Page 17 of 38 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 321 to 340 of 753

Thread: Netflix

  1. #321

    Default

    Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι πράγματι υπάρχει μεγάλη πρόοδος στο θέμα των υποτίτλων. Ακόμη και ανά 2-3 μέρες. Υλικό που είχα βάλει στη λίστα μου είδα να εμφανίζονται υπότιτλοι.
    Από την άλλη έχω δει και πολλά με αγγλικούς. Κάπου όμως κουράζει. Ειδικά τις ώρες που παρακολουθώ.

  2. #322
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Αν και μαλλον θα εχει απαντηθεί, (ξανα) ρωταω.

    Τα ps4+xbox one στο netflix φτανουν μεχρι 1080p και στα ps4 pro+ xbox one s μεχρι 4Κ ?
    Ναι ετσι ειναι.

    Using Netflix on your PlayStation
    Using Netflix on your Xbox

  3. #323

    Default

    Σχετικά με το παραπάνω τώρα..
    Το χρησιμοποιώ μηνες στο ps4. Από πέρυσι που ήρθε ως τώρα, με 2-3 μήνες διάλειμμα μόνο. Θεωρώ ότι η ποιότητα που παίζει στην κονσόλα είναι αξεπέραστη . Και στην εικόνα αλλά και στον ήχο. Και μάλιστα δεν έχω 4k tv. Άρα μιλάμε για 1080p. Μιλώντας ακόμη πιο πρακτικά το υποτιθέμενο HD των καναλιών είναι για κλάματα μπροστά του.
    Κάποια στιγμή στο εξοχικό, που δεν είχα πάρει μαζί την κονσόλα, έπαιξα σε pc και τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά. Οκ. Δεν ήταν και το πιο τέλειο pc... Ίσως σε. Μηχανήματα με καλύτερο hardware να αλλάζει κάτι. Όμως ακόμη κι ήχος, μέσω οπτικής ίνας, στο home σινεμά, δεν είχε καμία σχέση με αυτόν που έβγαζε η κονσόλα.
    Τώρα βέβαια για 4k πρέπει να έχεις το 3ο πακέτο συνδρομής.

    Last edited by Conjure7; 28-05-2017 at 09:49.

  4. #324
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Σχετικά με το παραπάνω τώρα..
    Το χρησιμοποιώ μηνες στο ps4. Από πέρυσι που ήρθε ως τώρα, με 2-3 μήνες διάλειμμα μόνο. Θεωρώ ότι η ποιότητα που παίζει στην κονσόλα είναι αξεπέραστη . Και στην εικόνα αλλά και στον ήχο. Και μάλιστα δεν έχω 4k tv. Άρα μιλάμε για 1080p. Μιλώντας ακόμη πιο πρακτικά το υποτιθέμενο HD των καναλιών είναι για κλάματα μπροστά του.
    Κάποια στιγμή στο εξοχικό, που δεν είχα πάρει μαζί την κονσόλα, έπαιξα σε pc και τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά. Οκ. Δεν ήταν και το πιο τέλειο pc... Ίσως σε. Μηχανήματα με καλύτερο hardware να αλλάζει κάτι. Όμως ακόμη κι ήχος, μέσω οπτικής ίνας, στο home σινεμά, δεν είχε καμία σχέση με αυτόν που έβγαζε η κονσόλα.
    Τώρα βέβαια για 4k πρέπει να έχεις το 3ο πακέτο συνδρομής.
    Ναι σε pc ειναι περίεργα τα πράγματα. Chrome πχ δεν ξεπερνα τα 720p, ο ηχος απο browsers ειναι κακός γενικά και φυσικα δεν ειναι ολες οι σειρες φτιαγμενες για 4Κ. Καλο ειναι να προτιματε τις εφαρμογες όπου υπαρχουν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #325
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ σε απλό PS4 με 4k τηλεόραση κ ίντερνετ του κωλου κ μετά από λίγο κλειδώνει σε 2Κ ανάλυση. Προφανώς αν είχα vdsl θα έπαιζε 4k

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  6. #326

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Εγώ σε απλό PS4 με 4k τηλεόραση κ ίντερνετ του κωλου κ μετά από λίγο κλειδώνει σε 2Κ ανάλυση. Προφανώς αν είχα vdsl θα έπαιζε 4k

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Λογικο, προσαμοζει αναλυση και bitrate ετσι ωστε να εχεις ομαλη αναπαραγωγη.
    Για καποιο λογο στη χωρα μας εχουν κοφτη στα 4κ στα 14mbit...

  7. #327
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    5η σεζον House Of Cards με ελληνικους subs. Θα πεσει λιωσιμο

  8. #328
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει εδώ https://www.netflix.com/SubtitlePreferences να αλλάξει χρώμα κτλ στους υπότιτλους να δει αν γίνονται οι αλλαγές; Μου είχαν πει από netflix πως όταν οριστικοποιηθεί η ελληνική γλώσσα τότε θα δουλεύει και αυτό.

    Αν μπορεί κάποιος να κάνει μια δοκιμή. Πριν 2 μήνες που είχα δοκιμάσει εγώ δεν δούλευε πάντως.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #329
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει εδώ https://www.netflix.com/SubtitlePreferences να αλλάξει χρώμα κτλ στους υπότιτλους να δει αν γίνονται οι αλλαγές; Μου είχαν πει από netflix πως όταν οριστικοποιηθεί η ελληνική γλώσσα τότε θα δουλεύει και αυτό.

    Αν μπορεί κάποιος να κάνει μια δοκιμή. Πριν 2 μήνες που είχα δοκιμάσει εγώ δεν δούλευε πάντως.

    Δεν γίνεται στα ελληνικά. Αγγλικά και τούρκικα λειτουργεί.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    WolfRathmA (30-05-2017)

  11. #330
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    5η σεζον House Of Cards με ελληνικους subs. Θα πεσει λιωσιμο
    Επιτέλους! Σήμερα δυστυχώς ένα επεισόδιο θα προλάβω να δω, γιατί αλλιώς με βλέπω με μαύρους κύκλους αύριο στη δουλειά....
    Spoiler!

  12. #331
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Conjure7 (01-06-2017)

  14. #332

    Default

    Καθόλου δεν μου άρεσε η διακοπή του sense 8. Ήταν όντως κάτι διαφορετικό.
    Βέβαια δεν έχω προλάβει να δω τα νέα επεισόδια ακόμη...

    Στάλθηκε από το HUAWEI CAM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #333
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Λόγω αυπνίας χτες τελείωσα όλο τον 5ο κύκλο του House of Cards. Δυστυχώς μου φάνηκε αρκετά κατώτερο των προηγούμενων seasons - πράγμα λογικό αφού άλλαξαν showrunner για πρώτη φορά. Τραβηγμένο σε πολλά σημεία, από μηχανής θεοί και σε κάποιες φάσεις οι ανατροπές ήταν λίγο middle-finger για όσους παρακολουθούσαν τόσα χρόνια τη σειρά... Πρώτη φορά ένιωσα ότι χάθηκα και ότι δεν καταλάβαινα γιατί οι χαρακτήρες έκαναν ό,τι έκαναν.

    Δυο νέοι χαρακτήρες μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέροντες από τη μία, αλλά αρκετά "forced" από την άλλη. Εμφανίστηκαν από το πουθενά και ξαφνικά κινούν όλους και τα πάντα.

    Θα την ξαναδώ κάποια στιγμή αλλά γενικά απογοητεύτηκα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #334
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Βγήκε η καινούργια season Orange is the New Black. Στο ελληνικό Netflix δεν υπάρχει ούτε η 4η ούτε η 5η.

    Ανάμεσα σε αυτό, στο μέτριο House of Cards και την ακύρωση του Sense8, δεν είναι και από τους καλύτερους μου μήνες στην υπηρεσία.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #335
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και εμένα μου κάνει εντύπωση ρε φίλε. Δεν υποτίθεται οτι είναι netflix original το orange is the new black?
    Γιατί δεν είναι up to date?

  18. #336
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Και εμένα μου κάνει εντύπωση ρε φίλε. Δεν υποτίθεται οτι είναι netflix original το orange is the new black?
    Γιατί δεν είναι up to date?
    Κάτι θα παίζει με τα δικαιώματα πάλι.

    Στην αρχή δεν υπήρχε ούτε Orange, ούτε House of Cards αλλά το δεύτερο προστέθηκε νμζ πέρυσι όλο μαζί (1-4).

    EDIT: μάλλον φταίει ότι είχαν πουλήσει τα δικαιώματα στον ΟΤΕ ( ;; )

    http://www.newsbeast.gr/media/arthro...ck-ston-ote-tv
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #337
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι αυτό φταίει μάλλον....
    Τι να πω....

  20. #338
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    καλημερα παιδες!
    δοκιμαζω και γω αυτον τον δωρεαν μηνα και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος!δεν εχω δει πολλα βεβαια γιατι υπαρχει ελλειψη χρονου αλλα μονο και μονο τα επεισοδιακια Rick and Morty που τα βλεπω απευθειας με εχουν αποζημειωσει!
    Ηθελα να ρωτησω.Εσεις την μοιραζεστε την συνδρομη?γιατι το συζηταμε με κατι φιλους να το κανουμε..
    Spoiler!

  21. #339
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ έχω την 4Κ συνδρομή κ την μοιράζομαι με άλλους 3. Από 3 ευρώ ο καθένας και το έχω από την 1η μέρα.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (22-09-2017)

  23. #340
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ την μοιράζομαι κανονικά με έναν φίλο. Και εγώ αν δεν κάνω λάθος από day one το έχω.
    Spoiler!

  24. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (22-09-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •