Page 3 of 38 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 753

Thread: Netflix

  1. #41
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επι του πρακτεου πως λειτουργει για 2 φιλους ξεχωριστα? Υπαρχει 1 account και μπορουν να το χρησιμοποιουν 2 ταυτοχρονα και να stream-αρουν ταυτοχρονα διαφορετικο υλικο χωρις προβλημα καποιου ειδους?
    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Απο το FAQ τους:
    The number of devices that may be allowed to instantly watch simultaneously will depend on your membership plan

    Στην δικη μου περιπτωση πχ 9,99€ το μήνα , HD quality και 2 οθόνες ταυτοχρονα.



    Για να τα λεμε ολα παντως το υλικο σε σχεση με το αμερικανικο ειναι το μισο χοντρικα. Θα μου πεις δεν φταινε αυτοι για το House of cards γιατι ο ΟΤΕ(νομιζω) εχει πληρωσει ηδη δικαιωματα. Πιστευω οτι με τον καιρο θα αυξηθουν οι παροχες.
    Ο Δημητρης αναφέρεται στη διαδικασία, οπως το καταλαβαίνω εγώ. Δηλαδη: "Πώς γινεται ολο αυτο;" Θα με ενδιέφερε κι εμένα, διότι προτίθεμαι να το κάνω κι εγώ ετσι. Λογικα θα μάθουμε σύντομα...

  2. #42
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λογικά μπαίνεις με τον ίδιο κωδικό. Από ότι είδα μπορείς να δημιουργήσεις έως 4 προφιλ. Οπότε φτιάχνεις το δικό σου που είναι το "κύριο" ας πούμε και μετά φτιάχνεις και του φίλου σου.
    Οπότε μπαίνετε με τον ίδιο κωδικό αλλά έχετε ξεχωριστό watchlist κλπ...
    Spoiler!

  3. #43
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ο Δημητρης αναφέρεται στη διαδικασία, οπως το καταλαβαίνω εγώ. Δηλαδη: "Πώς γινεται ολο αυτο;" Θα με ενδιέφερε κι εμένα, διότι προτίθεμαι να το κάνω κι εγώ ετσι. Λογικα θα μάθουμε σύντομα...
    Εγω λοιπον εχω κανει λογαριασμο με email και password. Εχω κανει sign in στο Ps4 και βλεπω και την ιδια στιγμη σου δινω τους κωδικους και μπαινεις απο το δικο σου ps4 και βλεπεις και εσυ αλλο υλικο . Επιπλεον μπορεις να φτιαξεις και users οπως στο ps4. Δηλαδη οταν μπαινεις σε ρωταει ποιος εισαι ωστε πχ εγω με τη γυναικα μου εχουμε αλλη watchlist , αλλα αγαπημενα και αν εχουμε αφησει καποια ταινια στη μεση συνεχιζει απο εκει. Εχει και την επιλογη kids οποτε οταν μπαινει η κορη μου εχει διαθεσιμα μονο τα παιδικα.

    Γενικα ειναι πολυ user friendly. Ειδικα αυτο που τελειωνει ενα επεισοδιο και σου λεει next episode starting in .... και κανει countdown ειναι φοβερο.

    Spoiler!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    phaerun (07-01-2016),Valkyre (07-01-2016)

  5. #44
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Κοιτα η δοκιμη ειναι τσαμπα , δε χανεις τιποτα να το βαλεις ενα μηνα να δεις οτι θες να δεις και να το κοψεις.

    Γνωμη μου οτι για καποιον που βλεπει σειρες και ταινιες το netflix ειναι μανα εξ ουρανου. Σκεφτειτε οτι καποιοι πληρωνουν 40+ ευρω το μηνα για οτε και νοβα για να δουν σε συγκεκριμενη ωρα και μερα καποιες σειρες και καποιες ταινιες , ως επι το πλειστον παλιες μαλιστα.

    Η αλλη επιλογη ειναι το βιντεο κλαμπ που αναμενομενα εχουν μεινει πισω και φυτοζωουν.

    Η τριτη και πιο δημοφιλης τα τορρεντς. Δεκτο. Αλλα για 10 ευρω το μηνα οχι δεν θα κατσω να κατεβασω peaky blinders, how to make a murderer , narcos κλπ. Θα παω στη δουλεια μου , θα γυρισω και μολις κοιμηθουν τα παιδια θα κατσω με το ποτο μου να δω οτι θελω στην 46αρα τηλεοραση. Ουτε τορρεντς ουτε τιποτα. Θα ξαναδω και καποιες ταινιες καλες που εχει και αν το μοιραστω και με καποιον φιλο θα μου βγει 5 ευρω το μηνα. Πιο ξεφτιλα τιμη δε γινεται.

    Σιγουρα αν δεν ξερει καποιος καλα αγγλικα δεν θα του το προτεινα, αλλα και παλι ενας μηνας δωρεαν ειναι ας δοκιμασει ποτε δεν ξερεις .
    Αυτο θα κανω και μετα αναλογα το ποσο ευχαριστημενος θα μεινω απο την υπηρεσια και το υλικο που θα εχει θα κρινω αναλογα!!


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

  6. #45
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Εβαλα το Gravity μεσω Chrome. Μετα απο 9 λεπτα δειχνει ακομα 720x480. Pacific Rim μετα απο 10 λεπτα, παλι 720x480.

    Ετσι απο περιεργεια, μπορει καποιος να δοκιμασει αυτες τις 2 ταινιες με Google Chrome? Θα επρεπε να βλεπω τουλαχιστον 1280x720.

    Sorry για το πρηξιμο

  7. #46
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post

    Για να τα λεμε ολα παντως το υλικο σε σχεση με το αμερικανικο ειναι το μισο χοντρικα. Θα μου πεις δεν φταινε αυτοι για το House of cards γιατι ο ΟΤΕ(νομιζω) εχει πληρωσει ηδη δικαιωματα. Πιστευω οτι με τον καιρο θα αυξηθουν οι παροχες.
    Πολύ χοντρικά το βλέπεις.

    Greece
    751 videos |556 movies |195 series


    United States of America
    5748 videos |4591 movies |1157 series

    Ντάξει αν το συγκρίνεις από άποψης υλικού είναι τραγικό. Αν το πάρεις έτσι όπως είναι, είναι μια "καλή υπηρεσία από άποψη περιεχομένου που έχει κάτι λίγο για όλους". Ελπίζω να υπάρχει σταθερή προσθήκη νέων και παλιών ταινιών/σειρών. Έτσι όπως είναι τώρα εμένα δεν με τρελαίνει και πάρα πολύ. Είναι καλό, όχι τόσο καλό ώστε να πληρώνω κάθε μήνα.


    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ο Δημητρης αναφέρεται στη διαδικασία, οπως το καταλαβαίνω εγώ. Δηλαδη: "Πώς γινεται ολο αυτο;" Θα με ενδιέφερε κι εμένα, διότι προτίθεμαι να το κάνω κι εγώ ετσι. Λογικα θα μάθουμε σύντομα...
    Από το App Store.

    • You can create up to five individual profiles within a single Netflix account. Profiles allow different members of your household to have their own personalised Netflix experience built around the films and TV programmes they enjoy.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Axilleas_GR (08-01-2016),Dragonpaul (07-01-2016)

  9. #47
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Εβαλα το Gravity μεσω Chrome. Μετα απο 9 λεπτα δειχνει ακομα 720x480. Pacific Rim μετα απο 10 λεπτα, παλι 720x480.

    Ετσι απο περιεργεια, μπορει καποιος να δοκιμασει αυτες τις 2 ταινιες με Google Chrome? Θα επρεπε να βλεπω τουλαχιστον 1280x720.

    Sorry για το πρηξιμο


    Κώστα τα ίδια και σε μένα μέσω Chrome (και με το μάτι μέσω Edge - αν ξέρεις το αντίστοιχο shortcut μου το λες).

    Αυτό που παρατήρησα ήταν το εξής για τον Chrome (αν και δοκίμασα πολύ λίγα):

    Οι παραγωγές του Netflix που δοκίμασα γίνονται μετά από λίγο 1280x720 (Narcos, Daredevil, Beasts of No Nation) ενώ οι υπόλοιπες (Arrow, Pacific Rim, Gravity) έμεναν 720x480.

    Όμως, δοκιμάζω στην TV Pacific Rim τώρα που μιλάμε και είναι κανονικά 1080p (με κάτι υπερτεράστιους HI υπότιτλους ).
    Last edited by tonybsg; 07-01-2016 at 15:11.


  10. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Viper (07-01-2016)

  11. #48
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Παντως η κινηση να το δωσει σε ακομα 130 χωρες σε ενα βραδυ, ειναι λιγο αρπα κολα η φαση. Με κατω απο το μισο περιεχομενο σε σχεση με το US και χωρις subs (φανταζομαι πολλες αλλες χωρες δεν εχουν subs).

    Θα μπορουσαν να εδιναν 2-3 γνωστες σειρες και ταινιες με υποτιτλους ωστε να δειξουν οτι κατι γινεται. Ετσι οπως ειναι τωρα (και δεν νομιζω να αλλλαξει κατι μεσα σε 1 μηνα), πολλοι θα κοψουν την συνδρομη μετα το μηνα.

    @tonybsg ευχαριστω για το τεστ. Το Pacific Rim το ειδε σε 1080 και ο james9 στο PS4 αρα κατι παιζει με τον Chrome και ισως και με τους αλλους browsers.

    Το shorcut φανταζομαι ειναι το ιδιο (λειτουργει στον explorer) απλα δεν δειχνει αναλυση αλλα μονο το bitrate.

  12. #49
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εντάξει δε νομίζω να τις δώσανε σε ένα βράδυ. Λογικά το έχουν προγραμματισμένο καιρό και το οτι το δίνεις ταυτόχρονα σε 130 χώρες το κάνει "εντυπωσιακό" (αν το δεις από πλευράς μαρκετινγκ).
    Τώρα λογικό κάποιες σειρές/ταινίες να μην είναι διαθέσιμες λόγω δικαιωμάτων.
    Εγώ από αυτό που είδα εχθές έμεινα ικανοποιημένος, αν βρω και κάποιον φίλο να μοιραζόμαστε τη συνδρομή σίγουρα θα το κρατήσω, αλλιώς είμαι 50-50.
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (07-01-2016)

  14. #50
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ναι βρε Μιχαλη δεν ειπα οτι ξαφνικα πατησαν το κουμπι και το εδωσαν σε ολους.

    Και για τις σειρες που δεν υπαρχουν οκ δεκτο λογω δικαιωματων δεν μπορουσαν. Αλλα για υποτιτλους, εστω για 1 σειρα και 1 ταινια ας τους εβαζαν.

  15. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    mihalis13 (07-01-2016)

  16. #51
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Ναι βρε Μιχαλη δεν ειπα οτι ξαφνικα πατησαν το κουμπι και το εδωσαν σε ολους.

    Και για τις σειρες που δεν υπαρχουν οκ δεκτο λογω δικαιωματων δεν μπορουσαν. Αλλα για υποτιτλους, εστω για 1 σειρα και 1 ταινια ας τους εβαζαν.
    Ευελπιστώ ότι σιγά σιγά θα γεμίζει και από υλικό αλλά και με υπότιτλους. Θα εξαρτηθεί βέβαια και από τις συνδρομές. Αν τώρα δουν μεγάλο αριθμό ενεργοποιήσεων (έστω και για τον δωρεάν μήνα) θα το δουν πιο ζεστά το θέμα με τους υπότιτλους.
    Πάντως διάβασα σε διάφορα σχόλια στο fb ότι τουλάχιστον από υπολογιστή υπάρχει τρόπος και για υπότιτλους αλλά και να βλέπεις ταινίες/σειρές από το Αμερικάνικο Netflix.
    Spoiler!

  17. #52
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Χωρις να θελω να κρινω κανεναν , ειμαστε στο 2016 , δεν μπορω να φανταστω οτι καποιος κατω των 30 , ακομα και 40 οπως πλησιαζω εγω, δεν μπορει να δει μια ταινια με αγγλικους υποτιτλους.
    Εγω μπορω να φανταστω πολλους, ειδικα τα παιδια. Δεν ειναι δικαιολογια αυτη, απο την στιγμη που η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη πρεπει να εχει και ελληνικους υποτιτλους. Απ'οτι διαβασα το εχουν στα σχεδια τους, οποτε εαν γινει αυτο, ειναι οντως καλη υπηρεσια.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Axilleas_GR (08-01-2016),spartan (08-01-2016)

  19. #53
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εγω μπορω να φανταστω πολλους, ειδικα τα παιδια. Δεν ειναι δικαιολογια αυτη, απο την στιγμη που η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη πρεπει να εχει και ελληνικους υποτιτλους. Απ'οτι διαβασα το εχουν στα σχεδια τους, οποτε εαν γινει αυτο, ειναι οντως καλη υπηρεσια.
    Δεν μιλαμε για τα παιδικα , μιλαμε για σειρες και ταινιες. Αν ξερεις πολλους που δεν μπορουν να παρακολουθησουν μια ταινια με αγγλικους υποτιτλους, προφανως δεν κανει γιαυτους το netflix. Οπως δεν κανουν βεβαια και τα videogames που ειναι στα αγγλικα, δηλαδη ολα πλην uncharted.

    Αλλο το εχω μαθει στους ελληνικους, με βολευουν whatever και αλλο δεν μπορω. Επισης προτιμω να περιμενω καποιο καιρο να βαλουν ελληνικους σε ολο το υλικο , παρα να εμφανισουν μια σειρα με ελληνικους ως "τυρακι" για να τσιμπησουν συνδρομες.

    Spoiler!

  20. #54
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εγω μπορω να φανταστω πολλους, ειδικα τα παιδια. Δεν ειναι δικαιολογια αυτη, απο την στιγμη που η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη πρεπει να εχει και ελληνικους υποτιτλους. Απ'οτι διαβασα το εχουν στα σχεδια τους, οποτε εαν γινει αυτο, ειναι οντως καλη υπηρεσια.
    ^^Συμφωνώ, η υπηρεσία σε κάθε αγορά που πλασάρεται, πρέπει να έχει και υπότιτλους (ή audio όπως συνηθίζεται στο εξωτερικό - φτου φτου μακριά από μας!)

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δεν μιλαμε για τα παιδικα , μιλαμε για σειρες και ταινιες. Αν ξερεις πολλους που δεν μπορουν να παρακολουθησουν μια ταινια με αγγλικους υποτιτλους, προφανως δεν κανει γιαυτους το netflix. Οπως δεν κανουν βεβαια και τα videogames που ειναι στα αγγλικα, δηλαδη ολα πλην uncharted.

    Αλλο το εχω μαθει στους ελληνικους, με βολευουν whatever και αλλο δεν μπορω. Επισης προτιμω να περιμενω καποιο καιρο να βαλουν ελληνικους σε ολο το υλικο , παρα να εμφανισουν μια σειρα με ελληνικους ως "τυρακι" για να τσιμπησουν συνδρομες.
    Μα εν τέλει σημασία έχει τι θα κάνει επιτυχημένη μία υπηρεσία σε μία αγορά. Αν θέλει να μπει σε κάθε σπίτι, οι υπότιτλοι είναι κάτι που πρέπει να προσφέρει.


  21. #55
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Προσπαθώ να καταλάβω τι σχέση έχουν οι ταινίες και οι τηλεοπτικές σειρές με τα video games και δεν χρειάζονται ελληνικούς υπότιτλους.

  22. #56
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δύσκολο να δωθούν με τη μία τόσες ταινίες και σειρές με ελληνικούς υπότιτλους. Θα μπουν σιγά σιγά είναι το λογικό και όπως είπα και πιο πάνω θεωρώ πως θα εξαρτηθεί και από τις σειρές.
    Βέβαια έπρεπε ήδη κάποιες ελάχιστες να είναι με ελληνικούς υπότιτλους (έστω 1-2 γνωστές).
    Πάντως το πρώτο βήμα έγινε μιας και περιμέναμε καιρό να έρθει στα μέρη μας το Netflix.
    Απο chrome υπάρχει τρόπος πάντως διάβασα για να ελληνικούς υπότιτλους. Κατεβάζεις ένα add-on που λέγεται supernetflix αν θυμάμαι καλά και εκεί φορτώνεις τους υπότιτλους (τους οποίους τους έχεις βρει μόνος σου εννοείται) και τρέχουν κανονικά με τη ταινία.
    Ταλαιπωρία αλλά κάτι είναι και αυτό.
    Spoiler!

  23. #57
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ως γνησιοι νεοελληνες φυσικα η ειρωνεια ειναι στο καθημερινο μενου μας αλλα γερασα βαριεμαι να τα κανω πενηνταρακια.

    Τα γεγονοτα ειναι τα εξης. Το Netflix ηρθε επισημα στην ελλαδα , κατι που πολλοι λατρεις ξενων σειρων περιμεναμε χρονια, ή ειχαμε κανει ακομη και δοκιμες κατα καιρους με vpn .

    Ειναι ακομη λειψο σε σχεση με το αμερικανικο και δεν εχει υποτιτλους. Δεκτο.

    Μας δινει τον 1ο μηνα δωρεαν ως δοκιμη και μετα εδω ειμαστε να πουμε αν ικανοποιηθηκαμε ή αν δεν μας αρεσε και θα το κοψουμε.

    Ομως το να περιμενουμε υποτιτλους και υλικο σαν τους Αμερικανους ,απο την πρωτη μερα, οταν γινεται ταυτοχρονο launch σε 130 χωρες ειναι ουτοπια. Ποσο μαλλον σε μια χωρα που οι "αντιζηλοι" ειναι ο οτε και η νοβα και δεν ειμαστε και μαθημενοι σε streaming υπηρεσιες τετοιου τυπου.

    Εγω θα συνεχισω τουλαχιστον ενα μηνα να δω ολα αυτα που εχω στη λιστα μου και αν δω οτι δεν βαζουν καινουρια πραγματα θα ξανακανω το κολπο με vpn. Το ειχα κοψει αλλα τωρα πηρα παλι τη δοση μου και το θελω.

    Spoiler!

  24. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    tonybsg (07-01-2016)

  25. #58

    Default

    Δεν έχω καταλάβει προσφέρει κάτι παραπάνω από το να δεις online ή να κατεβάσεις και να δεις αυτό που θες;;;


  26. #59
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Δεν έχω καταλάβει προσφέρει κάτι παραπάνω από το να δεις online ή να κατεβάσεις και να δεις αυτό που θες;;;
    Αξιολογούμε μια νόμιμη υπηρεσία, και όχι σε σύγκριση με το τι μπορείς να έχεις παράνομα.


  27. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    nikon (07-01-2016)

  28. #60

    Default

    Aυτό το έχω καταλάβει αλλά και τα video club ήταν τα νόμιμα και τώρα έχουν κλείσει όλα, anyway ευχαριστώ για την απάντηση.


Page 3 of 38 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •