Page 28 of 38 FirstFirst ... 18242526272829303132 ... LastLast
Results 541 to 560 of 753

Thread: Netflix

  1. #541
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Ξεκινησα το Sex education να το βλεπω μαζι με την γυναικα μου (οχι για να μαθουμε κατι ρε εξυπνακηδες). Της φανηκε πολυ gang το χιουμορ.....γκροτεσκο ενα πραγμα και το παρατησαμε. Η αληθεια ειναι οτι και μενα αρχικα μου εμοιαζε λιγο "college humor" αμερικανικο και δεν με πολυτραβηξε. Θα κανω μια προσπαθεια ακομα, διοτι τοσοι ανθρωποι δεν μπορει να εχουν αδικο....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  2. The Following User Says Thank You to rookie For This Useful Post:

    DJTaurus (19-02-2019)

  3. #542
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Ξεκινησα το Sex education να το βλεπω μαζι με την γυναικα μου (οχι για να μαθουμε κατι ρε εξυπνακηδες). Της φανηκε πολυ gang το χιουμορ.....γκροτεσκο ενα πραγμα και το παρατησαμε. Η αληθεια ειναι οτι και μενα αρχικα μου εμοιαζε λιγο "college humor" αμερικανικο και δεν με πολυτραβηξε. Θα κανω μια προσπαθεια ακομα, διοτι τοσοι ανθρωποι δεν μπορει να εχουν αδικο....
    Σίγουρα όχι για να μάθετε κάτι αλλά παίρνεις και όρκο;
    Σαφώς και το χιούμορ του είναι τραβηγμένο κατά στιγμές αλλά δεν είναι χοντροκομμένο από τη μια
    και δε το κάνει χάριν καφρίλας από την άλλη αλλά για να υπερτονίσει ακόμη περισσότερα κάποιους προβληματισμούς.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Dragonpaul (18-02-2019),rookie (18-02-2019)

  5. #543
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #544
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    But Marvel Gives Fans Hope For Return...
    Το προηγουμενο μήνα καπου διαβασα μια αντιστοιχη ειδηση και για το Daredevil, οποτε οπως ηταν αναμενομενο οι σειρές της Marvel θα μεταφερθούν σε άλλη πλατφορμα, με λιγα λογια εκει που ανοικουν..

  7. #545
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Στο Disney Plus δεν θα πάνε όλα αυτά;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #546
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Στο Disney Plus δεν θα πάνε όλα αυτά;
    Εκεί ανήκει η Marvel το λογικό είναι να πάνε στο μαγαζί τους.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  9. #547

    Default

    Το Disney+ έχει άνω όριο το PG-13, οτιδήποτε άνω αυτού του ορίου θα πάει κατά πάσα πιθανότητα στο Hulu.

    Οι Marvel σειρές του Netflix είναι άνω του ορίου εισαγωγής τους στην πλατφόρμα.

  10. #548
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Love Death + Robots, απλα εκπληκτικο!!! Ειναι 18 διαφορετικες animated ιστοριες, με ξεχωριστο στυλ και οπτικα, με sci-fi θεμα και οτι λεει ο τιτλος, αααα ειναι και R rated, Το ποιο κοντινο που μπορω να σκεφτω σε σειρα, ειναι το Animatrix.

  11. The Following 5 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    djpar (16-03-2019),DJTaurus (16-03-2019),Nikoladim (16-03-2019),spartan (16-03-2019),Viper (16-03-2019)

  12. #549
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Περιμένω να δω γραφικά σε κονσόλα όπως στο beyond the Aquila rift. Λογικα στο ps6

  13. #550
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Love Death + Robots λες ε; Έχω ξεκινήσει και το βλέπω και εγώ. 10 λεπτά επεισόδια. Το έχω δει τα 3 πρώτα μέχρι στιγμής.

    Το πρώτο επεισόδιο όλα τα λεφτά.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #551
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Kαι γω ειδα τα 5-6 πρωτα απο LD+R και ειναι πολυ ωραια...Διαφορετικο στυλ το καθενα με πολυ ωραιες ιστοριες...Μονο την ιστορια με τις φαρμες και τα mechs βρηκα μετρια κατα ταλλα ειναι φοβερα..Εβλεπα στο αεροπλανο το beyond the aquila rift και ουτε στην προσγειωση δεν εδωσα σημασια!
    Spoiler!

  15. #552
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το προτεινα και στο θρεντ των τηλεορασεων αλλα αξιζει ιδιαιτερη μνεια και εδω. Το νεο ντοκυμαντερ του νετφλιξ Our Planet ειναι εκπληκτικπ. Ηχος, εικονας σκηνοθεσια ειναι σε εξαιρετικα υψηλα επιπεδα. Δεν κερω καν πως καταφερανε και πηραν καποια απο τα πλανα που πηραν. Ρησπεκτ απο εμενα. Απο τις καλυτερες δουλειες του νετφλιξ γενικα.

  16. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (07-04-2019)

  17. #553
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το προτεινα και στο θρεντ των τηλεορασεων αλλα αξιζει ιδιαιτερη μνεια και εδω. Το νεο ντοκυμαντερ του νετφλιξ Our Planet ειναι εκπληκτικπ. Ηχος, εικονας σκηνοθεσια ειναι σε εξαιρετικα υψηλα επιπεδα. Δεν κερω καν πως καταφερανε και πηραν καποια απο τα πλανα που πηραν. Ρησπεκτ απο εμενα. Απο τις καλυτερες δουλειες του νετφλιξ γενικα.
    Είναι όντως εκπληκτική δουλειά, αν και πιστεύω ότι σε κάποια πλάνα έχει πέσει animation. Αν δεν υπάρχει υποψία animation, τότε δώστε ότι βραβείο υπάρχει.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  18. #554
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν κερω καν πως καταφερανε και πηραν καποια απο τα πλανα που πηραν.
    Οπως θα ελεγε και ο Barnie, Challenge Accepted. Το ειχα στα υποψιν οταν ειδα ζωα και την φωνη του sir David, αλλα θα το βαλω συντομα να το δω γιατι μου κινησατε την περιέργεια. Εχεις καποιο πλάνο υποψιν που δεν μπορεις να καταλαβεις πως γυριστηκε?

  19. #555
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Είναι όντως εκπληκτική δουλειά, αν και πιστεύω ότι σε κάποια πλάνα έχει πέσει animation. Αν δεν υπάρχει υποψία animation, τότε δώστε ότι βραβείο υπάρχει.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    Δεν νομιζω ρε συ. Θα ειχε γινει χαμος αν ισχυε αυτο. Παρολαυτα αν εχεις ακουσει/διαβασει κατι στειλε μου!

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Οπως θα ελεγε και ο Barnie, Challenge Accepted. Το ειχα στα υποψιν οταν ειδα ζωα και την φωνη του sir David, αλλα θα το βαλω συντομα να το δω γιατι μου κινησατε την περιέργεια. Εχεις καποιο πλάνο υποψιν που δεν μπορεις να καταλαβεις πως γυριστηκε?
    4 χρονια διαρκεια ειχαν τα γυρισματα. Ειναι τεραστια παραγωγη. Ο τροπος που κινειται η καμερα με τα ζωα ειναι απιστευτα εντυπωσιακος σε καποια πλανα. Δηλαδη κινειται παραλληλα, ειναι πολυ κοντα στα ζωα. Επεξεργασια εικονας εχει γινει φουλ (χρωματα κλπ) αλλα σαν γυρισμα το βρηκα απο τα καλυτερα του ειδους.

  20. #556
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν νομιζω ρε συ. Θα ειχε γινει χαμος αν ισχυε αυτο. Παρολαυτα αν εχεις ακουσει/διαβασει κατι στειλε μου!



    4 χρονια διαρκεια ειχαν τα γυρισματα. Ειναι τεραστια παραγωγη. Ο τροπος που κινειται η καμερα με τα ζωα ειναι απιστευτα εντυπωσιακος σε καποια πλανα. Δηλαδη κινειται παραλληλα, ειναι πολυ κοντα στα ζωα. Επεξεργασια εικονας εχει γινει φουλ (χρωματα κλπ) αλλα σαν γυρισμα το βρηκα απο τα καλυτερα του ειδους.
    Όχι δεν έχω διαβάσει κάτι. Απλά η εικόνα είναι τόσο τέλεια επεξεργασμένη, με φουλ λεπτομέρεια και σε κάποια σημεία δεν μπορείς να συνειδητοποιήσεις πως μπήκε κάμερα εκεί.

    The show took four years to shoot, involved 2,000 hours of dives, 400,000 hours of camera trap footage, and visits to 60 countries.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Valkyre (08-04-2019)

  22. #557
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post

    The show took four years to shoot, involved 2,000 hours of dives, 400,000 hours of camera trap footage, and visits to 60 countries.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    E μαλλον καπως ετσι τα καταφεραν! Ειμαι σιγουρος οτι ειχαν απειρες αποτυχημενες αποπειρες. Εχει και making off πρεπει και αυτο να ειναι πολυ ενδιαφερον να δουμε πως το εκαναν. Η εικονα ειναι οπως ειπα και πιο πανω σιγουρα επεξεργασμενη (οπως σε οτι βλεπουμε) και σιγουρα το ενισχυει πολυ.

    Η χαρα του 4Κ ειναι το ντοκυμαντερ!

  23. #558
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Έβαλα και γω κανα 20λεπτο περισσότερο για να χαζέψω το 4k με το ambilight

    Θέλετε να μου πείτε ότι στις σκηνές στην αρχή που κάνουν το γλέντι στα ψάρια τα πουλιά από ψηλά και ταυτόχρονα τα δελφίνια από το νερό δεν είναι CGI;!


  24. #559
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειλικρινα δεν βρισκω λογο να ειναι.

    ΕDIT: βασικα τωρα το εψαξα απο περιεργεια:

    https://www.express.co.uk/showbiz/tv...t-real-footage

    Απλα παθαμε ολοι την πλακα μας!

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (08-04-2019),spartan (09-04-2019),tonybsg (08-04-2019)

  26. #560
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Έβαλα και γω κανα 20λεπτο περισσότερο για να χαζέψω το 4k με το ambilight

    Θέλετε να μου πείτε ότι στις σκηνές στην αρχή που κάνουν το γλέντι στα ψάρια τα πουλιά από ψηλά και ταυτόχρονα τα δελφίνια από το νερό δεν είναι CGI;!
    Δεν μου φάνηκε αυτή η σκηνή cgi όσο η σκηνή με τις ύαινες( και τα μοσχαρια. Που η ταχύτητα σε συνδυασμό με το lock on focus και την απόσταση που γίνεται το συμβάν, είναι εξωπραγματικό να συμβαίνει και να αποτυπώνεται στις οθόνες μας με τρομερή εικόνα.

    Τα making of θα έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    tonybsg (08-04-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •