Page 27 of 38 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast
Results 521 to 540 of 753

Thread: Netflix

  1. #521
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Όχι! Δε θα κατεβάσεις την φωτεινότητα. Είναι λάθος.

    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μπεις από υπολογιστή ή κινητό (από τον broswer) στο Netflix λογαριασμό σου και να αλλάξεις το χρώμα τον υποτίτλων από άσπρο σε κίτρινο ή ότι άλλο σου αρέσει.



    Κλείσε την εφαρμογή από την τηλεόραση εντελώς και άνοιξέ την πάλι για να πάρει την ρύθμιση.
    θενκς αποστολε και παλι
    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Πια επιλογή βαζουμε ομως στους υποτιτλους?Εχει αρκετες επιλογες για να επιλεξεις;
    Δηλαδη με την αλλαγη χρωματος η συγκεκριμενη ασπριλα που βγαινει σε dolby vision περιεχομενο φευγει?
    Οτι θες το κανεις πειραματισου στο δειχνει απο πανω πως θα φαινεται...εγω εβαλα μαυρους υποτιτλους με ασπρο γυρω γυρω...βεβαια το αλλαξε σε ολους τους χρηστες!δεν με εχουν βρισει οι υπολοιποι ακομα!
    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    spartan (19-01-2019)

  3. #522
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    θενκς αποστολε και παλι


    Οτι θες το κανεις πειραματισου στο δειχνει απο πανω πως θα φαινεται...εγω εβαλα μαυρους υποτιτλους με ασπρο γυρω γυρω...βεβαια το αλλαξε σε ολους τους χρηστες!δεν με εχουν βρισει οι υπολοιποι ακομα!
    Όχι. Δεν αλλάζει σε όλους τους χρήστες. Αλλάζει μόνο στο δικό σου προφίλ.
    Το κίτρινο πιστεύω ότι είναι ιδανικό. Τα αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει. Έχει και transparency υπότιτλους. Ελαφρός διαφανές δηλαδή.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #523
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Α ναι;εγώ όταν μπήκα μου έγραψε κάπου ότι θα αλλάξει σε όλα τα προφίλ.θα το τσεκαρω ξανά...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. #524
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Παιδια αν ξερει καποιος ας απαντησει! Εχει η αδερφη μου μια samsung UE40ES6570S smart tv και πηγα να της βαλω netflix αλλα μου το δειχνει ετσι: και δεν εχει πουθενα ελληνικους υποτιτλους . Γιατι το δειχνει ετσι και τι μπορω να κανω;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #525
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Παιδια αν ξερει καποιος ας απαντησει! Εχει η αδερφη μου μια samsung UE40ES6570S smart tv και πηγα να της βαλω netflix αλλα μου το δειχνει ετσι: και δεν εχει πουθενα ελληνικους υποτιτλους . Γιατι το δειχνει ετσι και τι μπορω να κανω;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τσεκαρε αν υπαρχει καμια πιο καινουργια εκδοση(του νετφλιχ) στο store εφαρμογών της τηλεόρασης.Αν όχι!! η λογικη λεει ότι δεν παιζει ελληνικους υποτιτλους επειδή η συγκεκριμενη εκδοση είναι πολύ παλια και δεν τους υποστηριζει.

  7. #526
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Παιδια αν ξερει καποιος ας απαντησει! Εχει η αδερφη μου μια samsung UE40ES6570S smart tv και πηγα να της βαλω netflix αλλα μου το δειχνει ετσι και δεν εχι πουθενα ελληνικους υποτιτλους . Γιατι το δειχνει ετσι και τι μπορω να κανω;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Διαβασε εδω, εαν η τηλεοραση κατασκευαστηκε πριν το 2013 δεν θα εχεις ελληνικους υποτιτλους στο NF, μονο αγγλικους & τουρκικους.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  8. #527
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Διαβασε εδω, εαν η τηλεοραση κατασκευαστηκε πριν το 2013 δεν θα εχεις ελληνικους υποτιτλους στο NF, μονο αγγλικους & τουρκικους.
    Μου κανει εντυπωση αυτό,διοτι σε μια σονυ που εχω(του 12 μοντελο)μετα από απντειτ μου παιζει κανονικα πια ελληνικους υποτιτλους.

  9. #528
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Διαβασε εδω, εαν η τηλεοραση κατασκευαστηκε πριν το 2013 δεν θα εχεις ελληνικους υποτιτλους στο NF, μονο αγγλικους & τουρκικους.
    Ευχαριστω για την απαντηση! Ποιο chromecast να κοιταξω γιατι μια αναζητηση που εκανα με μπερδεψε;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #529
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Ευχαριστω για την απαντηση! Ποιο chromecast να κοιταξω γιατι μια αναζητηση που εκανα με μπερδεψε;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απο οτι βλεπω τωρα πια υπαρχει 3η γενια.

    Πρεπει να ειναι αυτο:
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    AriStos13 (21-01-2019)

  12. #530
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #531
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Sex Education. 8 επεισόδια αριστούργημα. Από τα ωραιότερα πράγματα που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Έξυπνο, με χιούμορ, ωραίοι χαρακτήρες και προβληματισμοί σε ένα καθόλου διδακτικό περιβάλλον...

  14. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    BillyFlo81 (14-02-2019)

  15. #532
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Είχα δεί το πρωτο επεισοδιο πριν απο κανα διβδομαδο. Το αφησα φοβουμενος μην χαραμισω τον χρονο μου παρακολουθωντας ακομα μια high school σειρα, παρολου που το Elite μου φανηκε καλουτσικο και γενικα ηταν ενα ευχαριστο μικρο διαλειμμα αναμεσα στις υπολοιπες σειρες που παρακολουθω τον τελευταιο καιρο, δεν ειχα ορεξη να παρακολουθησω παλι κατι αντιστοιχο. Προκειται για βρετανικη παραγωγη, δεν περιμενα να ναι τοσο καλο οπως λες, οποτε σιγουρα απο αυριο θα το συνεχισω.

  16. #533
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Οντως ειναι καλο και βλεπετε ευχαριστα! Και εγω το ξεκινησα με δισταγμο αλλα ειναι αρκετα καλο


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #534
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Και εννοείται ότι έχει πάρει το OK για 2η σεζόν

  18. #535
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    ^^
    Είχα δεί το πρωτο επεισοδιο πριν απο κανα διβδομαδο. Το αφησα φοβουμενος μην χαραμισω τον χρονο μου παρακολουθωντας ακομα μια high school σειρα, παρολου που το Elite μου φανηκε καλουτσικο και γενικα ηταν ενα ευχαριστο μικρο διαλειμμα αναμεσα στις υπολοιπες σειρες που παρακολουθω τον τελευταιο καιρο, δεν ειχα ορεξη να παρακολουθησω παλι κατι αντιστοιχο. Προκειται για βρετανικη παραγωγη, δεν περιμενα να ναι τοσο καλο οπως λες, οποτε σιγουρα απο αυριο θα το συνεχισω.
    Δε το γνωρίζω το Εlite που αναφέρεις Βασιλη, θα το τσεκάρω. Δεν είναι καθόλου σαχλό και ανούσιο όπως πχ βρήκα το 13 reasons why το οποίο βρίσκω δήθεν όσο δεν πάει. Και να φανταστείς μιλώ για τον πρώτο κύκλο που υποτίθεται πως είναι καλός, τον δευτερο ούτε που τον ακούμπησα. Το 13 μπροστά στο Sex Education φαντάζει λες και το έχουν γράψει μαθητές γυμνασίου. Δε ξέρω τις προτιμήσεις σου και αν πραγματικά θα σου αρεσει το SE αλλά το βρίσκω πραγματικά από τα λίγα ουσιαστικά θεάματα που έχω δει τα τελευταία χρόνια βάζοντας τα πράγματα με τέτοιο τρόπο που έχουν νόημα και δε το κάνουν για απλό εντυπωσιασμό.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Και εννοείται ότι έχει πάρει το OK για 2η σεζόν
    Ναι, το διάβασα και χάρηκα που βρήκε την αναγνώριση που του αξίζει. Όμως ακόμη και αν τελείωνε έτσι θα ήμουν πολύ οκ πραγματικά. Μακάρι να είναι αντάξιο του πρώτου κύκλου.

  19. #536
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Τελείωσα με μεγάλη χαρά το russian doll! πραγματικά πάρα πολύ καλό!το στορυ δεν ξέρεις που θα πάει και δεν είναι η κλασική εκδοχή του θέματος που θίγει...φαντασιακό πολύ το φχαρισρηθηκα
    Θα δω και το sex education σίγουρα

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. #537
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Τελείωσα με μεγάλη χαρά το russian doll! πραγματικά πάρα πολύ καλό!το στορυ δεν ξέρεις που θα πάει και δεν είναι η κλασική εκδοχή του θέματος που θίγει...φαντασιακό πολύ το φχαρισρηθηκα
    Θα δω και το sex education σίγουρα

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    τι θεμα εχει? Εβαλα χτες netflix και ψαχνομαι ακομα



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  21. #538

    Default

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    τι θεμα εχει? Εβαλα χτες netflix και ψαχνομαι ακομα
    Η αρχική εντύπωση είναι πως πρόκειται για μία εναλλακτική
    Spoiler!
    αλλά είναι κάτι περισσότερο από αυτό.

  22. #539
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Sex Education. 8 επεισόδια αριστούργημα. Από τα ωραιότερα πράγματα που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Έξυπνο, με χιούμορ, ωραίοι χαρακτήρες και προβληματισμοί σε ένα καθόλου διδακτικό περιβάλλον...
    Βασίλη, θα συμφωνήσω!!!!
    Το τελείωσα σήμερα και, πραγματικα, ψαχνόμουν να δω ποτε θα έχουμε τη δεύτερη εποχή. Σιγουρα όχι κάτι επαναστατικό -καθώς όλο και περισσότερες σειρές στις μέρες μας κανουν τα "τολμηρά" βήματα που παρακολουθούμε και εδώ- αλλα σιγουρα μεστό και με πολύ καλα δομημένους χαρακτηρες και εννοώ απο τον πρώτο μεχρι τον τελευταίο. Το "διδακτικό περιβάλλον" δεν είμαι σίγουρος πως το εννοείς (επειδη ειναι στο σχολείο ή για το θέμα που καταπιάνονται) πάντως, οκ, προσπαθεί να "σπάσει" κάποια ταμπού με ίσως λιιιιγο επιτηδευμένο τροπο. Σαφώς και καλα κανει -ειδικότερα επειδη υπάρχουν άνθρωποι που ούτε να φανταστούν δε θα ήθελαν/μπορούσαν τα δρώμενα της σειράς- απλα δεν πρωτοπορεί σε αυτο. Αλλα ολα καλα!!!!
    Το θέμα ειναι πως ολα αυτα δίνονται στον θεατή μέσα απο χιούμορ, προβληματισμό και, σαφώς, μέσα στο ιδανικότερο περιβάλλον που θα μπορούσε να διαδραματίζεται κάτι τέτοιο, δηλαδή σε ενα σχολείο (και μάλιστα ιδιωτικό που έχει πιο σκληρούς κανόνες) που εκεί ξεκινάνε ολα όσον αφορά στην σεξουαλικη πορεία του καθε ατόμου, αλληλεπιδρωντας με συνομήλικούς του.
    Last edited by Dragonpaul; 17-02-2019 at 20:54.

  23. #540
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Βασίλη, θα συμφωνήσω!!!!
    Το τελείωσα σήμερα και, πραγματικα, ψαχνόμουν να δω ποτε θα έχουμε τη δεύτερη εποχή. Σιγουρα όχι κάτι επαναστατικό -καθώς όλο και περισσότερες σειρές στις μέρες μας κανουν τα "τολμηρά" βήματα που παρακολουθούμε και εδώ- αλλα σιγουρα μεστό και με πολύ καλα δομημένους χαρακτηρες και εννοώ απο τον πρώτο μεχρι τον τελευταίο. Το "διδακτικό περιβάλλον" δεν είμαι σίγουρος πως το εννοείς (επειδη ειναι στο σχολείο ή για το θέμα που καταπιάνονται) πάντως, οκ, προσπαθεί να "σπάσει" κάποια ταμπού με ίσως λιιιιγο επιτηδευμένο τροπο. Σαφώς και καλα κανει -ειδικότερα επειδη υπάρχουν άνθρωποι που ούτε να φανταστούν δε θα ήθελαν/μπορούσαν τα δρώμενα της σειράς- απλα δεν πρωτοπορεί σε αυτο. Αλλα ολα καλα!!!!
    Το θέμα ειναι πως ολα αυτα δίνονται στον θεατή μέσα απο χιούμορ, προβληματισμό και, σαφώς, μέσα στο ιδανικότερο περιβάλλον που θα μπορούσε να διαδραματίζεται κάτι τέτοιο, δηλαδή σε ενα σχολείο (και μάλιστα ιδιωτικό που έχει πιο σκληρούς κανόνες) που εκεί ξεκινάνε ολα όσον αφορά στην σεξουαλικη πορεία του καθε ατόμου, αλληλεπιδρωντας με συνομήλικούς του.
    Χαιρομαι που σου άρεσε Παύλο. Λέγοντας ¨διδακτικό¨ εννοω πως δε σου έλεγε αυτό είναι σωστό, αυτό είναι λάθος. Είναι ανοιχτό αρκετά αρκεί το οτιδήποτε να γίνεται με σεβασμό προς το διπλανό σου. Αυτό είναι το μόνο όριο που θέτει στην ουσία. Όλα τα αλλά αν σε κάνουν να αισθάνεσαι καλά είναι απολύτως αποδεκτά. Κορυφαίος χαρακτήρας ο πατέρας του Έρικ.

  24. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Dragonpaul (18-02-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •