Page 100 of 138 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110 ... LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 2744

Thread: PlayStation 4 Pro

  1. #1981

    Default

    Είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε το pro αν και πρέπει να θεωρούμε σχεδόν δεδομένο ότι δεν πρόκειται να δούμε τρομερή διαφορά στα γραφικά πέρα από την παραπάνω ανάλυση για 4k τηλεοράσεις και 2-3 πινελιές για να ασχολούνται στο Digital Foundry.
    Εγώ προσωπικά αν τώρα στις γιορτές δω κανένα bundle του slim σε ακόμα καλύτερη τιμή θα το χτυπήσω και με τα χρήματα που θα μου περισσέψουν παίρνω ακόμα 3-4 παιχνίδια αλλιώς πάω για το pro.

    Πάντως ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτό που εύχονται μερικοί να αποτύχει το εγχείρημα αλλιώς θα βγούμε ζημιωμένοι εμείς οι καταναλωτές. Εφόσον δεν σταματάει η υποστήριξη του απλού PS4 (δεν είναι ηλίθιοι να παρατήσουν μία βάση 40 εκατομμυρίων όταν τα περισσότερα έσοδα είναι από τις πωλήσεις παιχνιδιών) τότε ποιο το πρόβλημα; Το πρόβλημα το έχουν μόνο αυτοί που την βρίσκουν αγοράζοντας πάντα ότι πιο καινούργιο κυκλοφορεί το οποίο και το σέβομαι αλλά δεν σε βάζει κανείς με το ζόρι να το αγοράσεις..


  2. #1982
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gRim View Post
    Είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε το pro αν και πρέπει να θεωρούμε σχεδόν δεδομένο ότι δεν πρόκειται να δούμε τρομερή διαφορά στα γραφικά πέρα από την παραπάνω ανάλυση για 4k τηλεοράσεις και 2-3 πινελιές για να ασχολούνται στο Digital Foundry.
    Εγώ προσωπικά αν τώρα στις γιορτές δω κανένα bundle του slim σε ακόμα καλύτερη τιμή θα το χτυπήσω και με τα χρήματα που θα μου περισσέψουν παίρνω ακόμα 3-4 παιχνίδια αλλιώς πάω για το pro.

    Πάντως ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτό που εύχονται μερικοί να αποτύχει το εγχείρημα αλλιώς θα βγούμε ζημιωμένοι εμείς οι καταναλωτές. Εφόσον δεν σταματάει η υποστήριξη του απλού PS4 (δεν είναι ηλίθιοι να παρατήσουν μία βάση 40 εκατομμυρίων όταν τα περισσότερα έσοδα είναι από τις πωλήσεις παιχνιδιών) τότε ποιο το πρόβλημα; Το πρόβλημα το έχουν μόνο αυτοί που την βρίσκουν αγοράζοντας πάντα ότι πιο καινούργιο κυκλοφορεί το οποίο και το σέβομαι αλλά δεν σε βάζει κανείς με το ζόρι να το αγοράσεις..
    Είναι πολλά τα προβλήματα που δημιουργούντε αλλά θα σου πω ένα μονο (και ίσως το βασικότερο όλων). Αυτό είναι ότι χάνετε ένα μεγάλο ατού που είχε η κονσόλα vs pcs.

    Νομίζεις οτι αυτά που κάνει η Naughty Dog (και οι άλλες εταιρίες που κάνουν παπάδες με τα γραφικά) θα μπορούσαν να τα κάνουν το ίδιο εύκολα αν έφτιαχναν multiplatform games ή games για pc? Σαφώς και όχι. Ένα μεγάλο πρωτέρημα στην κονσόλα είναι οτι υπάρχει standart hardware και ο καλός ο developer μπορεί να κάνει τρελό optimization σε αυτό το hardware!

    Τώρα με αυτή τη νέα μόδα δεν υπάρχει αυτό το standart hardware. Εκεί που ο developer έραβε πάνω σε ένα κουστουμάκι τώρα πρέπει να ράψει πάνω σε 2. To optimization θυσιάζεται λοιπόν...

    Πέρα απο αυτό όμως ακόμα καλά καλά δεν βγήκε το pro και αρχίσαν τα προβλήματα. Το TLG στο απλό PS4 έχει πολλά προβλήματα σε frame rate κτλ. Αν συνεχιστεί αυτό τι θα γινει; Έχουμε σκάσει τα 400+ όταν βγήκε το PS4 αλλά για να μπορέσουμε να παίξουμε νορμαλ ένα παιχνίδι πρέπει να τα ξανασκάσουμε; Τραγικά πράγματα παιδιά...

  3. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    modecris (10-12-2016)

  4. #1983
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by gRim View Post
    Είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε το pro αν και πρέπει να θεωρούμε σχεδόν δεδομένο ότι δεν πρόκειται να δούμε τρομερή διαφορά στα γραφικά πέρα από την παραπάνω ανάλυση για 4k τηλεοράσεις και 2-3 πινελιές για να ασχολούνται στο Digital Foundry.
    Εγώ προσωπικά αν τώρα στις γιορτές δω κανένα bundle του slim σε ακόμα καλύτερη τιμή θα το χτυπήσω και με τα χρήματα που θα μου περισσέψουν παίρνω ακόμα 3-4 παιχνίδια αλλιώς πάω για το pro.

    Πάντως ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτό που εύχονται μερικοί να αποτύχει το εγχείρημα αλλιώς θα βγούμε ζημιωμένοι εμείς οι καταναλωτές. Εφόσον δεν σταματάει η υποστήριξη του απλού PS4 (δεν είναι ηλίθιοι να παρατήσουν μία βάση 40 εκατομμυρίων όταν τα περισσότερα έσοδα είναι από τις πωλήσεις παιχνιδιών) τότε ποιο το πρόβλημα; Το πρόβλημα το έχουν μόνο αυτοί που την βρίσκουν αγοράζοντας πάντα ότι πιο καινούργιο κυκλοφορεί το οποίο και το σέβομαι αλλά δεν σε βάζει κανείς με το ζόρι να το αγοράσεις..
    Πιστεύω ότι ο περισσότερος κόσμος φοβάται μήπως στο μέλλον δούμε "αναβαθμισμένες" κονσόλες οι οποίες όμως θα έχουν και αποκλειστικούς τίτλους. Κάτι το οποίο το φοβόμουν πάρα πολύ εγώ προσωπικά όταν ακούστηκαν οι πρώτες φήμες για PS4 Neo τότε.
    Εμένα προσωπικά αν ακολουθηθεί το μοντέλο απλό PS και μετά PS pro που να τρέχουν τα ίδια παιχνίδια με βρίσκει οκ σαν λογική. Και δεν κρύβω ότι είμαι από αυτούς που αντιδρούσαν πιο έντονα στην κυκλοφορία αναβαθμισμένης κονσόλα.
    Τώρα υπό προϋποθέσεις (καλύτερα frames, collectors ps4 pro) πιθανόν να αγόραζα στο προσεχές μέλλον ps4 pro. Αρκεί να το επιτρέπουν τα οικονομικά μου. Όπως αν το επέτρεπαν θα είχα τουλάχιστον άλλα 2-3 ps4 στη συλλογή μου (Star Wars, Uncharted, Batman).
    Πάντως προς το παρόν ξέρω πως δεν έχω διαφορετική εμπειρία σε ένα game επειδή έχω το απλό PS4. Και αυτό έχει σημασία παιδιά: Τα games... όλα τα άλλα είναι να'χαμε να λέγαμε
    Spoiler!

  5. #1984

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Είναι πολλά τα προβλήματα που δημιουργούντε αλλά θα σου πω ένα μονο (και ίσως το βασικότερο όλων). Αυτό είναι ότι χάνετε ένα μεγάλο ατού που είχε η κονσόλα vs pcs.

    Νομίζεις οτι αυτά που κάνει η Naughty Dog (και οι άλλες εταιρίες που κάνουν παπάδες με τα γραφικά) θα μπορούσαν να τα κάνουν το ίδιο εύκολα αν έφτιαχναν multiplatform games ή games για pc? Σαφώς και όχι. Ένα μεγάλο πρωτέρημα στην κονσόλα είναι οτι υπάρχει standart hardware και ο καλός ο developer μπορεί να κάνει τρελό optimization σε αυτό το hardware!

    Τώρα με αυτή τη νέα μόδα δεν υπάρχει αυτό το standart hardware. Εκεί που ο developer έραβε πάνω σε ένα κουστουμάκι τώρα πρέπει να ράψει πάνω σε 2. To optimization θυσιάζεται λοιπόν...

    Πέρα απο αυτό όμως ακόμα καλά καλά δεν βγήκε το pro και αρχίσαν τα προβλήματα. Το TLG στο απλό PS4 έχει πολλά προβλήματα σε frame rate κτλ. Αν συνεχιστεί αυτό τι θα γινει; Έχουμε σκάσει τα 400+ όταν βγήκε το PS4 αλλά για να μπορέσουμε να παίξουμε νορμαλ ένα παιχνίδι πρέπει να τα ξανασκάσουμε; Τραγικά πράγματα παιδιά...
    Και οι δύο κονσόλες έχουν ίδια αρχιτεκτονική εάν δεν κάνω λάθος. Δεν εμποδίζει τον developer να κάνει optimize το παιχνίδι του στο απλό PS4 και μετά να δημιουργήσει ένα mode για το Pro. Το θέμα βέβαια είναι εάν θα μπορέσει να εκμεταλλευτεί και στο 100% το Pro..σύμφωνα με τον Cerny είναι πολύ εύκολο και χαρακτηριστικά είχε πει ότι απαιτείται μόλις ένας developer και 1% επιπλέον δουλειά http://www.dualshockers.com/2016/10/...rk-developers/ . Το μέλλον θα δείξει..

    Όσον αφορά το TLG και με βάση αυτά που διαβάζαμε επί 9 χρόνια για προβλήματα στην παραγωγή του πιστεύεις ότι τα προβλήματα με το frame rate οφείλονται στην κυκλοφορία του ps4 pro; Δεν συμφωνώ καθόλου με αυτό το παράδειγμα. Κρίνοντας και από τους άλλου τίτλους του συγκεκριμένου δημιουργού τα τεχνικά προβλήματα θα τα είχε και ας μην είχε κυκλοφορήσει το pro. Άποψη μου πάντα...

  6. #1985

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πιστεύω ότι ο περισσότερος κόσμος φοβάται μήπως στο μέλλον δούμε "αναβαθμισμένες" κονσόλες οι οποίες όμως θα έχουν και αποκλειστικούς τίτλους. Κάτι το οποίο το φοβόμουν πάρα πολύ εγώ προσωπικά όταν ακούστηκαν οι πρώτες φήμες για PS4 Neo τότε.
    Εμένα προσωπικά αν ακολουθηθεί το μοντέλο απλό PS και μετά PS pro που να τρέχουν τα ίδια παιχνίδια με βρίσκει οκ σαν λογική. Και δεν κρύβω ότι είμαι από αυτούς που αντιδρούσαν πιο έντονα στην κυκλοφορία αναβαθμισμένης κονσόλα.
    Τώρα υπό προϋποθέσεις (καλύτερα frames, collectors ps4 pro) πιθανόν να αγόραζα στο προσεχές μέλλον ps4 pro. Αρκεί να το επιτρέπουν τα οικονομικά μου. Όπως αν το επέτρεπαν θα είχα τουλάχιστον άλλα 2-3 ps4 στη συλλογή μου (Star Wars, Uncharted, Batman).
    Πάντως προς το παρόν ξέρω πως δεν έχω διαφορετική εμπειρία σε ένα game επειδή έχω το απλό PS4. Και αυτό έχει σημασία παιδιά: Τα games... όλα τα άλλα είναι να'χαμε να λέγαμε
    Αυτό με τους αποκλειστικούς τίτλους έχει ξεκαθαριστεί από πριν την κυκλοφορία του Pro και δεν χρειάζεται να ανησυχεί κανείς. Εάν είχαν αλλιώς τα πράγματα θα το καταλάβαινα να διαμαρτύρονται.
    Προσωπικά πάντως όπως βλέπω τα πράγματα είτε pro είτε slim το ίδιο μου κάνει...περιμένω να δω εάν βγει καμιά προσφορά και ανάλογα με τη διαφορά τιμής θα αποφασίσω.

  7. #1986
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gRim View Post
    Κσύμφωνα με τον Cerny είναι πολύ εύκολο και χαρακτηριστικά είχε πει ότι απαιτείται μόλις ένας developer και 1% επιπλέον δουλειά http://www.dualshockers.com/2016/10/...rk-developers/ . Το μέλλον θα δείξει..
    Αυτο πλακα πλακα που λες, 1 δειγμα του ειδαμε προσφατα με το Pro patch για το Infamous First light, οπου το patch το δουλεψαν απο οτι διαβασα 2 μοναχα devs σε συντομο χρονικο διαστημα, με αρκετα καλα αποτελεσματα. (επουδενι βεβαια δεν αξιοποιησαν το 100% αλλα απο τα μεχρι τωρα patch του Pro ειναι απο τα πολυ καλα)

  8. #1987
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gRim View Post
    Και οι δύο κονσόλες έχουν ίδια αρχιτεκτονική εάν δεν κάνω λάθος. Δεν εμποδίζει τον developer να κάνει optimize το παιχνίδι του στο απλό PS4 και μετά να δημιουργήσει ένα mode για το Pro. Το θέμα βέβαια είναι εάν θα μπορέσει να εκμεταλλευτεί και στο 100% το Pro..σύμφωνα με τον Cerny είναι πολύ εύκολο και χαρακτηριστικά είχε πει ότι απαιτείται μόλις ένας developer και 1% επιπλέον δουλειά http://www.dualshockers.com/2016/10/...rk-developers/ . Το μέλλον θα δείξει..

    Όσον αφορά το TLG και με βάση αυτά που διαβάζαμε επί 9 χρόνια για προβλήματα στην παραγωγή του πιστεύεις ότι τα προβλήματα με το frame rate οφείλονται στην κυκλοφορία του ps4 pro; Δεν συμφωνώ καθόλου με αυτό το παράδειγμα. Κρίνοντας και από τους άλλου τίτλους του συγκεκριμένου δημιουργού τα τεχνικά προβλήματα θα τα είχε και ας μην είχε κυκλοφορήσει το pro. Άποψη μου πάντα...
    Δεν είπα οτι δεν θα τα είχε αν δεν είχε κυκλοφορήσει το pro. Αλλά πολύ πιθανό αν δεν υπήρχε pro να είχε πάρει λίγο παραπάνω delay και να κυκλοφορούσε λίγο αργότερα με διορθωμένα τα προβλήματα. Σε αυτή τη φάση μπορεί να το επιτρέψαν να κυκλοφορήσει σε αυτή την κατάσταστη γιατί στο pro είναι οκ (και ίσως να τραβήξουν και περισσότερο κόσμο στο pro).

  9. #1988
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by gRim View Post
    Αυτό με τους αποκλειστικούς τίτλους έχει ξεκαθαριστεί από πριν την κυκλοφορία του Pro και δεν χρειάζεται να ανησυχεί κανείς. Εάν είχαν αλλιώς τα πράγματα θα το καταλάβαινα να διαμαρτύρονται.
    Προσωπικά πάντως όπως βλέπω τα πράγματα είτε pro είτε slim το ίδιο μου κάνει...περιμένω να δω εάν βγει καμιά προσφορά και ανάλογα με τη διαφορά τιμής θα αποφασίσω.
    Λέω στο μέλλον, άρα όχι για το PS4 Pro που όπως είπες έχει ξεκαθαριστεί.
    Σου λέει κάποιος ναι θέλω να αποτύχει, γιατί αν πετύχει ποιος μου λέει ότι το επόμενο Pro μοντέλο (PS5 Pro πχ) δεν θα τρέχει αποκλειστικούς τίτλους και εγώ θα αναγκάζομαι ανά 2-3 χρόνια να αγοράζω καινούρια κονσόλα;
    Spoiler!

  10. #1989
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Το ότι δεν θα πάρει κάποιος το Pro δεν σημαίνει κάτι και εννοείται οτι ο καθένας κάνει αυτό που θελει ανάλογα τις προσδοκίες του. Όμως το να βγαίνουν καποιοι και να λένε εύχομαι να αποτύχει να κάνει να ρανει κτλ τι είναι ? Δεν είναι κακία ?
    Τώρα οσων αφορά για το αν φτάνω ενα pc κτλ εννοείται οτι δεν μπορεί να έρθει τόσο κοντά αλλά σε ανάλυση 1080 προς το παρών που θέλω για μένα ειναι μια χαρά. Έδωσα πανω απο 2500 ευρώ για monster pc και το εχω και το κοιτάω. Οπότε 1000 φορες να παρω 2 και 3 κονσόλες αντι αυτου να τις λιώνω.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #1990

    Default

    Θα δούμε στο μέλλον τι θα παίξει. Νομίζω ότι κάτι θα κάνει η sony παραπάνω μαζί με τους devs,για να σπρώξει τον κόσμο με το απλό ps4 στο ps4 pro. άποψη μου πάντα!

  12. #1991

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο πλακα πλακα που λες, 1 δειγμα του ειδαμε προσφατα με το Pro patch για το Infamous First light, οπου το patch το δουλεψαν απο οτι διαβασα 2 μοναχα devs σε συντομο χρονικο διαστημα, με αρκετα καλα αποτελεσματα. (επουδενι βεβαια δεν αξιοποιησαν το 100% αλλα απο τα μεχρι τωρα patch του Pro ειναι απο τα πολυ καλα)
    Πιστεύω ότι έχοντας "διπλάσια" ισχύ στην κάρτα γραφικών (η πεταλούδα που είχε πει και ο Cerny) αλλά με τον ίδιο επεξεργαστή (οκ είναι overclocked) δεν θα δούμε ποτέ καμιά μεγάλη διαφορά (λόγω cpu bottleneck) για να πούμε ότι αυτό το παιχνίδι εκμεταλλεύτηκε και το Pro στο 100%. Εννοείται μακάρι να διαψευστώ...

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Δεν είπα οτι δεν θα τα είχε αν δεν είχε κυκλοφορήσει το pro. Αλλά πολύ πιθανό αν δεν υπήρχε pro να είχε πάρει λίγο παραπάνω delay και να κυκλοφορούσε λίγο αργότερα με διορθωμένα τα προβλήματα. Σε αυτή τη φάση μπορεί να το επιτρέψαν να κυκλοφορήσει σε αυτή την κατάσταστη γιατί στο pro είναι οκ (και ίσως να τραβήξουν και περισσότερο κόσμο στο pro).
    Και στο Pro δεν τα πάει καλά. Σωστά τρέχει μόνο σε 1080p mode. Τώρα εάν ένα παιχνίδι χρειάζεται 2 Teraflops επιπλέον για να τρέξει από τα 25fps στα 30fps με αυτά τα γραφικά κάτι πάει στραβά με το παιχνίδι..

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Λέω στο μέλλον, άρα όχι για το PS4 Pro που όπως είπες έχει ξεκαθαριστεί.
    Σου λέει κάποιος ναι θέλω να αποτύχει, γιατί αν πετύχει ποιος μου λέει ότι το επόμενο Pro μοντέλο (PS5 Pro πχ) δεν θα τρέχει αποκλειστικούς τίτλους και εγώ θα αναγκάζομαι ανά 2-3 χρόνια να αγοράζω καινούρια κονσόλα;
    Αυτά είναι υποθετικά σενάρια αλλά και πάλι όπως είπα έστω ότι επιτρέπει η sony το PS5 Pro να έχει αποκλειστικούς τίτλους. Ποιος developer θα παραβλέψει μια τεράστια βάση χρηστών για να βγάλει ένα παιχνίδι που τρέχει μόνο στο Pro;

  13. #1992
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by gRim View Post
    Αυτά είναι υποθετικά σενάρια αλλά και πάλι όπως είπα έστω ότι επιτρέπει η sony το PS5 Pro να έχει αποκλειστικούς τίτλους. Ποιος developer θα παραβλέψει μια τεράστια βάση χρηστών για να βγάλει ένα παιχνίδι που τρέχει μόνο στο Pro;
    Ναι δεν λέω. Και η γκρίνια πάντα με υποθετικά σενάρια θα πέσει.
    Εγώ απλά λέω το σκεπτικό πολλών που γκρινιάζουν. όπως και πολύς κόσμος γκρινιάζει για το VR ή για το mobile gaming.
    Δεν ξέρουμε τι θα γίνει, απλά υποθέτουμε και πράττουμε αναλόγως. Κάποιος θα στηρίξει μια αναβαθμισμένη κονσόλα σύμφωνα με αυτά που πιστεύει, κάποιος δεν θα τη στηρίξει.
    Spoiler!

  14. #1993
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Παιδια, ειναι θεμα development studio. Στα τελευταια cod ας πουμε και αισθητη διαφορα υπαρχει (μετα απο αρκετες μερες με pro τα ειδα σε απλο ps4 σε multi και η διαφορα ηταν αισθητη και μου κακοφανηκε καπως) και τρεχουν και λιγο καλυτερα. Για BF1 ουτε συζητηση. Το pro εχει 10-15 frames καλυτερο performance και πολυ καλυτερη εικονα (απαραδεκτο απο την dice να υπαρχει διαφορα σε fps σε multi). Για μενα ειναι ξεκαθαρο. Αν εχεις 4κ tv αξιζει το pro, αν δεν εχεις δεν αξιζει, εκτος και αν παιρνεις ps4 πρωτη φορα.

  15. #1994

    Default

    Πιο παλια καποιος ειχε κινητρο στο να αγορασει κονσολα day one,παρολο που ανεκαθεν ειχαν φτωχο launch,επειδη ηξερε οτι θα του βγαλει ταδε χρονια και οτι οι μονες διαφορετικες εκδοσεις που θα βγαινανε θα ηταν οι slim εκδοσεις,χωρις διαφορες στις επιδοσεις.
    Τωρα με τις αναβαθμισμενες κονσολες για πειτε μου ποσοι θα πανε να αγορασουν το ps5 day one και δεν θα τους περασει απο το μυαλο πιθανο ενδεχομενο να βγει ps5 neo/pro αργοτερα...

    Επισης το παραπανω παραδειγμα του battlefield 1 στο multiplayer ειναι αλλο ενα δειγμα του τι μπορει να δουμε στο μελλον. Βασικα μονο και μονο και τετοιες κουβεντες που γινονται και γραφονται,οπως και σε αυτο το θεμα και αυτο αρνητικο ειναι,αυτος δηλαδη ο προβληματισμος/ανησυχια.

    Οσο για το παραπανω παραδειγμα με το pc των 2500+ευρω για 1080p που καθεται και μαζευει σκονη,πραγματικα ασχολιαστο......

  16. #1995
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Πιο παλια καποιος ειχε κινητρο στο να αγορασει κονσολα day one,παρολο που ανεκαθεν ειχαν φτωχο launch,επειδη ηξερε οτι θα του βγαλει ταδε χρονια και οτι οι μονες διαφορετικες εκδοσεις που θα βγαινανε θα ηταν οι slim εκδοσεις,χωρις διαφορες στις επιδοσεις.
    Τωρα με τις αναβαθμισμενες κονσολες για πειτε μου ποσοι θα πανε να αγορασουν το ps5 day one και δεν θα τους περασει απο το μυαλο πιθανο ενδεχομενο να βγει ps5 neo/pro αργοτερα...
    Ξεχνάς ότι οι κάποιες κονσόλες παλιά είχαν 680€ τιμή day 1 και στις τιμές PS4 launch έπεφταν μετά από χρόνια.

    Η Sony και η MS σε αυτή την γενιά ήθελαν σχετικά φθηνές κονσόλες που δεν είχαν πολύ μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις με αποτέλεσμα σχετικά σύντομα να είναι outdated σαν hardware. Όποτε βγάζουν τώρα upgraded μοντέλα στην ίδια αρχιτεκτονική.

    Συνολικά προτιμώ την προσέγγιση αυτή από το να είχαν βγάλει πάλι πανάκριβες κονσόλες που θα αγόραζαν λίγοι.

  17. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    king2009 (07-12-2016)

  18. #1996

    Default

    Ναι αλλα στην ps3 εποχη σου χρεωνε παραπανω το blu ray δισκο οπως επισης και το γεγονος οτι δεν πληρωνες για το online οπως τωρα.

    - - - Updated - - -

    Επισης πιστεψε με καλυτερα να ειχε κυκλοφορησει το ps4 pro day one στα 600ευρω παρα αυτο το μπαχαλο που εχουμε τωρα,κυριως για τους κατοχους ps4 απλου παντα.

  19. #1997
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Προσπαθώ εδώ και ημέρες να παίξω 4K video από το YouTube app του PS4 PRO και η μέγιστη ανάλυση που παίζει τα video ειναι 1080p.
    Στην αρχή έλεγα ότι μάλλον φταίει η σύνδεσή μου (η οποία βέβαια είναι VDSL 50 Vodafone), αλλά αν χρησιμοποιήσω τον YouTube player από τα smart app της τηλεόρασης, τότε παίζει κανονικά το 4K video (βέβαια με τραγικό loading και κακό interface).

    Προφανώς επιλέγω video που έχουν ένδειξη ότι είναι 4K και αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος ή αν πρέπει να πειράξω κάποια ρύθμιση. Μήπως έχει κανένας καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει στο PS4;

  20. #1998
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ξέρει κανείς αν το faceplate του slim μπορεί να μπει και στο Pro?
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #1999
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Ξέρει κανείς αν το faceplate του slim μπορεί να μπει και στο Pro?
    αν θυμαμαι καλα απο τα teardown videos, το πλαστικο ειναι διαφορετικο και ενιαιο πλεον (οπως στο slim) οποτε φανταζομαι πως οχι.

  22. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Leon_DiZ (09-12-2016)

  23. #2000
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Προσπαθώ εδώ και ημέρες να παίξω 4K video από το YouTube app του PS4 PRO και η μέγιστη ανάλυση που παίζει τα video ειναι 1080p.
    Στην αρχή έλεγα ότι μάλλον φταίει η σύνδεσή μου (η οποία βέβαια είναι VDSL 50 Vodafone), αλλά αν χρησιμοποιήσω τον YouTube player από τα smart app της τηλεόρασης, τότε παίζει κανονικά το 4K video (βέβαια με τραγικό loading και κακό interface).

    Προφανώς επιλέγω video που έχουν ένδειξη ότι είναι 4K και αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος ή αν πρέπει να πειράξω κάποια ρύθμιση. Μήπως έχει κανένας καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει στο PS4;
    4Κ τηλεοραση εχεις φανταζομαι ετσι?

    Επισης στα settings του Pro εχεις επιλεγμενη την μεγιστη αναλυση?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •