίσης το μεγαλύτερο μέρος του chip το καταλαμβάνει η cache και όχι η CPU ή η GPU.
    Συμφωνώ και διαφωνώ μαζί σου. Οι GPUs έχουν ήδη εδω και πολλά χρόνια παρά πολλά cores και οι engines μι χαρά τα εκμεταλλεύονται, ειδικά αν έχουν και ένα low level Api όπως εχει το ps4 και το dx12. Νομίζω όμως ότι τωρα πια και τις πολλές CPU μπορούν να τις εκμεταλλευτούν. Αναγκαστικά το κάνουν γιατί Ps4 & Xbox one έχουν αρκετές αλλά σχετικά αδύναμες CPU.

    Πάντως για να επανέλθω στο θέμα, και εγώ δεν θέλω με τίποτε γενιά 2 ταχυτητων καλύτερα να βγει λιγο πιο γρήγορα το ps5 παρά κάτι τέτοιο.

    Από την άλλη αν η Microsoft πάει προς τα εκεί, αναγκαστικά και η Sony ωφελεί να ειναι σχετικά έτοιμη και ας ελπίσουμε να μην το κυκλοφορήσει ποτε.

  18. #75
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Η MS εχει τη δύναμη του cloud.
    Τελοσπαντων... σε 1,5 χρονο το πολυ πολυ να βγει η πληροφορια οτι θα βγαλει νεα κονσολα σε αλλον 1,5 χρονο..δηλαδη σε 3 χρόνια απο τωρα.
    Αυτο πιστεύω οτι ειίναι ολο κιολο προσωπικα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  19. #76
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Νεα κονσόλα χωρίς να εχουν ηδη σταλει devkits δεν γινεται. Εκτος και εαν μιλαμε απλα για ενα revision π.χ. μια slim version.

    Στάλθηκε από το iQ8125 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #77
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Δηλαδη θα δουμε Infamous SS Remastered πιο γρηγορα αποτι περιμεναμε....

    Το να διχασει η Sony το κοινο της σε αυτη τη γενια, που ακοπα δημιουργησε(ελεω MS), ειναι παιδικη λογικη/αντιληψη.

    Να φτασουμε στο σημειο δηλαδη που θα τρολαρονται μεταξυ τους 2 χρηστες PS4. Τοσο καιρο συγκριναμε εκδοσεις μεταξυ PS4/XBOX ONE, μετα θα συγκρινουμε εκδοσεις PS4/PS4. Για πολλα γελια...

    Το πιο λογικο ειναι μια Slim edition(ποσο ακομα slim ομως?) ή καποια πρωιμα σχεδια για το PS5.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Axilleas_GR (25-03-2016),teras1 (25-03-2016)

  22. #78
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Νεα κονσόλα χωρίς να εχουν ηδη σταλει devkits δεν γινεται. Εκτος και εαν μιλαμε απλα για ενα revision π.χ. μια slim version.

    Στάλθηκε από το iQ8125 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    3 χρόνια πριν που ξεκινάει και η παραφιλολογία στέλνονται dev kits ? μπορει. ¶ρα ουτε σε 3 χρόνια. Παραπάνω λοιπόν.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  23. #79
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Συμφωνώ και διαφωνώ μαζί σου. Οι GPUs έχουν ήδη εδω και πολλά χρόνια παρά πολλά cores και οι engines μι χαρά τα εκμεταλλεύονται, ειδικά αν έχουν και ένα low level Api όπως εχει το ps4 και το dx12. Νομίζω όμως ότι τωρα πια και τις πολλές CPU μπορούν να τις εκμεταλλευτούν. Αναγκαστικά το κάνουν γιατί Ps4 & Xbox one έχουν αρκετές αλλά σχετικά αδύναμες CPU.

    Πάντως για να επανέλθω στο θέμα, και εγώ δεν θέλω με τίποτε γενιά 2 ταχυτητων καλύτερα να βγει λιγο πιο γρήγορα το ps5 παρά κάτι τέτοιο.

    Από την άλλη αν η Microsoft πάει προς τα εκεί, αναγκαστικά και η Sony ωφελεί να ειναι σχετικά έτοιμη και ας ελπίσουμε να μην το κυκλοφορήσει ποτε.
    Σωστός. Λάθος μου που δεν το διευκρινησα ότι το σχόλιο μου αφορά τις cpu και όχι τις gpu. Στις gpu ειναι πολύ πιο "εύκολο" να τις αξιοποιήσεις σε σχέση με τις cpu. Στις cpu έχουμε δρόμο μπροστά μας.

    Οσο για την 4Κ γενιά προσωπικά την θεωρώ όχι απίθανη, αλλα αδύνατη να βγει με αυτά τα χαρακτηριστικά άμεσα. Κοστος και ψύξη ειναι τεράστια ζητήματα στην παρούσα φάση.

  24. The Following User Says Thank You to andapo For This Useful Post:

    djpar (25-03-2016)

  25. #80
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγω πιστεύω ότι αν βγάλουν κατι θα το βγάλουν για το VR και όχι για να παίζει 4K.
    Edit
    Λάθος το έγραψα, εννοούσα οτι δεν θα είναι το 4Κ ο λόγος αυτό απλά θα παίζει δεν νομίζω να δούμε πότε 4K παιχνίδι (τουλάχιστον για τα επόμενα 5 χρόνια).
    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 25-03-2016 at 22:18.

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •