Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: NBA Playgrounds

  1. #1
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default NBA Playgrounds



    Last edited by WolfRathmA; 06-04-2017 at 15:24.

  2. #2
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Επιτέλους ένα arcade μπάσκετ τύπου NBA jam

  3. #3
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Θυμίζει NBA Jam και αυτό μου αρέσει!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  4. #4
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ΝΒΑ Jam / Hangtime!!!!!!

    Ε, ρε γλέντια!! Επιτέλους ένα αξιοπρεπές pick-up and play μπασκετάκι, φουλ arcade, με τα γραφικά του, τα ηχητικά εφφέ του και το ακραίο animation!

    Αν κιόλας αποδειχθεί ελκυστικό (καλός και rewarding χειρισμός), τότε είναι sure winner!

  5. #5
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ανησυχητικο ειναι οτι απο οτι διαβασα θα βγει μονο digital και θα κοστιζει 20¤, κατι που θυμιζει indie παραγωγη. Ειχα λιωσει τα nba street , homecourt αργοτερα , ευχομαι να εχει καλο χειρισμο για να ειναι διασκεδαστικο .

    Spoiler!

  6. #6
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ποσο nba jam


  7. #7
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Κυκλοφόρησε σήμερα. Αν κανείς το πήρε ας μας πει εντυπώσεις.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #8

    Default

    Το πήρα χθες. Σε γενικές γραμμές είναι αυτό που περίμενα. Ένα κράμα NBA jam και street sports basketball.
    Αυτό που με χάλασε είμαι ότι ΔΕΝ μπορείς να παίξεις Online με φίλο. Μπαίνεις μόνο με matchmaking, υποτίθεται βάσει επιπέδου( κι αν βρει παιχνίδι. 2 έπαιξα και δεν πρόλαβα να κάνω βήμα.


    Στάλθηκε από το HUAWEI CAM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #9
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το παιχνίδι είναι τρομερά βεβιασμένο να βγει στην αγορά, με αποτέλεσμα βασικές ελλείψεις, όπως πχ. αυτή που αναφέρει ο Conjure7.

    Επίσης, σε πλήρη αντίθεση με το NBA Jam που έχει fast-paced ρυθμό σε ένα μικρό γήπεδο μπάσκετ, το NBA Playgrounds μετά από ένα καλάθι πρέπει να περιμένεις να επιστρέψουν οι αντίπαλοι στην μπασκέτα τους και μετά να δώσεις την πρώτη πάσα στον συμπαίκτη σου.

    Αυτό είναι απαράδεκτο λάθος (κατ' εμέ) gameplay design, καθώς σε ένα μικρό γήπεδο με exaggerated ύφος και γρήγορο στυλ παιχνιδιού..........παίζει πολύ μεγάλο ρόλο να γίνεται άμεση πρώτη πάσα, όπως στο NBA Jam.

  10. #10
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Εμένα μου άρεσε αρκετά. Αλλά είναι δύσκολο. Ειδικά απορώ πως θα ξεκλειδωθουν όλα τα roster. Εχω τελειώσει είδη τα τουρνουά και έχω πάρει τα χρυσά φακελάκια που δίνει το καθένα και ξεκλείδωμσα κάποιους lendendary παίχτες. Τώρα πως παίρνουμε άλλες χρυσά φακελάκια? Σε διαφορετικό επίπεδο δυσκολίας? Γιατί όταν ανεβαίνει level σου δίνει ασημένια.
    Τώρα όσων αφορά το online πιστεύω θα το φτιαξουν αυτό που αναφέρει ο Σωτήρης. Όπως επίσης προσθήκη σημαντικών roster όπως Barkley, Jordan,Larry Bird κτλ
    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 11-05-2017 at 17:41.

  11. #11
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έχουν δηλώσει ήδη ότι σε επόμενα update του παιχνιδιού, θα προσθέσουν αρκετούς παίκτες (δωρεάν), όπως και ότι θα μπορείς να παίζει online με φίλους σου.
    Επίσης, πάλι σε μελλοντικό update, είπαν ότι θα μπορείς να παίζεις 4 άτομα online (2 σε κάθε ομάδα, αντί 1 σε κάθε ομάδα όπως τώρα).

    Και κάπως έτσι, ανάφερα ότι βγήκε βεβιασμένα. Ίσως για να εκμεταλλευθεί το momentum του Switch; (παρόλο που δεν έχει online καν στο Switch, αν και, και σε αυτή την περίπτωση, πάλι δήλωσαν ότι σε επόμενο update θα το προσθέσουν).

    Λίγο παραπάνω δηλώσεις για μελλοντικές βελτιώσεις να έκαναν, και σε λιγάκι θα έπιαναν δουλειά ως πολιτικοί στην Ελλάδα...

  12. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Conjure7 (11-05-2017)

  13. #12
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Για να πάρει τα δικαιώματα το παιχνίδι πήγε και στα γραφεία της 2Κ για να "αποδείξουν" ότι δεν είναι στο ίδιο στυλ,όπως επίσης και ότι θα βγει σε διαφορετική περίοδο από το νέο NBA 2k(αυτά τα αναφέρει twitter από την εταιρεία.
    Χρύσα πακέτα ανοίγεις μετά το 50 level και κάθε level, έτσι διάβασα.
    Το παιχνίδι δεν είναι NBA jam που η φάση ήταν shove, shove, shove και τέλος, το παιχνίδι αυτό έχει penalty στο shove και σε επόμενο patch θα μειώσουν το steal spam. Γενικά είναι ένα παιχνίδι που αξίζει τα 20€ αν αναλογιστουμε ότι έχουμε φάει μεγάλες πατάτες σε 60€ παιχνίδια

  14. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    cocous (12-05-2017)

  15. #13
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Αξίζει και με το παραπάνω. Ειδικά μολις προστεθούν οσα του λείπουν αφού τα υποσχέθηκαν κιολας. Ευχαριστώ για την πληροφορία για τα χρυσα φακελάκια.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #14

    Default

    Πάντως είναι ότι πιο εκνευριστικό έχω παίξει Online, εδώ και πολύ καιρό.
    Αργεί πάρα πολύ να βρει παιχνίδι (μέσο όρο 2 λεπτά), υπερβολικό loading, κακοί servers με, ώρες ώρες, απάλευτο lag και γεμάτο άθλιους παίχτες. Όλοι το έχουν βρει. Κάνουν 2-3 βήματα και σουτάρουν 3ποντο. Συνέχεια 3ποντα, τα οποία πέφτουν σαν στραγάλια. Τίποτα άλλο. Όταν δε τύχει να χάνουν, βγαίνουν από το παιχνίδι.
    Είχα καιρό να θέλω να πετάξω το χειριστήριο στην οθόνη, να τα σπάσω όλα. Ούτε στο bf1 δεν έχω ανεβάσει τόσο πίεση. Το αστείο είναι ότι το πήρα για να χαλαρώσω.
    Όσο για τις ελλείψεις και τις υποσχέσεις από πλευράς εταιρείας...
    Ας μην το συνεχίσω.

    Στάλθηκε από το HUAWEI CAM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Lefteris_X (12-05-2017)

  18. #15
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δεν υπάρχει ποινή για όσους κανουν quit απο το παιχνιδι;

  19. #16

    Default

    Ακόμη δεν υπάρχει ποινή. Λένε ότι θα το φτιάξουν κι αυτό.

    Στάλθηκε από το HUAWEI CAM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #17
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα!

    Παρακολούθησα εχτές αρκετό streaming μέσω του PlayStation Live.

    Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι είναι καλούλι. Έχει ανταγωνισμό, ωραίες κινήσεις και άψογα animations.

    Αυτό όμως που την σπάει σε πολλούς (άκουγα τις αντιδράσεις τους), αφορά αυτό που είπα πιο πάνω με την πρώτη πάσα.
    Είναι σπαστικό να πρέπει να περιμένεις τους αντίπαλους παίκτες να επιστρέψουν στην μπασκέτα τους και μετά να σου επιτρέπεται η πρώτη πάσα.
    Ο εκνευρισμός μάλιστα αυξάνεται, όταν μετά από ένα καλάθι που σου έβαλε ο αντίπαλος, ξεκινάει ένα show-off animation, που πρέπει να το περιμένεις να τελειώσει, μετά να πάει στην μπασκέτα του και μετά να δώσεις πρώτη πάσα.

    Είναι ψιλο-μαλακία, ιδιαίτερα όταν έχεις μείνει πίσω στο σκορ (όταν ο αντίπαλος βαράει συνέχεια 4ποντα), να μην μπορείς να κλέψεις την πρώτη πάσα ή έστω να μην ασκείς ασφυκτική άμυνα/πίεση από την πρώτη πάσα του αντιπάλου κάτω από την μπασκέτα του.

    Κατά τα άλλα, τα κοψίματα (τάπες) πήγαιναν σύννεφο είτε σε σουτ είτε σε καρφώματα. (πολύ περισσότερο στα σουτ βέβαια)

    Δεν ξέρω, από την μία με πωρώνει, από την άλλη όμως, πάνω εκεί που είσαι σε φρενήρη ρυθμό (κερδίζεις/χάνεις), όταν σου "κόβεται" η ροή της αδρεναλίνης λόγω της αναμονής της 1ης πάσας, νιώθω λες και...........κάποιος μου λέει "περίμενε λίγο"........και "τώρα πάμε πάλι, παίξε".

    Στο τσακ ήμουν να το αγοράσω χθες, αλλά μετά σκέφτηκα ότι και να θέλω να παίξω εναντίον κάποιου γνωστού μου online, ακόμα δεν υπάρχει η δυνατότητα.

    Οπότε λέω να περιμένω, μέχρι να έρθει κανά update.

    Επίσης, θα ήθελα λίγο πιο έντονη παρουσία του σχολιαστή. Πιο εφετζίδικος να ήταν στην έκφρασή του, ένα μπουμσακαλάκα ρε παιδάκι μου (ή He's on fire!).

    Τέλος, γραφικά καλά, fp/s σταθερά, μικρό loading time = καλά σημάδια για τα γούστα μου.

  21. #18

    Default

    Λευτέρη,
    Έχω παίξει πολλές ώρες Online. Στο κομμάτι της πρώτης πάσας τίθεται θέμα γούστου. Εγώ το βλέπω σαν ευκαιρία να αμυνθείς. Δεν είναι κάτι που με ενοχλεί. Το ποσό εύκολα μπαίνουν τα 3 ποντα σουτ και το γεγονός ότι το 90% παίζει μόνο με αυτά με ενοχλεί αφάνταστα.
    Γρήγορα loading times; Σοβαρά τώρα;!
    OK. Μόλις τώρα έφυγε ένας από το παιχνίδι και μου έδωσε τη νίκη. Σα να "σκάλισαν" κάτι.

    Στάλθηκε από το HUAWEI CAM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Conjure7; 13-05-2017 at 12:53.

  22. #19
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν έχει γρήγορο loading time;;;; Γμτ, γρήγορο το έβλεπα στο streaming. Wtf? Πάντως για να το λες, δέχομαι την άποψή σου, διότι άλλο να βλέπεις streaming και άλλο να παίζεις το παιχνίδι.

    Όσο για τα σουτ, έβλεπα έναν τύπο που ο χαρακτήρας του τράβαγε 3ποντα και 4ποντα σερί από την μια μπασκέτα στην άλλη!

  23. #20
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το περίμενε μετά από καλάθι ισχύει και στο NBA jam που έχει βγει σε ps3 αλλά και σε κινητά.
    Animation στο τέλος έχουν μόνο οι legend παίχτες και μόνο αν κάνουν κίνηση από συγκεκριμένα σημεία

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •