Page 2 of 38 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 753

Thread: Netflix

  1. #21
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παντως, εγώ σημερα το πρωί δε το βρήκα ούτε με search... Ελπιζω μολις γυρίσω να υπάρχει.
    Οσον αφορά στην ποιότητα, διάβασα και αλλού παράπονα, αλλα εδώ τα παιδιά λένε πως ειναι οκ. Δε σε αμφισβητώ, αλίμονο, αλλα μηπως υπαρχουν κι άλλες ρυθμίσεις;;;


  2. #22
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Με την αναζήτηση δε το βρήκες ?παράξενο

    Πάντως Παύλο στο ps Δεν πείραξα τίποτα από ρυθμίσεις κ η ποιότητα πάρα πολύ Καλή
    Άλλα δοκίμασα μόνο καινούριες σειρές ,αν αυτό έχει κάποια σχέση

    Βασικά η ποιότητα ήταν τόσο καλή Που ο υπουργός Οικονομικών ,Η γυναίκα μου,μου πρότεινε από.μόνη της να γίνουμε συνδρομητές

  3. The Following 2 Users Say Thank You to karlat89 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (08-01-2016),Dragonpaul (07-01-2016)

  4. #23
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Βρε σου εβαλα το Link πριν. Μπες απο το PC και κατεβασε το

    Δεν ξερω τι παιζει με το HD. Και εγω διαβαζω πολλα. Αλλος λεει τουμπανο ποιοτητα αλλος λεει upscale DVD (κατι τετοιο βλεπω και εγω). Θα δοκιμασω και απο το PS4 αλλα και απο Chromecast που εχω και θα επανελθω.

    Δεν ξερω βεβαια και σε τι monitor βλεπει ο καθενας. Εγω σε TV 46" βλεπω κατι pixel να με το συμπαθειο Καμια σχεση με τα 720p που "κυκλοφορουν". Τωρα αν καποιος βλεπει απο tablet (γιατι το διαβασα και αυτο, super ποιοτητα λεει στο tablet) ε καλα στο tablet και cam release να βαλεις, καλα φαινεται.

  5. #24
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όσοι δεν έχετε καλή ποιότητα το βάλανε από το pc ή από το ps4;; Εγώ δεν έχω ασχοληθεί με την εφαρμογή του ps4 και το έτρεξα από τον υπολογιστή.
    Στην αρχή που το έβαλα μου έδειχνε χάλια αλλά μόλις έβαλα επιλογή high έδειχνε πολύ καλή εικόνα.
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Viper (07-01-2016)

  7. #25
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το εβαλα και εγω χτες το απογευμα. Αν θελετε να δειτε τι ποιοτητα παιζει πατηστε start την ωρα που βλεπετε στο dualshock 4 και πανω αριστερα θα σας δειξει χρονο , quality, sound και subs.

    Εγω ειδα 3 episodes Peaky Blinders και λιγο Pacific Rim και επαιξαν ολα 1080p. Μεχρι και η γυναικα μου ειπε τι φοβερη εικονα ειναι αυτη που δεν ασχολειται με αναλυσεις και τετοια.

    Ειδα και εγω οτι λειπει το House of Cards αλλα μην το ψειριζουμε με 10 ευρω το μηνα (5 αν το μοιραστεις με καποιον) ειναι τοσο καλο που μοιαζει ονειρο.

    Spoiler!

  8. #26
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    @Κωστα/Viper
    Ρε συ, χίλια συγγνωμη... Τωρα το ειδα. Το έκανα απο το κινητο.

  9. #27
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Το εβαλα και εγω χτες το απογευμα. Αν θελετε να δειτε τι ποιοτητα παιζει πατηστε start την ωρα που βλεπετε στο dualshock 4 και πανω αριστερα θα σας δειξει χρονο , quality, sound και subs.

    Εγω ειδα 3 episodes Peaky Blinders και λιγο Pacific Rim και επαιξαν ολα 1080p. Μεχρι και η γυναικα μου ειπε τι φοβερη εικονα ειναι αυτη που δεν ασχολειται με αναλυσεις και τετοια.

    Ειδα και εγω οτι λειπει το House of Cards αλλα μην το ψειριζουμε με 10 ευρω το μηνα (5 αν το μοιραστεις με καποιον) ειναι τοσο καλο που μοιαζει ονειρο.
    Μπορείς να το μοιράσεις;;; Και εγώ επέλεξα 10€, αν βάλουν Ελληνικούς υπότιτλους σίγουρα θα το ανανεώσω, αλλιώς δε νομίζω..
    Spoiler!

  10. #28
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Βρε σου εβαλα το Link πριν. Μπες απο το PC και κατεβασε το

    Δεν ξερω τι παιζει με το HD. Και εγω διαβαζω πολλα. Αλλος λεει τουμπανο ποιοτητα αλλος λεει upscale DVD (κατι τετοιο βλεπω και εγω). Θα δοκιμασω και απο το PS4 αλλα και απο Chromecast που εχω και θα επανελθω.

    Δεν ξερω βεβαια και σε τι monitor βλεπει ο καθενας. Εγω σε TV 46" βλεπω κατι pixel να με το συμπαθειο Καμια σχεση με τα 720p που "κυκλοφορουν". Τωρα αν καποιος βλεπει απο tablet (γιατι το διαβασα και αυτο, super ποιοτητα λεει στο tablet) ε καλα στο tablet και cam release να βαλεις, καλα φαινεται.
    Κώστα και γω για την TV λέω φυσικά. Άφησες αυτό που επέλεξες να παίξει για κανά δυο λεπτά;

    Εγώ χθες Narcos δοκίμασα όπως είπα, στην αρχή ήταν χάλια όπως το περιγράφεις, αλλά μετά από λίγο έστρωσε.


  11. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Slay (07-01-2016),Viper (07-01-2016)

  12. #29
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μπορείς να το μοιράσεις;;; Και εγώ επέλεξα 10€, αν βάλουν Ελληνικούς υπότιτλους σίγουρα θα το ανανεώσω, αλλιώς δε νομίζω..
    Η συνδρομη λεει 9.99€ , 2 οθόνες . Αν δεις και στην Αμερικη , το 75% των λογαριασμων μοιραζονται.

    Χωρις να θελω να κρινω κανεναν , ειμαστε στο 2016 , δεν μπορω να φανταστω οτι καποιος κατω των 30 , ακομα και 40 οπως πλησιαζω εγω, δεν μπορει να δει μια ταινια με αγγλικους υποτιτλους.

    Εγω χτες ειδα μια χαρα, για τα λεφτα που κανει , αυτο που προσφερει ειναι vfm . Βαλει δε βαλει υποτιτλους θα κρατησω τη συνδρομη εφοσον ανανεωνει το υλικο .


    Για το θεμα της ποιοτητας , ξεκιναει με 480p για καποια δευτερολεπτα ωσπου να κανει buffering και μετα απο λιγο παει 720->1080p και μενει εκει.

    Εδω αναλυτικα τι εχει η ελληνικη εκδοση του Netflix
    http://unogs.com/countrydetail/?q=&c...ats&st=adv&p=1

    Spoiler!

  13. The Following 4 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Dragonpaul (07-01-2016),Leon_DiZ (07-01-2016),Slay (07-01-2016),Viper (07-01-2016)

  14. #30
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Η συνδρομη λεει 9.99€ , 2 οθόνες . Αν δεις και στην Αμερικη , το 75% των λογαριασμων μοιραζονται.

    Χωρις να θελω να κρινω κανεναν , ειμαστε στο 2016 , δεν μπορω να φανταστω οτι καποιος κατω των 30 , ακομα και 40 οπως πλησιαζω εγω, δεν μπορει να δει μια ταινια με αγγλικους υποτιτλους.

    Εγω χτες ειδα μια χαρα, για τα λεφτα που κανει , αυτο που προσφερει ειναι vfm . Βαλει δε βαλει υποτιτλους θα κρατησω τη συνδρομη εφοσον ανανεωνει το υλικο .


    Για το θεμα της ποιοτητας , ξεκιναει με 480p για καποια δευτερολεπτα ωσπου να κανει buffering και μετα απο λιγο παει 720->1080p και μενει εκει.

    Εδω αναλυτικα τι εχει η ελληνικη εκδοση του Netflix
    http://unogs.com/countrydetail/?q=&c...ats&st=adv&p=1
    Εντάξει το βλέπω και με αγγλικούς, είδα εχθές 3 επεισόδια του Scream αλλά οκ προτιμώ τους Ελληνικούς και όταν μιλάμε για κάτι που πληρώνω.
    Συν ότι αν θέλουν να δουν οι γονείς κάτι δεν μπορούν..
    Αν βρω κάποιον να το μοιραστώ ακόμα καλύτερα.
    Αυτό με τις 2 οθόνες πχ το βλέπω εγώ σπίτι μου σε μια συσκευή (pc, tablet, ps4) και μπορεί ένας φίλος μου να το βλέπει αντίστοιχα σε 1 συσκευή της επιλογής του και αυτός στο σπίτι του;;
    Ή πρέπει να "δηλώσω" τις συσκευές που θα το βλέπω;;;
    Last edited by mihalis13; 07-01-2016 at 11:10.
    Spoiler!

  15. #31
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εντάξει το βλέπω και με αγγλικούς, είδα εχθές 3 επεισόδια του Scream αλλά οκ προτιμώ τους Ελληνικούς και όταν μιλάμε για κάτι που πληρώνω.
    Συν ότι αν θέλουν να δουν οι γονείς κάτι δεν μπορούν..
    Αν βρω κάποιον να το μοιραστώ ακόμα καλύτερα.
    Αυτό με τις 2 οθόνες πχ το βλέπω εγώ σπίτι μου σε μια συσκευή (pc, tablet, ps4) και μπορεί ένας φίλος μου να το βλέπει αντίστοιχα σε 1 συσκευή της επιλογής του και αυτός στο σπίτι του;;
    Ή πρέπει να "δηλώσω" τις συσκευές που θα το βλέπω;;;
    Δεν δηλωνεις τιποτα. 2 οθονες ταυτοχρονα οπου και αν βρισκονται. Δεν ειναι κατι παρανομο το γνωριζουν και οι ιδιοι, το μονο που τους νοιαζει ειναι να αυξανονται οι συνδρομες. Ετσι και αλλιως αυτο ειναι το σωστο , οταν πληρωνεις δεν μπορεις να περιοριζεις σε ενα σπιτι να βλεπουν ολοι το ιδιο σε μια οθονη. Αυτα ειναι ηλιθιοτητες των Nova, Ote της μπανανιας.

    Θελω να βλεπω ταινια στο σαλονι πχ και η μικρη να βλεπει στο ταμπλετ barbie.

    Spoiler!

  16. The Following 6 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (08-01-2016),Melnibonian (10-01-2016),mihalis13 (07-01-2016),phaerun (07-01-2016),Slay (07-01-2016),teras1 (08-01-2016)

  17. #32
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δεν δηλωνεις τιποτα. 2 οθονες ταυτοχρονα οπου και αν βρισκονται. Δεν ειναι κατι παρανομο το γνωριζουν και οι ιδιοι, το μονο που τους νοιαζει ειναι να αυξανονται οι συνδρομες. Ετσι και αλλιως αυτο ειναι το σωστο , οταν πληρωνεις δεν μπορεις να περιοριζεις σε ενα σπιτι να βλεπουν ολοι το ιδιο σε μια οθονη. Αυτα ειναι ηλιθιοτητες των Nova, Ote της μπανανιας.

    Θελω να βλεπω ταινια στο σαλονι πχ και η μικρη να βλεπει στο ταμπλετ barbie.
    Ωραία.
    Οπότε εκεί συμφέρει καθαρά αυτή με τα 12€ και 2 άτομα να το μοιράζεστε έχεις 4 οθόνες που μπορείς να το βλέπεις και δίνεις 1€ παραπάνω.
    Πάντως και εγώ περίμενα πως και πως τη συγκεκριμένη υπηρεσία και αξίζει φουλ τα λεφτά της.
    Spoiler!

  18. #33
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Όσοι δεν έχετε καλή ποιότητα το βάλανε από το pc ή από το ps4;; Εγώ δεν έχω ασχοληθεί με την εφαρμογή του ps4 και το έτρεξα από τον υπολογιστή.
    Στην αρχή που το έβαλα μου έδειχνε χάλια αλλά μόλις έβαλα επιλογή high έδειχνε πολύ καλή εικόνα.
    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Κώστα και γω για την TV λέω φυσικά. Άφησες αυτό που επέλεξες να παίξει για κανά δυο λεπτά;

    Εγώ χθες Narcos δοκίμασα όπως είπα, στην αρχή ήταν χάλια όπως το περιγράφεις, αλλά μετά από λίγο έστρωσε.
    Quote Originally Posted by james9 View Post

    Για το θεμα της ποιοτητας , ξεκιναει με 480p για καποια δευτερολεπτα ωσπου να κανει buffering και μετα απο λιγο παει 720->1080p και μενει εκει.

    Εδω αναλυτικα τι εχει η ελληνικη εκδοση του Netflix
    http://unogs.com/countrydetail/?q=&c...ats&st=adv&p=1
    Εμ δεν το λετε τοση ωρα???

    Εχουμε και λεμε. Καταρχας απο PC με Google Chrome και Firefox παει μεχρι 720p. Αν θελετε 1080p μονο με IE exploere / Edge.

    https://help.netflix.com/en/node/23742

    • Google Chrome up to 720p
    • Internet Explorer up to 1080p
    • Microsoft Edge up to 1080p
    • Mozilla Firefox up to 720p
    • Opera up to 720p
    • Safari up to 1080p on Mac OS X 10.10.3 or later


    Εχω Chrome οποτε δεν μπορω να δω πανω απο 720p.

    Παμε τωρα στην ποιοτητα. Οντως εγω δεν ειδα κατι για πολυ ωρα. Απλα εβαζα 5-10 sec να δω τι λεει. Φυσικα και εβλεπα αναλυση 720x480 (κανω δοκιμες απο το γραφειο τωρα). Δειτε εικονα ( πατατε ctrl+alt+shift+d για να δειτε to info)Click image for larger version. 

Name:	Netflix.jpg 
Views:	101 
Size:	191.3 KB 
ID:	8243

    Δοκιμασα το Narcos και αφου το αφησα 2-3 λεπτα να παιζει, ειδα 1280x720 Click image for larger version. 

Name:	Netflix 2.jpg 
Views:	102 
Size:	249.2 KB 
ID:	8244

  19. #34
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εντάξει παιδιά... Δηλώνω ενθουσιαςμενος! Μη μας αυξήσουν μονο τη συνδρομή μετα. Αν μεινει ετσι, ολα οκ! More than ok, actually!

  20. #35
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Ενω στην αρχη ημουν αδιαφορος ετσι οπως το πατε εσεις παιδια με εχετε πεισει να τι κατεβασω δοκιμαστικα!!


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

  21. #36
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κοιτα η δοκιμη ειναι τσαμπα , δε χανεις τιποτα να το βαλεις ενα μηνα να δεις οτι θες να δεις και να το κοψεις.

    Γνωμη μου οτι για καποιον που βλεπει σειρες και ταινιες το netflix ειναι μανα εξ ουρανου. Σκεφτειτε οτι καποιοι πληρωνουν 40+ ευρω το μηνα για οτε και νοβα για να δουν σε συγκεκριμενη ωρα και μερα καποιες σειρες και καποιες ταινιες , ως επι το πλειστον παλιες μαλιστα.

    Η αλλη επιλογη ειναι το βιντεο κλαμπ που αναμενομενα εχουν μεινει πισω και φυτοζωουν.

    Η τριτη και πιο δημοφιλης τα τορρεντς. Δεκτο. Αλλα για 10 ευρω το μηνα οχι δεν θα κατσω να κατεβασω peaky blinders, how to make a murderer , narcos κλπ. Θα παω στη δουλεια μου , θα γυρισω και μολις κοιμηθουν τα παιδια θα κατσω με το ποτο μου να δω οτι θελω στην 46αρα τηλεοραση. Ουτε τορρεντς ουτε τιποτα. Θα ξαναδω και καποιες ταινιες καλες που εχει και αν το μοιραστω και με καποιον φιλο θα μου βγει 5 ευρω το μηνα. Πιο ξεφτιλα τιμη δε γινεται.

    Σιγουρα αν δεν ξερει καποιος καλα αγγλικα δεν θα του το προτεινα, αλλα και παλι ενας μηνας δωρεαν ειναι ας δοκιμασει ποτε δεν ξερεις .

    Spoiler!

  22. The Following 5 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    AriStos13 (07-01-2016),Dragonpaul (07-01-2016),Kane (08-01-2016),phaerun (07-01-2016),Starlord (08-01-2016)

  23. #37
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ^^ Δε θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο!!! Ετσι ακριβώς ειναι!!!!

  24. #38
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ενα σχετικό άρθρο απο LIFO

    To Netflix διαθέσιμο και στην Ελλάδα


  25. #39
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επι του πρακτεου πως λειτουργει για 2 φιλους ξεχωριστα? Υπαρχει 1 account και μπορουν να το χρησιμοποιουν 2 ταυτοχρονα και να stream-αρουν ταυτοχρονα διαφορετικο υλικο χωρις προβλημα καποιου ειδους?

  26. #40
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επι του πρακτεου πως λειτουργει για 2 φιλους ξεχωριστα? Υπαρχει 1 account και μπορουν να το χρησιμοποιουν 2 ταυτοχρονα και να stream-αρουν ταυτοχρονα διαφορετικο υλικο χωρις προβλημα καποιου ειδους?
    Απο το FAQ τους:
    The number of devices that may be allowed to instantly watch simultaneously will depend on your membership plan

    Στην δικη μου περιπτωση πχ 9,99€ το μήνα , HD quality και 2 οθόνες ταυτοχρονα.

    Για να τα λεμε ολα παντως το υλικο σε σχεση με το αμερικανικο ειναι το μισο χοντρικα. Θα μου πεις δεν φταινε αυτοι για το House of cards γιατι ο ΟΤΕ(νομιζω) εχει πληρωσει ηδη δικαιωματα. Πιστευω οτι με τον καιρο θα αυξηθουν οι παροχες.

    Spoiler!

  27. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Valkyre (07-01-2016)

Page 2 of 38 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •