Page 20 of 38 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast
Results 381 to 400 of 753

Thread: Netflix

  1. #381
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Lauren Schmidt Hissrich to Adapt ‘The Witcher’ for Netflix (EXCLUSIVE)

    Lauren Schmidt Hissrich will adapt fantasy saga “The Witcher” into a series for Netflix, Variety has learned.

    Like the stories on which it is based, Netflix’s “The Witcher” chronicles monster hunters who, with training and body modification, develop supernatural abilities at a young age to battle deadly beasts. Hissrich will serve as showrunner and executive producer. Her writing and co-executive producer credits include Marvel-produced superhero dramas “The Defenders” and “Daredevil” for Netflix and Starz’s “Power.” She is represented by UTA.

  2. #382
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Χα Χα!!! Δε παίζεται το εξελληνισμένο Netflix!!!!

  3. #383
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το έβαλα στα Ελληνικά εχθές και διαπίστωσα ότι στα Ελληνικά δεν έχει πληροφορίες για την ταινία αν είναι HD/4K/HDR κτλ όπως και επίσης στις επιλογές ήχου δεν έχει επιλογή για 5.1.

    Ξανά στα αγγλικά οπότε...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #384
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Το θεμα ειναι να εχει υποτιτλους, το interface klein.

  5. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    WolfRathmA (13-12-2017)

  6. #385
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πολύ καλή κίνηση αν και εγώ προσωπικά δεν θα το αλλάξω στα Ελληνικά. Μου φαίνονται αστείοι οι ελληνικοί τίτλοι σε ταινίες/games. Ίσως να φταίει και λόγω συνήθειας, αλλά το Iron Fist να το βλέπω σαν Σιδηρογροθιάς μου φαίνεται αστείο.
    Διάβασα πως σκέφτονται να κάνουν και ελληνικές παραγωγές. Ενδιαφέρον θα έχει αυτό μπας και δούμε μια ελληνική σειρά της προκοπής.

    Spoiler!

  7. #386
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν υπαρχει λογος να βαλει κανεις ελληνικα , η ελευθερη μεταφραση 9/10 φορες ειναι για γελια.

    Εγω ελπιζω να μη δουμε ελληνικες παραγωγες, δεν εχει υπαρξει αλλωστε και ποτε ελληνικη παραγωγη , που να αξιζει να δει κανεις και ας ακουγομαι "αμερικανανακι". Οι ελληνικες σειρες και οι ελληνες ηθοποιοι ειναι χαμηλου επιπεδου , αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Παντα σε συγκριση με το υλικο που βλεπουμε στο netflix μιλαω.

    Spoiler!

  8. #387
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Να σου πω. Αν έβλεπα μια κωμωδία επιπέδου 50-50 δεν θα με χάλαγε καθόλου. Ή μια παραγωγή όπως είχαμε δει το "Νησί".
    Γενικά όμως το επίπεδο των ελληνικών σειρών είναι κάτω του μετρίου.
    Θεωρώ πως έχουμε πάντως κάποιους καλούς ηθοποιούς που θα μπορούσαν να αναδείξουν καλύτερα το ταλέντο τους σε μια καλύτερη παραγωγή.
    Spoiler!

  9. #388
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τι να σου πω , εγω σαχλαμαρες τα βλεπω ολα. Μπορει στον μικροκοσμο της Ελλαδας να βρισκουν κοινο , αλλα ως εκει . Δεν γινεται να υπαρξουν συγκρισεις σε ποιοτητα παραγωγης, ερμηνειες , σεναρια κλπ . Οποτε και μια "καλη" σειρα για τα ελληνικα δεδομενα οπως αυτες που ανεφερες τις οποιες δεν εχω δει , υπολειπεται σημαντικα απο αντιστοιχες ξενες παραγωγες.

    Spoiler!

  10. #389
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το «Νησί» κατά τη γνώμη μου μπορεί να συγκριθεί με αρκετές σειρές του εξωτερικού σε ποιότητα παραγωγής.
    Αφήνω απέξω κάποιες τεράστιες παραγωγές επιπέδου Game Of Thrones.
    Όπως και πολλές κωμωδίες μπορούν να συγκριθούν με παραγωγές του εξωτερικού.
    Τώρα μπορεί για το γούστο σου να μην σου αρέσουν, αλλά υπήρξαν αξιόλογες σειρές στην Ελλάδα.
    Σαφώς θα απέχουμε από Αμερικανικές σειρές μιας και εκεί παίζει ρόλο και το κοινό που απευθύνεσαι. Άλλο 10 εκατομμύρια, άλλο σε ολόκληρο τον κόσμο.
    Βέβαια αυτό δεν δικαιολογεί τον πάτο που έχει πιάσει πλέον η ελληνική τηλεόραση και ο κινηματογράφος.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  11. #390
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μιχαλη μεγαλη κουβεντα αλλα δε νομιζω οτι μπορουν να συγκριθουν ελληνικες με ξενες σειρες. Προσεξε αλλο "διασκεδαζω βλεποντας μια ελληνικη χαζοσειρα" και αλλο "επιλεγω να δω μια ελληνικη σειρα αντι μιας αντιστοιχης ξενης".

    Αλλα οκ οπως ειπες γουστα ειναι αυτα καποιοι φιλοι μου παλια μου ελεγαν να δω το παραπεντε και εγω ηθελα να τους δειρω γιατι εκεινη την εποχη εβλεπα το My name is Earl και απλα κουνουσα το κεφαλι μου.

    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (13-12-2017)

  13. #391
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Netflix

    Που να δεις την ελληνική εκδοχή του My name is Earl. Το με λένε Βαγγέλη αν θυμάμαι καλά τον τίτλο. Το να βαράς το κεφάλι σου δεν αρκεί.
    Πραγματικά ήταν πολύ μέτρια σειρά. Μόνο η Ρενεση άξιζε για ευνόητους λόγους
    Τώρα στην σύγκριση δεν έχω να σου πω κάτι. Είναι τελείως προσωπικό γούστο. Πολλές ελληνικές κωμωδίες τις προτιμώ από αντίστοιχες ξένες. Τώρα σε δράση ή σειρές φαντασίας, νομίζω δεν υπάρχει σύγκριση και ούτε θα υπάρξει.
    Πιστεύω εξαρτάται από το είδος της σειράς.
    Πχ το ελληνικό CSI ήταν για γέλια. Αλλά όπως είπα το 50-50 το θεωρώ ανώτερο από πολλές ξένες κωμωδίες που έχω απολαύσει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  14. #392
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (22-12-2017)

  16. #393
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Guys, Καλημερα!

    Μια μικρή ενημέρωση σε κάτι που παρατηρήθηκε στο Netflix και ίσως δε το έχει πάρει κανεις χαμπάρι ακόμα.
    Οπως ξέρετε η εφαρμογή πρόσφατα εξελληνίστηκε πλήρως. Ήτοι τα πάντα εμφανίζονται στα ελληνικά, ακόμα και οι τίτλοι των σειρών, ταινιών κλπ. Αυτο που συμβαίνει παράλληλα όμως, ειναι οτι έχοντας κάποιος επιλέξει τα ελληνικά -όπως εγώ- τότε οι σειρές και ταινίες που εμφανίζονται ειναι ΜΟΝΟ αυτές που ειναι, όντως, στα ελληνικά. Για παράδειγμα ξεκίνησα να βλέπω το F is for Family (απλα σπέρνει, δείτε το) και μου εμφάνιζε μόνο την πρώτη εποχή και συγκεκριμένα τα 5 απο τα 6 επεισόδια αυτής. Μολις το γύρισα στα αγγλικά εμφανίστηκε και το επεισοδιο που έλειπε, όπως και ολόκληρη η 2η εποχή. Επίσης στα ελληνικά δε μου εμφανίζει ολόκληρες σειρές, όπως το Knights of Sidonia και το Slasher, οι οποίες εμφανίζονται κανονικά με αγγλικά. Δε λέω οτι ειναι κανόνας και "τρώει" όλες τις σειρές που ακόμα δεν έχουν ελληνικούς υπότιτλους, αλλα σας γράφω αυτο που παρατηρήθηκε.
    Τους εστειλα και μνμ να δω τι θα μου πούνε.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    spartan (03-02-2018),WolfRathmA (07-01-2018)

  18. #394
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Guys, Καλημερα!

    Μια μικρή ενημέρωση σε κάτι που παρατηρήθηκε στο Netflix και ίσως δε το έχει πάρει κανεις χαμπάρι ακόμα.
    Οπως ξέρετε η εφαρμογή πρόσφατα εξελληνίστηκε πλήρως. Ήτοι τα πάντα εμφανίζονται στα ελληνικά, ακόμα και οι τίτλοι των σειρών, ταινιών κλπ. Αυτο που συμβαίνει παράλληλα όμως, ειναι οτι έχοντας κάποιος επιλέξει τα ελληνικά -όπως εγώ- τότε οι σειρές και ταινίες που εμφανίζονται ειναι ΜΟΝΟ αυτές που ειναι, όντως, στα ελληνικά. Για παράδειγμα ξεκίνησα να βλέπω το F is for Family (απλα σπέρνει, δείτε το) και μου εμφάνιζε μόνο την πρώτη εποχή και συγκεκριμένα τα 5 απο τα 6 επεισόδια αυτής. Μολις το γύρισα στα αγγλικά εμφανίστηκε και το επεισοδιο που έλειπε, όπως και ολόκληρη η 2η εποχή. Επίσης στα ελληνικά δε μου εμφανίζει ολόκληρες σειρές, όπως το Knights of Sidonia και το Slasher, οι οποίες εμφανίζονται κανονικά με αγγλικά. Δε λέω οτι ειναι κανόνας και "τρώει" όλες τις σειρές που ακόμα δεν έχουν ελληνικούς υπότιτλους, αλλα σας γράφω αυτο που παρατηρήθηκε.
    Τους εστειλα και μνμ να δω τι θα μου πούνε.

    Πιο πολύ για κάποιο bug μου ακούγεται εμένα πάντως. Δε θα έπρεπε σαφώς να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

    Πάντως για εμένα δεν υπάρχει λόγος να γυρίσεις στα ελληνικά το μενού γιατί χάνεσαι μετά στη μετάφραση. Και εκτός από αυτό, λείπουν και οι πληροφορίες για το αν η συγκεκριμένη σειρά υποστηρίζει 4K UHD, HDR, Dolby Atmos κτλ. Δεν ξέρω αν το έφτιαξαν αυτό, αλλά στην αρχή δεν τα εμφάνιζε. Δεν το έχω ξαναδοκιμάσει από τότε.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #395
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Σήμερα είδα ότι βάλανε και τα Φιλαράκια στο Netflix.

    Αν έχει κανείς κανένα alternative site για το unogs που να υποστηρίζει το ελληνικό Netflix ας μας το πει
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Mouxlalouda (07-01-2018)

  21. #396
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #397
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πίσω, αλλά βρήκα ενδιαφέρουσα την μηχανή αναζήτησης Flixable.com, στην οποία μπορείτε να αναζητήσετε και να φιλτράρετε το περιεχόμενο του Netflix (π.χ. βάσει χρονολογίας, βαθμολογιών από το imdb και διάφορα άλλα).

  23. The Following 4 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    mihalis13 (25-01-2018),Starlord (26-01-2018),WolfRathmA (26-01-2018)

  24. #398
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πίσω, αλλά βρήκα ενδιαφέρουσα την μηχανή αναζήτησης Flixable.com, στην οποία μπορείτε να αναζητήσετε και να φιλτράρετε το περιεχόμενο του Netflix (π.χ. βάσει χρονολογίας, βαθμολογιών από το imdb και διάφορα άλλα).
    Δεν είναι για λίγες χώρες όμως αυτό;


  25. #399
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. #400
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Μπηκαν The Force Awakens και Captain America Civil War.

    Οπως και η Ζωουπολη για τα πιτσιρικια.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Leon_DiZ (03-02-2018),spartan (03-02-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •