Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast
Results 201 to 220 of 252

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #201
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Πάντως παιδιά να συμπληρώσω,εάν θέλετε να το ευχαριστηθείτε παίξτε το στο hard,Πραγματικά τα σπάει το παιχνίδι έτσι....έχω πάθει πλάκα με τα παντα,γραφικά, χειρισμό,χάρτες,story,Α.Ι όλα δείχνουν ότι έχει γίνει εξαιρετική δουλειά και πολύ ελληνικό στοιχείο μέσα που κατά εμέ είναι πολύ καλό,έχω παίξει 60 ώρες και δεν είμαι ακόμα ούτε στο 40% έχει καεί το κεφάλι μου...Χεχεχεχεχεχεχεχεχε...



    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #202
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οντως το παιχνιδι ειναι πολύ καλο, προσωπικα εχω να πιασω τη σειρα απο το Black Flag και ολες οι αλλαγες που εχουν γινει ειναι στη σωστη κατευθυνση. Εχω παιξει περιπου 50 ωρες, λιγο πριν το φιναλε του main και εχοντας κανει απειρα side.
    Aπο ολες τις αλλαγες που εχουν κανει για μενα αυτη που κανει την μεγαλυτερη διαφορα ειναι αυτη του battle system. Μπορει να μην ειναι τοσο flashy η μαχη οπως τα παλια, αλλα επιτελους εχει ενα βαρος το combat κομματι και δεν αισθανεσαι οτι παιζεις minigame πια. Δεν ειναι τελεια η μαχη με καποια θεματα της καμερας και καπως sluggish η ροη αλλα οκ, για πρωτη προσπαθεια ειναι πολυ καλη. Yπαρχει πολυ μεγαλυτερη ελευθερια στο action κομματι γενικοτερα, τα AC ειχαν παντα αυτο το προβλημα για μενα, οταν εμπαινα σε battle mode αισθανομουν οτι ημουν με χειροπεδες και οτι επρεπε να κανω συγκεκριμενα πραγματα με συγκεκριμενο τροπο. Εχουν κρατησει τα καλα στοιχεια stealth και εχουν αλλαξει εντελως το action κομματι και το αποτελεσμα ειναι πολυ ικανοποιητικο. Εχει γινει και αξιοπρεπης δουλεια με τα οπλα, που παιζουν διαφορετικα και για πρωτη φορα σε βαζει λιγο να σκεφτεις τι ταιριαζει περισσοτερο σε καθε συνθηκη μαχης.
    Το καλυτερο κομματι του παιχνιδιου ειναι αναμφιβολα ο κοσμος του, οπως λεει και ο Val στην προηγουμενη σελιδα (spot on εντυπωσεις btw, thanks) η δουλεια που εχει πεσει ειναι παρανοικη, με τεραστια ποικιλια σε ανοιχτους και κλειστους χωρους, με καλλιτεχνικη δουλεια που σε ταξιδευει σε ενα απο τα πιο μαγευτικα μερη του κοσμου. Οχι οτι ειχα ποτε παραπονο απο τη σειρα αναφορικα με το world building ετσι? Οι ανθρωποι κανουν συστηματικα το homework τους με ο,τι setting και αν καταπιαστουν. Σε κλιμακα οπως εχουν πει κι αλλοι, ειναι ισως ο μεγαλυτερος κοσμος που εχει εμφανιστει ever σε videogame. Δεν ξερω αν ειναι Skyrim tier, αλλα σιγουρα ειναι αρκετα κοντα.
    To story ειναι just ok, τα side missions χωρις να ανακαλυπτουν τον τροχο ειναι αξιοπρεπεστατα, ειδικα καποια απο αυτα ειναι εξαιρετικα καλογραμμενα προς μεγαλη εκπληξη μου. Επισης ο Bayek ειναι ενας likable βασικος χαρακτηρας, down to earth και σε ενα αρκετα ρεαλιστικο πλαισιο, δεν εχει γινει προσπαθεια να παρουσιαστει ως ενας ακομα chosen one που τα παντα περιστρεφονται γυρω του. Περα απο το story που για μενα ειναι just ok οπως ειπα και πριν, οι διαλογοι εχουν αναβαθμιστει παρα πολυ σε σχεση με τα προηγουμενα παιχνιδια, οι npcs ειναι καλογραμμενοι και πειστικοι.
    Περα απο το combat κομματι που μπηκε στο συρταρι, ειναι φανερη η προσπαθεια να μην φτιαξουν ενα ακομη collectathon, υπαρχουν collectibles αλλα οχι με την στενη εννοια του ορου αλλα ειναι μερος του κοσμου. Αυτη η χαζομαρα με τον χαρτη γεματο απο feathers και fragments και ο,τι αλλο μπορει να φανταστει κανεις δεν υπαρχει στο Origins.
    Τεχνικα στο standard ps4 ειναι ενα απο τα πιο ομορφα multiplatform παιχνιδια, με τον φωτισμο να ειναι η ατραξιον και αλλα καλοδουλεμενα τεχνικα στοιχεια να τον συνοδευουν οπως το animation. Δεν επαθα και πλακα συνολικα, αλλα για την κλιμακα που εχει το παιχνιδι ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο. Ειναι δυσκολο να εντυπωσιαστει κανεις μετα το Horizon βασικα, ψιλοπαιζω ας πουμε με το photomode και βλεπω αρκετα ψεγαδιο, low res textures κτλ κατι που στο horizon ηταν αγνωστη λεξη. Τρεχει αξιοπρεπεστατα παντως, χωρις προβληματα αν εξαιρεσεις καποιες πτωσεις στο framerate σε 1-2 σημεια και ενα camera bug που μου ετυχε. Βεβαια παιζω αρκετο καιρο μετα το launch και το παιχνιδι ειναι patchαρισμενο, δεν ξερω πως ηταν πριν.
    Γενικοτερα για να μην κουρασω αλλο εχουν παρει τα καλυτερα στοιχεια του AC και να τα εχουν μεταφερει σε ενα τεραστιο open world rpg το οποιο εχει σαφεις επιρροες απο το Witcher (στο quest design ιδιαιτερα τα "detective" κομματια) αλλα και απο δικα τους παιχνιδια οπως το far cry primal (το mechanic με το γερακι ειναι απο εκει οπως και ολη η φιλοσοφια του hunting και η συμπεριφορα των ζωων).
    Γενικοτερα για να ειμαι ειλικρινης, με τα οποια ψεγαδια/αρνητικα του, ειναι μια αξιεπαινη προσπαθεια αν αναλογιστει κανεις τον χρονο αναπτυξης. Μιλαμε για ενα προιον που σε αλλες εταιρειες οι αναλογες δουλειες παιρνουν 5 και 6 χρονια.
    Μακαρι να συνεχιστει η πολιτικη αυτη, να σταματησουν δλδ οι annual κυκλοφοριες, αν με εναν επιπλεον χρονο παρεδωσαν αυτο τοτε με 3 χρονια dev cycle τι θα μας δωσουν?
    Για μενα με αυτη την κυκλοφορια το AC εγινε ξανα relevant σαν franchise απο εκει που το ειχα ξεγραμμενο.


  3. The Following 12 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Christos33 (15-01-2018),Dimitris_ (16-01-2018),DJTaurus (15-01-2018),euromaster (16-01-2018),isildur83 (15-01-2018),Kane (17-01-2018),Leon_DiZ (15-01-2018),panos74gr (22-01-2018),spartan (15-01-2018),Valkyre (15-01-2018),WolfRathmA (15-01-2018)

  4. #203
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Μπηκε σημερα

  5. The Following User Says Thank You to manga1024 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (24-01-2018)

  6. #204
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ξεκινησα και εγω προχτες , δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω λεφτα στη ubisoft αλλα το πηρε ο αδερφος μου και μου το εδωσε μολις το τελειωσε.

    Παρολο που εχει αρκετες βελτιωσεις και ειμαι σιγουρος οτι εχει πουλησει και καλα , θα επιμεινω οτι το concept εχει κουρασει , τουλαχιστον εμενα. Οσο και ενδιαφερον να ειναι το setting , οσο πιστη απεικονιση της εποχης και να εχουμε , μετα απο ενα σημειο το μονο που κανεις ειναι να κυνηγάς σημαδακια στο χαρτη. Δεν ξερω νομιζω οτι πρεπει η ομαδα να παει σε αλλη κατευθυνση , ταλεντο εχουν ας δοκιμασουν νεο ip , ποσα χρονια θα αντεξει ο μεσος gamer να σκαρφαλωνει σε πυργους και να κανει synchronize?

    Spoiler!

  7. #205
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Το ξεκινησα και εγω προχτες , δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω λεφτα στη ubisoft αλλα το πηρε ο αδερφος μου και μου το εδωσε μολις το τελειωσε.

    Παρολο που εχει αρκετες βελτιωσεις και ειμαι σιγουρος οτι εχει πουλησει και καλα , θα επιμεινω οτι το concept εχει κουρασει , τουλαχιστον εμενα. Οσο και ενδιαφερον να ειναι το setting , οσο πιστη απεικονιση της εποχης και να εχουμε , μετα απο ενα σημειο το μονο που κανεις ειναι να κυνηγάς σημαδακια στο χαρτη. Δεν ξερω νομιζω οτι πρεπει η ομαδα να παει σε αλλη κατευθυνση , ταλεντο εχουν ας δοκιμασουν νεο ip , ποσα χρονια θα αντεξει ο μεσος gamer να σκαρφαλωνει σε πυργους και να κανει synchronize?
    Επετρεψε μου λιγο αν θες να κανω τον δικηγορο του διαβολου.

    Ποιο open world RPG δεν σε κανει να κυνηγας σημαδακια στον χαρτη? (στην απλουστευμενη μορφη που το περιγραφεις)

  8. #206
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επετρεψε μου λιγο αν θες να κανω τον δικηγορο του διαβολου.

    Ποιο open world RPG δεν σε κανει να κυνηγας σημαδακια στον χαρτη? (στην απλουστευμενη μορφη που το περιγραφεις)
    Κανενα εκτος ισως το Horizon . Αλλα στα AC το να κηνυγας σημαδακια στο χαρτη συνδυαζεται με το γενικοτερο κορεσμο που εχει η σειρα. Αλλιως κυνηγας σημαδακια στο Horizon αλλιως και σιγουρα πιο ψυχαναγκαστικα το κανεις στο AC γιατι οκ been there done χιλιαδες φορες. Παλι σκαρφλαωμα , παλι synchronize, παλι Leap of faith, παλι ωρες loading . Καταλαβαινω οτι μαλλον πιο πολυ φταιω εγω παρα το παιχνιδι αλλα οπως και να το κανουμε ας παρουν το ταλεντο τους και να κανουν κατι αλλο οι δημιουργοι . Βλεπουμε οτι πρωτιστως αυτο που κραταει τους παικτες ειναι η αλλαγη setting και αυτο πρεπει να προβληματισει, κανεις δε νοιαζεται πια για το story οπως στις εποχες του Ezio.

    Spoiler!

  9. #207
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ το ίδιο νοιώθω με τον James. Το Origins όντως είναι πολύ καλό παιχνίδι αλλά προσωπικά η σειρά δεν με τραβάει καθόλου πλέον.
    Δεν το έχω παίξει το παιχνίδι βέβαια, απλά το έχω δει σε έναν φίλο.
    Απλά νοιώθω ότι όλα αυτά τα έχω ξανακάνει. Και όπως λέει και ο James μάλλον φταίω εγώ και όχι το game.
    Πάντως το παιχνίδι είναι πανέμορφο και έχει πολύ ωραίο setting.
    Spoiler!

  10. #208
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι εννοείτε "δεν φταίει το game αλλά μάλλον εγώ" ;

    Δηλαδή μετά από 10 ολόκληρα χρόνια με την ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ συνταγή gameplay και απλώς αλλάζουμε/επεκτείνουμε τα γραφικά/ήχο/μουσική/στόρυ, φταίτε εσείς;

    Προσωπικά είχα "δει" το pattern από το 2ο Creed που βγήκε. Εξ ου και δεν ενέδωσα ποτέ στην σειρά. Άλλωστε το 1ο Creed είχε βγει πολύ κοντά με το GTA IV και μου είχε φανεί ένα ατάλαντο knock-off του GTA, σε διαφορετική χρονικά εποχή (ατάλαντο = γιατί ούτε καν άλμα δεν μπορούσες να κάνεις / αναφέρομαι πίσω στο 2007-8).

    Τέλος πάντων, ελπίζω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω: ότι δεν φταίτε εσείς ή/και οι όποιοι έχουμε βαρεθεί το ίδιο και το ίδιο gameplay επί 10 χρόνια.

  11. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:


  12. #209
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το "φταιω εγω" παει στο οτι εχοντας παιξει τη σειρα απο το 1ο το 2006-7 (νομιζω) και ξεροντας οτι εχει παρει την κατω βολτα, οντως φταιω εγω που καθομαι και ασχολουμαι με τον ιδιο τιτλο. Καποιος που δεν εχει παιξει τα προηγουμενα ή μπηκε πιο μετα στη σειρα ισως το βρει φρεσκο , διασκεδαστικο , whatever.

    Αρα εγω φταιω που το ξεκινησα , ελπιζοντας οτι θα δω κατι καινουριο .

    Spoiler!

  13. #210
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Το "φταιω εγω" παει στο οτι εχοντας παιξει τη σειρα απο το 1ο το 2006-7 (νομιζω) και ξεροντας οτι εχει παρει την κατω βολτα, οντως φταιω εγω που καθομαι και ασχολουμαι με τον ιδιο τιτλο. Καποιος που δεν εχει παιξει τα προηγουμενα ή μπηκε πιο μετα στη σειρα ισως το βρει φρεσκο , διασκεδαστικο , whatever.

    Αρα εγω φταιω που το ξεκινησα , ελπιζοντας οτι θα δω κατι καινουριο .
    Να σου στείλω ταχυδρομική διεύθυνση να μου το στείλεις;;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    james9 (24-01-2018)

  15. #211
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το λέω με την έννοια το παιχνίδι είναι αυτό που είναι με τις όποιες βελτιώσεις παίρνει. Εγώ μπούχτισα από αυτό το gameplay.
    Παρόλο που το παιχνίδι είναι πολύ καλό και δεν έχω να του επισυνάψω κάτι αρνητικό. Απλά πλέον δεν είναι του γούστου μου.
    Όπως έχω μπουχτίσει από τα ποδοσφαιράκια-μπάσκετ. Δεν θα αλλάξει ποτέ το gameplay. Εγώ το βαρέθηκα οπως τα Fifa και τα 2Κ γιατί ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα τόσα χρόνια.
    Οι fans όμως φαίνεται πως δεν έχουν πρόβλημα, αντίθετα ζητάνε αυτό ακριβώς το πράγμα.
    Last edited by mihalis13; 24-01-2018 at 14:36.
    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (24-01-2018)

  17. #212
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ που δεν έχω παίξει κανένα assassins εκτός το ένα κ το syndicate.
    Μου φαίνεται αυτό παιχνιδαρα, βέβαια έχει την επανάληψη όπως έχουν όλα τα παιχνίδια, αν δεν ήθελα να πάρω πλατίνα δλδ να μην κυνηγούσα όλους τους θησαυρούς θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #213
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το λέω με την έννοια το παιχνίδι είναι αυτό που είναι με τις όποιες βελτιώσεις παίρνει.

    Όπως έχω μπουχτίσει από τα ποδοσφαιράκια-μπάσκετ. Δεν θα αλλάξει ποτέ το gameplay. Εγώ το βαρέθηκα οπως τα Fifa και τα 2Κ γιατί ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα τόσα χρόνια.

    Οι fans όμως φαίνεται πως δεν έχουν πρόβλημα, αντίθετα ζητάνε αυτό ακριβώς το πράγμα.
    Έκανες τον ακριβός ίδιο παραλληλισμό που σκεφτόμουν και εγώ.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (24-01-2018)

  20. #214
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν φταιτε αν το παιχνιδι δεν σας κανει. Και ειναι λογικο να εχετε το feeling been there done that. Κι εμενα με ειχε κουρασει η σειρα οχι μονο σαν ιδεα αλλα κυριως σαν εκτελεση. Το Origins ειναι το πρωτο ποιοτικο AC που εγω εχω παιξει μετα απο καιρο.

    Η συνταγη ειναι λιγο-πολυ η ιδια και ναι ειναι λογικο να εχει επελθει κορεσμος. Αυτο που ρωτησα τον James το ειπα, διοτι πραγματικα δεν νομιζω οτι υπαρχει RPG που δεν σε κανει να κυνηγας (λιγο ή πολυ) σημαδακια πλεον.

    Οι φανς παντως ειχαν (και ακομα εχουν) προβλημα γι αυτο και η καθυστερηση 2 χρονων για το origins. Εγω προσωπικα δεν θεωρω τον εαυτο μου φαν της συγκεκριμενης σειρας, οχι οτι μου ειναι αδιαφορη απλα δεν καιγομαι και τοσο γι αυτο και δεν εχω παιξει καποια παιχνιδια της σειρας ακομα.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (24-01-2018),hakoo (25-01-2018)

  22. #215

    Default

    εχετε σκεφτει οτι αν αλλαζε καποια πραματα απο τα στανταρ που αναφερετε πιο πανω,οι φανς θα πεφτανε να τους φανε?? το παιχνιδι ειναι μια χαρα,σε καποιους κανει σε αλλους οχι.ειναι λογικο!
    μες το ερωτηματικο ηταν κ το witcher βασικα κ δεν νομιζω να υπαρχει rpg χωρις σημαδακια στον χαρτη. θα συμφωνησω οτι απο μια φαση κ επειτα το παιχνιδι γινεται λιγο βαρετο,σκεψου οτι εχω αφησει περιοχες στον χαρτη που δεν εχω πατησει διοτι βαρεθηκα να κανω αλλα side quest. ειχα κανει ηδη πααααααρα πολλα side,κ ειπα να ακολουθησω μονο τα main απο καποια στιγμη κ μετα.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    mihalis13 (25-01-2018),Valkyre (25-01-2018)

  24. #216
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Και αυτο που λες ισχυει, οτι οι φανς θα τους τρωγανε. Γενικα εχω καταληξει οτι το να εισαι φαν ενος πραγματος περιοριζει (στις περισσοτερες περιπτωσεις) σε μεγαλο βαθμο το πλαισιο στο οποιο μπορουν να κινηθουν οι δημιουργοι. Ειναι λες και περπατανε σε ναρκοπεδιο και ειναι αδυνατον να ικανοποιησουν ολες τις πλευρες...

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-01-2018),mihalis13 (25-01-2018)

  26. #217

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Και αυτο που λες ισχυει, οτι οι φανς θα τους τρωγανε. Γενικα εχω καταληξει οτι το να εισαι φαν ενος πραγματος περιοριζει (στις περισσοτερες περιπτωσεις) σε μεγαλο βαθμο το πλαισιο στο οποιο μπορουν να κινηθουν οι δημιουργοι. Ειναι λες και περπατανε σε ναρκοπεδιο και ειναι αδυνατον να ικανοποιησουν ολες τις πλευρες...
    ο φαν ειναι κ ο στανταρ day one αγοραστης! εμεις μπορουμε να πουμε κ ενα χεστηκα κ να το παρουμε οταν θα πεσει στα 25 ευρω. βλεπεις οτι πειραξαν 2-3 πραματα στο dead rising κ μονο φωτια στα σπιτια των devs δεν βαλανε οι φανς. ειναι ακριβως αυτο που λες!

  27. #218
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οπως το βλεπω εγω το παιχνιδι σιγουρα υποφερει απο καποια κουσουρια που εχουν ολα τα open world games, oλα ομως μηδενος εξαιρουμενου. Ακομα και το καλυτερο open world game (insert your favourite here) δεν γινεται απο ενα σημειο και μετα να μην εχει επαναλαμβανομενο gameplay, καποια quests διαδικαστικου χαρακτηρα κτλ κτλ.
    Αυτο ειναι δεδομενο λογω του design αυτων των παιχνιδιων, το θεμα ειναι πως το καθε παιχνιδι το μασκαρευει η το παρουσιαζει στον παικτη και αν σε κανει να περνας καλα μεχρι ενα ευλογο χρονικο σημειο γιατι νομοτελειακα θα επελθει ο κορεσμος σε αυτου του ειδους τα παιχνιδια. Ακομα και στα καλυτερα των καλυτερων.
    Ε, στο Origins θεωρω οτι εχει γινει σοβαροτατη προσπαθεια να συνδεσουν τις τοποθεσιες και τα αντικειμενα με τον κοσμο του παιχνιδιου, τα βασικα side quests (οι ταφοι πχ) ειναι καλα δουλεμενα για τα δικα μου δεδομενα και καποια αλλα αρκετα ενδιαφεροντα με twists.
    Απο εκει που ηταν καθαρισε το χαρτη απο fragments, feathers και ο,τι αλλο μπορεις να φανταστεις χωρις να εχει καμια σχεση με την ιστορια, με τον κοσμο και τους χαρακτηρες τωρα πηγαμε σε μια λογικη map cleaning (οπως ολα επαναμβανω) με καποιο υποτυπωδες narrative, χωρις να ειναι τιποτα εξαιρετικο ειναι σιγουρα μια εξελιξη, για μενα παντα. Επισης παιζει να μην εκανα ουτε 10 synchronize σε 50 ωρες παιχνιδιου, δεν σε αναγκαζει το παιχνιδι να τα κανεις αυτα πια.


  28. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    isildur83 (25-01-2018),Kane (26-01-2018),WolfRathmA (26-01-2018)

  29. #219
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Assassin's Creed: Origins will get a New Game Plus mode at some point

    "New Game + is coming. We'll have more information to share soon,"



    -----------



    Newly Discovered Audio Message In Assassin’s Creed Origins Was Supposed To Be There All Along

    https://youtu.be/POW1uOubMxU
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  30. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (31-01-2018)

  31. #220
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Assassin’s Creed Origins Update 1.30 Adds Two New Modes, Read Patch Notes

    Assassin’s Creed Origins update 1.30 is available today. (Size 5.3GB)
    Spoiler!

Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •