Page 19 of 38 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 361 to 380 of 753

Thread: Netflix

  1. #361
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Ζητησα και καταργηθηκε σημερα το OTE TV για πολλους και διαφορους λογους, ο κυριοτερος για την ψυχικη μου ηρεμια...
    Αν και εγω επηρεαζομαι ιδιατερα απο αυτο (αντιο ΝΒΑ, UCL, PL, MotoGP),
    η γυναικα γκρινιαξε επειδη εβλεπε διαφορες εκπομπες (κατι καναλια με lifestyle, leisure, travel κλπ).
    Αν και εχω τεραστια ταινιοθηκη η ιδια βαριεται την διαδικασια παιρνω δισκακι ή σκληρο δισκο και τον βαζω στην τηλεοραση,
    θελει την ευκολια παταω το τηλεκοντρολ και βλεπω οτι παιζει εκεινη τη στιγμη, εαν μου αρεσει αυτο που βλεπω το αφηνω να παιζει.

    Απο καιρο ηθελα να δοκιμασω το Netflix κυριως απο περιεργεια (οποια ταινια/σειρα θελω να δω την αγοραζω ή την "βρισκω"), οποτε εβαλα τον δοκιμαστικο μηνα.
    Το προβλημα που εχω ειναι οτι στην τηλεοραση μου εμφανιζει τουρκικους υποτιτλους αντι Ελληνικους (samsung tv, μοντελο 4-5 χρονων).
    Δοκιμασα και εκανα το firmware update στην τηλεοραση παλι τα ιδια.
    Εννοειται οτι εχω επιλεξει τα Ελληνικα σαν βασικη γλωσσα υποτιτλων στην tv.
    Δοκιμαζοντας το netflix στο ps4 βλεπω οτι δειχνει τα Ελληνικα σωστα.
    Προς το παρον την εμαθα να βλεπει netflix απο το Ps4, αλλα δεν ειναι και η ιδεατη λυση καθως το μηχανημα επιβαρυνεται με extra ωρες λειτουργειας.
    Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα και εαν ναι υπαρχει λυση;
    Με ενα μικρο ψαξιμο στο net, ειδα οτι μαλλον φταει η τηλεοραση και μονο τα περσινα/φετινα μοντελα δεν εχουν προβλημα.
    Αυτο φταιει;
    Last edited by jk_blue_tiger; 11-10-2017 at 23:20.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. #362
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αυτο δε το εχω ξανακούσει και δε θα φανταζόμουν ποτε οτι μπορεί να φταίει η τηλεόραση για κάτι τέτοιο. Η δίκη μου ειναι η KS700 και, ναι, δεν έχει τέτοιο θέμα.
    Γιαννη, βάζεις ενα link που αναφέρει το πρόβλημα;

  3. #363
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Αυτο δε το εχω ξανακούσει και δε θα φανταζόμουν ποτε οτι μπορεί να φταίει η τηλεόραση για κάτι τέτοιο. Η δίκη μου ειναι η KS700 και, ναι, δεν έχει τέτοιο θέμα.
    Γιαννη, βάζεις ενα link που αναφέρει το πρόβλημα;
    Εδω..
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Dragonpaul (11-10-2017)

  5. #364
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Δεν το έχω ξανακούσει. Κοίτα, μια καλή λύση είναι τα Netflix sticks (Chromecast, Roku, Amazon Stick) για να μην χρησιμοποιείς το PS4. Μικρά, φορητά, εύχρηστα. Τα 2 τελευταία έχουν και TV remote. Η μαλακία είναι ότι είναι σχετικά ακριβά αν τα θέλει κανείς μόνο για Netflix. Το σκέφτομαι καιρό τώρα για τη μάνα μου για τον ίδιο λόγο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (11-10-2017)

  7. #365
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ετσι είναι. Σε Samsung από 2013 και πριν μοντέλα δεν παίζουν ελληνικοί υπότιτλοι. Το πρόβλημα είναι ότι η εφαρμογή του Netflix χρειάζεται update, κάτι που δεν έχει γίνει.

    https://www.reddit.com/r/netflix/com...g_smart_tv_uae

    Είναι γνωστό πρόβλημα.

  8. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (11-10-2017)

  9. #366
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Ετσι είναι. Σε Samsung από 2013 και πριν μοντέλα δεν παίζουν ελληνικοί υπότιτλοι. Το πρόβλημα είναι ότι η εφαρμογή του Netflix χρειάζεται update, κάτι που δεν έχει γίνει.

    https://www.reddit.com/r/netflix/com...g_smart_tv_uae

    Είναι γνωστό πρόβλημα.
    Κωστα το προβλημα τελικα ειναι της netflix ή της samsung (ή και των 2 lol);

    Ξερει καποιος να προτενει netflix stick που εγγυημενα παιζει ελληνικους υποτιτλους;
    Last edited by jk_blue_tiger; 11-10-2017 at 23:47.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #367
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Έχουν στείλει αρκετοί παράπονα. Ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλο.

    Εγώ παίζω με ένα Chromecast και δουλεύει μια χαρά. Αν είναι να πάρεις πάρε το 2nd gen που είναι πιο γρήγορο και έχει και AC wi-fi.

  11. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (11-10-2017)

  12. #368
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλημέρα!

    Το πρόβλημα αυτό που λες είναι και στις LG τηλεοράσεις που είχαν λειτουργικό Netcast (2012-2013 μοντελά). Δουλεύω στην LG και η ίδια η Netflix έχει απαντήσει ότι δεν υποστηρίζει τα Ελληνικά σε αυτές τις πλατφόρμες. Προφανώς το ίδιο θα ισχύει και για τη Samsung και για άλλες εταιρίες ίσως.

    Αυτό ίσως να συμβαίνει για τους εξής λόγους.

    Το Netflix ήρθε στην χώρα μας τα τελευταία 2 χρόνια νομίζω και ότι η Ελληνική γλώσσα/υπότιτλοι δεν έχουν ακόμα επισημοποιηθεί και είναι ακόμα σαν beta.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #369
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Με την LG δεν ξερω τι γινεται (ο Αποστολης ξερει καλυτερα) αλλα η Samsung εχει σταματησει την υποστηριξη για τα μοντελα του 2012. Οποτε ο καθε dev δεν μπορει να δωσει update της εφαρμογης του για την πλατφορμα του 2012 γιατι θα φαει ακυρο απο την Samsung (καθε update πρεπει να εγκριθει απο την Samsung).

    Τα μοντελα του 2013 υποστηριζονται (σχεδον) ακομα. Και λεω σχεδον γιατι περιμενουμε update του Plex app απο τον Μαρτιο και ακομα δεν εχει βγει διοτι η Samsung δεν το εχει εγκρινει.

    Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι θα υπαρξει update για το Netflix app για τα παλια μοντελα.

  14. #370
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γιατι να μην χρησιμοποιειτε το PS4 ρε παιδια? Τι σοι επιβαρυνση να εχει το Νετφλιξ? Εγω του πινω το αιμα ολα εκει τα βλεπω.

  15. #371
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι ρε σεις και εγω μεχρι που αλλαξα τηλεοραση εκει εβλεπα netflix. Βεβαια η τραγικη σονυ δεν εχει βγαλει ενα αξιοπρεπες media remote και μετα εβλεπα Netflix μονο στο One αλλα και παλι μια χαρα εκανα τη δουλεια μου .

    Spoiler!

  16. #372
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω ειλικρινα δεν βρισκω λογο ανησυχιας ή αγχους... στο ρελαντι δουλευει το μηχανημα... ποσο κακο να του κανει? Και στο κατω κατω ετσι τουλαχιστον οπως το σκεφτομαι εγω, παιρνω κατι για να το χρησιμοποιησω/αξιοποιησω, οχι για να φοβαμαι να το χρησιμοποιησω.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    james9 (12-10-2017),panos74gr (28-10-2017)

  18. #373
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι, δε θα υπάρξει τίποτα από updates κτλ. Εδώ καταργούνται σίγα σίγα και όλα τα υπόλοιπα (YouTube παράδειγμα, σταματάει η υποστήριξη flash) κτλ.

    Πάντως ασχέτως ότι έχει η τηλεόρασή μου Netflix και παίζει κανονικά, προτιμώ να βλέπω από το PS4. Είναι πιο καλογραμμένη η εφαρμογή εκεί.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #374
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    πηρε ο ενας απτους 5 που μοιραζομαστε την υπηρεσια το chromecast 2. Σας ευχαριστω για την ενημερωση της υπαρξης του μου ανοιξατε τα ματια παλι!Λεωνιδα δεν με παιρνει ξανα για rep thanx again!
    Γιατι ομως ρε σεις δεν εχει ενα υποτυπωδες τηλεκοντρολ και 2ον ουσιαστικα στριμαρει την εφαρμοφη που παιζει το κιν ετσι?Εγω περιμενα οτι θα εκανε hub στην τιβι σαν να εχεις κανονικα smart tv...
    Eπισης ειδα το Castelvania που ειναι 4 επεισοδια και ηταν παρα πολυ ωραιο!!!ευτυχως πηρε εγκριση και για 2η σεζον και με 10 η 12 επεισοδια παρακαλω!
    Ξεκινησα και το Bojack και ενω στην αρχη καπως μου φαινοταν με κερδισε μεχρι το τελος του επεισοδιου!
    Spoiler!

  20. #375
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    πηρε ο ενας απτους 5 που μοιραζομαστε την υπηρεσια το chromecast 2. Σας ευχαριστω για την ενημερωση της υπαρξης του μου ανοιξατε τα ματια παλι!Λεωνιδα δεν με παιρνει ξανα για rep thanx again!
    Γιατι ομως ρε σεις δεν εχει ενα υποτυπωδες τηλεκοντρολ και 2ον ουσιαστικα στριμαρει την εφαρμοφη που παιζει το κιν ετσι?Εγω περιμενα οτι θα εκανε hub στην τιβι σαν να εχεις κανονικα smart tv...
    Eπισης ειδα το Castelvania που ειναι 4 επεισοδια και ηταν παρα πολυ ωραιο!!!ευτυχως πηρε εγκριση και για 2η σεζον και με 10 η 12 επεισοδια παρακαλω!
    Ξεκινησα και το Bojack και ενω στην αρχη καπως μου φαινοταν με κερδισε μεχρι το τελος του επεισοδιου!

    Κάνει stream την εφαρμογή του Netflix; Δλδ αν κλείσεις το WiFi στο κινητό σταματάει στην τηλεόραση;

    Αυτό με το remote το θεωρώ και εγώ πολύ χαζό. Ας είχαν μια έκδοση με 10€ παραπάνω.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #376
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Κάνει stream την εφαρμογή του Netflix; Δλδ αν κλείσεις το WiFi στο κινητό σταματάει στην τηλεόραση;

    Αυτό με το remote το θεωρώ και εγώ πολύ χαζό. Ας είχαν μια έκδοση με 10€ παραπάνω.
    Ναι αποτι καταλαβα ετσι κανει..Δεν σου κανει δηλαδη το κινητο απλα τηλεκοντρολ πχ..ανοιγεις την εφαρμογη στο κιν και παιζει αντιστοιχα οτι βλεπεις εκει...Ναι αν δεν εχεις wifi σταματαει αποτι μου ειπε...Τωρα το ψαχνει γιατι εχει και Microsoft phone--LOL!
    Spoiler!

  22. #377
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ναι αποτι καταλαβα ετσι κανει..Δεν σου κανει δηλαδη το κινητο απλα τηλεκοντρολ πχ..ανοιγεις την εφαρμογη στο κιν και παιζει αντιστοιχα οτι βλεπεις εκει...Ναι αν δεν εχεις wifi σταματαει αποτι μου ειπε...Τωρα το ψαχνει γιατι εχει και Microsoft phone--LOL!

    Εγώ πάντως το βλέπω να μην κάνει stream από το κινητό..



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (22-10-2017)

  24. #378
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Aνεβηκε σημερα ολη η 2η σαιζον του Stanger Things.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  25. #379
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ελληνικο μενου στο Netflix απο σημερα. Θα πρεπει να αλλαξετε την γλωσσα στις ρυθμισεις.

    Στο PC (μεσω browser) φαινονται τα ελληνικα. Στην εφαρμογη του κινητου οχι ακομα. Ισως χρειαστει καποιο update.


  26. #380
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Ελληνικο μενου στο Netflix απο σημερα. Θα πρεπει να αλλαξετε την γλωσσα στις ρυθμισεις.

    Στο PC (μεσω browser) φαινονται τα ελληνικα. Στην εφαρμογη του κινητου οχι ακομα. Ισως χρειαστει καποιο update.
    Ωραία προσθήκη. Αργότερα ίσως φτιάξουν και τις ρυθμίσεις των υποτίτλων να δέχεται τις αλλαγές και στην ελληνική γραμματοσειρά.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •