Page 2 of 138 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #21
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν εχει νοημα βρε συ η αναλυση, τα τελικα specs του PSVR που θα βγει τον οκτωβριο, ειναι με 1080 οθονη, οποτε ποιος ο λογος να θελουν για το VR μεγαλυτερη αναλυση? Αυτα στα PSVR2 (εαν οντως επιτυχει το πρωτο) κατα το 19-20 μαζι με το ps5, αυτη ειναι η δικη μου εκτιμηση.


  2. #22
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγω με αυτό που λέει ο Slay συμφωνώ.
    Δεν εχει λογική να βγάζει τώρα αναβαθμισμένη κονσόλα (ούτε κάποιο περιφερειακό που να κανει πιο δυνατό το ps4).
    Και με τα δυο είμαι αντίθετος. Για αυτό παίρνουμε κονσόλα, γιατι θελουμε για 5-6 χρόνια να ξέρουμε οτι η κονσόλα μας παίζει ολα τα games. Άμα ειναι ας πάρουμε pc.
    Αλλα δεν βρίσκω και λογική σε αυτό το πράγμα. Όταν βγάζεις σε 6 μήνες το PSVR και έχεις ρίξει όλο το βάρος σου εκεί δεν γίνεται να βγάλει PS4.5 και να "ακυρώνει" το PS4 που πουλάει σαν τρελό.
    Spoiler!

  3. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    teras1 (19-03-2016)

  4. #23
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Και να βγει, αν δεν έχεις 4Κ τηλεόραση ποιος ο λόγος να το πάρεις;
    Και εμένα μου φαίνεται παράλογο πάντως όλο αυτό και μάλλον τσάμπα το συζητάμε.
    μέχρι να βγει το ps5 που θα έχουν πέσει και οι τιμές στις 4Κ, το συζητάμε

  5. #24
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Να είχαμε γεμίσει και 4Κ τηλεοράσεις να πω οκ, εχει κάποια βάση.
    Αλλα ακόμα απέχουμε κάποια χρόνια απο το να γίνει στάνταρ η 4K TV.
    Spoiler!

  6. #25
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Για 4Κ θες σε pc εκτος της οθονης και gpu αξιας 600+ ευρω και βγαινει rumor για ps 4.5!!!

    Για να γελαμε απλα.

  7. The Following 5 Users Say Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    Axilleas_GR (20-03-2016),djpar (19-03-2016),mihalis13 (19-03-2016),Slay (20-03-2016),spartan (20-03-2016)

  8. #26
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δεν εχει νοημα βρε συ η αναλυση, τα τελικα specs του PSVR που θα βγει τον οκτωβριο, ειναι με 1080 οθονη, οποτε ποιος ο λογος να θελουν για το VR μεγαλυτερη αναλυση? Αυτα στα PSVR2 (εαν οντως επιτυχει το πρωτο) κατα το 19-20 μαζι με το ps5, αυτη ειναι η δικη μου εκτιμηση.
    Μα αυτο ειναι το point μου ρε συ απο την αρχη...
    οτι αν είχαν σκοπό νέο hardware θα στόχευαν στην ανάλυση στο PSVR hardware, γιατι αυτή τη στιγμη ειναι το πιο fixed χαρακτηριστικο απο ολα. Τα frames τα πας οπως θελεις.
    .

  9. #27

  10. #28
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εαν εχουν μια σταλια μυαλο, τοσο η MS οσο και η Sony, με τις αντιδρασεις που ειδαν στο neogaf θα πρεπει να αναθεωρησουν τετοιου ειδους σχεδια.

    Edit: μολις διαβασα το αρθρο, μαλλον τετοιοι """"αναλυτες"""" ειχαν πει στην MS οτι το always online και το κλειδωμα των παιχνιδιων σε μια συσκευη ειναι καλες ιδεες.

    “For the hardware manufacturers, new systems are a way to alter the lifecycle consoles usually have,” Kantan Games analyst Serkan Toto told GamesBeat. “If you are losing to your competitor, as Microsoft does to PS4 in this generation, you are behind for many years, and there is almost no way to catch up. Updating the hardware means de-risking in this context. It also means, if the rumors are true, that consoles will be updated more like the iPhone.”
    Η συμβουλη εδω λοιπον, ειναι οτι εαν εχεις μικροτερη βαση χρηστων απο τον ανταγωνισμο, η καλη ιδεα ειναι να την κανεις ακομα μικροτερη σπαζοντας την στα δυο, κυκλοφοροντας ενα νεο μοντελο, λιγο καλυτερο απο το προηγουμενο. Ηθελα να ηξερα ποσα λεφτα παιρνουν αυτοι οι απατεωνες για να λενε τετοιες μπαρουφες, λες και ΟΛΕΣ οι αγορες πρεπει να ειναι σαν τα κινητα που αλλαζουν καθε 1-2 χρονια. Προσφατα διαβασα μια στατιστικη που ελεγε οτι πανω απο 600 εκατομμυρια υπολογιστες (σταθερα και λαπτοπ) αυτη την στιγμη ειναι ηλικιας ανω των 5 χρονων, και δεν νομιζω οτι οι κατασκευαστες δεν βγαζουν τουλαχιστον ενα νεο μοντελο τον χρονο για να υπαρχει διαθεση, απλα ο κοσμος ΔΕΝ ψωνιζει υπολογιστες οπως κινητα, και το ιδιο ισχυει για τις κονσολες.

    “I think one of the advantages of both the PS4 and Xbox One being built largely from high-end PC specs is that they can be upgraded mid-cycle,” he said. “I think it would be challenging to ask developers to make two PS4 versions of their games, so I suspect the difference would largely be performance-related, and potentially new features, such as 4K.”
    απλα ΑΝΙΔΕΟΣ

    Υπαρχουν ομως και καποιοι που εχουν μια ιδεα περι της βιομηχανιας.
    Others, like SuperData Research analyst and cofounder Joost van Dreunen, think this gives Sony the chance to release a new PS4 specifically designed to handle the upcoming PlayStation VR headset. That device requires a special breakout box to handle extra cords, but a PS4.5 could build that hardware directly into the internals.

    At the same time, van Dreunen is skeptical that a PS4.5 is truly real.
    “I did not see any statement from Sony, but instead read about a Kotaku writer overhearing a few developers talk,” he said.
    Αυτο ΝΑΙ, ειναι πιθανο, ενα revision δηλαδη που θα εχει ενσωματωμενο το breakout box στην κονσολα, το οποιο θα πουλιεται μαζι με το headset.
    Wedbush Securities analyst Michael Pachter echoed that sentiment.
    “It’s funny how those pesky developers only share this stuff with the rumor mill, but not with people who might actually keep the information confidential,” he said. “I’ve heard nothing, but I think it’s possible that Sony launches a PS4.5 that is optimized for PlayStation VR, but highly doubt that they would make the PS4 obsolete only three years after launch.”

  11. The Following 5 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Axilleas_GR (20-03-2016),Dragonpaul (20-03-2016),PDS (20-03-2016),Starlord (20-03-2016),teras1 (20-03-2016)

  12. #29
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Εγω το βλέπω γελοίο ολο αυτο. 800 ευρωπουλα δίνεις για high end καρτα γραφικών στο pc και 4k παλι δυσκολευεται που λεει ο λογος. Πολυ μουφα μου φαίνεται.
    Αλλά και μια στο τόσο να ισχύει βλέπω ολοι μετά να γυρνανε σε pc

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    djpar (20-03-2016)

  14. #30
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εαν αυτο ειναι αληθεια και οντως εχουν τετοια σχεδια, τοτε μαλλον ηρθε η ωρα να παω να φτιαξω κι εγω ενα gaming PC να τελειωνει η υποθεση...

    Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη του να εχω κονσολα, οταν κανει αυτο που μισουσα στα PC. Μαλλον ξεχνανε γιατι ο περισσοτερος κοσμος επιλεγει την κονσολα...

    Αφηστε δε το καλυτερο... οτι εαν οντως κανουν κατι τετοιο MS + Sony, καταλαβαινετε οτι θα ειμαστε μονιμα σε μια... "cross gen phase" ετσι? Οσοι εχουν το 4Κ μηχανημα θα ειναι σε cross gen φαση επι μονιμου βασεως. Οι δε PS4 απλοι χρηστες, θα εχουν προιοντα με κακο framerate.

    Ουτε οι μεν ουτε οι δε θα εκμεταλλευονται το hardware του μηχανηματος τους... ακουγεται οικειο αυτο? Α ναι, οτι συμβαινει με τα PC σημερα. Θα ζησουμε ωραια πραγματα... /s

  15. The Following 9 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Axilleas_GR (16-09-2016),Melnibonian (21-03-2016),mihalis13 (21-03-2016),Nerven (21-03-2016),panos74gr (25-03-2016),PDS (21-03-2016),Snk (21-03-2016),spartan (21-03-2016),Starlord (21-03-2016)

  16. #31
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εαν αυτο ειναι αληθεια και οντως εχουν τετοια σχεδια, τοτε μαλλον ηρθε η ωρα να παω να φτιαξω κι εγω ενα gaming PC να τελειωνει η υποθεση...
    Δημητρη το εγραψα και σε αλλο ποστ, απλα η φημη αυτη ειναι μπαρουφα. Οχι γιατι η sony δεν εχει σχεδια για ισχυροτερη κονσολα, με 4Κ υποστηριξη , και backwards compatible, αλλα γιατι απλα αυτη θα λεγεται PS5 και θα κυκλοφορησει αρκετα χρονια απο τωρα. Το τζιμανι του kotaku ανακαλυψε τον τροχο, δηλαδη το console development cycle, και νομιζει οτι θα βγει αυριο νεα κονσολα απλα σαν αναβαθμιση. Ετσι επειδη ξεχναμε πολλες φορες πραγματα...

    According to lead architect Mark Cerny, development of Sony's fourth video game console began as early as 2008.
    4K στο ορατο μελλον, με κοστος κονσολας ειναι αδυνατον να δουμε, τοσο απλο ειναι το θεμα, και σε το kotaku να κουρευεται.

  17. #32
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μακαρι, η λογικη η δικη μου επισης το ιδιο θελει να λεει. Αλλα καλο θα ηταν να βγει η Σονυ και να το ξεκαθαρισει το τοπιο. Γιατι οσο δεν το κανει, οι αμφιβολιες φουντωνουν μεσα μου. Και μπορει να λεω οτι θα χτισω PC σε τετοιο σεναριο, αλλα η αληθεια ειναι οτι κατι τετοιο θα ηταν τοσο καταστροφικο για εμενα, που ισως με οδηγουσε μακρια απο το χομπυ.

  18. #33
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Συμφωνω με ολους και τα λεγομενα σας. Αυτην την στιγμη εχω διαθέσιμο pc monster με 16 gb ram με gtx 980 και ssd και 8πυρηνο κτλ κτλ. Ομως η κονσόλα ειναι αλλη φαση και για όλα τα παραπανω την προτιμω. Οπότε αν ποτε αυτό είναι αλήθεια τότε χανεται αυτη η ευκολία και η ξενιασια που έχει ενας χρήστης κονσόλας οσον αφορά αναβαθμίσεις κτλ σε σχέση με τα pc. Άρα ουδείς λογος αγοράς κονσόλας ξανά στο μελλον.


    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #34
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Μακαρι, η λογικη η δικη μου επισης το ιδιο θελει να λεει.
    και επισης υπαρχει και αυτο.
    One of the sources for the original story felt that the PS4.5 was an exploratory device,

  20. #35
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default Φήμη: Playstation 4.5 στα σκαριά?

    Μεταφέρω εδώ τα post για να μην γεμίζουμε τα news.
    .

  21. #36
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	gia-poion-htipaei-i-koudouna.jpg 
Views:	162 
Size:	40.5 KB 
ID:	8641 ...
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  22. #37

    Default

    ακομα δεν εχουμε ευχαριστηθει το ps4 και παμε για ps4,5 ? αντε ρε sony να δουμε τι μαs ετοιμαζειs !!

  23. #38

    Default

    Ευγε....αντε και μόλις κλείσει κάνα χρόνο το PSVR και ξε-στοκάρουν τα παλιά move θα παρουσιάσουν και καινούρια.

  24. The Following 5 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Leon_DiZ (24-03-2016),Nerven (24-03-2016),PDS (24-03-2016),Viper (24-03-2016)

  25. #39
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    http://www.eurogamer.net/articles/di...sony-making-it

    Απο οτι φαινεται ειναι αληθεια... το PS4.5 (οτι κι αν τελικα ειναι αυτο) ειναι πραγματικοτητα.

    Εαν αυτο το πραγμα διαφοροποιησει την βαση χρηστων και φερει μια κατασταση μονιμου cross gen στην κοινοτητα του Playstation, ειναι για πολυ φτυσιμο αυτοι που ειχαν την φαεινη ιδεα...

    Θελω να πιστευω οτι ειναι απλα για να κανει playback βιντεο σε 4Κ, σε συνδυασμο με μια slim εκδοση του PS4 (που λογικο ειναι να περιμεναμε καπου τωρα με βαση το παρελθον).

    Αν ομως πειραξουν το hardware και εχεις αντικτυπο αυτο στα games, το πειραμα ειναι τετοιο που ειναι πολυ επικινδυνο και μπορει να καταστρεψει το console gaming οπως το ξερουμε. Τετοια κινηση θα περιμενα απο μια MS, απο την Sony οχι...

  26. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (24-03-2016),PDS (24-03-2016),teras1 (25-03-2016)

  27. #40
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Απαράδεκτη κίνηση από τη Sony αν ισχύει... Πραγματικά για πολύ φτύσιμο..
    Αν γίνει κάτι τέτοιο δε νομίζω να ξανααγοράσω κονσόλα αφού θα έχουμε μια μορφής pc gaming...
    Ντροπή..
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •