Page 31 of 38 FirstFirst ... 21272829303132333435 ... LastLast
Results 601 to 620 of 753

Thread: Netflix

  1. #601
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Nodens View Post
    Στην τηλεόραση έχεις επιλέξει στις Ρυθμίσεις του Ήχου, Έξοδος ήχου -> Optical / HDMI ARC?



    Κι εγώ με παρόμοιο setup είμαι, Β7 και Χ2400.

    Υπαρχει καλωδιο οπτικης συνδεδεμενο στον ενισχυτη αλλα για αλλον λογο, για να μεταφερει τον ηχο της απλης tv στα ηχεια,
    ετσι κ αλλιως δεν μπορει να μεταφερει σημα ποιοτητας μεγαλυτερο απο Dolby Digital/DTS.
    Δεν μπορει να μεταφερει καν DTS-HD MA/Dolbly True HD, ποσω δε Dolby Atmos.
    Στην εξοδο ηχου εχω επιλεξει μονο HDMI ARC.
    To μυαλο μου εχει παει στην ποιοτητα του καλωδιου που χρησιμοποιω, περιμενω να ερθει ενα 4k καλωδιο hdmi 2.0b με hdcp 2.2 μηπως φταιει αυτο.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. #602

    Default

    Στην B7 η επιλογή εξόδου αναφέρεται ως Optical / HDMI ARC. Στην B8 ίσως να τις έχουν διαχωρίσει, δεν ξέρω.

    Η απάντηση μου ουσιαστικά αφορούσε τη ρύθμιση της επιλογής και όχι τη χρήση καλωδίου οπτικής. Εννοείται πως Dolby Atmos και όλα τα παρακάτω πρότυπα ήχου θα τα πάρεις μόνο με HDMI.

    Κι εγώ με HDMI είμαι και το Netflix στέλνει κανονικά Atmos από την τηλεόραση στον ενισχυτή. Να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι τι άλλες ρυθμίσεις έχω κάνει από την πλευρά του ενισχυτή.

  3. The Following User Says Thank You to Nodens For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (22-12-2019)

  4. #603
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Σκατά τώρα πότε θα περιμένω για δεύτερη σεζόν του Witcher??????


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    panos74gr (02-01-2020),Slay (23-12-2019)

  6. #604
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Λοιπον ηρθε το καλωδιο (4k καλωδιο hdmi 2.0b με hdcp 2.2) κ το αλλαξα, αλλα δεν ηταν το μονο που εφταιγε.
    Δοκιμαζοντας διαφορες ρυθμισεις, ειχα πειραξει καποιες εντολες.
    Η αλλαγη που εγινε (στις ρυθμισεις της tv) ηταν η εξης:
    Ρυθμισεις
    Ολες οι Ρυθμισεις
    Ηχος
    Εξοδος Ηχου
    Hdmi Arc
    Ψηφιακη Εξοδος Ηχου
    Απο PCM σε Auto

    H Tv εμφανιζει ξανα μονο το λογοτυπο του Dolby Vision (οπως πριν που ειχα το προβλημα),
    αλλα τωρα ο ενισχυτης δειχνει οτι παιζει σημα Dolby Atmos.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. #605

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Λοιπον ηρθε το καλωδιο (4k καλωδιο hdmi 2.0b με hdcp 2.2) κ το αλλαξα, αλλα δεν ηταν το μονο που εφταιγε.
    Δοκιμαζοντας διαφορες ρυθμισεις, ειχα πειραξει καποιες εντολες.
    Η αλλαγη που εγινε (στις ρυθμισεις της tv) ηταν η εξης:
    Ρυθμισεις
    Ολες οι Ρυθμισεις
    Ηχος
    Εξοδος Ηχου
    Hdmi Arc
    Ψηφιακη Εξοδος Ηχου
    Απο PCM σε Auto

    H Tv εμφανιζει ξανα μονο το λογοτυπο του Dolby Vision (οπως πριν που ειχα το προβλημα),
    αλλα τωρα ο ενισχυτης δειχνει οτι παιζει σημα Dolby Atmos.
    Γιάννη, δε φαντάστηκα ότι θα είχες αλλάξει το Auto, που είναι και default setting, στην Ψηφιακή έξοδο ήχου. Sorry, δε το σκέφτηκα να στο πω. Γι'αυτό δε σου έστελνε Atmos. Τα έστελνε όλα σε PCM.

    Το λογότυπο Dolby Atmos στην τηλεόραση εμφανίζεται μόνο όταν στέλνεις τον ήχο μέσω των ηχείων της τηλεόρασης. Όταν τον στέλνεις μέσω του ενισχυτή δεν εμφανίζεται. Από τη στιγμή όμως που εμφανίζεται η ένδειξη στον ενισχυτή είσαι εντάξει.

  8. The Following User Says Thank You to Nodens For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (30-12-2019)

  9. #606
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

  10. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    PDS (23-01-2020)

  11. #607
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Επίσης υπάρχει ταινία Nino Kuni , την είδα προχθές.

  12. #608
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post

    Όπως λέει και το άρθρο,λιώσιμο!Έχω δει 3-4 ταινίες αλλά δεν μπορούσα να τις βρώ όλες συγκεντρωμένες μαζί...άντε να βρείς χρόνο να τις δείς όλες...

  13. #609
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καταπληκτικο νεο για τις ταινιες της Ghibli!

  14. #610
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ερωτηση. Για ταινιες αξιζει το netflix? Καθως σειρες δεν βλεπω.

    Και με το share τι παιζει? Mπορει να γινει με 2 ατομα στην ιδια τιμη? Το 4Κ περιλαμβανεται μεσα η ειναι αλλο πακετο?
    .

  15. #611
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ερωτηση. Για ταινιες αξιζει το netflix? Καθως σειρες δεν βλεπω.

    Και με το share τι παιζει? Mπορει να γινει με 2 ατομα στην ιδια τιμη? Το 4Κ περιλαμβανεται μεσα η ειναι αλλο πακετο?
    Το περιεχόμενο του νετφλιξ δεν είναι σταθερό. Αλλάζει μήνα με το μήνα. Έχει πολλές ταινίες οι περισσότερες μετριότατες. Εμείς το έχουμε μοιραστεί 4 άτομα οπότε στα 3,3-3,5 € το μήνα για μένα αξίζει αλλά βλέπω και σειρές. Το μοίρασμα είναι πανεύκολο αφού κάθε account έχει 5 προφίλ. Κάποιος φτιάχνει το account, σας δίνει το Username - password και τέλος. Το 4Κ είναι μέρος του ακριβού πακέτου με δικαίωμα προβολής σε 4 οθόνες ταυτοχρόνως.

  16. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    PDS (23-01-2020)

  17. #612
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Kατ' εμέ, για ταινίες το Νετφλιξ δεν αξίζει.

    Το πολύ πολύ βάζεις για 1 μήνα, βλέπεις όσες ταινίες σε ενδιαφέρουν και δεν συνεχίζεις συνδρομή.

    Αν είσαι των ταινιών, κατά πάσα πιθανότητα όσες ταινίες θα σου ελκύσουν την προσοχή ήδη θα τις έχεις δει = θα σου είναι άχρηστο το Νετφλιξ.

    Σε γενικές γραμμές, και πάντα με τα δικά μου κριτήρια, οι ταινίες του Νετφλιξ είναι για τα πανηγύρια.
    Φτωχός κατάλογος (σε πλήθος), ακόμα πιο φτωχή ποιότητα ταινιών.

    Αν υπάρχουν 1-2-3-4 ταινίες που αποτελούν τις εξαιρέσεις (που κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις δει ήδη), σημαίνουν ακριβώς αυτό: ότι είναι οι εξαιρέσεις.
    Τουτέστιν, το σύνολο ταινιών (αριθμητικά/ποιοτικά) είναι παν-άθλιο.

    Χώρια κιόλας που το περιεχόμενο απευθύνεται σε πολύ νεαρές ηλικίες (πχ. παλιές ταινίες, που ας πούμε αξίζουν να τις ξαναδείς), δεν έχει / πλην απειροελάχιστων εξαιρέσεων.

    Οπότε ανάλογα την τσέπη σου, κρίνεις και αποφασίζεις.

  18. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    PDS (23-01-2020)

  19. #613
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eυχαριστω για τις απαντησεις
    .

  20. #614
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Έχω ακούσει (και βλέπω) ότι το δικό μας netflix είναι μετριότατο σε ταινίες και δίνει πιο πολύ βάρος στις σειρές, παρά στις ταινίες.

    Το ακριβώς αντίθετο για το Αμερικάνικο version.

    Κατά τα άλλα ναι μοιράζεις αβέρτα μέχρι 4 λογαριασμούς με το Ultra HD (o θεός να το κάνει) το ακριβότερο εκ των τριών διαθέσιμων επιλογών αλλά και θέσεων διαμοιρασμού.


    Παρακολουθώ βέβαια τώρα τελευταία και το Disney+ που θα έχει και επίσημη παρουσία εδώ.
    Last edited by Sir_Teraflop; 23-01-2020 at 20:05.

  21. #615
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Εγώ πάντως έχω καταλήξει ότι για το κόστος του (με διαμοιρασμό) μάλλον δεν θα το κόψω στο άμεσο μέλλον (βλέπω περισσότερες σειρές βέβαια, κάποιες ταινίες, ελάχιστες από τις δικές του παραγωγές που έτσι κι αλλιώς θα πήγαιναν straight to dvd που λέγαμε κάποτε).

    Το καλό βέβαια είναι ότι έτσι κι αλλιώς δεν σε δεσμεύει και τίποτα... όποτε θες το κόβεις, το ξαναβάζεις κλπ.

    Σε αυτό το site μπορείς να δεις το content ανά χώρα (δεν ξέρω αν υπάρχει κανένα άλλo πιο καινούριο και πιο user friendly)

    https://unogs.com/


  22. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (23-01-2020)

  23. #616
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Έτσι - αν είσαι cord - cutter ειδικά, είναι πολύ πιο οικονομικό από τα δορυφορικά της χώρας μας - και με καλύτερο περιεχόμενο πιστεύω. Καλά για κάτι On-demand της πλάκας δεν το συζητάω.

    Και με τον διαμοιρασμό δεν το συζητάω. Γελοίο το κόστος.

    Κάνεις στο μέλλον συνδρομή και στο Disney+ που λέει ο λόγος και πάλι πιο φθηνά σου βγαίνει, από Nova κτλ..

    Και κυρίως χωρίς τους ηλίθιους περιορισμούς τους.

  24. #617
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω νομιζω οτι το νετφλιξ ειναι μια χαρα. Τωρα εξαρταται τον ποσο χρονο διαθετει ο καθενας... Δηλαδη αν καποιος μπορει να αφιερωνει 5-6 ωρες ξερω γω την ημερα σε ταινιες/σειρες τοτε σιγουρα θα εχει θεμα. Εγω απο την αλλη 1 ταινια ή 1-2 επισοδεια την ημερα ΚΑΙ ΑΝ πλεον.

    Οποτε οσον αφορα το τι προσφερει εμενα με καλυπτει και με το παραπανω σε φαση δεν νομιζω να βαλω αλλη streaming υπηρεσια.

    Τωρα για το υλικο, ακουω γενικα υπερβολες. Ειτε καποιος θα λεει οτι ειναι για τα μπαζα το περιεχομενο ειτε θα λεει οτι ειναι εκπληκτικο. Η αληθεια ειναι στη μεση. Πολλες μετριες ταινιες, μερικες παρα πολυ καλες, αλλα ταυτοχρονα αρκετες που βλεπονται ευχαριστα και με ενδιαφερον. Επισης εχει πολυ δυνατες σειρες για καποιον που τον ενδιαφερουν οι σειρες, καλη ποικιλια απο ντοκυμαντερ. Γενικα δεν βρισκω το υλικο κακο στο συνολο του, παντα αναλογιζομενοι το κοστος.

    Και εγω με τη σειρα μου το μοιραζομαι με αλλα 3 παιδια και πραγματικα το κοστος μου φαινεται αστειο στην κυριολεξια. Δηλαδη 3κατι ευρω το μηνα... ουτε καφες δε κανει τοσο...

    Εν πασει περιπτωσει εγω βρισκω να δω πραγματα. Βασικα το My List ολο και αυξανεται... και ειναι ωραια φαση ακομα και για να ξαναδεις καποιες παλιες ταινιες που παρεπιπτοντως δεν ειναι και τοσες λιγες. Σιγουρα παντως υστερει το μαγαζι μας σε σχεση με αλλα μερη της ευρωπης και φυσικα της αμερικης.

  25. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (24-01-2020),Dragonpaul (25-01-2020),mihalis13 (24-01-2020),Nikos326_GR (25-01-2020),Nodens (24-01-2020),Slay (25-01-2020),tonybsg (24-01-2020)

  26. #618

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω νομιζω οτι το νετφλιξ ειναι μια χαρα. Τωρα εξαρταται τον ποσο χρονο διαθετει ο καθενας... Δηλαδη αν καποιος μπορει να αφιερωνει 5-6 ωρες ξερω γω την ημερα σε ταινιες/σειρες τοτε σιγουρα θα εχει θεμα. Εγω απο την αλλη 1 ταινια ή 1-2 επισοδεια την ημερα ΚΑΙ ΑΝ πλεον.

    Οποτε οσον αφορα το τι προσφερει εμενα με καλυπτει και με το παραπανω σε φαση δεν νομιζω να βαλω αλλη streaming υπηρεσια.

    Τωρα για το υλικο, ακουω γενικα υπερβολες. Ειτε καποιος θα λεει οτι ειναι για τα μπαζα το περιεχομενο ειτε θα λεει οτι ειναι εκπληκτικο. Η αληθεια ειναι στη μεση. Πολλες μετριες ταινιες, μερικες παρα πολυ καλες, αλλα ταυτοχρονα αρκετες που βλεπονται ευχαριστα και με ενδιαφερον. Επισης εχει πολυ δυνατες σειρες για καποιον που τον ενδιαφερουν οι σειρες, καλη ποικιλια απο ντοκυμαντερ. Γενικα δεν βρισκω το υλικο κακο στο συνολο του, παντα αναλογιζομενοι το κοστος.

    Και εγω με τη σειρα μου το μοιραζομαι με αλλα 3 παιδια και πραγματικα το κοστος μου φαινεται αστειο στην κυριολεξια. Δηλαδη 3κατι ευρω το μηνα... ουτε καφες δε κανει τοσο...

    Εν πασει περιπτωσει εγω βρισκω να δω πραγματα. Βασικα το My List ολο και αυξανεται... και ειναι ωραια φαση ακομα και για να ξαναδεις καποιες παλιες ταινιες που παρεπιπτοντως δεν ειναι και τοσες λιγες. Σιγουρα παντως υστερει το μαγαζι μας σε σχεση με αλλα μερη της ευρωπης και φυσικα της αμερικης.
    Το έθεσες τέλεια! My thoughts exactly.

  27. #619
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Το είδα με την κόρη μου και είναι πάρα πολύ καλό. Υπάρχει και με υπότιτλους και μεταγλωττισμένο, με πολύ καλή μεταγλώττιση. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
    https://www.netflix.com/gr/title/80221553

    Θα ξεκινήσουμε μετά αυτό https://www.netflix.com/gr/title/80212245

  28. #620
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @Valkyre

    Διαφωνώ κάθετα με την τοποθέτηση "η αλήθεια είναι στη μέση".

    Δεν υπάρχει "αλήθεια" καν.

    - Εσένα σου αρέσει, στον βαθμό που σου αρέσει. Κρίνοντας μάλιστα βάσει του διαθέσιμου χρόνου σου και κυριότερα του κόστους της υπηρεσίας. Άριστα.

    - Σε κάποιον αρέσει πολύ περισσότερο το περιεχόμενο = κρίνει αψογότατη την υπηρεσία του Νετφλιξ. Επίσης άριστα.

    - Προσωπικά (όπως και αρκετά άλλα άτομα), για τους δικούς μας λόγους/κριτήρια, χαρακτηρίζουμε το Νετφλιξ "πολύ κάτω του μετρίου μετά από 1-2 μήνες" κυρίως γιατί βλέπουμε σειρές και πολύ πιο σπάνια ταινίες. Παράλληλα θεωρούμε ότι οι ταινίες του Νετφλιξ είναι είτε α) άθλιες οι Νετφλιξ παραγωγές, β) ταινίες πολύ καλές (κυρίως παλιές) που όμως έχουμε ήδη δει + δεν μας ενδιαφέρει να ξαναδούμε = άρα αδιάφορες, γ) απειροελάχιστες ταινίες που μας ελκύουν να δούμε. Άρα; Για εμένα το Νετφλιξ είναι άθλιο. Επίσης άριστα λοιπόν.

    Για εμένα όλα είναι "αλήθειες". Δεν υπάρχει "μέση". Ούτε "άκρα".
    Υπάρχουν άνθρωποι με διαφορετικά γούστα και τελείως διαφορετική καταναλωτική προσέγγιση.

    Προσωπικά, όσο υπάρχουν τόρρεντ τίποτα δεν μπορεί να ξεπεράσει το "δωρεάν". Είναι θέμα νοοτροπίας, καθαρά.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •