Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 20 of 97

Thread: The Witness

  1. #1
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default The Witness

    Απο τον δημιουργο του Braid


  2. #2
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default





    Val εάν θες βάλε και πρόθεμα exclusive, νομίζω ότι αναφέρθηκε θα'ναι μόνο για PS4.
    Last edited by tsakali GR; 21-02-2013 at 03:39.

  3. #3
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post

    Val εάν θες βάλε και πρόθεμα exclusive, νομίζω ότι αναφέρθηκε θα'ναι μόνο για PS4.
    +PC.

    Η έκπληξη της βραδιάς για μένα. Πέραν του ότι δεν περίμενα ποτέ τον Blow να ανέβει σε τέτοια σκηνή, το παιχνίδι του το περιμένω όσο τίποτα. Το hype στο θεό, άντε να κυκλοφορήσει.

  4. #4
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Kατ αρχας, ηθελα να τον κραξω στο αντιστοιχο thread αλλα ειχαμε ροη και δεν μπορουσα
    Παυλο το προηγουμενο παιχνιδι του συγκεκριμενου developer για το ps360 ειναι αυτο ρε μαν



    Τι γραφικα περιμενεις να δεις απο ενα μικρο studio που κανει indie παραγωγες?

    Το braid ειναι μαζι με το Journey τα κορυφαια PSN games by a clear mile για μενα οποτε interested γι αυτο, πολυ συμπαθητικα γραφικα επισης.


  5. #5
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    In The Witness, you explore an abandoned island and solve the puzzles you find there.
    What is this mysterious place?
    What happened here in the past? What is happening now?

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=DgGeaIo0oyU"]The Witness (PS4) - YouTube[/ame]
    Last edited by odytsak; 21-02-2013 at 10:23.

  6. #6
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Για το Witness….

    Να εξηγησω κατι. Ποτε τετοια παιχνιδια δεν καταφεραν να με τραβηξουν. Πολυ χαριτολογωντας, τα ονομαζω «καταθλιπτικά παιχνιδια». Αυτη η αισθηση μοναξιας που αποπνέουν με «ριχνει» και απλα κοιτω την οθονη. Παιχνιδια τυπου Journey, Flower και αλλα παρομοια, μακρυα κι αγαπημενοι. Απλα δεν...
    Ισως λανθασμενα, αλλα οταν παιρνω μια δυνατη κονσολα σα το PS4, εγω προσωπικα προτιμω να παιρνω παιχνιδια που αναδεικνυουν τις δυνατοτητες της και της επεξεργαστικης της ισχυς. Παιχνιδια τετοιου τυπου που μπορω να τα παιξω και στο ipad μου (οχι το συγκεκριμενο ασφαλως), προτιμω να τα παιζω εκει. Μπορει να ειναι εθιστικοτατο, αλλα εγω δε θα παρω. Οταν, δε, πλασαρονται και με γραφικα επιπεδου PS2 και βγαλε, αυτο ειναι ενας ακομα ανασταλτικος παραγοντας για εμενα. Πειτε με επιφανειακο, πειτε με ο,τι θελετε, αυτη ειναι η γνωμη μου και δεν εχω σκοπο να τρολαρω εδω μεσα. Σεβομαι και τα παιδια που προσμονουν τετοια παιχνιδια, απλα δεν ειναι για εμενα και απο αποψη ατμοσφαιρας και περιεχομενου και γραφικων.

  7. #7
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βρε δεν υπαρχει θεμα εαν δεν σου αρεσει το ειδος των παιχνιδιων, απλα εμενα η εκπληξη μου ηταν οταν ειπες "παιχνιδια PS4 ποτε θα δουμε" ή κατι τετοιο. Και απλα ηθελα να σου πω οτι μια κονσολα πρεπει να εχει απο ολα.

    Ε και οταν απο το Braid πας στο Destiny σε indie games η διαφορα ειναι χαωδης.

  8. #8
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ^^ Βασικά είπα ότι ειναι επιπέδου PS2 τα γραφικά (LOL). Οκ, συμφωνω με ο,τι λες, πως πρεπει μα υπάρχουν απ' όλα σε μια κονσόλα, απλα δε τα προτιμώ εγώ. Αλλα ποτε δεν ξέρεις...

  9. #9
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    τα γραφικα ρε δεν ειναι πσ2 ,,,ξερεις που φανηκε αυτο?

    νομιζω για πρωτη φορα κοιτουσα σκιες και δεν ηταν τετραγωνισμενες,,,ενω επισης εχει και ωραια χρωματα...

    εμενα δε με τραβανε αυτα τα παιχνιδια οχι επειδη ειναι πολυ μοναχικα παυλο μαν , αλλα επειδη γινονται πολυ δυσκολα...δηλαδη τι στο π****ο,τι ειμαι πυρηνικος φυσικος γαμω?

    λολ παραφερομαι

  10. #10
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Για μενα ενα νεο παιχνιδι του Blow ειναι λογος για να παρω την κονσολα(μαζι με το νεο Ιnfamous)..Χαιρομαι που η sony συνεργαζεται μαζι του...Το παιχνιδι μου θυμιζει φυσικα οπως και το εχουν πει και οι ιδιοι το αξεπεραστο Myst,απλα ελπιζω να είναι αντιστοιχα ενδιαφερον και challenging...
    Spoiler!

  11. #11
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    @Φιλ

    Ναι ρε... Το λέω κι εγώ με μια δόση υπερβολής to emphasize my point. Αλλα και πάλι...

  12. #12
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Να μια πολυ ωραια εφαρμογη του touch pad.Εκει για τους γριφους στα blocks με το λαβυρινθο, κανεις ετσι μια τσααααααααακ και φτανεις στο τερμα
    Satan has left his killing floor
    PS4

  13. #13
    Last edited by DJTaurus; 23-05-2013 at 20:13.

  14. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    hakoo (23-05-2013)

  15. #14
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    .

  16. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (24-05-2013)

  17. #15
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Ομορφο!!!!

  18. #16
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #17
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ενταξει εαν φορτωσεις ολα τα δεδομενα του παιχνιδιου στην μνημη (για ενα παιχνιδι οπως το witness ειναι δυνατον) την γεμιζεις σιγουρα, αυτο δεν σημαινει οτι το παιχνιδι του δεν μπορει να δουλεψει με πολυ λιγοτερη μνημη, ειμαι βεβαιος οτι ανετα θα ετρεχε και στο PS3.

  20. #18
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    O αλλος o dev του metro δεν ελεγε οτι ειανι υπερβολη τα 8?Η θυμαμαι λαθος?
    .

  21. #19
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλα ναι... ενταξει υπερβολες...

    Οι τυποι με λιγα λογια λενε οτι το Witness θελει 5 gb απλα ριχνοντας τα παντα ακατεργαστα, χωρις ιχνος optimisation κλπ...

    σιγα μην τους δωσουμε και 80 GB ram να μην ασχολουνται δευτερολεπτο με οptimisation...

    Aπιστευτα μαλακισμενη δηλωση, που θα βγει το καθε καμμενο με PC, να κανει σχολια τυπου "hahaha console hardware failzzzz "

    Οταν η Naughty Dog ή οι αλλες εταιρειες ερθουν και τους δειξουν τι μπορουν να κανουν με 8gb , τοτε να βγει και να μου πει ο Jonathan Blow για streaming huge assets και τετοιες αηδιες...

    Ειναι δυνατον να πιστευει τωρα οτι ξαφνου το Witness εκμεταλλευεται καθωσπρεπει αυτα τα 5gb και δεν μπορει να ζητησει λιγοτερα?

    Μας δουλευει εντελως...
    Last edited by Valkyre; 10-06-2013 at 13:08.

  22. #20

    Default

    Λέει και καλά οτι ξοδεύουνε έτσι λιγότερο χρόνο στο optimization και επικεντρώνονται να κάνουν το game καλύτερο.. Ασε μας παλικάρι μου!

Page 1 of 5 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •