Page 37 of 38 FirstFirst ... 27333435363738 LastLast
Results 721 to 740 of 753

Thread: Netflix

  1. #721
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Υπάρχουν και χειρότερα, είχα δει ένα που πρωταγωνιστούσε η Starback (απο το remake του Galactica) οπα λέω, εδώ είμαστε. Το σενάριο ειναι τι θα γινόταν εαν σε ενα διαστημόπλοιο που κανει το πρωτο διαστρικό ταξίδι, βάλεις για πλήρωμα κομμωτριες, νυχουδες, και ντουκια απο το Instagram. Και αυτό μόνο σαν κωμωδία μπορεί να το δεί κάποιος.

    Υ.Γ. το πλήρωμα δεν ήταν αυτό που περιγράφω, απλά έτσι συμπεριφέρονταν. Ξεμαλιάσματα, τσαμπουκάδες κ.ο.κ.
    Γιατί μου το θύμησες; Καλά το είχα διαγράψει από τη μνήμη μου.
    Αυτό ήταν πραγματικό αίσχος

  2. #722
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Εχει εδω και 2 μερες που το netflix μου κανει αυτο οταν βλεπω απο την smart tv! Τι ειναι ξερει καποιος;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #723
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δοκίμασες να βγάλεις από την πρίζα την τηλεόραση?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #724
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #725

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Εχει εδω και 2 μερες που το netflix μου κανει αυτο οταν βλεπω απο την smart tv! Τι ειναι ξερει καποιος;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για δοκίμασε να αλλάξεις κι ένα καλώδιο hdmi.

  6. #726
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Δεν νομιζω να φταιει το καλωδιο hdmi γιατι απο οτι βλεπω η μπαρα και ο χρονος τα δειχνει ολοκαθαρα οπως και τις επιλογες απο πανω...

  7. #727
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Μέσα στο netflix κάπου έχει help και έχει κάποια options εκεί έχει το restart.

  8. #728
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Τα εκανε ολα αυτα που λετε αλλα δεν εχει φτιαξει! Επισης βλεπω μεσω smart tv και δεν χρειαζεται hdmi καλωδιο! Το κατεβασα στο ps4 και βλεπω απο εκει προς το παρον απροβληματιστα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #729
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Τα εκανε ολα αυτα που λετε αλλα δεν εχει φτιαξει! Επισης βλεπω μεσω smart tv και δεν χρειαζεται hdmi καλωδιο! Το κατεβασα στο ps4 και βλεπω απο εκει προς το παρον απροβληματιστα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Άλλες εφαρμογές streaming τρέχουν κανονικα; Έχεις τσεκάρει άλλους που έχουν την ίδια μήπως το έχουν σαν πρόβλημα;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #730
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Netflix

    Δείτε το Social Dilemma, ειδικά όσοι έχετε παιδιά



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #731
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Netflix

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δείτε το Social Dilemma, ειδικά όσοι έχετε παιδιά

    Αρκετά κατατοπιστικό, ειδικά για πολύ κόσμο που ειναι ανυποψίαστος.

    Δεν μπόρεσα όμως να μην σκεφτώ και κάτι παρόμοιο με αυτό...


  12. #732

    Default

    Δεν έχει σχέση το νετφλιξ (μια υπηρεσία που πρέπει να πληρώσεις και που στη τελική αν θες δε το βλέπεις/μιλάω πάντα για νόμιμα),με τα σοσιαλ.

    Βαρέθηκα λίγο διότι δεν πολύ ασχολούμαι με σοσιαλ ενώ μου φάνηκε λίγο σοφτ και για πιο νέους (12-19)που είναι πιο δύσκολο να απομακρυνθούν από το κινητό. Ίσως επειδή τα είχα από πριν κάποια από αυτά στο μυαλό μου. Δεν μαρέσουν μόνο φωτό (ινστα)δεν γουστάρω σχόλια σε φωτό (φμπου)δεν έχω καμία όρεξη για μίνι βίντεο (τικτοκ/σναπτσατ)και κρατάω σταθερά το Τουίτερ για νέα, στοιχήματα, αθλητικά (και πάλι πηγές που θέλω εγώ-δεν έχω σχεδόν κανέναν πραγματικό φίλο στο Τουίτερ είναι κυρίως για ειδήσεις).

    Πολύ ωραίο σαν ιδέα και πληροφορίες πάντως με άτομα που είναι μέσα από το χώρο.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  13. #733
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by shadowfax7 View Post
    Δεν έχει σχέση το νετφλιξ (μια υπηρεσία που πρέπει να πληρώσεις και που στη τελική αν θες δε το βλέπεις/μιλάω πάντα για νόμιμα),με τα σοσιαλ.

    Βαρέθηκα λίγο διότι δεν πολύ ασχολούμαι με σοσιαλ ενώ μου φάνηκε λίγο σοφτ και για πιο νέους (12-19)που είναι πιο δύσκολο να απομακρυνθούν από το κινητό. Ίσως επειδή τα είχα από πριν κάποια από αυτά στο μυαλό μου. Δεν μαρέσουν μόνο φωτό (ινστα)δεν γουστάρω σχόλια σε φωτό (φμπου)δεν έχω καμία όρεξη για μίνι βίντεο (τικτοκ/σναπτσατ)και κρατάω σταθερά το Τουίτερ για νέα, στοιχήματα, αθλητικά (και πάλι πηγές που θέλω εγώ-δεν έχω σχεδόν κανέναν πραγματικό φίλο στο Τουίτερ είναι κυρίως για ειδήσεις).

    Πολύ ωραίο σαν ιδέα και πληροφορίες πάντως με άτομα που είναι μέσα από το χώρο.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    Είναι τεράστιο πρόβλημα και για άτομα που δεν έχουν σχέση με τεχνολογία και ίντερνετ και στην ουσία μπήκαν στο ιντερνετ για τα social media. Άτομα που δεν μπορούν να καταλάβουν πως λειτουργούν τα social και γιατί λειτουργούν έτσι, αλλά και άτομα που δεν τους περνάει καν από το μυαλό ότι "αυτό που διαβάζω μπορεί να μην ισχύει, ίσως πρέπει να το ψάξω παραπάνω".
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #734
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παλι απεχθανομαι ολοκληρωτικα τα Social Media. Εχω (πλεον) ενα παθος εναντιον τους. Πιστευω οτι ειμαστε στη φαση που στην συντριπτικη πλειοψηφια τους κανουν πολυ περισσοτερο κακο παρα καλο. Και σε αυτο ειμαι σχεδον απολυτος πλεον. Δεχομαι σαν ιδεα οτι το καθε εργαλειο ειναι πως το χρησιμοποιεις, αλλα τα συγκεκριμενα, σαν δημιουργηματα ειναι πλεον καθαρα κατασκευασμενα με βαση την μπιζνα του χρηματος και της χειραγωγησης και μαλιστα με ενα "λαιμαργο" τροπο, με πληρη αδιαφορια των συνεπειων. Το "καλο" ειναι καπου πολυ βαθια χωμενο μεσα σε ολο αυτο το σκουπιδαριο. Οποτε δεν το δεχομαι πλεον αυτο οταν το λεει ο κοσμος, γιατι ειναι ολο και πιο δυσκολο να χρησιμοποιηθει με καλο τροπο μαζικα. Το μονο που χρησιμοποιω ειναι το facebook και αυτο μονο για μερικα group (χομπυ) που παρακολουθω και το marketplace.

    Twitter, instagram κλπ ειναι μεγαλο σιχαμα για εμενα και να πω την αληθεια το φορουμ μας εχει και αυτο συνδραμει σημαντικα στο να σιχαθω συγκεκριμενα το Twitter. Ειλικρινα δεν βρισκω τι το ιδιαιτερο θα εχανα απο τη ζωη μου εαν δεν υπηρχαν. Τροποι ενημερωσης υπαρχουν, τροποι επαφης υπαρχουν. Αναμφιβολα αποτελουν μια εξαιρετικη ιδεα, η οποια κατεληξε σε κατι επικινδυνο.

  15. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Error Flynn (21-09-2020),obione (02-10-2020),panos74gr (21-09-2020),psx3 (21-09-2020)

  16. #735

    Default

    Συμφωνώ σε αυτά που λες Λεόν με τη μικρή διαφορά ότι απλά θεωρώ/φαντάζομαι ότι μιλάμε για ηλικίες που αφορούν το ντοκιμαντέρ. Κάτω των 23-24 ετών.

    Δε νομίζω άτομα που λίγο ασχολούνται με Ίντερνετ και τεχνολογία δεν έχουν λίγη αντίληψη και δε ψάχνουν λίγο περισσότερο τι κάνουν τα σοσιαλ,τα αρνητικά που έχουν οι ανθρώπινες σχέσεις όταν το κινητό μπαίνει στη μέση κτλ. Ίσως είμαι και λάθος. Πάντως σίγουρα θεωρώ άτομα πιο ευπιστα και με λιγότερο maturity lvl ιδανικά για 'προιοντοποιηση'.

    Για Τουίτερ είμαι σχεδόν κάθετα αντίθετος με τον Βαλκριριο. Όταν γίνεται κάτι θέλω να το μάθω τη στιγμή που γίνεται. Οι ειδήσεις είτε αθλητικές, είτε πολιτικές με ενδιαφέρει να τις μαθαίνω τη στιγμή που συμβαίνουν. Όταν διαβάσω ότι κάτι συνέβη μπορώ αντίστοιχα να πάω σε σαιτ να διαβάσω αναλυτικά τι και πώς. Το Τουίτερ για μένα είναι μέσο χρονικό (εξάλλου με τόσο λίγους χαρακτήρες λίγα πράγματα μπορείς να γράψεις ).

    Το κακό πάντως με τα σοσιαλ είναι ότι αντικειμενικά τα φόρουμ έχουν χάσει την αίγλη παλαιότερων ετών. Πρίν 15 έτη υπήρχαν άπειρα φορυ ανάλογα με το υλικό που σε ενδιέφερε.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  17. #736
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Διαφωνω στο θεμα ηλικιων παρα πολυ φιλε Shadowfax7. Ο ηλικιακος μου περιγυρος ειναι ηλικιες 30-50 ετων. Με συντριπτικη πλειοψηφια στα 40. Γνωριζω πολυ κοσμο απο αυτους ο οποιος ακομα επηρεαζεται σημαντικα απο τα fake news, ζει στη ληθη της "ονειρικης" ζωης του καθε instagrammer και φυσικα εχει εναν τρελο εθισμο με τα SM.

    Δεν ειναι μονο θεμα παιδιων. Ειναι γενικοτερο το προβλημα. Ισα ισα θα ελεγα οτι πλεον πολυ περισσοτερα 25αχρονα εχουν επαφη με την τεχνολογια απο οτι 40αριδες.

  18. #737

    Default

    Είναι και θέμα (ΔΕΝ ΤΟ ΛΈΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΩ ΣΤΟΝ ΠΕΡΊΓΥΡΟ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ) παιδείας και αντίληψης σίγουρα. Μπορεί και να έχεις δίκιο όντως δεν έχω τέτοια εικόνα από το δικό μου. Ούτε από ανθρώπους εδώ στη Σκωτία.

    Πάντως μην συγκρίνουμε γενικά την Αμερική με Ευρώπη.

    Επίσης ο Τραμπ δε βγήκε έχοντας τις περισσότερες ψήφους . Το σύστημα γενικά της Αμερικής έχει κάτι holes μεγαλύτερες από την τάφρο των Μαριανών.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  19. #738
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δεν παρεξηγουμε βρε εννοειται!

    Γενικα θεωρω οτι μεγαλο μερος του πληθυσμου ειναι αρκετα χειραγωγησιμο και λογω συνθηκων. Οχι απαραιτητα παιδειας. Δηλαδη αν ο αλλος ζει σε μια μιζερια να κανει 2 δουλειες σαν το σκυλι για να τα βγαλει περα, σε μια Ελληνικη πραγματικοτητα και καθημερινοτητα που σε πολλα πραγματα ειναι πισω πολλα χρονια, ειναι λογικο να μπει στο τρυπακι.

    Ενα απλο παραδειγμα, μπαινεις να δεις τι κανουν οι φιλοι σου, βλεπεις τον αλλο με τη σκαφαρα, βλεπεις την παλια συμμαθητρια να ειναι φετες, να κανουν ταξιδια, φαινομενικα να ειναι "τελεια" η ζωη τους και αυτο σου δημιουργει σιγα σιγα συναισθηματα που δεν κανουν καλο.

    Ειναι σαν τα γυναικεια περιοδικα ομορφιας. Που φιλοξενουν πανεμορφες, σχεδον αψεγαδιαστες γυναικες ως επι το πλειστον. Μια ομορφια που ειναι απροσιτη για το 80-90 του κοινου που τα διαβαζει. Δημιουργει κομπλεξ.

    Και αυτο ειναι ενα απλο παραδειγμα. Δεν θα μπω κανω στην διαδικασια να αναφερθω στην διασπορα συνωμοσιων, στην χειραγωγηση της κριτικης σκεψης κλπ. Υπαρχουν πραγματα που διαβαζεις και δεν μπορεις να καταλαβεις οτι ειναι απλα μπουρδες. Πρεπει να κανεις ολοκληρη ερευνα πισω απο αυτο. ΠΟιος εχει το χρονο να κανει τετοια ερευνα οταν εχει οικογενεια παιδια δουλειες? Επισης ακους κατι απο ενα ατομο που εμπιστευεσαι και θεωρεις οτι ειναι σωστο αυτο που διαβασε. βεβαια εγω πλεον δεν πιστευω απλα τιποτα απολυτως. Ακουω και λεω οκ, i need to verify. Αλλα δε γουσταρω να ζω ετσι καχυποπτα λογω των μαλακισμενων SM. Υπαρχει η ελευθερια του λογου, αλλα ΙΜΗΟ υπαρχει και ενα σοβαροτατο θεμα καταχρησης αυτου.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Kane (23-09-2020),panos74gr (21-09-2020)

  21. #739
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Συμφωνώ και επαυξάνω με όσα λέτε.

    Η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου δεν κάνει σωστή χρήση των social media.

    Κι εγώ διαβάζω Twitter, αλλά δεν υιοθετώ άκριτα ό,τι γράφουν.

    π.χ. κυκλοφορούσε μια φήμη για ξεκλείδωμα CUs και ανέβασμα συχνότητας μνήμης στο PS5. Δεν το πόσταρα όμως (ευτυχώς ούτε κανείς άλλος), γιατί το θεώρησα σπέκουλα κάποιου ονειροπαρμένου Sony fanboy.

    Είναι αυτό που έλεγα σε άλλο νήμα ότι θέλει ισχυρό φίλτρο (κριτική ικανότητα, πείρα) να απομονώσεις την ήρα από το στάρι. Χρήσιμα πράγματα θα βρεις αν ξέρεις να ψάξεις, όπως κάποια tweets από game devs.

    Στον αντίποδα κάποια Xbots έφαγαν αμάσητη την σπέκουλα για 6-8TF GPU στο Series S και φυσικά πήγαν κουβά (για πολλοστή φορά). Συν ότι μερικές φορές το Twitter θυμίζει γήπεδο με τα system wars (αυτά τα παίρνεις στην πλάκα, μόνο για popcorn αξίζουν).

  22. #740
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ένα review μας για το Ratched για όποιον θέλει να το δει. (Χρειαζόμαστε κάποια edit στα video, αλλά είμαστε ακόμα στην αρχή! Μαθαίνουμε!)

    Ένα like έστω θα μας βοηθήσει!

    Σας ευχαριστούμε!

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (02-10-2020),obione (02-10-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •