Page 105 of 138 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115 ... LastLast
Results 2,081 to 2,100 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #2081
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Με απλο ps4 και samsung tv (οχι 4κ) εχω κι εγω αυτο το προβλημα με το μαύρισμα. Τοσο καιρο νομιζα οτι ηταν επειδή ειχα φορτώσει πολλα στο πολυμπριζο (tv,ps4,δέντρο,αερόθερμο,φωτάκια) αλλα και τωρα που βγηκαν ολα και έμεινε μονο ps4-tv, αρκετά συχνα μου το κάνει
    Όπως έγραψα και νωρίτερα μου το κάνει και εμένα και όχι μόνο στο Ps4 αλλά και στο Ps3. Αυτό που δε θυμάμαι καν είναι αν το κάνει και στο απλό DVD player που έχω για τις μικρές.
    Νομίζω ότι και εκεί το κάνει αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
    Όσον αφορά τις συνδεδεμένες συσκευές στο πολύπριζο δε παίζει ρόλο νομίζω.
    Έχω επανω συνδεδεμένα Ps2, Ps3, Ps4, DVD player, τηλεόραση, στερεοφωνικό και έναν εκτυπωτή που χρησιμοποιώ για να εκτυπώσω μέσω WiFi είτε από το laptop, είτε από το κινητό.
    Μέχρι πρότινος δεν είχα κανένα απολύτως τέτοιο θέμα μαυρισματος της οθόνης. Από τη στιγμή που έβαλα τη καινούρια τηλεόραση το κάνει αλλά όχι συνέχεια. Δε μπορώ να βρω κάποιο συγκεκριμένο μοτίβο ή σειρά που να μου δώσει να καταλάβω τι ακριβώς φταίει. Πιθανολογουσα στην αρχή ότι ήταν τα καλώδια HDMI γιατί τα άλλαξα και τα δύο στα 3 μέτρα από όταν κρεμασα τη τηλεόραση στο τοίχο. Μετά σκέφτηκα τις ρυθμίσεις στη τηλεόραση αλλά δεν είχα καθόλου χρόνο να ασχοληθώ. Δε νομίζω ότι είναι θέμα κονσόλας πάντως. Μπορεί να κανω και λάθος βέβαια αλλά δε το νομίζω.



    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2082
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σε εμενα με το pro σε καινουργια Panasonic 4K ( HDR 40DX703 ) δεν κανει κανενα προβλημα . Την μονη στιγμη που μαυριζει η οθονη και επανερχεται ειναι μονο οταν ξεκιναει παιχνιδι που ειναι HDR οποτε εκεινη την στιγμη μαυριζει η οθονη για 1-2 δευτερολεπτα και επανερχεται με το HDR ενεργοποιημενο .
    Και αναλογα οταν κλεισω το παιχνιδι και επανελθω στο menu ξαναμαυριζει για λιγο για να σταματησει το HDR , και ειναι λογικο γιατι αλλη χρωματικη παλετα λειτουργει οταν ειναι σε SD και αλλη σε HDR.

  3. #2083
    pitsmak88's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Kefalonia
    Posts
    6
    PSN ID
    papazoto
    Name
    Makis

    Default

    Quote Originally Posted by teosard View Post
    Εχω την Sony KDL-50W815B και δεν αντιμετωπίζω καποιο θεμα.Μπαινει κανονικα το game mode.Δεν εχει σημασία το βάζεις σε οποιο HDMI θες.
    Μήπως εννοείς οτι με το τηλεκοντρόλ χειρίζεσαι το playstasion και δεν μπορείς να χειριστείς το μενού της τηλεόρασης λόγο HDMI Device Link ?
    Ναι αυτό εννοώ ότι δε μπορώ να το βάλω εγώ χειροκίνητα, εκτός αν μπαίνει αυτόματα σε game mode και δε το ξέρω. Απλά δε βλέπω κάποια διαφορά στα χρώματα και την αντίθεση γι'αυτό ρώτησα.

  4. #2084
    teosard's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Litoxoro
    Posts
    21
    PSN ID
    teosard

    Default

    Quote Originally Posted by pitsmak88 View Post
    Ναι αυτό εννοώ ότι δε μπορώ να το βάλω εγώ χειροκίνητα, εκτός αν μπαίνει αυτόματα σε game mode και δε το ξέρω. Απλά δε βλέπω κάποια διαφορά στα χρώματα και την αντίθεση γι'αυτό ρώτησα.
    Το game mode πρεπει να το βαλεις εσυ δεν μπαινει αυτοματα. Οποτε πηγαινε στο ps4 και απενεργοποίησε το HDMI Device Link για να ελενξεις την TV με το τηλεκοντρολ,βαλε game mode στην Τv (πατα options/επιλογή σκηνικού/Παιχνιδι) και ενεργοποιησε ξανα το HDMI Device Link στο ps4

  5. #2085
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  6. #2086

    Default

    Καλησπέρεςςς!! Να σημειώσω γιατί αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ το πρόβλημα με το ps4 pro. Την κονσόλα την έχω από Σάββατο. Σάββατο και Κυριακή ήταν κομπλέ. Χθες που πήγα να το δοκιμάσω έκανε τα εξής:
    1. Ξαφνικά και χωρίς να είμαι σε κάποιο παιχνίδι, στην τηλεόραση εμφανίστηκαν 'χιόνια'. Ο μόνος τρόπος για να το ξεπεράσω ήταν να ανοιγοκλείσω το vr.
    2. Μετά από λίγο σε άσχετη φάση πάλι, χάθηκαν τα πάντα κ στην τηλεόραση είχε μόνο ένα φωτεινό μαύρο. Το ξεπέρασα με τον ίδιο τρόπο.

    Τα παραπάνω δύο εμφανίστηκαν με το vr κλειστό. Αφού το άνοιξα κ έπαιζα, μετά από λίγη ώρα χάθηκε το σήμα. Στην τηλεόραση φαινόταν σαν να είχα δύο hdmi συνδεδεμένα (ένα του πσ4 και ένα του vr) εκ των οποίων κανένα δεν είχε σήμα. Ο μόνος τρόπος για να το ξεπεράσω ήταν να κλείσω το πσ4.
    Να σημειώσω ότι επειδή έχω διαβάσει πολλά ποστς σε φόρουμς, δεν το έχω τεστάρει καλά οπότε δε ξέρω εάν φταίει μόνο το vr ή το πσ4 προ. Όπως και να έχει ήταν λίγο σοκαριστικό κ ευελπιστώ να μην το ξαναπάθω. Θα ενημερώσω εάν επαναληφθεί.
    Η τηλεόραση είναι LG 4K μοντέλο 2015 και οι συνδεσμολογίες με τα hdmis που είχαν τα ps πακέτα.
    Εάν το έχει πάθει κανένας άλλος πείτε το γιατί σε συνδυασμό με το grainy effect του Psvr έχω λίγο λαλήσει κ δε ξέρω εάν πρέπει να επικοινωνήσω με σόνι για ελαττωματικά προϊόντα ή όχι.

    Υ.Γ. Το αναφέρω εδώ μια κ ακόμα δε μπορώ να ανοίξω θέμα (αλλιώς θα το είχα βάλει στα Τεχνικά θέματα).
    Υ.Γ.2: Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο η τηλεόραση διαβάζει δύο inputs;
    Υ.Γ.3: Κάπου διάβασα ότι το συμβάν πρωτοεμφανίστηκε με το τελευταίο firmware. ΑΠλά το αναφέρω

  7. #2087
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by tELesTic View Post
    Καλησπέρεςςς!! Να σημειώσω γιατί αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ το πρόβλημα με το ps4 pro. Την κονσόλα την έχω από Σάββατο. Σάββατο και Κυριακή ήταν κομπλέ. Χθες που πήγα να το δοκιμάσω έκανε τα εξής:
    1. Ξαφνικά και χωρίς να είμαι σε κάποιο παιχνίδι, στην τηλεόραση εμφανίστηκαν 'χιόνια'. Ο μόνος τρόπος για να το ξεπεράσω ήταν να ανοιγοκλείσω το vr.
    2. Μετά από λίγο σε άσχετη φάση πάλι, χάθηκαν τα πάντα κ στην τηλεόραση είχε μόνο ένα φωτεινό μαύρο. Το ξεπέρασα με τον ίδιο τρόπο.

    Τα παραπάνω δύο εμφανίστηκαν με το vr κλειστό. Αφού το άνοιξα κ έπαιζα, μετά από λίγη ώρα χάθηκε το σήμα. Στην τηλεόραση φαινόταν σαν να είχα δύο hdmi συνδεδεμένα (ένα του πσ4 και ένα του vr) εκ των οποίων κανένα δεν είχε σήμα. Ο μόνος τρόπος για να το ξεπεράσω ήταν να κλείσω το πσ4.
    Να σημειώσω ότι επειδή έχω διαβάσει πολλά ποστς σε φόρουμς, δεν το έχω τεστάρει καλά οπότε δε ξέρω εάν φταίει μόνο το vr ή το πσ4 προ. Όπως και να έχει ήταν λίγο σοκαριστικό κ ευελπιστώ να μην το ξαναπάθω. Θα ενημερώσω εάν επαναληφθεί.
    Η τηλεόραση είναι LG 4K μοντέλο 2015 και οι συνδεσμολογίες με τα hdmis που είχαν τα ps πακέτα.
    Εάν το έχει πάθει κανένας άλλος πείτε το γιατί σε συνδυασμό με το grainy effect του Psvr έχω λίγο λαλήσει κ δε ξέρω εάν πρέπει να επικοινωνήσω με σόνι για ελαττωματικά προϊόντα ή όχι.

    Υ.Γ. Το αναφέρω εδώ μια κ ακόμα δε μπορώ να ανοίξω θέμα (αλλιώς θα το είχα βάλει στα Τεχνικά θέματα).
    Υ.Γ.2: Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο η τηλεόραση διαβάζει δύο inputs;
    Υ.Γ.3: Κάπου διάβασα ότι το συμβάν πρωτοεμφανίστηκε με το τελευταίο firmware. ΑΠλά το αναφέρω
    Μη φρικάρεις φίλε μου. Και μένα μου κάνει το ίδιο θέμα με τα χιόνια (σπάνια αλλά έχει γίνει και επίσης με το VR κλειστό) και μόνο με το να κλείσω την κονσόλα διορθώθηκε.
    Η τηλεόρασή μου είναι επίσης 4Κ HDR του 2016. Είσαι οκ... είναι θέματα που θα λυθούν με updates.

  8. #2088

    Default

    Ευχαριστώ για την απάντηση
    Καλό αυτό (όχι για σένα δλδ ), γιατι ειδικά αυτό με τα χιόνια δεν το έχω διαβάσει κάπου αλλού.
    Για να δούμε...

  9. #2089

    Default

    Ακυρο.
    Last edited by Fulgore; 25-01-2017 at 17:07.

  10. #2090
    Andreas_gr's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Patras
    Posts
    12
    PSN ID
    Andreas_gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ps4 pro +Horizon Zero Dawn+3μηνη συνδρομη το πρωτο Bundle που βλεπουμε στο Ps4 pro και κυκλοφορει 1η Μαρτιου. Τιμη προς το παρον αγνωστη αλλα πιστευω οτι θα κινηθει κοντα στα 450ευρω.
    http://www.gameslife.gr/ps4-1tb-hori...ion-plus-71300
    Με το απλό slim ειναι το πακέτο όχι το pro


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #2091

    Default

    Εχετε δικιο,κριμα και ηταν καλη περιπτωση αν ισχυε για το pro.

  12. #2092
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Why are several PS4 Pro games arbitrarily locking 1080p users out of downsampling?


    Όποιος παίρνει αυτές τις αποφάσεις είναι πέρα για πέρα ηλίθιος. Δίνεις ένα σκασμό λεφτά και δεν έχεις κανένα απολύτως πλεονέκτημα από το να παίζεις στο βασικό PS4 αν δεν έχει και 4K TV.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (03-02-2017),PDS (03-02-2017)

  14. #2093

    Default

    Στο framerate δεν υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα;

  15. #2094
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Ray Liotta View Post
    Στο framerate δεν υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα;

    Δεν ξέρω για όλα, αλλά το Ezio collection πχ είναι κλειδωμένο στα 30fps και στα 2. Το Kingdom Hearts είναι 60fps και στα δύο κοκ.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #2095
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (03-02-2017)

  18. #2096
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Καλό το νέο, αν και το κομμάτι "improving frame rate etc etc" δεν το λες και το πιο κατατοπιστικό, και φαντάζομαι οτι τα παιχνίδια με 30fps cap δε νομίζω να έχουν διαφορά στην απόδοση(άντε να έχει λιγότερα framedrops υποθέτω). Από περιέργια έκανα register για beta testing της έκδοσης, αν μου στείλουν invite θα στείλω εντυπώσεις. Για να δούμε τι θα δούμε...

  19. #2097
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default


  20. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    PDS (03-02-2017)

  21. #2098

    Default

    αυτο δε μ'αρεσε
    ''turn this off if you experience unexpected behavior during gameplay''

  22. #2099
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το boost φανταζομαι θα ειναι κανα 5αρι frames πανω κατω. Αλλα οπως και να χει καλοδεχουμενο.
    .

  23. #2100
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •