Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213
Results 241 to 252 of 252

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #241
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Λοιπόν, το πήρα απόφαση και το ξεκίνησα. Το 2021 θα έχω παίξει και το Odyssey
    Μαζί σου και εγώ
    Πριν λίγες μέρες το τελείωσα και μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα. Είχα την complete edition (ή όπως αλλιώς λέγεται) που έχει τα dlc και έτσι έλιωσα πραγματικά. Κάπου 130 ώρες έπαιζα. Απλά επειδή τα έπαιξα όλα μαζεμένα με κούρασε λίγο. Δεν έχει και την ανάλογη ποικιλία για τόσες ώρες. Αν πας μόνο για την ιστορία χωρίς τα γύρω γύρω πιστεύω θα περάσεις πολύ καλά. Ίσως να δεις το θέμα της δυσκολίας. νομίζω το Hard είναι ισορροπημένο. Έπαιξα αρκετά και στο nightmare αλλά είναι, κατά την άποψη μου πολύ άδικο αφού μπορείς να πεθάνεις με ένα combo αντιπάλου.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    chronohill (03-06-2019),tonybsg (03-06-2019)

  3. #242
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Λοιπόν, το πήρα απόφαση και το ξεκίνησα. Το 2021 θα έχω παίξει και το Odyssey
    Λολ, εγώ χθες τελείωσα για πρώτη φορά το AC2 και μπήκα στο Brotherhood... σε έχω χαλαρά νομίζω

    p.s. sorry για το offtopic!

  4. #243
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Λολ, εγώ χθες τελείωσα για πρώτη φορά το AC2 και μπήκα στο Brotherhood... σε έχω χαλαρά νομίζω

    p.s. sorry για το offtopic!
    XAXAXAXA έλα ρε τέλειο!

    Το πρόβλημα εδώ είναι ότι το Origins παίζει να είναι 60-70 ώρες τουλάχιστον και το Odyssey 3πλάσιο! Ωχού πως μπλέξαμε έτσι


  5. #244
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Όντως πλατίνα μετά από 69 ώρες, κάνοντας όλες τις αποστολές. Κανα δυο ώρες στο τέλος χάζευα στην έρημο γιατί δεν μου έκανε trigger το
    Spoiler!
    , ενώ έψαχνα να βρω και τα τελευταία ερωτηματικά (δεν τα έβλεπα στον χάρτη)!

    Τα ερωτηματικά κούρασαν πολύ πιστεύω όμως, δεν υπήρχε λόγος για τόσους θησαυρούς. Και όσον αφορά τα side missions, πάλι δεν είχαν όλα ιδιαίτερο ενδιαφέρον αλλά υπήρχε ποικιλία.

    Κατά τ' άλλα απολαυστικό - χωρίς να προκαλέσει βέβαια τα συναισθήματα των πρώτων ξέρω γω

    Πάμε για το Odyssey... μετά από κανά εξάμηνο τουλάχιστον


  6. #245
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Είμαι κάπου στο 50-60% λογικά, ανάμεικτα συναισθήματα.
    Γραφικά πάρα πολύ καλά, ατμόσφαιρα επίσης, χειρισμός και σύστημα μάχης με ενδιαφέρουσες αλλαγές.
    Από την άλλη, η ιστορία δεν με έχει κάνει να δεθω, δεν με έχει συνεπάρει. Έχω πιάσει τον εαυτό μου να κάνει skip το story, ειδικά στα side missions, πράγμα που ΔΕΝ συνηθίζω.. Λίγο "πάμε παρακάτω" κατάσταση.

    Δεν πρόκειται να το αφήσω πριν το τελειώσω. Ισως φταίει ότι προέρχομαι από detroit και Red dead redemption που όχι απλά δέθηκα, τα έζησα.

  7. #246
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    toninio (22-07-2020),tonybsg (22-07-2020)

  9. #247

    Default

    Xωρίς να έχω παίξει κανένα της σειράς, έπαιξα στην καραντίνα το Origins, μετά από γνώμη φίλου και αρκετό ψάξιμο, για να δω gameplay, μηχανισμούς, στόρι κλπ. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ. Και το στορι, και οι χαρακτήρες, και το gameplay, όλα σε πολύ καλό επίπεδο. Τα θαυμαστικά κι ερωτηματικά στο χάρτη δεν με πολυενόχλησαν, γιατί έκανα όποτε και όσα είχα όρεξη. Δεν με χάλασε κανένα side quest, μιας και βρήκα τα περισσότερα καλόγουστα και ταιριαστά με τον κόσμο. Γενικά το παιχνίδι το προχωρούσα με νορμάλ ρυθμούς, τόσο όσο για να αναπτύσσω και χαρακτήρα και να ανεβαίνω λέβελ και να προχωράω το main story σταδιακά. Έχει και πολύ ωραίο κόσμο, οπότε δεν βαριόμουν να κάνω πράγματα εκτός main story. Το gameplay μου φάνηκε εξαιρετικό. Μάχη πολύ καλή, stealth επίσης, εξερεύνηση, όλα μου άρεσαν. Φυσικά υπάρχει μία επαναληψιμότητα, με τα κάστρα και τον καθαρισμό των περιοχών, αλλά ήταν τόσο καλοφτιαγμένα όλα, που δεν βαρέθηκα.
    Φυσικά ένας γνώστης της σειράς, που τα χει παίξει όλα, θα έχει διαφορετική άποψη και περισσότερες απαιτήσεις. Είναι σίγουρα μεγάλο παιχνίδι (αλλά έχει ανεκτή διάρκεια). Θα ήθελα να παίξω και Odyssey, αλλά βλέπω ότι είναι τεράστιο σε μέγεθος και διάρκεια και για την ώρα δεν το χω. Ίσως αργότερα.


  10. #248
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default


  11. #249
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έρχεται το 60fps patch για το PS5!


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #250
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #251
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Assassin's Creed: Origins

    Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν το παιχνίδι είναι και 4K. Δεν θυμάμαι αν είχε βγει παλιά κάποιο τέτοιο patch όταν είχε βγει το ps4 pro.

    Θυμάται κανεις;


    Edit:


    Και απαντώ μόνος μου… ναι είχε βγει

    https://www.eurogamer.net/digitalfou...mance-analysis
    Last edited by panos74gr; 02-06-2022 at 11:56.

  14. #252
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Πολύ θα ήθελα κάποια στιγμή να βγουν και για το Unity και για το Syndicate (το οποίο δεν παίζει καν στο PS5).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •