Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 66

Thread: Vampyr

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22

  3. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Kane (03-05-2018)

  4. #23
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    DONTNOD: VAMPYR’S ONE SAVE SYSTEM MEANT TO GIVE CHOICES ‘REAL, MEANINGFUL IMPACT’

    Players Will Only Have One Save Slot for Every Vampyr Playthrough
    Last week, we reported on Vampyr only giving players one save slot per playthrough. A few days later, the game’s developers at Dontnod Entertainment have gotten back to us to explain the logic behind this design choice.

    vampyr

    A Dontnod spokesperson explained in an email that it was important for players choices to β€œhave a real, meaningful impact.”

    β€œPlayers do not manually control saves, beyond having three slots for three separate campaigns,” the spokesperson continued. β€œThis means that all decisions are permanent – players will need to think through their options carefully with no ‘safety net’ to fall back on!”

    The spokesperson also addressed the potential problem regarding corrupted saves: β€œOn a technical level, we have backup systems in place to avoid the issue of corrupted saves.”

    Vampyr is an action RPG with a main quest that is estimated to take 15 to 20 hours to complete. There’ll also be several sidequests to complete and there are ways for players to permanently alter the game world by killing off certain NPCs. Not being able to simply reload a past save in order to reverse a poor decision could definitely make players think long and hard about the choices they’ll make.
    source: cogconnected.com

  5. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Kane (18-05-2018),Sir_Teraflop (04-06-2018)

  6. #24
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μάλιστα...
    Μου αρεσει τωρα εμενα αυτο που διαβαζω εδω.
    Τουλάχιστον για το πρωτο playthrough δεν τίθεται θεμα,
    ειμαι βρικόλακας θα πεθάνετε ολοι φαση ...μα ολοι!!
    Εδω παντος στα μαγαζια εδω και κανα 2 εβδομαδες το διαφημίζουν πολυ το παιχνιδι.

  7. #25

    Default



    το παιχνιδι σπερνει! εχει γινει ηδη προπαραγγελια.

  8. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Kane (21-05-2018)

  9. #26
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

  10. #27

    Default

    ^^
    ειναι το ιδιο ακριβως με αυτο που ποσταρα παραπανω. κριμα,νομιζα οτι βγαλανε και αλλο gameplay.

  11. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    BillyFlo81 (25-05-2018)

  12. #28
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Όντως, my fault. Εν τω μεταξύ, αποφευγω να δω οποιοδήποτε video για το παιχνίδι τον τελευταίο καιρό για αυτό την πατησα καθως σκέφτομαι να το αγοράσω, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι day one. Τώρα όσον αφορά το συγκεκριμένο video, μου προκαλεί εντυπωση που ένα από τα μεγαλύτερα sites καθυστέρησε τόσες μερες να δημοσιεύσει την παραπάνω είδηση. Σαν να μην δίνουν ιδιαίτερη σημασία τοσο τα media αλλα και το κοινό για ένα τόσο ενδιαφέρον παιχνίδι σαν το Vampyr.

  13. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-05-2018)

  14. #29

    Default

    ναι δεν εχει ακουστει οσο θα επρεπε,ειναι αληθεια αυτο. ελπιζω να παει καλα, γιατι στο ιστορικο τους εχουν το remember me και life is strange,αρα στην ουσια τολμησαν να σχοληθουν με κατι νεο.

  15. #30
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    BillyFlo81 (02-06-2018)

  17. #31

    Default

    σκανε σιγα σιγα κ τα πρωτα walkthrough,ειδα καμποσο. πολυ ενδιαφερον παιχνιδακι πραγματικα.

    Spoiler!

  18. #32
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Έτσι φαίνεται. Αν δεν βγει φλόμπα από τις κριτικές των χρηστών, θα το πάρω σίγουρα. Τώρα το πότε, αυτό εξαρτάται από το πόσο γρήγορα θα πέσει η τιμή.

  19. #33

    Default

    Απο τα ως τωρα λιγα που εχω δει,δεν μου φανηκε κατι το ιδιαιτερο αλλα περιμενω τα reviews που θα βγουν λογικα σημερα.

  20. #34

    Default

    Ανεβηκαν και τα πρωτα reviews http://www.metacritic.com/game/plays.../vampyr?ref=hp

  21. #35

    Default

    αν κ δεν περιμενω τις κριτικες για να αγορασω παιχνιδια που με ενδιαφερουν,μεχρι στιγμης οτι review εχω δει κυμαινεται απο 7 κ πανω.μεχρι κ αυτος ο σπαστικος acg ειπε πολυ καλα λογια.

  22. #36

    Default

    Να σου πω την αληθεια με βαση τα οσα εχω δει ακομα και απο τον Acg,το παιχνιδι φαινεται να εχει καποια ενδιαφεροντα κομματια αλλα νομιζω οτι ο συγκεκριμενος(που δεν το αγορασε καν το παιχνιδι)ειπε πολυ βαρια κουβεντα για το κατα ποσο αξιζει τα 60ευρω/δολλαρια για day one αγορα.
    Θα το εχω προσωπικα στα υποψην ισως για τις γιορτες σε καποιο καλο price drop αλλα δεν με εχει πεισει για τα χρηματα που ζηταει αυτη την στιγμη.

  23. #37
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχω φτάσει το τέλος του chapter 1 και όσο έχω παίξει μου αρέσει πολύ. Στην αρχή μου φάνηκε κάπως ατσουμπαλος ο χειρισμός άλλα τον συνήθισα γρήγορα

    Το σύστημα μάχης θυμίζει λίγο souls, δεν είναι τόσο δύσκολο αλλά έχεις stamina και πρέπει να προσέχεις τα χτυπήματα σου και να αποφεύγεις τις επιθέσεις των εχθρών. Υπάρχουν αρκετά όπλα για να βρεις, παλούκια,τσεκουριά, two-Handed weapons, καραμπίνες, περίστροφα κλπ, τα οποία τα βρίσκεις ψάχνοντας και δεν στα δίνει έτσι έτοιμα

    Η ατμόσφαιρα είναι σκοτεινή και υποβλητική όπως αρμόζει σε ένα τέτοιο παιχνίδι. Οσον αφορά την ιστορία στο σημείο που είμαι δεν έχει εξελιχθεί πολύ αλλά φαίνεται να έχει αρκετό ενδιαφέρον

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    BillyFlo81 (05-06-2018),christos-sonyboy (05-06-2018),chronohill (05-06-2018),Kane (05-06-2018),tsakali GR (05-06-2018)

  25. #38
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Εχω φτάσει το τέλος του chapter 1 και όσο έχω παίξει μου αρέσει πολύ. Στην αρχή μου φάνηκε κάπως ατσουμπαλος ο χειρισμός άλλα τον συνήθισα γρήγορα

    Το σύστημα μάχης θυμίζει λίγο souls, δεν είναι τόσο δύσκολο αλλά έχεις stamina και πρέπει να προσέχεις τα χτυπήματα σου και να αποφεύγεις τις επιθέσεις των εχθρών. Υπάρχουν αρκετά όπλα για να βρεις, παλούκια,τσεκουριά, two-Handed weapons, καραμπίνες, περίστροφα κλπ, τα οποία τα βρίσκεις ψάχνοντας και δεν στα δίνει έτσι έτοιμα

    Η ατμόσφαιρα είναι σκοτεινή και υποβλητική όπως αρμόζει σε ένα τέτοιο παιχνίδι. Οσον αφορά την ιστορία στο σημείο που είμαι δεν έχει εξελιχθεί πολύ αλλά φαίνεται να έχει αρκετό ενδιαφέρον
    Μιχαλη μια ερωτηση, το παιχνιδι θυμιζει Vampire Masquerade bloodlines?

  26. #39
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και ναι και οχι. Ναι γιατί περνάει πολύ ωραία την αίσθηση του να είσαι βαμπίρ και την εσωτερική μάχη του χαρακτήρα μας για το καλό ή το κακό και όχι γιατί δεν έχει τόσα πολλά rpg στοιχεία όπως το bloodlines, είναι πιο action

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Kane (05-06-2018),Nikoladim (05-06-2018)

  28. #40

    Default

    Φορτώνει κ μενα τώρα το παιχνίδι. Σε κάνα μισαωρο θα δω τι παίζει κ γω από πρώτο χέρι. Για να δούμε...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •