Page 36 of 37 FirstFirst ... 26323334353637 LastLast
Results 701 to 720 of 734

Thread: Battlefield 1

  1. #701
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Το έπαιξες καθόλου? Καμία σχέση με το fun factor που έχει το bf1.
    Δεν είναι τυχαίο που συγκριτικά πάτωσε, ούτε είναι τυχαίο που πολύς κόσμος ξαναγύρισε στο προηγούμενο.
    Οκ, δεν είναι έκτρωμα από άποψη γραφικών κτλ. αλλά από άποψη gameplay δε μου άρεσε.
    Χωσαμε και ένα BR mode μέσα έτσι γιατί το επιβάλλει η τάση και η μόδα της εποχής και έδεσε το γλυκό.
    Ακόμα και εκεί όμως, αν δεν έχει αλλάξει κάτι με patch, όλη την ώρα ή τη περισσότερη τουλάχιστον ασχολείσαι με το inventory.
    Pass για μένα το παιχνιδάκι.... Εύκολα κιόλας....
    Μετά τις διακοπές θα δοκιμάσω το multi του V (έβαλα ΕΑ access),
    το ότι θα είναι χειρότερο από το 1 είναι το μόνο σίγουρο γιατί αυτό έχει δείξει η ιστορία,
    με το BF3 η σειρά έπιασε ταβάνι και από κει και πέρα κάθε πέρσι και καλύτερα.
    Ακόμη κι έτσι όμως σίγουρα θα προτιμήσω το V γιατί δεν υπάρχει premium και όλοι οι χάρτες και τα modes είναι προσβάσιμα για όλους.
    Στο BF1 μπορείς να παίξεις μόνο τους 9-10 χάρτες από τους περίπου 30 συνολικά ακόμη κι αν έχεις premium αφού οι DLC servers είναι συνέχεια άδειοι.

  2. #702
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Μετά τις διακοπές θα δοκιμάσω το multi του V (έβαλα ΕΑ access),
    το ότι θα είναι χειρότερο από το 1 είναι το μόνο σίγουρο γιατί αυτό έχει δείξει η ιστορία,
    με το BF3 η σειρά έπιασε ταβάνι και από κει και πέρα κάθε πέρσι και καλύτερα.
    Ακόμη κι έτσι όμως σίγουρα θα προτιμήσω το V γιατί δεν υπάρχει premium και όλοι οι χάρτες και τα modes είναι προσβάσιμα για όλους.
    Στο BF1 μπορείς να παίξεις μόνο τους 9-10 χάρτες από τους περίπου 30 συνολικά ακόμη κι αν έχεις premium αφού οι DLC servers είναι συνέχεια άδειοι.
    Δεν είχες πάρει το free premium στο ένα, το είχε δώσει για ένα διάστημα.
    Edit
    Τώρα έπιασα τι έγραψες αφού δεν τραβάει το συγκεκριμένο εγώ ελάχιστα έπαιξα κ βαρέθηκα,βέβαια μια από τα ίδια είναι κ το V
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 20-08-2019 at 20:10.

    xbox:Christoforo7s

  3. #703
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν είχες πάρει το free premium στο ένα, το είχε δώσει για ένα διάστημα.
    Edit
    Τώρα έπιασα τι έγραψες αφού δεν τραβάει το συγκεκριμένο εγώ ελάχιστα έπαιξα κ βαρέθηκα,βέβαια μια από τα ίδια είναι κ το V
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ρε παιδιά εμένα πάντως το 1 είναι το αγαπημένο μου bf διότι μου μοιάζει και το πιο "ρεαλιστικό", δεν έχει "υπεροπλα" όπως το 4 ας πούμε και μου αρέσει πάρα πολύ και το operations mode.
    Αν το V σε επίπεδο/τρόπο gameplay μοιάζει με το 1. τότε λογικά θα μου αρέσει και αυτό. Έχω την.εντύπωση ότι.πολλοί ξενέρωσαν με το V ακριβώς διότι περίμεναν κάτι διαφορετικό από το 1 και δεν το ειδαν



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  4. #704
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Ρε παιδιά εμένα πάντως το 1 είναι το αγαπημένο μου bf διότι μου μοιάζει και το πιο "ρεαλιστικό", δεν έχει "υπεροπλα" όπως το 4 ας πούμε και μου αρέσει πάρα πολύ και το operations mode.
    Αν το V σε επίπεδο/τρόπο gameplay μοιάζει με το 1. τότε λογικά θα μου αρέσει και αυτό. Έχω την.εντύπωση ότι.πολλοί ξενέρωσαν με το V ακριβώς διότι περίμεναν κάτι διαφορετικό από το 1 και δεν το ειδαν
    Το αντίθετο Λυμπέρη. Πήραν τη συνταγή του Bf1 και φρόντισαν να τη χαλάσουν. Θα το δείς και θα το καταλάβεις και μόνος σου. Προσωπικά, δε μου άρεσε αυτό που είδα και δεν πρόκειται να ασχοληθώ καθόλου.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #705
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #706
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #707
    Cool Member extacy's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Xylokastro
    Posts
    241
    PSN ID
    Extacy156

    Default

    μαγκες ετοιμαστειτε...το εβαλα να κατεβαινει...εχω ναι παιξω απο το battlefield 3 βεβαια αλλα κατι θυμαμαι...εκτος αν εχει αλλαξει τοσο πολυ απο αποψη gameplay

  8. #708
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι απλώς έχει αλλάξει, αλλά είναι εντελώς διαφορετικό παιχνίδι. Ο τίτλος μοιάζει μόνο.

  9. #709
    Cool Member extacy's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Xylokastro
    Posts
    241
    PSN ID
    Extacy156

    Default

    καταλαβα...θα μου παρει καμια βδομαδα να μπω στο κλιμα

  10. #710
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μπα, δε νομίζω. Επειδή είναι πολύ πιο "arcade" στο χειρισμό κλπ (πχ. δεν υπάρχει πλέον υπολογισμός αέρα, απόστασης κλπ στο sniper / όχι τουλάχιστον όπως στο 3)........σε βλέπω να χρειάζεσαι γύρω στα 10-15 λεπτά για να μπεις στο κλίμα!

  11. #711
    Cool Member extacy's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Xylokastro
    Posts
    241
    PSN ID
    Extacy156

    Default

    μαχαιρια στην καρδια ηταν αυτο τωρα...ειδικα με το sniper στο λοφο να καλυπτουμε την squad και να υπολογιζουμε τα παντα για βολες χιλιομετρου...τεσπα θα δειξει

  12. #712
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έτσι ακριβώς παίζουν λίγο που το είχα δει, ψηλά λοφο κ sniper.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #713
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μωρέ σνάιπινγκ κάνεις και τώρα, όπως ακριβώς το είπες, στο λόφο και κάλυψη της ομάδας.

    Επειδή όμως είναι πολύ πιο arcade το παιχνίδι.............δεν υπάρχει συνεννόηση της "ομάδας" όπως στο 3 και 4. Ο καθένας κάνει ότι του κατέβει (CoDuty style), άντε το πολύ 2-3 άτομα να δεις να πηγαίνουν μαζί.

    Οπότε και οι σνάιπερς, ναι μεν είναι σε καβάτζες, αλλά παίζουν για την πάρτη τους δε.

    Ο χαμός γίνεται (μαζικά kills) με τανκς, αεροπλάνα. Δηλαδή; Arcade feeling.

    Εδώ μιλάμε για καταστάσεις, οι 8 στις 10 περιπτώσεις, να σε σκοτώνουν.....στα 10 μέτρα να υπάρχει γιατρός και να σε γράφει στα @@ του ή ακόμα χειρότερα να σε προσπερνάει......γιατί δεν υπάρχει συνεννόηση. Γενικώς λίγοι, απειροελάχιστοι νοιάζονται για την ομάδα. Το BF έχει καταντήσει ένα πιο "σοφιστικέ" CoD. (ελαφρώς πιο σοφιστικέ)
    Last edited by Lefteris_X; 23-08-2019 at 14:04.

  14. #714
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μωρέ σνάιπινγκ κάνεις και τώρα, όπως ακριβώς το είπες, στο λόφο και κάλυψη της ομάδας.

    Επειδή όμως είναι πολύ πιο arcade το παιχνίδι.............δεν υπάρχει συνεννόηση της "ομάδας" όπως στο 3 και 4. Ο καθένας κάνει ότι του κατέβει (CoDuty style), άντε το πολύ 2-3 άτομα να δεις να πηγαίνουν μαζί.

    Οπότε και οι σνάιπερς, ναι μεν είναι σε καβάτζες, αλλά παίζουν για την πάρτη τους δε.

    Ο χαμός γίνεται (μαζικά kills) με τανκς, αεροπλάνα. Δηλαδή; Arcade feeling.

    Εδώ μιλάμε για καταστάσεις, οι 8 στις 10 περιπτώσεις, να σε σκοτώνουν.....στα 10 μέτρα να υπάρχει γιατρός και να σε γράφει στα @@ του ή ακόμα χειρότερα να σε προσπερνάει......γιατί δεν υπάρχει συνεννόηση. Γενικώς λίγοι, απειροελάχιστοι νοιάζονται για την ομάδα. Το BF έχει καταντήσει ένα πιο "σοφιστικέ" CoD. (ελαφρώς πιο σοφιστικέ)
    Eγω παλι πιστευω οτι ΑΥΤΟ που περιγραφεις βοηθαει στον ρεαλισμο του παιχνιδιου.
    Εννοω....ΑΠΠ, τι κολοκυθια ενδοεπικοινωνια να υπηρχε τοτε για να ξερεις ποιος ειναι που και να συνεργάζεται η ομαδα?
    Μιλαμε για εποχες οπου για να παρεις 1 χιλιομετρο εδαφους, μπορει να γινοταν μαχη δυο μερες και να πεθαιναν 200.000 ανθρωποι.....μονο στο Σταλινγκραντ στον ΒΠΠ υπηρξε κατι αναλογο



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  15. #715
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μωρέ εσύ καλά κάνεις και το πιστεύεις.



    Έπρεπε όμως να βρω έναν τρόπο να περιγράψω σε έναν άνθρωπο τι διαφορετικό θα δει σε σχέση με την εμπειρία του 3.

    Από εκεί και πέρα, δεν με ενδιαφέρει κατά πόσο ανταποκρίνεται στο ρεαλισμό είτε το 3, είτε το 4, είτε το Battlefield 124. (σήμερα έπαιξα πάλι με τον Χάρη και παραλίγο από τα νεύρα μου να σπάσω το joypad, το PS4, το γραφείο, το σπίτι όλο, άει στα διάλα)


  16. #716
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Ποιον ρεαλισμό παιχνιδιού ρε συ Λυμπέρη? Το να περνάει ο medic από πάνω σου και να μην κάνει revive ή ο support να μην έχει ammo crate για να σου δώσει πυρομαχικά βοηθά στο ρεαλισμό επειδή κατά τον A'WW δεν είχαν φορητή επικοινωνία και δε μπορούσαν να συνεννοηθούν?
    Λες και δε το έχεις βιώσει και ο ίδιος δηλαδή το παιχνίδι. Αφού σου έχει τύχει ένα σκασμό φορές αυτή η κατάσταση. Εντέλει μιλάμε για pvp game και όχι για simulation πρώτου παγκοσμίου πολέμου.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #717
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μωρέ εσύ καλά κάνεις και το πιστεύεις.

    Έπρεπε όμως να βρω έναν τρόπο να περιγράψω σε έναν άνθρωπο τι διαφορετικό θα δει σε σχέση με την εμπειρία του 3.

    Από εκεί και πέρα, δεν με ενδιαφέρει κατά πόσο ανταποκρίνεται στο ρεαλισμό είτε το 3, είτε το 4, είτε το Battlefield 124. (σήμερα έπαιξα πάλι με τον Χάρη και παραλίγο από τα νεύρα μου να σπάσω το joypad, το PS4, το γραφείο, το σπίτι όλο, άει στα διάλα)

    Η βλακεία με το ping έφταιγε. Σήμερα ήταν τραγικά τα πράγματα. Hit register ανύπαρκτο.....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #718
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default


    Δεύτερος γύρος στο Operation Devils Anvil στη πίστα Fort De Vaux!
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 25-08-2019 at 11:50.

  19. #719
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Ποιον ρεαλισμό παιχνιδιού ρε συ Λυμπέρη? Το να περνάει ο medic από πάνω σου και να μην κάνει revive ή ο support να μην έχει ammo crate για να σου δώσει πυρομαχικά βοηθά στο ρεαλισμό επειδή κατά τον A'WW δεν είχαν φορητή επικοινωνία και δε μπορούσαν να συνεννοηθούν?
    Λες και δε το έχεις βιώσει και ο ίδιος δηλαδή το παιχνίδι. Αφού σου έχει τύχει ένα σκασμό φορές αυτή η κατάσταση. Εντέλει μιλάμε για pvp game και όχι για simulation πρώτου παγκοσμίου πολέμου.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αναφερομαι στην γενικοτερη εννοια της "συνεργασιας εντος ομαδας". Οντως, επειδη εγω ειμαι ας πουμε sniper και εχω δει εχθρους να πλησιαζουν απο μια γωνια, δε σημαινει οτι στον ΑΠΠ υπηρχε τροπος να "ενημερωσω" την υπολοιπη ομαδα μου που ειναι ας πουμε στο Γ, κατι χιλιομετρα μακρυτερα. Βεβαια στα παιχνιδια υπαρχει in game chat που μπορω να το κανω, αλλα ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ δεν θα μπορουσα. Αυτο σημαινει οτι το γεγονος οτι στο BF1 οι περισσοτεροι δεν ειναι σε in game teams και δε χρησιμοποιουν το chat, ΑΘΕΛΑ τους βοηθουν τον ρεαλισμο, ασχετως που δεν το κανουν για αυτο το λογο!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  20. #720
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μπράβο ρε συ Λυμπέρη. Ορθή λογική.

    Χαίρομαι που το παιχνίδι σου φέρνει αναμνήσεις από τότε που πολέμησες στον ΑΠΠ και δεν μπορούσες να συνεννοηθείς με τους συναδέλφους συμπολεμιστές. Όντως ρεαλιστικό και σε ευχαριστεί που σε κάνει να ξαναζείς εκείνες της δύσκολες στιγμές.

    Τόση ώρα συζητάμε ότι στα Battlefield 3/4 o κόσμος που τα έπαιζε είχε πιο ομαδική συμπεριφορά, ενώ στο 1/V είναι πιο "η πάρτη μου" κι εσύ μιλάς περί ρεαλισμού.

    Βέβαια, όταν είσαι 137 ετών σου παίρνει κάποια ώρα να εγκλιματιστείς με την κουβέντα, οπότε δεν πειράζει μωρέ..(σου έκοψα και χρονάκια γιατί είμαι καλό παιδί)

    Last edited by Lefteris_X; 25-08-2019 at 21:21.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •