Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 38 of 38

Thread: Surge

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Respect. Δίνουν μαθήματα σε άλλα studio από πλευρά customisation και υποστήριξης του Pro. Επίσης το παιχνίδι είναι πάρα πολύ μικρό για κάποιο λόγο.

    General: - Powered by Deck 13's in-house technology.
    - Team has switched to Clustered deferred rendering to improve rendering performance.
    - Particle system has been transitioned to the GPU instead of CPU making it possible to push a lot more particles.
    - Up to 8 light sources can cast full dynamic shadowing in indoor areas.
    - Loading times are extremely fast (4 to 5 seconds after death).
    - Consoles offer Motion blur, slow mo, lens flare intensity etc options for customization.


    PS4 Pro:
    - "Might just offer one of the best PS4 Pro implementations we've seen"
    - PS4 Pro offers "Quality" and "Performance" modes.
    - Quality: 1620p / 30 FPS
    - Performance: 1080p / 60 FPS
    - Quality mode looks great with every rendering pass increased by 150%, no frame pacing issues, rock solid 30 FPS.
    - Performance mode delivers very smooth stable 60 FPS with only a couple of very minor drops over multiple hours of game play.
    - Down sampling also supported on 1080p displays.




    PC:
    - "Proper" PC version, not just a console port.
    - Ultra wide screen, higher resolution and high frame rates supported out of the box.
    - Most textures receive higher resolution treatment on PCs which plays well with high resolutions.
    - Video shows comparison between all performance pre sets. Only downside is you need to restart the game for changes to take effect.
    - Ultimately if you have the option, PC is the best way to play but console is no slouch.


    PS4 and XB1:
    - PS4 runs at 1080p and XB1 at 900p. Both at stable 30 FPS without any hiccups.
    - SMAA leaves the image somewhat jagged.
    - XB1 offers faster loading times than PS4.
    - Screen space reflections enabled on XB1 but absent on PS4 and Pro in Performance mode.

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1375476
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    απλα μου τη δινει το σκηνικακι που γινεται τελευταια με τις τιμες κ το αποθεμα.
    εχεις δικιο! ουτε 50 ευρω,45 κ πολλα τους ειναι.
    Απο οτι μου ειπαν δεν ηρθε καν Ελλάδα για αυτο δεν υπάρχει απόθεμα πουθενά. Απο την άλλη εβδομάδα και αν έρθει

  3. #23

    Default

    ναι εχεις δικιο! πηρα μολις τωρα ενα σκρουτζομαγαζο που ειναι μεχρι τις 11:30 ανοιχτο κ μου ειπε οτι δεν εχει ερθει Ελλαδα διοτι η εταιρια που ειναι να το φερει εδω κ να στοκαρει τα καταστηματα,δεν εχει παρει κανενα κομματι ακομα στα χερια της. ρωτησα για ποιο λογο γινεται αυτο αλλα δεν ηξερε ο ανθρωπος να μου πει.
    τρεχα γυρευε δλδ,την αλλη εβδομαδα κ βλεπουμε. το καλο ειναι οτι πεφτει η τιμη του σιγα σιγα.

  4. #24

    Default

    μολις ενημερωθηκα οτι απο βδομαδα θα υπαρχει στα καταστηματα κ παρατηρω οτι πεφτει κ η τιμη του.λογικα μεχρι δευτερα θα πεσει στα 50. το σκεφτομαι....

  5. #25

    Default

    49,86 το φθηνοτερο στο σκρουτζ αυτη τη στιγμη. now we're talking!

  6. #26

    Default

    Θα πεσει και αλλο η τιμη του παιχνιδιου λογικα λογω χαμηλων κριτικων(και αρα και ζητησης).

  7. #27

    Default

    Δεν έχει χαμηλές κριτικές και η τιμή του είναι ήδη μια χαρά για Day one παιχνίδι.

    το 73 στο metacritic με 17 θετικοτατες κριτικες και 20 μετριες δεν καθιστουν ενα παιχνιδι κακο κ μαλιστα σε τετοιο βαθμο που να του αξιζει κ πτωση τιμης.καθε αλλο!
    Last edited by christos-sonyboy; 20-05-2017 at 19:58.

  8. #28
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ξεκινησα σημερα ετσι λιγο να παρω μια ιδεα. Το μονο που προλαβα ειναι να ξεκλειδώσω κάνα 2 shortcuts

    Απο αυτο το λιγο που επαιξα το λάτρεψα απο την πρώτη στιγμή το παιχνίδι. Δεν ξέρω τι θα γινει παρακάτω και αν θα ειναι κουραστικό αλλα προς το παρον ειμαι υπερβολικά ευχαριστημένος απο αυτα που βλεπω. Αρχικα δεν ειχα μεγαλες απαιτήσεις και περίμενα οτι θα συναντήσω εναν χειρισμό ατσούμπαλο και ανάλογο του lords of the fallen το οποίο btw μου άρεσε αρκετά σαν παιχνίδι, αλλα ευτυχώς πάει περισσότερο προς souls μεριά

    Πολυ καλο που τα scraps που μαζεύεις που χρειάζονται για το level up, μπορεις να τα αποθηκεύσεις στα σημεία που είναι σαν bonfires και ετσι να μην τα εξαφανιστούν όταν χάσεις. Απο την αλλη ομως ειναι σπαστικο οτι αν δεν τα αποθηκεύσεις και χασεις, τοτε έχεις χρονικό περιορισμό 2,5 λεπτά να τα μαζέψεις πάλι αλλιώς εξαφανίζονται

    Κατι αλλο που ίσως κουράσει κάποιους αλλα εμενα ειναι το αγαπημενο μου κομματι σε τετοια παιχνιδια, ειναι η εξερεύνηση. Πολλές πορτες που ανοιγουν με διακόπτες που πρεπει να τους ψαξεις, σημεια που κρύβονται πισω απο κιβώτια που δεν φανταζόσουν ότι σπάνε κλπ

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    christos-sonyboy (22-05-2017),toninio (22-05-2017)

  10. #29

    Default

    το ξεκινησα κ γω σιγα σιγα,δεν επαιξα πανω απο μια ωρα.ηθελα ετσι απλα να δω τι παιζει κ να το ''εγκαταστησω'' στην κονσολα. για αρχη η υποστηριξη για το pro ειναι αριστη,επελεξα quality για καλυτερη αναλυση μιας κ το framerate του παιχνιδιου ειναι ηδη εξαιρετικο κ δεν χρειαζομαι την αλλη επιλογη(performance) που αφορα υψηλο framerate. αυτο που ειδα στην οθονη της tv μου αρεσε τεχνικα αλλα κ ως εικονα.ωραια γραφικα,χρωματα με στρωτο gameplay κ σωστο χειρισμο. το tutorial του αναλυτικο χωρις να σε μπερδευει.
    αυτα για αρχη,λεω να παιξω καποιες ωρες ακομα οταν βρω το χρονο για να γραψω κ αλλες εντυπωσεις ειτε αρνητικες ειτε θετικες.μεχρι στιγμης μονο θετικες εντυπωσεις μου αφησε αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις.

  11. #30
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  12. #31
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Έπρεπε να το είχαν βάλει από πιο νωρίς το demo, έχω την αίσθηση οτι είναι από τα "αδικημένα" παιχνίδια. Όχι οτι έχει κανά τρελό story/lore κτλ(αν και λογικά είμαι ακόμα πριν τη μέση), το gameplay του είναι πολύ καλό, τα finishing moves πολύ όμορφα, παίζω σε performance mode σε pro και είναι απόλαυση σε 1080p/60fps, έχουν κάνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά. Από γραφικά πιστεύω δείχνει πολύ όμορφο σε φωτισμούς και γενικά στα σκοτεινά κομμάτια του.Το lords of the fallen dεν με είχε κρατήσει, αλλά πιστεύω πήραν τα μαθήματά τους και το surge είναι πολύ καλύτερο αναλογικά. Το επίπεδο δυσκολίας επίσης πιστεύω είναι αρκετά υψηλό, χωρίς να είναι σπαστικό. Γενικά νομίζω αξίζει έστω μια δοκιμή από τους φανς τέτοιου είδους παιχνιδιών.

  13. #32
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τις τελευταιες μερες εχω καει με το συγκεκριμενο. Αν και δεν ειμαι φαν του κονσεπτ ( το lords of the fallen ηταν πιο κοντα στα γουστα μου) εχω να πω οτι εχουν κιανει φοβερη δουλεια εδω οι devs. Παρα πολυ καλος χειρισμος επιπεδου souls , shortcuts, ωραιες περιοχες με πολυ εξερευνηση , πρωτοτυπο upgrade system αλλα και συστημα μαχης που μπορεις να στοχευσεις διαφορετικο body part αναλογα που ειναι αδυναμος ο καθε εχθρος.

    Βεβαια και εδω οπως και στο lords of the fallen καποια boss ειναι σπασαρχιδικα και αδικα. Mου εβγαλε την ψυχη η big sister , φαρμαρα λιγο , εκανα και μια ψιλοαπατη και την περασα.

    Anyway ειδικα στην τιμη που βρισκεται τωρα το παιχνιδι αξιζει καθε cent.

    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (19-10-2017)

  15. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    τωρα που το εδωσε το plus το επαιξα και το ολοκληρωα το παιχνιδι. Ειναι ενα παιχνιδι με πολυ καλα gameplay mechanics, τρεχει στα 60 καρε ακατεβατα και εχει ωραια και μυστηριωδη ατμοσφαιρα. Ομως εχει ενα μεγαλο μειονεκτημα κατα την γνωμη μου και αυτο ειναι το level design. Πολυ βαρετο μουντο και με μπολικο backtracking. Το τελειωσα μεν δεν θα το ξαναεπαιζα ποτε δε.

  16. #34

    Default

    Υποτιθεται φετος κυκλοφορει και η συνεχεια του οπως εχουν ανακοινωσει.

    Προσωπικα πιο πολυ μαρεσε το προηγουμενο παιχνιδι της εταιρειας το Lords of the fallen λογω ατμοσφαιρας,το The Surge με τα ρομποτικα δεν με πολυ τραβηξε.

  17. #35
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ξεκίνησα και εγώ. Ενδιαφέρον setting αλλά πολύ δύσκολο...
    Μια ερώτηση, δεν έχει τύπου bonfires το παιχνίδι; Γιατί ακόμα δεν έχω βρει κάτι τέτοιο

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. #36

    Default

    να υπαρχει και μαλιστα εχεις την επιλογη να αποθηκευσεις τις ''ψυχες'' αν δεν θες να τις χρησιμοποιησεις για upgrades.

  19. #37
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    να υπαρχει και μαλιστα εχεις την επιλογη να αποθηκευσεις τις ''ψυχες'' αν δεν θες να τις χρησιμοποιησεις για upgrades.
    Δεν λέω για το hub που κάνεις και τις αναβαθμίσεις σου. Αν υπάρχει και κάτι άλλο ώστε να είσαι πιο κοντά σε ένα boss όταν το ανακαλύπτεις και να μην χρειάζεται να τρέχεις όλη την περιοχή.
    Οκ υπάρχουν shortcuts αλλά δεν αρκούν...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. #38
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν εχει κατι αλλο αυτο ειναι. Τα shortcuts γιατί δεν σε βολεύουν ;
    Οσο θυμαμαι, οπως στα souls είσαι δίπλα στο boss ολες τις φορές. Aσε που σε μερικα σημεια εχει παραπανω απο ενα shortcut για να πας απο οπου σε βολεύει

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •