Page 26 of 37 FirstFirst ... 1622232425262728293036 ... LastLast
Results 501 to 520 of 734

Thread: Battlefield 1

  1. #501
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Το παιχνίδι ενσωματώνει τα medium(κατά συντριπτική πλειοψηφία)προς high settings του pc στις κονσόλες ενώ δεν έχει σταθερό frame rate και φυσικά παίζει upscalled 4K.



    Δεν υπάρχει το παραμικρό σημείο επαφής με το performance που μπορεί να δώσει ένα τούμπανο pc.

    Και φυσικά το ίδιο ισχύει για τη συντριπτική πλειοψηφία των παιχνιδιών.

    Αν σου φαίνονται σχεδόν το ίδιο με την κονσόλα σου τότε απλά δεν έχεις καλό pc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ληγω εδω την κουβέντα διότι σου είπα εξαρχής πρώτον για 1080 και όχι 4K και δεύτερον δεν είναι χωρος για PC vs Console.
    Τώρα για το αν εχω καλό PC άστο καλύτερα.
    Πάντα φιλικά.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #502

    Default Battlefield 1

    Πολύ πρωτότυπη η δομή στο campaign με τις 5 διαφορετικές ιστορίες από τα μέτωπα. Ο κακός χαμός κλασσικά από καταστροφές. Το κατευχαριστήθηκα. Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι αλλά μετά από αρκετά χρόνια έχουμε δυο multi με αξιόλογο campaign. Του titanfall μου άρεσε ακόμα περισσότερο. Χαλάλι οι μόλις 5 ώρες που κράτησε... με 3 μέρες ενοικίαση από τα seven ήταν ότι πρέπει

  3. The Following 3 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Axilleas_GR (28-11-2016),Giannis1979 (01-12-2016),obione (28-11-2016)

  4. #503
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default Battlefield 1

    Το μενού σήμερα περιλαμβάνει noobakia "φλαμπέ"
    Απολαυστε τα..... τα "καημένα"



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giorgos78; 01-12-2016 at 09:54.

  5. #504

    Default

    καλησπερα επειδη σκευτομαι να το αγορασω αλλα βλεπω οτι κραταει λιγο για να το παιξω offline , για να μπορω να παιξω multiplayer ονλινε πρεπει να εχω αγορασει Sony Playstation Plus Cards? αλλιως δεν μπορω?


  6. #505
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Πρέπει να έχεις συνδρομή Ps plus για να μπορείς να παίξεις online με εξαίρεση τα ftp παιχνίδια όπως πχ. το world of tanks όπου δε χρειάζεται συνδρομή Ps plus.
    Τώρα είτε αγοράζεις συνδρομή από μαγαζί κατευθείαν και απλά βάζεις το κωδικό, είτε αγοράζεις κάρτες για το ps store όπου και τοποθετείς χρήματα στο ψηφιακό πορτοφόλι του account σου και έπειτα αγοράζεις ψηφιακά τη συνδρομή, είτε απευθείας μέσω πιστωτικής κάρτας αλλά έπειτα θα πρέπει να σβήσεις αν θες τα στοιχεία της κάρτας από το account σου για λόγους ασφαλείας.
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το auto renewal από το μενού του Ps4 διότι αν δε το κάνεις στο τέλος της συνδρομής αυτόματα θα σου χρεώσει τη κάρτα για εκ νέου συνδρομή.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #506
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos78 View Post
    Το μενού σήμερα περιλαμβάνει noobakia "φλαμπέ"
    Απολαυστε τα..... τα "καημένα"



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το UFC αποτελεί επιδόρπιο υποθέτω μετά το κυρίως φλαμπε μενού????


    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Giorgos78 (03-12-2016)

  9. #507
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    λοιπον ...εχω προβλημα...επαιζα το bf4 στον υπολογιστη με ποντικι κ τωρα με το κοντρολερ του ps4 στο Bf1 δεν μπορω να πετυχω τιποτα...υπαρχει κανα τιπ για τις ρυθμισεις η καποια προταση για το τι μπορει να γινει για να καταφερω να σημαδευω γρηγορα ευκολα κ ανωδυνα?
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  10. #508
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Μπορει το Operations να ειναι το πιο ωραιο mode αλλα τα frames πεφτουν ακομα και κατω απο 30. Μιλαμε για καποια στρατηγικα σημεια που γινεται χαμος. Σκεφτομαι να δοκιμασω με 40 ατομα, μπας και η κατασταση ειναι καλυτερη. Απλα στα 64 ατομα ειναι πιο διασκεδαστικο αλλα τα frame drops κανουν την κατασταση δυσκολη.

    By the way το spot system εχει θεμα. Για να σποταρεις καποιον πρεπει να πατας R1 κανα μισαωρο πανω του.

  11. #509
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Το παιχνίδι είναι beta και θα πάρει τουλάχιστον ένα χρόνο να φτιαχτεί. Ελπίζω δηλαδή, διότι το BF4 έκανε δύο. Μεγάλη απογοήτευση για μένα, μόνο επειδή υπάρχει παρέα ασχολούμαι μαζί του.

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to klark71 For This Useful Post:

    djpar (07-12-2016)

  13. #510
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Παρτε Pro να σωθειτε.

  14. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Axilleas_GR (07-12-2016)

  15. #511
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Παρτε Pro να σωθειτε.
    Με πέθανες χαχαχαχαχαχα.....

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #512

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Πρέπει να έχεις συνδρομή Ps plus για να μπορείς να παίξεις online με εξαίρεση τα ftp παιχνίδια όπως πχ. το world of tanks όπου δε χρειάζεται συνδρομή Ps plus.
    Τώρα είτε αγοράζεις συνδρομή από μαγαζί κατευθείαν και απλά βάζεις το κωδικό, είτε αγοράζεις κάρτες για το ps store όπου και τοποθετείς χρήματα στο ψηφιακό πορτοφόλι του account σου και έπειτα αγοράζεις ψηφιακά τη συνδρομή, είτε απευθείας μέσω πιστωτικής κάρτας αλλά έπειτα θα πρέπει να σβήσεις αν θες τα στοιχεία της κάρτας από το account σου για λόγους ασφαλείας.
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το auto renewal από το μενού του Ps4 διότι αν δε το κάνεις στο τέλος της συνδρομής αυτόματα θα σου χρεώσει τη κάρτα για εκ νέου συνδρομή.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πολύ σωστά, απλά ο φίλος ας αγοράσει την Plus ΑΦΟΥ πρώτα εξαντλήσει την 14ήμερη δωρεάν συνδρομή (αν δεν το έχει ήδη κάνει)...

  17. #513

    Default

    Είδα με τον καινούριο χάρτη, βαλιστρα στη supportαρα ε ρε γλέντια

    Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to KOUROS-7- For This Useful Post:

    three_brothers1 (08-12-2016)

  19. #514
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Quote Originally Posted by klark71 View Post
    Το παιχνίδι είναι beta και θα πάρει τουλάχιστον ένα χρόνο να φτιαχτεί. Ελπίζω δηλαδή, διότι το BF4 έκανε δύο. Μεγάλη απογοήτευση για μένα, μόνο επειδή υπάρχει παρέα ασχολούμαι μαζί του.

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπορείς να γράψεις τους λόγους που το θεωρείς μπετα για να ξέρουν και παιδιά που θα το πάρουν τι τους περιμένει;
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  20. #515
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Εντάξει, θα γράψω αυτούς που μου έρχονται τώρα στο μυαλό. Το revive θέλει προσπάθεια για να το πετύχεις, όταν δε σου κάνει άλλος, πολλές φορές το όπλο σου δεν πυροβολει. Το spot είναι πολύ δύσκολο, το kill ανισόρροπο (αδειάζεις τη γεμιστήρα και πάλι δεν, άλλες στιγμές όμως ΟΚ), αναβάτη επίσης χρειάζεται 2 γεμίσματα για να τον ξαπλώσεις, drop frame, οι servers εμφανίζουν λανθασμένες πληροφορίες για την πληρότητά τους, πολύ μεγάλοι χρόνοι loading (καλύτερα το close application, παρά το quit από το server). Δε νομίζω ότι είναι υποκειμενικές οι απόψεις, όλοι διαμαρτύρονται στην παρέα. Υποκειμενικό είναι ότι δε με διασκεδάζει και το θεωρώ κακέκτυπο του 4. Τελικά, μόνο το Hardline λειτουργούσε σωστά από την 1η μέρα.

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to klark71 For This Useful Post:

    donkixoths (12-12-2016)

  22. #516
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Να κανω τον δικηγορο σε αυτα που λες klark. Αν και συμφωνω σε πολλα.

    1) Δεν γινεται οι σερβερ να ενημερωνονται αμεσα. Μιλαμε για εκατονταδες χιλιαδες παιχτες που εκεινη τη στιγμη που βλεπεις εσυ ενα σερβερ με 22 ατομα, στο επομενο δευτερολεπτο να εχουν μπει ακομη 10.

    2)Το revive ειχε θεμα και στο bf4. Δεν φτιαχτηκε ποτε. Υπηρχαν στιγμες που οπως και να προσπαθουσες να κανεις revive καποιον, απλα δεν επιανε.

    3)Οταν καποιος εχει αλογο ειναι σημαντικο το που χτυπας. Τις πιο πολλες φορες χτυπαμε αλογο και οχι αναβατη.

    4)Για το kill προσωπικα διαφωνω. Και αυτο διοτι παιζω με οπλο που ξερω ακριβως στις ποσες σφαιρες θα πεσει κατω ο αντιπαλος. Με το Sebstlader Optical ξερω οτι στις 3 σφαιρες εχει πεσει οταν εχει 100% health. Δεν μου εχει τυχει να πετυχω καποιον 3 φορες και να μην πεσει.

    Σιγουρα χρειαζεται update αλλα πιστευω οτι καποια πραγματα θα διορθωθουν αμεσα.

    Για μενα οπως ειπα και πριν το spot ειναι το σημαντικοτερο. Το θεωρω σημαντικο κομματι των battlefield.

  23. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    three_brothers1 (10-12-2016)

  24. #517
    Senior Member teza's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ano stournarolitharo
    Posts
    107

    Default

    (καλύτερα το close application, παρά το quit από το server) Καλημέρα και εγώ στο quit έχω θέμα όπως και 3 φιλαράκια που πέζουμε.

  25. #518
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδιά sorry για το ολίγον off topic αλλά τρελάθηκα με αυτό που είδα...
    Με αφορμή το 12 deals of christmas συνηδητοποίησα ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι απαιτεί 140 ευρώ (με την έκπτωση 100 = τσάμπα!!!) για να πεις οτι θα παίξεις όλο το content του. Έχει παραγίνει το κακό παιδιά... Ύμαρτον... Πάμε καλά;
    Τα ίδια γινόντουσαν και πέρσι με το Star Wars Battlefront που ήθελε και αυτό σχεδόν τόσα (δεν θυμάμαι ακριβές ποσό - νομίζω 100).
    Είναι να τρελένεσαι....

    ΥΓ. Το battlefront έβγαλε πριν μερικές μέρες ultimate edition που έχει τα πάντα μέσα και είναι και retail στα 40 ευρώ. Προτείνω σε όλους να περιμένουν ένα χρονάκι και να το πάρουν τότε! (Καταλαβαίνω πως δεν μπορείτε να περιμένετε κάποιοι τόσο αλλά ήμαρτον... μιλάμε για το 1/3 της τιμής....)

  26. The Following 7 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    AlexandrosQV (10-12-2016),Axilleas_GR (09-12-2016),djpar (09-12-2016),Nikos326_GR (13-12-2016),Snk (12-12-2016),spartan (09-12-2016),Starlord (10-12-2016)

  27. #519
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  28. #520
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by three_brothers1 View Post
    Είχαν αναφέρει και καλυτερες επιδόσεις στο Pro αλλά δεν το είδα μεσα στην λίστα.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 13-12-2016 at 08:27.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •