Page 34 of 34 FirstFirst ... 243031323334
Results 661 to 673 of 673

Thread: Netflix

PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    PSN ID
    chronohill

Εγώ ξεκίνησα οζαρκ επειδη ειπατε καλά λόγια και το απολαμβάνω...τελείωσα πρώτη και είμαι στα μισά δεύτερης...που υποτίθεται είναι η πιο "αδύναμη"...γουστάρω πολύ τόυς χαρακτήρες πολύ μαυρίλα από όλους και απίστευτες καταστάσεις...θέλω να δω πόσο καλύτερη είναι η 3η που έχει γίνει χαμός...αν μαρεσουν οι 2 πρώτες τόσο η 3η θα με εξτασει!
    Επίσης το Westworld καλά κρατεί φανταστικό το προτελευταίο ..προβλέπεται χαμός στο φινάλε και γουστάρω...ανανεώθηκε και για 4η και χάρηκα...
    Edit τώρα είδα ότι είμαστε στο θέμα του νετφλιξ!δεν πειράζει για το Westworld παρτε το σαν γενική συμβουλή!

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

2. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

Valkyre (28-04-2020)

Editor Kapa's Avatar
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

^^ απλά η δεύτερη σεζόν εμβαθύνει στους χαρακτήρες ώστε να τους απογειώσει από τα μισά της 3ης σεζόν.(περί Ozark)

Το μόνο που μου τη σπάει στη σειρά ώρες ώρες είναι αυτή η μπλεδιλα μουντιλα που την χαρακτηρίζει, σε φάση ότι είτε έχω πάθει αχρωματοψία ή τα έπαιξε η tv.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    PSN ID
    valkyre4
    Name
    Δημήτρης

Το Οζαρκ ειναι οντως διαμαντακι. Οπως ειχα πει κι εγω στο αναλογο θρεντ. Η τριτη με διαφορα η καλυτερη σεζον για εμενα. Στη δευτερη καπου με κουρασε λιγο δε θυμαμαι ομως που. Αλλα γενικα πολυ καλη σειρα.

Advanced Member Conjure7's Avatar
    PSN ID
    Conjure7

Εμένα στη τρίτη σαιζόν με παίρνει στάνταρ ο ύπνος, σε κάθε προσπάθεια. Βαριέμαι κιόλας. Και η σειρά μου άρεσε. Δεν ξέρω...
    Σε ότι αφορά τη ποιότητα είναι εμφανής η διαφορά. Βλέπω σε απλή 32αρα, που έχω στο υπνοδωμάτιο, πάντα μέσω της κονσόλας, που θεωρώ ότι ανέκαθεν είχε μεγάλη διαφορά σε σχέση με την Web based θέαση. Ούτε 4k συνδρομή ή συσκευή. 1080p έβλεπα 1080p υποτίθεται πως βλέπω και τώρα. Αμ δε. Στα σκοτεινά - μαύρα πλάνα η διαφορά είναι χαοτική.

Advanced Member Conjure7's Avatar
    PSN ID
    Conjure7

Ή εγώ τα έχω χάσει ή χάθηκε η επιλογή για edit.
    Τέλος πάντων. Όφειλα να γράψω οτι η αρχική μου εντύπωση για την 3η σαιζόν Ozark άλλαξε τελείως μετά το 3ο-4ο επεισόδιο. Όχι μόνο δεν με πήρε ο ύπνος αλλά, μετά από πολύ καιρό, "κάηκα" μέχρι τις 6 το πρωί. Και θα έβλεπα κι άλλο αλλά είδα το ρολόι...

7. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

chronohill (01-05-2020)

Senior Member Nodens's Avatar
    PSN ID
    Lord_Nodens
    Name
    Γιώργος

9. The Following 2 Users Say Thank You to Nodens For This Useful Post:

jk_blue_tiger (14-05-2020),Valkyre (13-05-2020)

PSN ID
    valkyre4
    Name
    Δημήτρης

Αυτη τη στιγμη που γραφω εχω βαλει να παιζει το Skyscraper (ναι το ξερω... ταινιαρα...) στο netflix και η ποιοτητα ειναι στο 1.01 mbps... δε παλευεται...

Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    PSN ID
    Lefteris_X

Σήμερα ή κάτι έχει πάθει το Netflix ή έχουν γαμηθεί οι ελληνικές γραμμές όταν κατεβάζουν data από εξωτερικό δεν εξηγείται αλλιώς.

Από το μεσημέρι η κατάσταση είναι άθλια. (είμαι με 46 Mbit download καθαρόαιμα, και 4,5Mbit upload).

Καλό κουράγιο για το Skyscraper, θέλει μεγάλες αντοχές (προσωπικά δεν το άντεξα στα 10 λεπτά).

PSN ID
    valkyre4
    Name
    Δημήτρης

Το εχω να γρατζουναει ενω σερφαρω με το κινητο. Αλλα η ποιοτητα ειναι πραγματικα αθλια... δε βλεπεται που δε βλεπεται η ταινια απο φυσικου της, με τετοια χαλια ποιοτητα δε βλεπεται ουτε κυριολεκτικα μιλωντας...

EDIT: Κατι δεν παει καλα ρε μαγκες... βαζω altered carbon το παιζει στα 8 mbps, βαζω last dance επισης 8mbps... βαζω Hugo που ειναι και αυτο απλα HD και παιζει στα 3,8mbps.... τι σκατα μπορει να μου εξηγησει καποιος την λογικη πισω απο αυτη την κατασταση;

Τα ιδια ειχα παθει και με το assassins creed και το platform...

Δεν μπορω να καταλαβω τη φαση...

Administrator Slay's Avatar
    PSN ID
    Slay2012

Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τα ιδια ειχα παθει και με το assassins creed και το platform...

Δεν μπορω να καταλαβω τη φαση...
    μπορεί η ΑΙ να κατεβάζει την ποιότητα ανάλογα με το πόσα streams ζητούνται ταυτόχρονα από κάθε τίτλο.

PSN ID
    Lefteris_X

Κάτι παίζει με τις γραμμές μάλλον όταν επικοινωνούν με εξωτερικό.

Βλέπω το Fargo, εδώ και μέρες είναι σταθερά στα 4.10 Mbps (όπως είχα αναφέρει σε ποστ πιο πίσω).

Εχτές μία που πήγαινε στα 4.36Mbps, μία που πήγαινε στα 2-κάτι, στα 3-κάτι............και έκανα το τέστ κάνοντας rewind για να προβληθούν οι ίδιες σκηνές!

PSN ID
    valkyre4
    Name
    Δημήτρης

Δε ξερω Λευτερη εμενα εδω και καιρο μου κανει τετοια πραγματα με συγκεκριμενες ταινιες/σειρες. Δηλαδη το The Platform που ηταν και καινουργια διαφημισμενη ταινια και μαλιστα του netflix ακομα και σημερα να το βαλω στο 1mbps παιζει... no idea why.

PSN ID
    Lefteris_X

Από το lockdown κι έπειτα που έκλασαν οι γραμμές έχουμε αυτά τα προβλήματα.

Γενικώς, ζούμε την πλήρη κατάρρευση των μύθων που μας ταίζουν εδώ και χρόνια..."είμαστε στη ψηφιακή εποχή", "πλέον τα πάντα γίνονται άμεσα" κλπκλπ.

17. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

spartan (26-05-2020)

Page 34 of 34 FirstFirst ... 243031323334

Bookmarks

Bookmarks