Page 138 of 138 FirstFirst ... 3888128134135136137138
Results 2,741 to 2,744 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2741

    Default

    Για την εγγύηση από φίλο που δουλεύει σε σέρβις σε γνωστό πολυκατάστημα είναι 1 χρόνο. Πιστεύω αξίζει να δώσεις 50-70 ευρώ για 3 ετη ή 5 έτη εγγύηση



    Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2742

    Default

    Ναι κατάλαβα. Βέβαια η επιπλέον εγγύηση είναι μόνο απο την πλευρά του καταστήματος - αλλά αυτό σημαίνει οτι ακόμα και αν νεκρώσει που λέει ο λόγος το μηχάνημα είναι υπεύθυνοι να στο άλλαξουν.

    Απο την εμπειρία σας, επειδή πάντα αγόραζα κονσόλες πολύ μετά, έβγαινα ποτέ θέματα στις πρώτες παρτίδες? Οχι θεματάκια που λυνόντουσαν με software updates, αλλά θέματα hardware που ας πουμε οτι μπορεί να την "πάταγες" επειδή ήσουν early adopter και να έβγαζαν μερικούς μήνες πιο μετά ένα καλύτερο version. Για παράδειγμα είχα ακούσει κάτι για αρκετά θορυβώδεις κονσόλες με το ps4, μπορεί να κάνω και λάθος.

    ΥΓ: Ένα επιπλέον ευχαριστώ σε όλους σας που βοηθάτε, ωραία κοινότητα

  3. #2743

    Default

    Το πρώτο ps4 είχε βγάλει το blue light of death. Το πρώτο ps4 pro έκανε σαν αεροπλάνο.

    Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #2744
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το πρώτο PS4 είναι μία καθόλα αξιόλογη και αξιόπιστη κονσόλα. Ελάχιστα μοντέλα έβγαλαν σφάλμα BLOD κάποια RLOD αλλά είναι μέσα στα αποδεκτά πλαίσια και ποσοστά από όσο ξέρω, για αυτό άλλωστε δεν έχει προκύψει ευρύτερο θέμα στο διαδίκτυο.

    Όπως το αναφέρεις είναι λες και είχαμε πάλι φαινόμενα σαν:
    το Red Ring Of Death του Xbox 360 (η Micrososft ισχυρίστηκε ότι το ποσοστό ήταν 3~5% εντός πλαισίων υποτίθεται, αλλά έρευνες και αναφορές από καταστήματα σταδιακά έδειξαν ότι το ποσοστό έφτανε τότε στο 54%, λογικά πλέον δεν πρέπει να έμεινε κανένα xenon/zephyr 360 απροβλημάτιστο ακόμη και τα opus/falcon είχαν αρκετά προβλήματα μόνο η Jasper έδειχνε να έχει διορθώσει το πρόβλημα, η Microsoft επέκτεινε την εγγύηση στα 3 χρόνια και επισκεύαζε όλες τις προβληματικές κονσόλες της όπως και το δικό μου φυσικά το οποίο πλέον κείτεται νεκρό στο υπόγειο) ή
    Yellow Ligh of Death τις πρώτες κονσόλες PS3 με τις υποδοχές καρτών και τα 20GB (10% βάσει ρεπορταζ του BBC στο οποίο αντέδρασε η Sony λέγοντας ότι είχε 0,5% περίπου βάσει έρευνας και έδινε δωρεάν επισκευή εντός 2ετίας),
    κάτι που από τότε δεν έχει ξανασυμβεί γιατί οι εταιρείες έμαθαν από τα λάθη τους και αποφεύγουν τις ίδιες κολλήσεις που οδήγησαν σε αυτά τα σφάλματα.

    Το δικό μου είναι day1 έκδοση και δουλεύει ακόμη μέχρι σήμερα στην εντέλεια (φτου φτου, σκόρδο) χωρίς ιδιαίτερη φροντίδα από μέρους μου πέραν από ένα ξεσκόνισμα και μία άνεση στον αερισμό του. Έχει περάσει δύσκολα καλοκαίρια και ΟΚ μερικές φορές κάνει σαν αεριοθούμενο πια αλλά φοράω ακουστικά. Ελπίζω να το έχω και να το χαίρομαι πολύ καιρό ακόμη όπως και το PS3 που έχω (πρώτη έκδοση των 80 GB).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •