Page 6 of 38 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 101 to 120 of 753

Thread: Netflix

  1. #101
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εχω φάει το κεφάλι μου να βρω και εγω γιατί παίζει σε 2 channel.
    Οπότε μην το ψάχνω άδικα.
    Απο ταινίες έχει καλές, το μόνο κακό οτι εχω δει της περισσότερες και σειρές έχει λίγες που μου αρέσουν, οπότε δεν κανει για μένα,αντε να κάνω κανένα μήνα να δω μερικά επ. αλλά συνέχεια δεν με βλέπω.



    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπες μέσω smartflix μιλάμε για 15.000 τίτλους ειναι πραγματικά massive το περιεχόμενο. Για κάποιον σαν εμενα που εχω δεύτερη μητρική τα αγγλικά ειναι απλά κατι επικό το Netflix και εννοείται θα το κρατήσω με shared συνδρομή για 4 οθόνες. Μόνο και μόνο το ποσο hassle free ειναι που αραζεις καναπέ, πατάς νετφλιξ στην σμαρτ τιβι και μπορείς να κανεις browse ολο αυτο το περιεχόμενο και απλά να πατήσεις πλέι και να δεις σε άριστη ποιότητα και 5.1 ήχο το κανει να αξίζει. Και εχω και ΟΤΕ και εχω και western digital live και popcorn time και plex και kodi.

    Δεν λεω οτι ειναι τέλειο για όλους προφανώς και αν δεν ξέρεις αγγλικά τότε προφανώς δεν εχει νόημα αλλα η προσωπική μου άποψη ειναι οτι καλύπτει τελεια τις ανάγκες μου για να μπορώ να δικαιολογώ να δίνω αυτα τ χρήματα το μήνα.

  2. #102
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Eαν θες, επειδη θα με ενδιεφερε κι εμενα, δωσε περισσοτερες πληροφοριες. Επειδη δεν εχω ιδεα, ειναι κατι νομιμο το "Smartflix"; Πως λειτουργει και ποια ειναι η συνδρομη του;;; Κατι αναφερθηκε πριν και για το Apple TV...

  3. #103
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Καταρχην, ευαριστω για την απαντηση.
    Δε το συζητω, καν, οτι το ατομο που δινεις τους κωδικους σου ειναι απολυτης εμπιστοσυνης, απλα το ρωτησα απο περιεργεια περισσοτερο, διοτι μου εκανε εντυπωση. Πχ, στην Nova που κανουμε το ιδιο επειδη το προσφερει σα δυνατοτητα, δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Anyway, αδιαφορο μου ειναι, απλα θεωρησα πως ισως ειχα κανει λαθος στη διαδικασια share.
    Και παλι ευχαριστω.
    Το account sharing του νετφλιξ δεν ειναι κατι που προφέρεται απο την υπηρεσία απλά με δηλώσεις τους έχουν πει οτι κάνουν ουσιαστικά τα στραβά μάτια. Τα διαφορα προφίλ προορίζονται σε χρήση ενός household γιατι αλλα βλέπει η σύζυγος αλλα ο πατέρας αλλα τα παιδάκια. Απλά στην περίπτωση μας βοηθανε στον να μην μπλέκουμε τις λίστες μας με όποιον μοιραζόμαστε

    Γενικα το νετφλιξ εχει μεγάλη ανοχή σε τετοια πχ επιτρέπει το ακκαουντ σεαρινγκ όπως και τα vpn όπως και υπηρεσίες σαν το smartflix για τον απλούστατο λογο οτι του φέρνουν λεφτά

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Noobios For This Useful Post:

    Christos33 (10-01-2016),Dragonpaul (10-01-2016)

  5. #104
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,988
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το είχα ακούσει το smartflix αλλά δεν είχα ασχοληθεί, αλλά ξέρω με κάποιο κόλπο βάζεις και υπότιτλους.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #105
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Το account sharing του νετφλιξ δεν ειναι κατι που προφέρεται απο την υπηρεσία απλά με δηλώσεις τους έχουν πει οτι κάνουν ουσιαστικά τα στραβά μάτια. Τα διαφορα προφίλ προορίζονται σε χρήση ενός household γιατι αλλα βλέπει η σύζυγος αλλα ο πατέρας αλλα τα παιδάκια. Απλά στην περίπτωση μας βοηθανε στον να μην μπλέκουμε τις λίστες μας με όποιον μοιραζόμαστε

    Γενικα το νετφλιξ εχει μεγάλη ανοχή σε τετοια πχ επιτρέπει το ακκαουντ σεαρινγκ όπως και τα vpn όπως και υπηρεσίες σαν το smartflix για τον απλούστατο λογο οτι του φέρνουν λεφτά
    Καταλαβα!!!! Τωρα ειναι σαφεστατο!!!!!

  7. #106
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Eαν θες, επειδη θα με ενδιεφερε κι εμενα, δωσε περισσοτερες πληροφοριες. Επειδη δεν εχω ιδεα, ειναι κατι νομιμο το "Smartflix"; Πως λειτουργει και ποια ειναι η συνδρομη του;;; Κατι αναφερθηκε πριν και για το Apple TV...
    Προς το παρόν ειναι δωρεάν και απαιτεί μόνο εναν λογαριασμό ενεργό νετφλιξ. Υπάρχει διαθέσιμο σε μακ και γουιντοους μπορείς να το κατεβάσεις να το δοκιμάσεις ειναι πολυ απλό. Ειναι νόμιμο σε εισαγωγικά. Δηλαδή ειναι όσο νομίμα ειναι τα vpn που χρησιμοποιεί ο κόσμος χρόνια για να δει νετφλιξ και το νετφλιξ τα επιτρέπει χωρίς να το πολυφωναζει ομως. Ο τύπος που έφτιαξε την εφαρμογή ετοιμάζει και για ios. Αυτο που ειπα για το αApple tv ειναι οτι προφανώς για μένα ειναι η καλύτερη λύση λόγω του mirroring που κανει με αππλε συσκευές μέσω AirPlay. Δηλαδή το τρέχεις σε μακμπουκ η με το καλο οταν βγει σε αιφον/αιπαντ και με AirPlay βλέπεις στην τηλεόραση σου απευθείας μέσω αππλε τιβι.

    Εναλλακτικα hdmi απο γουιντοους η οτι αλλο τροπο εχει ο καθένας για να συνδέει συσκευές στην τηλεόραση του.

    ο δημιουργός εχει δηλώσει οτι οταν βγει απο ο μπετα θα εχει μια χρεώση 8 δολάρια για λαιφταιμ συνδρομή το προγράμμα. Υπερλογικο. Είδωμεν.

  8. The Following User Says Thank You to Noobios For This Useful Post:

    Dragonpaul (10-01-2016)

  9. #107
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αψογα!!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!

  10. #108
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το είχα ακούσει το smartflix αλλά δεν είχα ασχοληθεί, αλλά ξέρω με κάποιο κόλπο βάζεις και υπότιτλους.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    υπαρχουν διαφορα όπως το chrome extension super Netflix που ενσωματώνει οτι υπότιτλο srt θες και κάποια δουλεύουν και με smartflix αλλα επειδή δεν με πολυαφορα το θέμα δεν το εχω πολυψαξει να σου πω.

  11. The Following User Says Thank You to Noobios For This Useful Post:

    Christos33 (10-01-2016)

  12. #109
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Παίδες απλά να ξέρετε ότι το νετφλιξ από ps4 έχει πρόβλημα με τον ήχο και βγάζει μόνο δικαναλο ενώ κανονικά υπάρχει διαθέσιμος 5.1. Το bug υπάρχει πολύ πριν αποκτήσουμε εμείς νετφλιξ φυσικά.

    Για όποιον δεν τον ικανοποιεί το content υπάρχει το smartflix (https://www.smartflix.io/) που πολύ απλά σου δίνει το κοντεντ όλων των νετφλιξ της υφηλίου. Απλά απίστευτο. Όπου ναναι θα το βγάλει και σε iOS οποτε με Apple TV και AirPlay ειναι η ιδανική λύση για μένα.

    Edit: σε αντροιντ δεν προβλέπεται να βγει λόγω θεμάτων με την αρχιτεκτονική του λειτουργικού και τα Vpn της Google.
    Σου δίνει τα πάντα απλά με μια συνδρομή ε; Δεν επιλέγεις απλά ποια χώρα θες..
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #110
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Σου δίνει τα πάντα απλά με μια συνδρομή ε; Δεν επιλέγεις απλά ποια χώρα θες..
    Προς το παρόν δεν εχει καν συνδρομή. Το περιεχόμενο δεν το ψάχνεις ανα χώρα. Σκέψου ενα ιντερφεις όπως του νετφλιξ του κανονικού απλά με άπειρες επιλογές. Στα αδειάζει ολα σε ενα κουβα και απλά ενα τεραςτιο selection. Οταν διαλέξεις κατι να δεις σου λεει απο ποιας χώρας το νετφλιξ ειναι. Σημειωτέον πως κάποια δεν έχουν καν αγγλικούς υπότιτλους.

  14. The Following User Says Thank You to Noobios For This Useful Post:

    Leon_DiZ (10-01-2016)

  15. #111
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Προς το παρόν δεν εχει καν συνδρομή. Το περιεχόμενο δεν το ψάχνεις ανα χώρα. Σκέψου ενα ιντερφεις όπως του νετφλιξ του κανονικού απλά με άπειρες επιλογές. Στα αδειάζει ολα σε ενα κουβα και απλά ενα τεραςτιο selection. Οταν διαλέξεις κατι να δεις σου λεει απο ποιας χώρας το νετφλιξ ειναι. Σημειωτέον πως κάποια δεν έχουν καν αγγλικούς υπότιτλους.
    Πολύ καλή φάση για όσους χρησιμοποιούν το PC.

    Μένει να δούμε τι θα γίνει με την συνδρομή που θα βάλουν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #112
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Όσον αφορά την ποιότητα, επειδή είχα ξεχάσει το λάπτοπ να κατεβάζει η ποιότητα χάλασε πάρα πολύ, έχω VDSL πενηντάρα και έχω το FullHD πακέτο και είναι άψογο οπότε αυτό που κατάλαβα είναι ότι όταν όταν το Netflix καταλάβει ότι σύνδεση δεν τραβάει κατεβάζει την ποιότητα.

  17. #113
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,112
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    αυτό που κατάλαβα είναι ότι όταν όταν το Netflix καταλάβει ότι σύνδεση δεν τραβάει κατεβάζει την ποιότητα.
    αν το αφησεις στο auto που ειναι το default (οι ρυθμισεις γινονται στo web site μονο) τοτε ναι αυτο κανει.

  18. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Melnibonian (12-01-2016)

  19. #114
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδες μονο εγω εντυπωσιαστει τοσο απο την αποδοση και λειτουργικοτητα του Netflix? Βλεπω απο το ps4 μου καιειλικρινα δουλευει αψογα. Ουτε το παραμικρο κολλημα, οι ταινιες ξεκινανε αμεσα δεν περιμενω καθολου, η ποιοτητα ειναι κλειδωμενη στα 1080 και παιζει στο home cinema κανονικα με 5.1 ηχο! Δεν ξερω γιατι λετε οτι δεν παιζει πολυκαναλο ηχο απο ps4 εμενα μια χαρα δουλευει. Ακρως εντυπωσιασμενος.

  20. #115
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδες μονο εγω εντυπωσιαστει τοσο απο την αποδοση και λειτουργικοτητα του Netflix? Βλεπω απο το ps4 μου καιειλικρινα δουλευει αψογα. Ουτε το παραμικρο κολλημα, οι ταινιες ξεκινανε αμεσα δεν περιμενω καθολου, η ποιοτητα ειναι κλειδωμενη στα 1080 και παιζει στο home cinema κανονικα με 5.1 ηχο! Δεν ξερω γιατι λετε οτι δεν παιζει πολυκαναλο ηχο απο ps4 εμενα μια χαρα δουλευει. Ακρως εντυπωσιασμενος.
    Πιθανοτατα δεν το κάνει σε όλους. Πατά το options στο ds4 να δεις τι ήχο σου βγάζει.

    Προσωπικα και εγω έχω εντυπωσιαστεί πάντως ειδικά αν σκεφτείς ότι το κοντεντ δεν θα μείνει ως έχει.

  21. #116
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Προσωπικα και εγω έχω εντυπωσιαστεί πάντως ειδικά αν σκεφτείς ότι το κοντεντ δεν θα μείνει ως έχει.
    Το πιο βασικό ειναι αυτό, για εμένα. Πρέπει να ενισχυθεί το περιεχόμενο, διότι ειναι λίγο, προς το παρόν. Προσωπικά δε με νοιάζουν οι υπότιτλοι που παραπονιέται ο κόσμος, αλλα το περίεχομενο πρέπει να γίνει περισσότερο.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    panos74gr (14-01-2016),Starlord (12-01-2016)

  23. #117
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βρε παιδια ειναι δεδομενο οτι το περιεχομενο θα αυξηθει... Μην ξεχνατε οτι η υπηρεσια ανοιξε για 100ποσες χωρες ταυτοχρονα... Λογικο μου φαινεται να μην ειναι στα ιδια επιπεδα με την αμερικη οπου η υπηρεσια λειτουργει εδω και χρονια. Ολα φανταζομαι παιζουν καποιο ρολο, οι υποδομες, το κοστος, το οτι η υπηρεσια κανει ακομα τα πρωτα της βηματα εδω.

    και συν τοις αλλοις δινουν 1 μηνα trial, το οποιο και κανω εγω αυτη τη στιγμη. Ειλικρινα δεν βρισκω κατι αρνητικο προς το παρον. Σαν υπηρεσια μεχρι στιγμης δουλευει αψογα και αυτο για εμενα ειναι το σημαντικο οταν ειναι τοσο καινουργια. Μεχρι τωρα δεν εχει το παραμικρο κολλημα ακομα και οταν βλεπεις διαφορετικο υλικο απο 2 οθονες ταυτοχρονα! Απλα και μονο να το συγκρινω με το γμημενο το youtube το οποιο ειναι αθλιο απλα σε θεματα αποδοσης δε πα να εχεις 800 mbps συνδεσης αρκει για να ειμαι εντυπωσιασμενος. (Ναι ξερω δεν ειναι σωστη η συγκριση, αλλα συγνωμη κιολας τοσα χρονια δουλευει αυτο το youtube και τοσα χρονια ακομα σκατα ειναι)

    ΥΓ: @ noobios

    Το ξερω για το options αυτο εχω πατημενο και μονιμως ειναι στα 1080 και 5.1 ηχο. Το PS4 ειναι συνδεδεμενο με τον ενισχυτη ηχου με την εξοδο optical. Η πλακα ειναι οτι οταν βλεπω υλικο στο iphone τοτε πρεπει να γυρισω τον ηχο σε 2 καναλια αλλιως ακομα και εκει παιζει πολυκαναλο με αποτελεσμα να μην ακουγονται πολλοι ηχοι οταν βλεπεις την ταινια.

  24. #118
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όσο αφορά τον ήχο, υποψιάζομαι ότι το Netflix "μεταδίδει" φορμάτ ήχου που υποστηρίζουν τα μηχανήματά σου.

    Δηλαδή, στο χώρο μου που έχω μόνο την TV και η οποία αποδίδει μέχρι 2.0 στερεοφωνικό ήχο........λογικό το βλέπω μέσω της "συνεννόησης" (handshaking) των PS4/TV μέσω του HDMI........λέει η TV "μέχρι 2.0 ήχο υποστηρίζω" στο PS4 και αντίστοιχα το PS4 λέει στο Netflix "στείλε μου μέχρι 2.0 στέρεο ήχο".

    Συνεπώς, γίνεται auto-detect τι ήχο "δέχεται" το σύστημά μας και το αντίστοιχο φορματ μεταδίδει το Netflix.

    Μια υπόθεση είναι τα παραπάνω, όχι πληροφορίες που διάβασα κάπου.

  25. #119
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λευτερη δε νομιζω οτι ειναι ετσι. Η εφαρμογη του Netflix στο ps4 μου δειχνει δικαναλο ηχο ενω στο xbox one 5.1 , φυσικα στην ιδια ταινια. Βλεπω απο την tv απευθειας οποτε δεν κανει auto detect.

    Spoiler!

  26. #120
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Όσο αφορά τον ήχο, υποψιάζομαι ότι το Netflix "μεταδίδει" φορμάτ ήχου που υποστηρίζουν τα μηχανήματά σου.

    Δηλαδή, στο χώρο μου που έχω μόνο την TV και η οποία αποδίδει μέχρι 2.0 στερεοφωνικό ήχο........λογικό το βλέπω μέσω της "συνεννόησης" (handshaking) των PS4/TV μέσω του HDMI........λέει η TV "μέχρι 2.0 ήχο υποστηρίζω" στο PS4 και αντίστοιχα το PS4 λέει στο Netflix "στείλε μου μέχρι 2.0 στέρεο ήχο".

    Συνεπώς, γίνεται auto-detect τι ήχο "δέχεται" το σύστημά μας και το αντίστοιχο φορματ μεταδίδει το Netflix.

    Μια υπόθεση είναι τα παραπάνω, όχι πληροφορίες που διάβασα κάπου.
    Ναι δεν ειναι ετσι. Μαλλον του Δημητρη βγαζει σε 5.1 λογω οπτικης και το προβλημα ισχυει σε συνδεσεις HDMI. Πχ εγω παιζω με ασυρματη ηχομπαρα συνδεδεμενη με bluetooth με samsung smart tv και μου βγαζει 2καναλο στο πσ4 και 5.1 σε wd, samsung smart app κτλ. Με ενα search θα σας βγαλει παμπολλα threads για το θεμα δεν τα πολυμελετησα γιατι εχω εναλλακτικες να στριμαρω απο αλλες συσκευες.

Page 6 of 38 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •